Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Subaru Impreza STI vs Mitsubishi EVO X


Deltonakias
 Κοινοποίηση

Ποιο σας αρεσει?  

184 members have voted

  1. 1. Ποιο σας αρεσει?

    • Impreza STI
      48
    • EVO X
      136


Recommended Posts

δε μου λες κατι καινουργιο...απλα ξανααναφερεις οτι εχουμε πει στα προηγουμενα ποστ..απο την αρχη λεω οτι τα γιαπωνεζικα της εν λογω κατηγοριας βρισκονται 1,2 κλικ πισω σε ποιοτητα απο αντιστοιχης τιμης και επιδοσεων γερμανικες προτασεις..ειδες σε καποιο απο τα ποστ μου να αμφιβαλλω στο οτι αυτοι που αγοραζουν εβο και σκουμπι παραμεριζουν τη ποιοτητα για χαρη της σπορ οδηγησης???αντιθετως ειπα και ξαναλεω οτι η κορυφαια οδηγικη συμπεριφορα ενος αυτοκινητου μπορει να συνδειαστει και με τα αλλα χιλιοειπωμενα παρελκομενα που εχουν να κανουν με ποιοτητα -πολυτελεια...

leo123 αν πιστευεις οτι με λιγη παραπανω κυριλλα χανεται το οποιο sport feeling εχει ενα αμαξι κανεις λαθος.ειδικοτερα δε αν το βαρος κρατηθει σε κανονικα επιπεδα, ο συμβιβασμος ειναι τελειως τυπικος.

 

δεν πιστευω οτι χανεται το σπορ feeling!χανεται το αγωνιστικο feeling;)!&αυτο ακριβως το feeling ειναι που χαρακτηριζει αυτου του ειδους τα αυτοκινητα!ασε που προσθετει βαρος οπως&ο ιδιος λες...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paisia ta evo-impreza einai sxedon WRC Replica.To Evo twn 500ps pou bika itan exoplismeno me ola ta kaloudia(Tein coilovers,Brembo 6piston apo pleura asfaleias kala gia moter den mialaw kan).To impreza itan alliws.

Evo-Impreza einai ta korifea gia ta lefta tous omws.Oxi genika.Egw px 8a dialega ena M3 E46 anti gia ta 2 auta iapwnika terata.O kiros paragontas pou me kanei na to leei auto einai i emfanisi..Opws eipa auta a 2 autokinita eidiak oi teleutees ekdoseis einai xalia.

8a psaksw na brw omws kati sigritika pou eixa peri Porche GT3..BTW den einai gimno kai me roll cage to GT3..

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

..BTW den einai gimno kai me roll cage to GT3..

 

το ξερω,ηθελα να πω την gt3 rs...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αρεσει το Impreza, να πω την αληθεια και ας το κοψανε ''λιγο παραπανω''...

Δεν θα με χαλαγε καθολου...Εχει πολυ ωραια μουρη κατι που δεν εχει το evo...

Παρολα αυτα ας περιμενουμε γνωμες μετα απο πολλες δοκιμες με τα δυο ταρατα...

Εγω εχω ηδη μια απο το evo (το περιοδικο) για το Impreza...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

εσενα θα σου αρεσε ενα πολυτελες εσωτερικο στο evo δηλαδη ξυλα στο ταμπω και στο τιμονι και διαφορα τετοια???Εγω προσωπικα θα ξενερωνα.Και ναι με λιγο παραπανω κυριλλα χανεται το sport feeling.Αλλο να καθεσαι στο καθισμα των evo,impreza,supra,skyline και αλλο στο καθισμα των m3,clk,s3,s4,golf R32 καμια σχεση το ενα με το αλλο

 

Σιγουρα κανεις δεν λεει οτι οι ιαπωνες που ενεφερες ειναι απ'τα κορυφαια της χωρας(ξεχασες βεβαια το NSX) αλλα μην πας τα συγκρινεις με τους γερμανους.

Τα μεν ειναι καθαροαιμα αγωνιστικα και τα δε σπορ πολυτελες.

Αλλα πειδη λες και για καθισματα μαλλον δεν εχεις κατσει σε αυτα του (πιο απλου απο αυτα που ανεφερες) R32...

http://www.weblogsinc.com/common/images/7785803146967882.JPG?0.6341922102428948

 

Ο ξαδερφος μιας φιλης μου εχει το R32 Mk4!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κανεις δεν λεει οτι οι ιαπωνες που ενεφερες ειναι απ'τα κορυφαια της χωρας(ξεχασες βεβαια το NSX) αλλα μην πας τα συγκρινεις με τους γερμανους.

Τα μεν ειναι καθαροαιμα αγωνιστικα και τα δε σπορ πολυτελες.

Αλλα πειδη λες και για καθισματα μαλλον δεν εχεις κατσει σε αυτα του (πιο απλου απο αυτα που ανεφερες) R32...

http://www.weblogsinc.com/common/images/7785803146967882.JPG?0.6341922102428948

 

Ο ξαδερφος μιας φιλης μου εχει το R32 Mk4!

 

εγω εχω κατσει&εχω παει&μια αρκετα γρηγορη βολτα(&λιγο με το πλαι)!ειναι κορυφαια τα καθισματα του αλλα δεν νομιζω να εννοουσε ο zyp3r ποια καθισματα ειναι καλυτερα!πιο πολυ αναφεροταν στην γενικη εικονα,του αυτοκινητου,που αποκτουσες οταν καθοσουν στην θεση του οδηγου...τουλαχιστον ετσι το καταλαβα εγω!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κατσει&εχω παει&μια αρκετα γρηγορη βολτα(&λιγο με το πλαι)!ειναι κορυφαια τα καθισματα του αλλα δεν νομιζω να εννοουσε ο zyp3r ποια καθισματα ειναι καλυτερα!πιο πολυ αναφεροταν στην γενικη εικονα,του αυτοκινητου,που αποκτουσες οταν καθοσουν στην θεση του οδηγου...τουλαχιστον ετσι το καταλαβα εγω!;)

 

ακριβως αυτο εννοουσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο εννοουσα

Ego ksero oti oi germanoi de pianontai stin kirila(oxi mono se sxesi me tous iapones alla kai genika me olo ton antagonismo an eksereseis vevea kati super-cars opos rolls royce kai buggati) alla kai sta gkazia den pane piso.Mi mou pei kaneis oti to s3 i i m3-e46 paei piso(h kai me to plai an thelete;) ).Ego vevea eimai tis germanikis sxolis.Exo ena golf tsi vlepete.............

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Ακομα καλητερα...Εσενα πχ πια ηταν η εικονα σου στην θεση του συνοδηγου???

 

να σου πω την αληθεια δεν εδωσα σημασια στο εσωτερικο του αυτοκινητου αλλα στον εκπληκτικο ηχο του,τα κορυφαια καθισματα&την γρηγορη βολτα!σαν γενικη εικονα ηταν πολυ καλη..αλλα επειδη ολο μου το ειναι φωναζει ΙΑΠΩΝΙΑ δεν θα το επαιρνα..(ισως να φταιει&η ελλειψη turbo-δεν εχει το ξεσπασμα πχ του golf gt!!!)

 

&για να μπουμε λιγο στο θεμα μας γιατι πολυ ξεφυγαμε..

εδω κατι video ια το sti

&για το evo

http://www.youtube.com/watch?v=ZqS7roRU72oοτι καταλαβατε καταλαβατε:lol::D

http://www.youtube.com/watch?v=KBk_PbXucSc(:this:ισως το πιο ενδιαφερον)

 

τα βιντεο ειναι οτι πιο προχειρα βρηκα ετσι για να ξαναμπουμε στο θεμα μας...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

για καντο μου πιο λιανο αυτο....δηλαδη εισαι στο αμαξι και πριν τη στροφη σου βγαζει το board computer τη "κατανομη του βαορυς και τη πιεση του καθε λαστιχου"...και αυτο ισχυει για καθε στροφη που μπορεις να παρεις..και αυτο το εχει το καινουργιο EVO standard equipped??

 

σορρυ gia to double post:O

 

να ρε φιλε το βιντεακι που σου ελεγα!!!http://www.youtube.com/watch?v=KBk_PbXucSc δες τι σου λεω.οταν δειξει το εβο απο μεσα.

Link to comment
Share on other sites

να ρε φιλε το βιντεακι που σου ελεγα!!!http://www.youtube.com/watch?v=KBk_PbXucSc.δες τι σου λεω.οταν δειξει το εβο απο μεσα.

 

δε μου βγαινει το λινκ..:confused:

καλα το νεο ΕβΟ manual 5ταχυτο ειναι??

Link to comment
Share on other sites

η subaru χρησημοποιει τελικο καζανακι και τουρμπο απο το evo.πανω στο τουρμπο γραφει mitsubishi motors.co και στο καζανακι επισης.τωρα το αντισπιν αρχισε εδω και κατι χρονια να ειναι υποχρεωτικο λογο καποιων προδιαγραφων που εχει βαλει η ευρωπαικη ενωση.για μειωση ατυχυματων

 

EPISIS H SUBARU POY EINAI K SUBARU PATAEI PANO SE DIAFORIKA TIS MITSUBISHI.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε μου βγαινει το λινκ..:confused:

καλα το νεο ΕβΟ manual 5ταχυτο ειναι??

 

ναι δυστυχως:(...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

η mitsubishi το εκανε αυτο σαν ενα τροπο προωθησης του σειριακου με 2πλο σιμπλεκτι.το σειριακο ειναι 6αρι και αναμενετε το 80% των πωλησεων να ειναι με το σειριακο.οπως η ferrari που εβαλε σε ολα τα μοντελα της τα κεραμικα δισκοφρενα απο το 2008.ειναι ενας τροπος καθιερωσεις και για να δει τις αντιδρασεις των αγοραστων:)
Link to comment
Share on other sites

α&κατι τελευταιο την 911 gt3 καλυτερα να την συγκρινεις με το νεο nissan gtr v-spec το οποιο θα ειναι ελαφρυτερο,με roll cage μεσα&η nissan δηλωνει αντιπαλο της,την 911 gt3!&τοτε,οταν βγει,αντε γεια...α,κοιτα&αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=173359&highlight=%F7%F1%EF%ED%EF%E9+ring!δες χρονους το r34 gtr&δες χρονους η 911turbo παρομοιας χρονολογιας!ακομα&η gt3 μενει πισω(αλλα για συγκριση gt3 με r34 gtr θα πρεπει το r34 να ειναι το Ν1 που ηταν γυμνο σαν την porsche)...φιλικα παντα:)

 

ισως να εκανα λαθος&το νεο gtr v-spec καλυτερα να συγκριθει με την gt2!δεν ξερω,οταν βγει θα δουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Mitsubishi X, επειδή το Subaru δεν έχει ωραίο design.

 

κάτι ακόμα που θέλω να πω είναι, ότι το Evo το 9αρι μου αρέσει πιό πολύ από το καινούργιο για πολλούς λόγους.

ένας απ' αυτούς είναι και το 6αρι κιβώτιο, που αναφέρει και ο leo123 παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Paidia ego imoun fanatikos subarakias alla me tin kinisi pou ekane i subaru na vgalei to impreza se stil focus kai me to pesimo tis apodosis toso poli katastrepse to onoma thrilo impreza kai tin agapi mou gia auto.Tora pleon EVO X dagoto me xilia.
Link to comment
Share on other sites

Για δέστε τί κάνουν και στην πίστα??? :cool:

Μαζί με τα προηγούμενα μοντέλα....

.

.

http://www.youtube.com/watch?v=844C8Wnfjf8

.

.

ποιό τερματίζει πρώτο???:p

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τωρα μετα απο αυτο το video εντυπωσεις...

Λιγο πιο πανω υποθικε οτι το νεο Impreza εχει χαμηλοτερες επιδωσεις απο τον πρωκατοχο του........

Εγω ειδα οτι στην ευθεια τα ''αρπαξε'' ολα..!

Βεβαια πρεπει να παραδεχτουμε οτι οδηγος του νεου STi ειναι πολυ τρελος!

Ιδικα στα σημεια που σηκωνε το χειροφρενο ηταν πορωση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...