Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Subaru Impreza STI vs Mitsubishi EVO X


Deltonakias
 Κοινοποίηση

Ποιο σας αρεσει?  

184 members have voted

  1. 1. Ποιο σας αρεσει?

    • Impreza STI
      48
    • EVO X
      136


Recommended Posts

τo site της subaru εχει το νεο sti http://www.subaru.gr/!!1505 κιλα το δηλωνει..οχι&ασχημα!!

 

1505 kila stewgno omos etsi?? Ote ladia oute venzini mesa.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1505 kila stewgno omos etsi?? Ote ladia oute venzini mesa.

 

καλα λαδια εχει,βενζινη δεν ξερω!αλλα σιγα δεν κολλας εκει,το μισο ντεποζιτο βενζινη δεν θα σου κανει την διαφορα..εκτος&αν αναζητας την κοντρα ή τον απολυτο χρονο στην πιστα οπου κυνηγας&τα δεκατα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Pantos sto CAR to xoun 1480 kila to varos tou.

 

ποιο?το ιαπωνικων προδιαγραφων?γιατι αυτο ναι τοσο ζυγιζει...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

ποιο?το ιαπωνικων προδιαγραφων?γιατι αυτο ναι τοσο ζυγιζει...

Ego pou meno tora agglia kai diavazo to aggliko to CAR to xei toso.Oi dokimes ton kainourgion Evo kai Sti eginan stin Iaponia alla leei gia auta pou tha kikloforisoun sto UK plirofories...Ti na sou po mporei kai na einai tipografiko lathos...

Link to comment
Share on other sites

Kai ap oti diavasa stis dokimes odigithikan oi 2litres ekdoseis to EvoX alla sto UK tha rthei to EvoX me KINITIRA 2.5 LITRON(kai oxi ton 2litro) o opoios tha vgazei kai autos 300(FQ300 tha onomazetai edo pera) aloga opos tou subaru!!!!Tha anevaso foto otan erthi edo pano na doume diafores optikes kai video an mporeso.....
Link to comment
Share on other sites

Kai to kalitero:Tha vgoun ekdoseis gia to Evo me 330 kai 360 aloga kai i subaru tha vgalei to Sti me to paketo tis PPP Prodrive Performance Pack me 400 aloga peripou.Kai i kontra kala kratei...
Link to comment
Share on other sites

Το subaru με τα 400 ποσα κυβικα θα εχει???Μου φιανεται λιγο περιεργο να βαλουν τοσα αλογα,θα προσπαθισουν να πιασουν το GT-R.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το subaru με τα 400 ποσα κυβικα θα εχει???Μου φιανεται λιγο περιεργο να βαλουν τοσα αλογα,θα προσπαθισουν να πιασουν το GT-R.

 

Ki omos den anaferei an auksithoun ta kivika.Den nomizo gia na piasoun to GT-R den theloun mono toumpaniasma ta moter tous alla ola ta ilektronika kai mixanika meri ton Evo kai Sti.Alla pou ksereis iapones einai autoi thaumata kanoun...

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου φαινεται λιγο περιεργο να βαλουν 400 αλογα στο impreza.Τοσα χρονια δεν το καναν και θα το κανουν τωρα σε αυτο το (ο θεος να το κανει) impreza,θα ειναι λιγο σκωτοστρα το αμαξι.Αληθεια που το διαβασες αυτο???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως μου φαινεται λιγο περιεργο να βαλουν 400 αλογα στο impreza.Τοσα χρονια δεν το καναν και θα το κανουν τωρα σε αυτο το (ο θεος να το κανει) impreza,θα ειναι λιγο σκωτοστρα το αμαξι.Αληθεια που το διαβασες αυτο???

 

Exei ksanaginei auto to pragma.To proigoumeno montelo to eftasan 415 aloga sta 2500cc.To montelo auto onomastike Subaru Impreza Type 25.Einai autokinito me kanoniki adeia apla apo tin litchfield kati san veltiotikos oikos.Oriste kai to site tou:http://www.litchfieldimports.co.uk/ kai to site tou Type 25 :http://www.type-25.co.uk/ kai ena video:http://youtube.com/watch?v=UGTo__qLHpE .Teleio etsi??

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου φαινεται λιγο περιεργο να βαλουν 400 αλογα στο impreza.Τοσα χρονια δεν το καναν και θα το κανουν τωρα σε αυτο το (ο θεος να το κανει) impreza,θα ειναι λιγο σκωτοστρα το αμαξι.

Τι λες ρε zyp3r μας κοροιδευεις τωρα??

Ο Θεος να κανει τι το Impreza, Impreza... Επειδη δεν σου αρεσει εσενα δεν σημαινει οτι δεν ειναι Impreza.Εγω το γουσταρω παρα πολυ και μου αρεσει!

Επισης πηγαινε παρε κανα περιοδικο να διαβασεις για τα (σε ολα τα σημεια) βελτιωμενα κρατηματα του νεου STi και μετα ελα να το πεις σκωτοστρα...

Θα σας ακουσει απο καμια γονεια ο Solberg...

Σε ολα τα περιοδικα που εχουν STi vs Evo X λενε οτι το Impreza ειναι ταχυτερο απλα οι περισσοτεροι προτιμουν το Εvo γιατι ειναι πιο φιλικο.

 

Εγω ομως στην ηλικια που ειμαι δεν γουσταρω φιλικα αμαξια!!!

:cool::cool::cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

Ego pou meno tora agglia kai diavazo to aggliko to CAR to xei toso.Oi dokimes ton kainourgion Evo kai Sti eginan stin Iaponia alla leei gia auta pou tha kikloforisoun sto UK plirofories...Ti na sou po mporei kai na einai tipografiko lathos...

 

εσυ λες για τα ιαπωνικα..γιαυτο ζυγιζει 1480 κιλα!

 

Kai ap oti diavasa stis dokimes odigithikan oi 2litres ekdoseis to EvoX alla sto UK tha rthei to EvoX me KINITIRA 2.5 LITRON(kai oxi ton 2litro) o opoios tha vgazei kai autos 300(FQ300 tha onomazetai edo pera) aloga opos tou subaru!!!!Tha anevaso foto otan erthi edo pano na doume diafores optikes kai video an mporeso.....

 

evo x με 2,5 μοτερ ουτε με σφαιρες..θα τον ειχαν βαλει στα αμερικανικα αμα ηταν που τους αρεσουν τα πολλα κυβικα!ασε που δεν εχει ακουστει πουθενα τιποτα!

 

Kai to kalitero:Tha vgoun ekdoseis gia to Evo me 330 kai 360 aloga kai i subaru tha vgalei to Sti me to paketo tis PPP Prodrive Performance Pack me 400 aloga peripou.Kai i kontra kala kratei...

 

αυτο το ξερω..εχουν ηδη ανακοινωθει&τιμες!

 

Παντως μου φαινεται λιγο περιεργο να βαλουν 400 αλογα στο impreza.Τοσα χρονια δεν το καναν και θα το κανουν τωρα σε αυτο το (ο θεος να το κανει) impreza,θα ειναι λιγο σκωτοστρα το αμαξι.Αληθεια που το διαβασες αυτο???

 

γιατι σου φαινεται περιεργο?καλα θα κανουν&θα βαλουν τοσα!στο evo 8 mr fq-400 γιατι εβαλαν τοσα δηλαδη?

 

Σε ολα τα περιοδικα που εχουν STi vs Evo X λενε οτι το Impreza ειναι ταχυτερο απλα οι περισσοτεροι προτιμουν το Εvo γιατι ειναι πιο φιλικο.

 

Εγω ομως στην ηλικια που ειμαι δεν γουσταρω φιλικα αμαξια!!!

:cool::cool::cool:

 

το evo πιο φιλικο???:lol::lol:..κανενα απο αυτα δεν ειναι φιλικο!ετσι οπως το λες ειναι σαν να εννοεις οτι το evo ειναι για βολτα ενω το scooby για αλητεια;)!εγω διαβαζω οτι το evo ειναι πιο αμεσο απο το sti&εχει καλυτερο κρατημα,ναι μεν λιγο πιο αργο(αν&τελευταια διυστανται οι αποψεις) οταν οδηγειτε οπως πρεπει!!&οι πιο πολλοι το επιλεγουν λογω εμφανισης,οχι φιλικοτητας...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα φιλικο...

Ειπα ΠΙΟ φιλικο...

Ναι για μενα το νεο Scooby με την νεα του εμφανιση ειναι πιο αλητικο,πιο κοντραδικο και ''για πολυ Βουτα μιλαμε'' απο το Evo Χ!

Γι'αυτο και μου αρεσει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε zyp3r μας κοροιδευεις τωρα??

Ο Θεος να κανει τι το Impreza, Impreza... Επειδη δεν σου αρεσει εσενα δεν σημαινει οτι δεν ειναι Impreza.Εγω το γουσταρω παρα πολυ και μου αρεσει!

Επισης πηγαινε παρε κανα περιοδικο να διαβασεις για τα (σε ολα τα σημεια) βελτιωμενα κρατηματα του νεου STi και μετα ελα να το πεις σκωτοστρα...

Θα σας ακουσει απο καμια γονεια ο Solberg...

Σε ολα τα περιοδικα που εχουν STi vs Evo X λενε οτι το Impreza ειναι ταχυτερο απλα οι περισσοτεροι προτιμουν το Εvo γιατι ειναι πιο φιλικο.

 

Εγω ομως στην ηλικια που ειμαι δεν γουσταρω φιλικα αμαξια!!!

:cool::cool::cool:

 

Εννοω οτι δεν ειναι impreza λογω του στυλ του.Εγω τα ηξερα τα impreza σαν κουπε και τετραθυρα τερατα με μια μεγαλη αεροτομη απο πισω και οχι ενα αυτοκινητο hatcback.Για αυτη την αλλαγη εχουν αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες πολλα.Για τη σκωτοστρα εννοω αν μπουν 400 αλογα οχι οπως ειναι τωρα,και τι σχεση εχει ο Solberg:worry:.Οσο για το αν ειναι ταχυτερο απο το Ενο το impreza ηταν παντα ταχυτερο αλλα στην ευθεια οχι στις στροφες.Και ποιος σου λεει οτι το Ενο ειναι πιο φιλικο και το προτιμουν οι περισσοτεροι,εγω τοσα χρονια impreza βλεπω να κυκλοφορουν και πολυ σπανια Ενο.Και τι θες να πεις οτι στην ηλικια που εισαι δε γουσταρεις φιλικα αμαξια,επιασες το τιμονι και εγινες κατευθειαν Schumacher οπως ολα τα 18-23χρονα με τα ραλλακια τους.Και τα δυο αυτοκινητα απευθυνονται σε ατομα με εμπειρια στην οδηγηση και οχι σε γκ****μενους πιτσιρικαδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

evo x με 2,5 μοτερ ουτε με σφαιρες..θα τον ειχαν βαλει στα αμερικανικα αμα ηταν που τους αρεσουν τα πολλα κυβικα!ασε που δεν εχει ακουστει πουθενα τιποτα!

 

Kai omos to UK eipa tha parei moter 2.5litro me 300 ippous.Pistepse to...Kai safos megaliteri ropi.

Link to comment
Share on other sites

Kai omos to UK eipa tha parei moter 2.5litro me 300 ippous.Pistepse to...Kai safos megaliteri ropi.

 

αν δεν το δω δεν προκειται να το πιστεψω!εχουν βγει οι τιμες για το evo x στην αγγλια...το διλιτρο!http://www.mitsubishi-cars.co.uk/prices/

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν το δω δεν προκειται να το πιστεψω!εχουν βγει οι τιμες για το evo x στην αγγλια...το διλιτρο!http://www.mitsubishi-cars.co.uk/prices/

 

Ti na sou po...Pantos to periodiko grafei akrivos auto:'We drove the 2.0-litre version, but the UK will get the 2.5, which will have similar 300bhp peak output, but a fatter torque curve in standard trim.'

Link to comment
Share on other sites

Ti na sou po...Pantos to periodiko grafei akrivos auto:'We drove the 2.0-litre version, but the UK will get the 2.5, which will have similar 300bhp peak output, but a fatter torque curve in standard trim.'

 

κοιτα σε πιστευω οτι αυτο διαβασες&καλα κανεις&το πιστευεις..αλλα μηπως το μπερδεψες κατα λαθος&αυτο που διαβασες αναφεροταν στο sti?

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα σε πιστευω οτι αυτο διαβασες&καλα κανεις&το πιστευεις..αλλα μηπως το μπερδεψες κατα λαθος&αυτο που διαβασες αναφεροταν στο sti?

 

Oxi me tpt.An itan etsi tha elegan oti odigisan ton 2litro kinitira kai sto UK tha rthi o 2.5??Afou o 2.5 o subaru einai pagosmios.Tora tha do molis kikloforisei edo pano.Ipomoni martio ginetai to lansarisma stin agora edo tha matho kai tha sas po me sigouria.

Link to comment
Share on other sites

Oxi me tpt.An itan etsi tha elegan oti odigisan ton 2litro kinitira kai sto UK tha rthi o 2.5??Afou o 2.5 o subaru einai pagosmios.

 

στην ιαπωνια το sti φοραει 2.0 κινητηρα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι δεν ειναι impreza λογω του στυλ του.Εγω τα ηξερα τα impreza σαν κουπε και τετραθυρα τερατα με μια μεγαλη αεροτομη απο πισω και οχι ενα αυτοκινητο hatcback.Για αυτη την αλλαγη εχουν αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες πολλα.Για τη σκωτοστρα εννοω αν μπουν 400 αλογα οχι οπως ειναι τωρα,και τι σχεση εχει ο Solberg:worry:.Οσο για το αν ειναι ταχυτερο απο το Ενο το impreza ηταν παντα ταχυτερο αλλα στην ευθεια οχι στις στροφες.Και ποιος σου λεει οτι το Ενο ειναι πιο φιλικο και το προτιμουν οι περισσοτεροι,εγω τοσα χρονια impreza βλεπω να κυκλοφορουν και πολυ σπανια Ενο.Και τι θες να πεις οτι στην ηλικια που εισαι δε γουσταρεις φιλικα αμαξια,επιασες το τιμονι και εγινες κατευθειαν Schumacher οπως ολα τα 18-23χρονα με τα ραλλακια τους.Και τα δυο αυτοκινητα απευθυνονται σε ατομα με εμπειρια στην οδηγηση και οχι σε γκ****μενους πιτσιρικαδες.

Αν παλια τα Impreza ηταν hatcback και αλλαζαν τωρα και γινονταν coupe με μεγαλες αεροτομες θα μου ελεγες οτι εσυ ηξερες τα Impreza hatcback??

Μαθε να συμβιβαζεσαι με κατι νεο και να βλεπεις και τα καλα, οχι μονο τα κακα!

Συμφωνω οτι βλεπεις περισσοτερα Impreza απο evo,αλλα το ερωτημα ειναι ποσα STi βλεπεις και ποσα evo γιατι τα evo εχουν την στανταρ εκδοση των 280hp εδω και μια δεκαετια, ενω τα Impreza παντα ειχαν χαμηλοτερες εκδοσεις ...

Αυτες που εσυ βλεπεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

Αν παλια τα Impreza ηταν hatcback και αλλαζαν τωρα και γινονταν coupe με μεγαλες αεροτομες θα μου ελεγες οτι εσυ ηξερες τα Impreza hatcback??

Μαθε να συμβιβαζεσαι με κατι νεο και να βλεπεις και τα καλα, οχι μονο τα κακα!

Συμφωνω οτι βλεπεις περισσοτερα Impreza απο evo,αλλα το ερωτημα ειναι ποσα STi βλεπεις και ποσα evo γιατι τα evo εχουν την στανταρ εκδοση των 280hp εδω και μια δεκαετια, ενω τα Impreza παντα ειχαν χαμηλοτερες εκδοσεις ...

Αυτες που εσυ βλεπεις!

 

Ναι θα ελεγα οτι το ηξερα αλλιως,αλλα αν ηταν καλη η αλλαγη θα το δεχομουν.Kαι βλεπω και τα καλα δεν ειπα οτι βλεπω μονο τα κακα.Σαφως το impreza εχει βελτιωθει ως προς το στησιμο,το εσωτερικο και πολλα αλλα.Επισης σε επιδοσεις ειναι πιο γρηγορο απο το Ενο αλλα στις ευθειες,οχι στις στροφες.Εσενα μπορει να σου αρεσε το καινουργιο impreza αλλα εμενα και πολλους καθολου και αυτο φαινεται και απο την δημοσκοπηση αλλα και απο τις πολλες αντιδρασεις απεναντι στην Subaru.Και οσο για αυτα που βλεπω τα περισσοτερα ειναι STi,σε μικροτερο αριθμο WRX και πολλυ πιο σπανια τα απλα 1600αρια.

Εσενα σου αρεσε αυτη η αλλαγη????Αν σου χαριζαν δηλαδη ενα impreza και σε βαζαν να διαλεξεις αναμεσα στο προηγουμενο μοντελο και σε αυτο πιο θα διαλεγες???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...