Jump to content

LG KU990: Java παιχνίδια, εφαρμογές & Hacks


Stephen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου το ανεβασα στο mediafire,γιατι και εγω με το rapidshare τωρα τελευταια κοντευω να τυφλωθω...:lol:

 

http://anonym.to/?http://www.mediafire.com/?ncphnylecge

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν κάνεις και ένα κόπο για το theme manager 3.2 γιατί ενώ το κατεβάζω λέει ότι έχει πρόβλημα το αρχείο...

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλαγη των shortcuts της 10C(δεν ξερω αν δουλευει σε αλλες,αλλα μαλλον θα ειναι οκ)

 

 

Επειδη ειχα ορεξη εκατσα και εψαξα λιγο το μενου των shortcuts με λιγο edit,photoshop,converting κλπ κλπ,εφτιαξα ενα λιγο διαφορετικο μενου αφου δεν με βολευε και πολυ το αρχικο.Το μενου πλεον ειναι:

 

Browser - Προφιλ - Ξυπνητηρι

Μουσικη - Αρχεια - Bluetooth

Σημειωσεις - Εργασιες - Ημερολογιο

 

Επισης αφαιρεσα απο το 3ο μενου(ΕΡΓΑΛΕΙΑ) τις εφαρμογες/υπηρεσιες της SIM(αφου εγω δεν τις χρησιμοποιω,ενοω το My Cosmos menu).

 

Για να το βαλετε με τον EFS Explorer,πατε στο LGAPP->Media->swf και το βαζετε εκει.Πρεπει να βαλετε και το shortCuts.swf ,γιατι εκει μεσα ειναι το καινουργιο εικονιδιο για τις εργασιες(αυτο των σημειωσεων αλλα κοκκινο).Στο RAR εχω και τα original αρχεια... :)

 

Για οσους θελουν να ασχοληθουν,αφου κανουμε το swf σε fla,κανουμε extract το εικονιδιο που θελουμε.Το κανουμε edit,και μετα το σωζουμε για χρηση Web,transparent και PNG24.Ετσι θα εχει και aplha,για να ειναι transparent.Αλλιως θα μας βγει με ασπρο background.Μετα αυτο που καναμε extract/edit το κανουμε replace.....Χρησιμοποιησα το Flash Decompiler Trillix και Photoshop CS3...

 

------>SHORTCUTS<------

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ να βάλω θεματάκια! Τζίφος! Αντι για θεματάκια εχω το εξής στην αρχική μου οθόνη : Error loading settings. ThemeList.txt is out of date, please update to v2.6.!

Δοκίμασα το λοιπόν τον καινούργιο theme manager 3.2 μηπως βρώ καλυτερη τύχη αλλα ματαίως! Καμια ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εφταιξα 2 wallpapers,ετσι για να μπαινουμε στο κλιμα...:lol::p

http://i12.photobucket.com/albums/a233/tonydeli7/greece2.jpg

 

http://i12.photobucket.com/albums/a233/tonydeli7/greece1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εφταιξα 2 wallpapers,ετσι για να μπαινουμε στο κλιμα...:lol::p

http://i12.photobucket.com/albums/a233/tonydeli7/greece2.jpg

 

http://i12.photobucket.com/albums/a233/tonydeli7/greece1.jpg

σωστος!!!!

 

τα πέρασα ήδη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Δοκίμασα και εγώ να βάλω θεματάκια! Τζίφος! Αντι για θεματάκια εχω το εξής στην αρχική μου οθόνη : Error loading settings. ThemeList.txt is out of date, please update to v2.6.!

Δοκίμασα το λοιπόν τον καινούργιο theme manager 3.2 μηπως βρώ καλυτερη τύχη αλλα ματαίως! Καμια ιδέα κανείς?

 

egw file exo to v.3.2 kai m leei akrivos to idio me esena alla xoris to is out of date...kai den ksero ti na kano...dne mporo na katalabo ti 8elei..

apo edo kai sto eksis...neos xristis omnia!!!! !!!!
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...ολα αυτα τα προγραμματακια βολευουν να τα παιζεις απο την οθονη???ειναι καλο κολπο αλλα δυσχρηστο μου φαινεται...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μερικα παιχνιδια που ειναι με touch ειναι καλα, τα αλλα που πρεπει να τα παιξεις με το εικονικο joystick ειναι δυχρηστα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HI PAIDES....EXW EDW KAI 5 MERES TO VIEWTY KAI THELW NA BALW TO THEMAONO AUTO THELW N TIS I-PHONE THELW NA PERASW AN MPOREIS KAPOIOS AS XELP!!!

 

Ψάξε λίγο φίλε στο Θέμα αυτό, αλλά και στο "κανονικό" του Viewty, και θα δεις ότι έχει απαντηθεί αναλυτικότατα η απορία σου.

Μπες και στο http://www.ku990.co.uk και θα βρεις το Θέμα που ψάχνεις όπως και το απαραίτητο πρόγραμμα για τις αλλαγές θεμάτων.

Και αν μπορείς γράφε με ελληνικούς και μικρούς χαρακτήρες...

;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

osoi psaxnete to theme manager 3.2 ena paidi exei balei link stin selida 2 i 3...paxte einai poly kalo ...enw ama mpeite sto forum pou milaei mono gia to viewty kai kanete anazitisi kapoios exei sikosi link me 100mb themes poy doylevoyn me to thmeme manager...goodddd
angeldust
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ας βαλω και εγω το λιθαρακι μου :lol:!

Λοιπον δεν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψω αλλα αν δεν επιτρεπεται σβηστε το..

 

Για αρχη θα πω πως το καλυτερο που μπορεις να κανεις οσων αφορα την εισαγωγη θεματων στο κινητο ειναι να εγκαταστησεις το Theme Manager το οποιο κατα τη γνωμη μου ειναι το μονο που χρειαζεται διοτι αυτο το module εχει ολα τα Themes που κυκλοφορουν σε ενα με ευκολη εναλλαγη μεταξυ τους.

Δηλαδη αυτο το module σου βγαζει ενα δικο του παραθυρο με το οποιο μπορεις να διαλεξεις θεματα, ξεχωριστο απο το προεγκατεστημενο του lg. Παρτε μια γευση εδω πατωντας 2 φορες το c.

 

Δεδομενα:

1. Εχεις καρτα μνημης (εαν δεν εχει καποιος δεν ξερω πως γινεται να εγκαταστησεις το Theme Manager αλλα αν χρειαστει θα μαθω. Εναλλακτικη λυση: Κοιτα στο τελος του post για εγκατασταση ενος θεματος μονο)

2.Θα χαθει το θεμα silver. Οχι εντελως διοτι το theme manager εχει μεσα στα θεματα του και τα προεγκατεστημενα θεματα του κινητου (black, silver, fish)

 

 

Λοιπον αρχιζοντας κατεβεις τον Theme Manager 2.6, και το EFS Media Builder.

Αφου κανεις αυτα, κλεινεις το κινητο, βγαζεις τη μπαταρια και συνδεεις με usb το κινητο στον υπολογιστη. Θα σου βγαλει μηνυμα το κινητο βαλε τη μπαταρια... ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΕ :D

Λοιπον αφου το εχεις συνδεσει ανοιγεις το προγραμμα EFS Media Builder και θα δεις αυτο[ATTACH]11460[/ATTACH]. Μετα πατας πανω στο κουμπι EFS Explorer ετσι[ATTACH]11461[/ATTACH] και διαλεγεις το LG και πατας connect. Σε αυτο το σημειο εχεις συνδεθει με το κινητο και βλεπεις τα περιεχομενα του.

Η πανω καρτελα του EFS Media Builder ειναι τα αρχεια του κινητου ενω η κατω ειναι τα αρχεια του υπολογιστη μας. Πας απο την πανω καρτελα στο φακελο /LGAPP/Media/swf/ και στην κατω καρτελα πας στο φακελο στον οποιο εχεις κανει unzip τα αρχεια του Theme Manager. Εχεις μπροστα σου αυτη την εικονα.[ATTACH]11462[/ATTACH] Εκει θα δεις το αρχειο nyx_viewtyx.swf. Το επιλεγεις και πατας write. Το αντιγραφει στο κινητο. Μετα πας στο φακελο /LGAPP/Media/swf/theme/ (δηλαδη απλα απο εκει που εισαι πας στο φακελο theme.) Εκει βλεπεις τα 4 θεματα και διαγραφεις το theme_bg2.swf δηλαδη το 2ο. Αφου το διαγραψεις πατωντας δεξι κλικ πανω του και Delete αντιγραφεις το theme_bg2.swf το οποιο βρισκεται στο φακελο του Theme Manager πατωντας δεξι κλικ και Write.

Καπου εδω τελειωνει το πρωτο μερος το οποιο εχει να κανει με το κινητο. Κλεινεις το EFS Media Builder, βγαζεις το κινητο απο τη θυρα κ το ανοιγεις.

Το 2ο μερος αφορα τη καρτα μνημης. Και ειναι πολυ απλο.

Αντιγραφεις το φακελο Themes στη καρτα μνημης.

Αυτο ηταν. Τωρα κανε μια επανεκκινηση του κινητου και μολις ανοιξει διαλεγεις το 2ο θεμα (Ασημί). Τωρα πας στην αρχικη οθονη και πατωντας 2 φορες το c βλεπεις το Theme Manager με ολα τα θεματα!!!

 

Για οσους θελουν να βαλουν ενα-ενα θεμα μπορουν να μπουν εδω (Ναι θελει εγγραφη..) και να τα κατεβασουν. Η διαδικασια ειναι απλη. Συνδεεσαι με EFS Media Builder με τον ιδιο τροπο οπως παραπανω, μπαινεις στο φακελο /LGAPP/Media/swf/theme/, διαγραφεις το θεμα theme_bg2.swf και αντιγραφεις το θεμα που θες καθε φορα.

 

 

Υ.Γ.: Οποιος θελει να γυρισει τα θεματα οπως ηταν απλα κατεβαζει αυτο το theme_bg2.swf, διαγραφει το τροποποιημενο απο το φακελο /LGAPP/Media/swf/theme/ και βαζει αυτο..

 

Για οποια βοηθεια χρειατειτε, εδω ειμαστε...:)

 

μηπως θα μπορουσεσες να με βοηθησεις γιατι δεν μπορω να κατεβασω το Efs Media Builder κ το Theme Manager 2.6. ευχαριστω προκαταβολικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είμαι off topic, αν ναι διαγράψτε το μήνυμα,

οι αλλάγες σε θέματα και ήχους ισχύουν μόνο για τα viewty ή και για το kc550;;;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα όμως να μην γράφεις greeklish γιατί απαγορεύονται από τους όρους χρήσης του myphone (κρίμα δεν ειναι να σου κάνουν παρατήρηση οι mod?)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG KU990: Java παιχνίδια, εφαρμογές & Hacks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...