Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ξεκινάει απο εκεί γιατί δεν έχεις χρησιμοποιείσει gps ακόμα μαλλον. Αλλιώς θα ξεκινάς απο την τελευταία θέση που θα σταματάς. Σου έχω ανεβάσει πιο πάνω έναν χάρτη. Για δοκίμασε αυτόν ;)

 

 

 

Ευχαριστω φίλε μου. Θα το τσεκάρω και θα σου πω... ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο Αναβασης 3.5.0 ειναι καλυτερος απο το προηγουμενο?

το εχει τεσταρει κανεις?

Έχει κάποιες βελτιώσεις απο τον προηγούμενο. Εγώ αυτόν χρησιμοποιώ. Αλλα σε γενικές γραμμές όχι και τίποτα διαφορετικό.

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

gia osous exete N95 ...

 

simera perasa to Garmin se 5 N95 sinadelfwn ;) :)

se olous , ma olous to GPS den vrike pote doriforous..:( perimena 5min to kathe kinito na vrei ala tipota

 

argei toso poli ?

 

giati to P1i me bluetooth GPS vriski sto mpam mpam ;)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εγκατεστησα τον garmin...

πως γινεται να εμφανισω τον χαρτη που εχω κατεβασει.....

κατεβασα τον πρωτο που εδωσε ο aristotelis(και τον ξεκλειδωσα).αλλα δεν ξερω πως να το χρησιμοποιησω.το garmin συνεχιζει να εμφανίζει εναν προεγκατεστημενο ευρωπαικο χαρτη με μερικα κεντρικα οδικα δίκτυα......

τι πρεπει να κανω για να χρησιμοποιησω τον χαρτη?????

 

Κι εμενα αυτο κανει...:confused:

Εαν θελησω να περασω τον χαρτη που δινεται πιο πανω στην σελιδα (Anavasis 3.5.0) πρεπει να βγαλω αυτον που εχω βαλει για την Ελλαδα απο την πρωτη σελιδα του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αυτο κανει...:confused:

Εαν θελησω να περασω τον χαρτη που δινεται πιο πανω στην σελιδα (Anavasis 3.5.0) πρεπει να βγαλω αυτον που εχω βαλει για την Ελλαδα απο την πρωτη σελιδα του θεματος?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2256586#post2256586

gia osous exete N95 ...

 

simera perasa to Garmin se 5 N95 sinadelfwn ;) :)

se olous , ma olous to GPS den vrike pote doriforous..:( perimena 5min to kathe kinito na vrei ala tipota

 

argei toso poli ?

 

giati to P1i me bluetooth GPS vriski sto mpam mpam ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2246694#post2246694

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides. molis vrika ayton ton xarti :Auto_Drive_Hellas v1.25

Map id: 821

Me mia proti matia fenetai kalyteros ap toys alloys alla den ton dokimasa na do an exei ploigisi. Opoios ton dokimasi as mas pei.

 

 

Είναι τέλειος! και θεσ/νικη και επαρχία! ο,τι καλύτερο!

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα...σ'ευχαριστω gianpithio.

Koιτα λιγο βρε συ μηπως ξες τι γινεται...

Εχω κανει ολα τα βηματα της πρωτης σελιδας οκ?

Εχω μεσα και τον χαρτη για Ελλαδα που βρισκεται στην πρωτη σελιδα.

 

Οταν ανοιγω το προγραμμα μου εμφανιζει στην οθονη αυτο:

http://www.imageshack.gr/files/78303tfihb6lm7fi57wq.jpg

Dεν ξερω τι ειναι το "δ"..."διαθεσιμο" ισως?

 

Εαν πατησω "ναι" μου βγαζει...αυτο!

http://www.imageshack.gr/files/2wm316cnhb8pbjld3n7x.jpg

Αυτο για τι πραγμα ειναι?

 

Τα βηματα τα αρχικα τα εχω κανει σωστα.

Μηπως επειδη ειμαι Ιταλια και ψαχνει για μερος-χαρτη στην Ιταλια που θα πρεπει να κατεβασω και να ξεκλειδωσω?

(Γιατι αν μπω μετα μεσα απο εκει που γραφει "προβ.χαρτη" μου δειχνει κανονικα οτι ειμαι στο Βari.)

 

Αλλα οταν παω Ελλαδα και ζουμαρω και πατησω ας πουμε να μπω στην Αθηνα μου λεει οτι ψαχνει καλυτερη συνδεση και μενει εκει.

Μηπως κι εδω φταιει οτι ειμαι εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

mario_fit καλυτερα κατεβασε τα αρχεια που υπαρχουν στο 1 post και εχει ανεβασει ο Aisopos με το ονομα 3 ξεχωριστοι χαρτες η 3 χαρτες σε 1 (οποιο απο τα 2 θελεις), μεσα εχει τα .UNL ετοιμα εχεις κανει καποιο λαθος εκει :)

 

To ονομα του χαρτη και του .UNL αρχειου πρεπει να ειναι ειδια εκει εχεις κανει λαθος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

mario_fit καλυτερα κατεβασε τα αρχεια που υπαρχουν στο 1 post και εχει ανεβασει ο Aisopos με το ονομα 3 ξεχωριστοι χαρτες η 3 χαρτες σε 1 (οποιο απο τα 2 θελεις), μεσα εχει τα .UNL ετοιμα εχεις κανει καποιο λαθος εκει :)

 

To ονομα του χαρτη και του .UNL αρχειου πρεπει να ειναι ειδια εκει εχεις κανει λαθος.

 

Ναι ε...?:O

Σ'ευχαριστω βρε συ για την βοηθεια.:)

Θα το ξανακοιταξω να τα φτιαξω.

Αυτα που εχω τωρα μεσα να τα βγαλω απο τον φακελο του garmin ή απλως να κοιταξω αυτα στην αρχη και να τα περασω μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... θα τρελλαθω...

 

Δουλευει το λινκ

 

 

Μου βγάζει file not found!

 

H πλάκα ειναι πως είχα ξεκινήσει το download...

Link to comment
Share on other sites

Tα ειδια αρχεια ειναι δεν θα εχεις προβλημα, εαν θελεις μπορεις να διαγραψεις τους παλιους χαρτες και τα .UNL τους κ βαλεις τους νεους μαζι με τα .UNL Εγω θα εκανα διαγραφη - απεγκατασταση το φακελο και το garmin και θα εκανα την διαδικασια απο την αρχη :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tα ειδια αρχεια ειναι δεν θα εχεις προβλημα, εαν θελεις μπορεις να διαγραψεις τους παλιους χαρτες και τα .UNL τους κ βαλεις τους νεους μαζι με τα .UNL Εγω θα εκανα διαγραφη - απεγκατασταση το φακελο και το garmin και θα εκανα την διαδικασια απο την αρχη :)

 

Συγγνωμη αν σε πρηζω βρε συ, αλλα κοιτα λιγο...

αποφασισα να τα κανω απο την αρχη οκ?

ΟΚ μεχρι εδω.

Κατεβασα το αρχειο που λεει 3σε1.

Εκανα απο την αρχη τα βηματα της πρωτης σελιδας και ρωταω...οταν κανω την εγκατασταση του .sis και διαλεξω για γλωσσα και ηχο τα Ελληνικα μετα τι να κανω?

Αντιγραφη οοοολων οσων εχει αυτο το αρχειο (3σε1) στο garmin (περιεχει φακελους οπως :Apps, cache, Font, GPX, Help, jpeg, POI, vehicle, voice, {oxi to sis fysika})

η μονο τα

gmapbmap.img

GMAPSUPP.IMG

GMAPSUPP.UNL

SW.UNL

 

Και ακομα, σε αυτα τα unl κανονικα δεν θα πρεπει να βρω τον κωδικο τους οπως εκανα την πρωτη φορα?

Πως θα το κανω αν δεν ξερω τα 3νουμερα τους?

 

 

 

Ξεχναμε τα παραπανω...σχεδον...

Λοιπον στις "οδηγιες" μεσα λεει στο πεμπτο βημα :

5. Στον υπολογιστή σας τώρα, ανοίγετε το garmin_kgen.exe που βρίσκεται σε αυτόν εδώ τον φάκελο.

Στο πεδίο «Enter your Card ID here:» εισάγετε τον αριθμό που αντιγράψατε πριν από την συσκευή.

Πατήστε «Generate». Στο πεδίο «Your device unlock code:» εμφανίζεται τώρα ένας αριθμός.

Αντιγράψτε αυτόν τον αριθμό.

Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να ανοίξουμε τον φάκελο Garmin που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης

(είτε με card reader, είτε με το καλώδιο USB).

Ανοίξτε με το Notepad (Σημειωματάριο) το αρχείο SW.UNL και επικολλήστε εκεί τον αριθμό που αντιγράψατε.

Αποθηκεύστε το αρχείο. Με αυτό τον τρόπο ξεκλειδώσαμε το ενσωματωμένο GPS της συσκευής μας.

 

Με μπερδεψε...

το SW.UNL υπαρχει στο pc μου αλλα οχι στο κινητο...λογικο ε?

Αυτο το τροποποιω και το μεταφερω στο κινητο?

Γιατι ετσι οπως το γραφει μου φανηκε σαν να λεει οτι θα επρεπε να υπαρχει ηδη εκει μεσα (στο κινητο).

Link to comment
Share on other sites

Cool...λες να μην το διαβασα?

Αλλα οπως ειπα δεν εχω ξαναδοκιμασει κατι τετοιο και μεσα στο 3σε 1 εχει ποσους φακελους.

Τι νομιζεις οτι ρωταω χωρις να εχω δοκιμασει κατι πριν?

Ηρεμισε λιγο...Δεν εισαι υποχρεωμενος ουτε να με διαβαζεις ουτε να απαντησεις.

 

 

P.S.Τελικα τωρα νομιζω πως δουλευει κανονικα.

Τhanks gianpithio:D

Link to comment
Share on other sites

μολις εγκατεστησα το GARMIN με ξεκλείδωτο gps με ξεκλείδωτο τον πρωτο μου χαρτη..............

τα σπαει κυριολεκτικα ........ ο χαρτης περιλαμβανει με μεγαλη ακρίβεια ακομη και μικρες κωμοπόλςεις της βορειου ελλαδος.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το στιγμα που δινει ειναι πολυ ακριβες(δεν το εχω δοκιμάσει ακομα εν κινησει)

πολυ πρακτικο και χρησιμο για επαρχιωτοπουλα,οπως εγω,στις μεγαλες πολεις και οχι μονο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το Garmin στο 3250 και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι δεν δουλεύει η φωνητική καθοδήγηση,

για την ακρίβεια ακούγεται η πρώτη οδηγία μόνο και μετά μουγγαμάρα...

Εσάς δουλεύει κανονικά ή κάτι δεν έχω κάνει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

paidia gia sas.ebala to garmin bazo ton kodiko opos leei stin proth selida alla otan pao na to anikso kai pao sto sistima kai meta sto ena opos ta leei analitika stin proti selida den exei ton siriakoarthmo gia na anagnorisi to gps tou kinitou.kano kati lathos bohthisteme sas parakalo.ala to thema einai oti eimai ekato tis ekato sigouros oti to kano sosta
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το Garmin στο 3250 και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι δεν δουλεύει η φωνητική καθοδήγηση,

για την ακρίβεια ακούγεται η πρώτη οδηγία μόνο και μετά μουγγαμάρα...

Εσάς δουλεύει κανονικά ή κάτι δεν έχω κάνει σωστά;

 

des tis rithmisis tou tilefonou kai tou garmin

 

kati isos pezei ekei..

 

allios de mporei na min sou milaei :)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

paidia gia sas.ebala to garmin bazo ton kodiko opos leei stin proth selida alla otan pao na to anikso kai pao sto sistima kai meta sto ena opos ta leei analitika stin proti selida den exei ton siriakoarthmo gia na anagnorisi to gps tou kinitou.kano kati lathos bohthisteme sas parakalo.ala to thema einai oti eimai ekato tis ekato sigouros oti to kano sosta

 

Ειμαι 100% σιγουρος πως δε το εκανες σωστα :)

Δες ξανα τους κωδικους μηπως απο ταχυτητα εβαλες καποιον λαθος. Οτι λεει η 1η σελιδα δεν υπαρχει περιπτωση να το κανεις σωστα κ να μην δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 100% σιγουρος πως δε το εκανες σωστα :)

Δες ξανα τους κωδικους μηπως απο ταχυτητα εβαλες καποιον λαθος. Οτι λεει η 1η σελιδα δεν υπαρχει περιπτωση να το κανεις σωστα κ να μην δουλεψει

 

to emai einai h to card id POU prepi na balo ´kai na patiso generate?

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την πρώτη δοκιμή με το Garmin, όχι πλοήγηση, απλά ήθελα να δω τι σήμα πίάνει και πόσο ακριβές, οπότε έβαλα την κοπέλα μου να κρατάει το κινητό και μου έδειχνε. :) Ελπίζω να φταίει ότι ήταν η δεύτερη φορά που έπιανε δορυφόρο το κινητό γιατί έκανε τουλάχστον 5 λεπτά να πιάσει σήμα. Πίστευα ότι κάτι φταίει στο μενού αλλά τελικά έπιασε σήμα. Υπάρχει δυνατότητα (όπως έχει και το hp 6915) να κατεβάζουμε μέσω internet ρυθμίσεις για την θέση μας? Το nokia maps το έχει αυτό απλά δεν ξέρω αν παίζει για το garmin. Ευχαριστώ.

 

// ´Ακυρο μου λειτουργεί κανονικά από το μπαλκόνι. Στο μενού του κινητού σοτν εντοπισμό θέσης είναι καλό να έχω ενεργό μόνο το ενσωματομένο gps?

Link to comment
Share on other sites

Το garmin μας επιτρεπει να εχουμε φορτωμενους μεχρι 3 διαφορετικους χαρτες, ο λογος που θα βαλει καποιος το χαρτη 3 σε 1 ειναι γιατι θελει να περασει και καποιον αλλο για αυτο καποιοι εφτιαξαν το χαρτη 3 σε 1.

 

Εαν εσυ θελεις να περασεις και αλλο χαρτη τοτε ο χαρτης 3 σε 1 ειναι μονοδρομος, εαν δεν θελεις τοτε καλυτερα να περασεις τους 3 χαρτες ξεχωριστα γιατι ο χαρτης 3 σε 1 εχει τον χαρτη της Αναβασης 3.4.3 και σε προηγουμενα ποστ υπαρχει ο χαρτης της Αναβασης 3.5.0

 

Eαν περασεις τους 3 ξεχωριστους χαρτες μην περιμενεις και παρα πολλες αλλαγες μπορει να μην το καταλαβεις, η επιλογη ειναι δικη σου :)

 

 

Edit:

 

Tα link πρεπει να μπαινουν παντα αναμεσα σε [code*]....link....[/code*] χωρις το *

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...