Jump to content

LG KU990: Java παιχνίδια, εφαρμογές & Hacks


Stephen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,

 

καταρχήν καλώς σας βρήκα,εχω αγοράσει και εγώ το Viewty αλλα δεν μπορώ να βάλω θέματα.Το EFS MEDIA BUILDER δεν μπορεί να συνδεθεί στο κινητό.Το εχω κάνει install στο pc αλλα δεν μπορεί να συνδεθεί με το κινητό,για να περάσω στο κινητό το theme Creator συμφωνα με τις οδηγίες που δίνετε.Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚU990 ΕΧΕΙ GPS??? ΑΝ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΕ ΤΟΥ ΧΑΡΤΕΣ??? ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ??

 

Οχι σε ολα....

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε ολα....

 

Κ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ????

 

ΑΠΟ ΤΟ GOOGLE Κ ΜΕΤΑ ΧΑΡΤΕΣ???

 

 

Α Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ TO VEIWTY TO OPERA MINI???

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

Πιστεύω να φανεί χρήσιμο το πρόγραμμα αυτό. Είναι ένας Java Emulator για το PC με τον οποίο μπορείτε να δείτε τα jar αρχεία (παιχνίδια και εφαρμογές) σε πλήρη λειτουργία πριν τα εγκαταστήσετε στο κινητό.

http://www.mediafire.com/?0dwk0lhltmz

 

Αααα και αυτό εδώ.. http://java-emu.emuunlim.com/projects.html

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αναφέρθηκε σε προηγούμενη σελίδα οτι για να συνδέσουμε το Viewty με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το EFS Media Builder πρέπει να βγάλουμε την μπαταρία του και να το συνδέσουμε χρησιμοποιώντας το USB καλώδιο παίρνοντας έτσι ρεύμα απο το USB. Είναι αυτό απαραίτητο; Και αν ναι τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί έχοντας την μπαταρία επάνω; Επίσης πρέπει να αναφέρω οτι έχω ψάξει πολύ το Internet για οδηγίες σχετικά με τη χρήση του EFS Media builder και κανείς δεν αναφέρει οτι πρέπει να είναι βγαλμένη η μπαταρία απο το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αναφέρθηκε σε προηγούμενη σελίδα οτι για να συνδέσουμε το Viewty με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το EFS Media Builder πρέπει να βγάλουμε την μπαταρία του και να το συνδέσουμε χρησιμοποιώντας το USB καλώδιο παίρνοντας έτσι ρεύμα απο το USB. Είναι αυτό απαραίτητο; Και αν ναι τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί έχοντας την μπαταρία επάνω; Επίσης πρέπει να αναφέρω οτι έχω ψάξει πολύ το Internet για οδηγίες σχετικά με τη χρήση του EFS Media builder και κανείς δεν αναφέρει οτι πρέπει να είναι βγαλμένη η μπαταρία απο το τηλέφωνο.

 

ΦΙΛΕ Κ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ... ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ !!!!

ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΦΟΒΑΜΕ !!! ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα παιδια και μη φοβαστε. Το κινητο λειτουργει κανονικα και οπως τα βαζετε μπορειτε να τα βγαλετε αν τα βαρεθειτε. Η διαδικασια ειναι απλη. Διαβαστε τις οδηγιες και καλη διασκεδαση! :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω μια φωτογραφια και θελω να την κανω theme με εικονιδια κ τετοια.μπορει να μ πει καποιος πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή είχα κάνει μια ερώτηση και δεν πήρα απάντηση, αν δηλαδή πρέπει να συνδέσουμε το κινητό με το Pc βγάζοντας τη μπαταρία βρήκα μόνος μου οτι δέν είναι ανάγκη να τη βγάλουμε. Μετά απο πολύ δισταγμό και ψάξιμο αποφάσισα τελικά να βάλω θέματα στο κινητό αφου έκανα πρώτα backup το φάκελο LGAPP. Αφού δοκίμασα πολλά θέματα και μεταξύ αυτών και τα εντυπωσιακά HTC Diamond και Vtocco κατέληξα στο οτι είναι μόνο για εντυπωσιασμό γιατί κανένα δεν είναι πιο λειτουργικό απο τα μανίσια ΟΛΑ μα ολα έχουν διάφορα bugs (δυσανάγνωστες γραμματοσειρές, δεν κρατούν τις ρυθμίσεις τους μετά απο επανεκκίνηση, δεν μπορείς να βάλεις δικά σου wallpapers κ.λ.π.). Ο σοβαρότερος λόγος που έψαξα για θέματα είναι οτι στο μενού του Viewty δεν μπορείς να παραμετροποιήσεις καμμία συντόμευση σύμφωνα με τις ανάγκες σου (και αυτό κατα τη γνώμη μου είναι το σοβαρότερο πρόβλημά του). Για παράδειγμα για να πας στο ξυπνητήρι απο την πρωτη οθόνη πρέπει να πατήσεις τέσσερα κουμπιά. Το ιδιο και για την αριθμομηχανή, τα αρχεία της κάρτας σου και άλλα χρήσιμα που τα δουλεύουμε καθημερινά. Αν κανείς ξέρει κάποιο θέμα που δουλεύει άψογα και να έχει συντομεύσεις παρακαλώ ας το αναφέρει. Μέχρι τότε πίσω στο καλό Βlack theme της LG.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου απολυτα και εγω βαζε βγαζε θεματα ημουνα μεχρι που τα εσβησα ολα! Θα ηθελα επισης καποιες συντομευσεις οπως το ξυπνητηρι που λες αλλα οκ. Παντως τα HTC & vTocco ειναι πολυ καλα ειδικα το πρωτο ειναι απλο και λειτουργικο και μπορεις να βαλεις δικα σου wallpapers. Κι επειδη τα συγκεκριμενα ειναι σε beta εκδοση(ανολοκληρωτα δηλ.)επιφυλασσομαι για την τελικη τους μορφη που ελπιζω να δουμε συντομα.

Μεχρι τοτε Black theme.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας χαιρετω ολο το forum καθωτι ειμαι νεωπας!

Εχω βαλει το theme manager 3,2 και επειδη το βαρεθηκα μια και δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα τα θεματα που ειχε, σκεφτομαι να το βγαλω απο το κινητο...Θα ηθελα λοιπον να μου πει καποιος πως μπορω να σβησω το theme manager 3,2 απο το κινητο μου!!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις την ιδια διαδικασια που εκανες για να το εγκαταστησεις αλλα αντιστροφα και στο τελος περνας το αυθεντικο θεμα ασημι που μπορεις να βρεις εδω..

http://rapidshare.com/files/98580636/theme_bg2.rar

Link to comment
Share on other sites

Κανεις την ιδια διαδικασια που εκανες για να το εγκαταστησεις αλλα αντιστροφα και στο τελος περνας το αυθεντικο θεμα ασημι που μπορεις να βρεις εδω..

http://rapidshare.com/files/98580636/theme_bg2.rar

 

OK ευχαριστω!!

 

Να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδια...Πριν απο καμια 10καρια μερες εβαλα μια καρτα μνημης στο κινητο (2gb kingston)....To προβλημα μου ειναι οτι οταν ρυθμισω στην καμερα (για βιντεο οχι φωτο) κυρια μνημη την εξωτερικη μνημη μου εβαλα,ωστε να μπορω να τραβαω περισσοτερη βιντεο, τα βιντεο που τραβαω οταν παω να τα αναπαραγω ειναι αλλες φορες παραμορφωμενα και αλλες φορες εχουν καποια κολυμματα...Οταν ρυθμιζω να χρησιμοποιειται η μνημη συσκευης ως κυρια μνημη ολα καλα..Γιατι συμβαινει αυτο ρε παιδια?Εχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο? Μηπως εχει προβλημα η καρτα μνημης μου??

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φταιει η καρτα γιατι εχω ακουσει κατα καιρους διαφορα προβληματακια με Kingston στο Viewty. Πηγαινε MediaMarkt και παρε μια Sandisk Mobile Premier 2GB που κανει γυρω στα 7 ευρω και ειναι η καλυτερη για το κινητο μας.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φταιει η καρτα γιατι εχω ακουσει κατα καιρους διαφορα προβληματακια με Kingston στο Viewty. Πηγαινε MediaMarkt και παρε μια Sandisk Mobile Premier 2GB που κανει γυρω στα 7 ευρω και ειναι η καλυτερη για το κινητο μας.

 

Aκολουθησα την συμβουλη σου και πηρα σημερα την sandisk..δεν βρηκα την Mobile premier που μου ειπες και πηρα την sandisk mobile ultra και τωρα ολα καλα!! Λυθηκε το προβλημα με τα βιντεο που ειχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φταιει η καρτα... Πηγαινε ... και παρε μια Sandisk ... ειναι η καλυτερη για το κινητο μας.

 

Eπαυξανω!Sandisk...εγγυηση!:)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pws na ftiaksete themeta gia to kinito sas lg ku990

den to exw dokimasi alla exw kapoies odhgies k den mpwrw na vrw to katalilo program!!!

 

http://www.joeearl.co.uk/work/document/create_theme.php

 

edw to programataki

http://www.megaupload.com/%3Fd%3DN5ZI5GA5&prev=/search%3Fq%3Dshortcut.XML%2BVIEWTY%26hl%3Del%26sa%3DG&usg=ALkJrhjFN7xAukWWtjoraJLh_VzfCYO_Cg

 

Επιτρέπει επίσης την αλλαγή της pxo.gz εικονίδια

 

download the install (framework 3.5 is required the install will ask to installation and will do it automatically) κατεβάστε το εγκαταστήσετε (3,5 πλαίσιο απαιτείται η εγκατάσταση θα ζητήσει από την εγκατάσταση και θα το κάνει αυτόματα)

 

New version: ThemeEditor 1.0.3.0 Νέα έκδοση: ThemeEditor 1.0.3.0

 

changelog 1.0.3.0: changelog 1.0.3.0:

-the big bug of re-encoding theme.bin.gz is corrected (you can modify now) -το μεγάλο σφάλμα της εκ νέου κωδικοποίηση theme.bin.gz διορθώνεται (μπορείτε να τροποποιήσετε τώρα)

-correction of reported bugs -διόρθωση των αναφερθεί σφάλματα

 

changelog 1.0.1.0: changelog 1.0.1.0:

-correction of encoding bug when replacing icons -διόρθωση των σφαλμάτων κωδικοποίησης κατά την αντικατάσταση εικονίδια

-Transparency is kept for the exported format png ,ico and gif -Η διαφάνεια πρέπει να διατηρείται για τα εξαγόμενα μορφή PNG, ICO και gif

-Transparency is transformed in green layer for bmp, jpg format -Διαφάνεια μετατρέπεται σε πράσινο στρώμα για bmp, jpg μορφή

-when imported the real transparency and also the green layer RGB=(32,252,0) is correctly imported -κατά την εισαγωγή της πραγματικής διαφάνειας, καθώς και το πράσινο στρώμα RGB = (32252,0) είναι σωστά τα εισαγόμενα

and other minor bugs και άλλες μικρές σφάλματα

 

NB:to replace an icon with some transparency you need a full transparency the alpha channel is not supported in the LG icons but the full transparency yes) Σημείωση: για να αντικαταστήσει ένα εικονίδιο με κάποια διαφάνεια πρέπει να υπάρχει πλήρης διαφάνεια το άλφα κανάλι δεν υποστηρίζεται στην LG εικονίδια, αλλά η πλήρης διαφάνεια ναι)

 

some screen of the soft I have no tutorial but it's easy to use. κάποια οθόνη του μαλακά δεν έχω φροντιστήριο, αλλά είναι εύκολο στη χρήση.

 

link metafrasmenw me oles tis odhgies sta ellhnika k me photos!!!

 

http://74.125.39.132/translate_c?hl=el&sl=en&u=http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/11816-themeeditor.html&prev=/search%3Fq%3Dshortcut.XML%2BVIEWTY%26hl%3Del%26sa%3DG&usg=ALkJrhhp_DH0fmAeFFWRSd_Uzsk1YFG0GQ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ LG Κ ΕΝΩΣ ΦΙΛΟ ΜΟΥ

Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ

 

ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ 1 ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2

ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΩΣ SWF ???

ΠΑΡΑΤΙΡΙΣΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΗ Η ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΙΡΑ ΕΝΩ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΗ

ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ Κ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΦΡΕΥΤΗ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG KU990: Java παιχνίδια, εφαρμογές & Hacks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...