Jump to content

Μαύρα Mεσάνυχτα (Mega)


jim19
 Κοινοποίηση

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτηρας?  

244 members have voted

  1. 1. Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας χαρακτηρας?

    • Θρασος
      47
    • Σιλβη
      34
    • Λενα
      5
    • Αγγελα
      1
    • Πενυ
      30
    • Βασιλης
      6
    • Τζια
      41
    • Ματσουλας
      5
    • Ζαν-Κλοντ
      56
    • Λαζαρος
      19


Recommended Posts

Σαββατο σήμερα, και με έχει ήδη πιάσει η περιέργεια για το "τι θα δουμε την δευτερα στο νέο σίριαλ του Μεγκα" . . . !

Το πρώτο (διπλό μάλλον?) επεισοδιο ήταν ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

Εχω να γράψω τόσα πολλα -ελπίζω να βρείτε την υπομονή να με διαβάσετε!

Λοιπόν, καταρχην να εξηγήσω γιατί είμαι τόσο ενθουσιασμένη?

Διότι, πολύ απλά επιτέλους εμφανιστηκε ένα σίριαλ που θα μας κάνει να κολλήσουμε (ανάμεσα στα τόσα που "απλώς βλέπαμε φετος" / με ισως μοναδική εξαίρεση τα Υπέροχα Πλάσματα) . . .

Γρηγορος ρυθμός, αληθινή μαύρη κωμωδία -δεν βλέπουμε συχνά στην ελλάδα- ορεξάτοι ηθοποιοί (μα, όλοι το ευχαριστιόντουσαν τόσο!!!), απιστευτα καλό σάουντρακ, κινηματογραφική αισθητική, ακομπλεξάριστο και κεφάτο με αληθινούς υπαινιγμούς...γέλοιο και σασπενς.

Μετα το παρα πέντε, νομίζω θα εχουμε και φέτος να συζητάμε για ένα ακόμα μυστήριο

(διοτι σας βάζω στοιχημα οτι θα εξελιχθεί σε μεγαλο μυστηριο ποιος τον δολοφονησε, γιατι τον δολοφονησε, και ισως-ισως)

Οι ηρωες της σειρας ειναι τόσο ξεχωριστοί και ο καθένας φέρνει τον δικό του κόσμο στην ιστορια!

Βαζω 10 στην ιδεα της emo κόρης - το πρωτο ελληνικό σίριαλ με emo χαρακτηρα!

Τελεια η Μαλφα ως κακομοίρα-συζηγος.

Ο Μαινας δεν με τρελλανε, αλλά ελπιζω οτι δραστηριοποιειται στην συνεχεια της σειρας!2

Η βλαντη ειναι τελεια (δεν με ενδιαφερει αν τα'χει με τον σκηνοθετη ή οχι! ειναι απλως τελεια στο ρολο της). Ναι, ισως της Ματσουκας να της παει το πουτανε...Αλλα, προσωπικα βρισκω περισσοτερο ενδιαφερον που βαλανε μια ηθοποιο σε κοντρα ρολο (διοτι η Βλαντη του Βιος Ανθοσπαρτος, Αερινες Σιωπες, Σινγκλς. . . ειναι κοντρα στην Σιλβι , και αυτο σημαινει ΗΘΟΠΟΙΟΣ)

Ο δικηγορος..ειναι φοβερη φατσα δικηγορου για μαφιόζους. Στανταρ ολοι οι νονοι της νυχτας εχουν τετοιου στυλ τυπους για τα νομικα τους. Εγω, δε, αυτο τον ηθοποιο κάπου τον ξερω...ΠοΥ?

Οι δυο μπραβοι, αν και σταθεροι αξια σε τετοιες ιστοριεσ -ο χαζος και ο εξυπνος μπραβος...κλπ,κλπ...ειχαν πολυ πλακα! Ο δε με το μουστακι ειναι και πολυ τυπακι!

Ω...και η επιστροφη της ... -δεν θυμαμαι ονομα- απο τον Δογγανο!!!! ειναι ανελπιστα καλη! ειναι πολυ φατσα

 

Σκηνοθεσια...πολυ διαφορετικη. Δεν θυμίζει αχ και να'ξερες . Γενικως, προτεινει κατι νεο στην ελληνικη τηλεοραση.

 

Σεναριο? ποιους περιμενε λιγοτερα απο τους δημιουργους του 50-50???

σκαμε στα γελοια..μεχρι δακρυων! ταλεντο απεριοριστο!

και αν ειδα καλα στους τιτλους -που μαλλον ειδα διοτι διαβασα κατι αντιστοιχο και σε περιοδικα- ο ενας απ'τους δυο σεναριογραφους ειναι και στο καστ!!!!!!!

 

ποιος ειναι? ειναι γνωστος?

 

 

τα συγχαρητηρια μου και

stay tuned for the next episode

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 712
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο "εξυπνος μπραβος",αυτος με το μουστακι,οπως ειπες και συ,ειναι ο ενας εκ των δυο σεναριογραφων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Aληθεια εχει ιδιους σεναριογραφους με το 50 50?

Όχι, μας λένε ψέματα για να μας κάνουν να το δούμε :wacko: :p

 

Φυσικά και είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ο "εξυπνος μπραβος",αυτος με το μουστακι,οπως ειπες και συ,ειναι ο ενας εκ των δυο σεναριογραφων.

 

 

ο έξυπνος μπράβος , ωστε . . .

ενδιαφέρον!

 

και συγγνώμη, εσύ που τον ήξερες? έπαιζε και στο 50-50 ή κάτι?

γιατί εγώ πρώτη φορά τον βλέπω... -όχι οτι συγκρατώ και φάτσες βέβαια!

 

πάντως μ'αρεσε που η σειρά δεν είχε μόνο τα "γνωστά" ονόματα αλλά ούτε και ένα τσουρμο παιδιά που μόλις τελειώσαν την δραματική σχολή και δεν ξέρουν να παίζουν!

συνδυάζει και μαινα, μαλφά, βλαντή, σκιαδαρέση . . . με άλλους ηθοποιούς -σορρυ που δεν συγκρατώ τα ονόματα τους- οι οποιοι δειχνουν να εχουν εμπειρία, δεν ειναι καμμένοι στην ΤV όμως.

 

πολύ καλό αυτό

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:Αστειακι..Καποιον να μου δωσει πληροφοριες για τους σεναριογραφους ηθελα..

Εγώ απάντησα ακριβώς σε αυτό που ρώτησες, για το αν όντως είναι οι συγκεκριμένοι σεναριογράφοι. Δεν ήμουν σε θέση να γνωρίζω αν ήθελες παραπάνω πληροφορίες.

 

συνδυάζει και μαινα, μαλφά, βλαντή, σκιαδαρέση . . . με άλλους ηθοποιούς -σορρυ που δεν συγκρατώ τα ονόματα τους- οι οποιοι δειχνουν να εχουν εμπειρία, δεν ειναι καμμένοι στην ΤV όμως.

 

πολύ καλό αυτό

Οι κλασσικοί που έπαιζαν και στη 10η εντολή δηλαδή.

Ο Σκιαδαρέσης (:respect:) που ακριβώς εμφανίστηκε γιατι δεν πρόσεξα;

Link to comment
Share on other sites

Ο Σκιαδαρέσης είναι ο μακαρίτης, αλλά εμφανίζεται σε φλας μπακ. (για το πως χάρισε ένα διαμέρισμα στη Βλαντή, πώς πήγανε να της ηχογραφήσουν νέο cd..)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

και συγγνώμη, εσύ που τον ήξερες?

 

ετυχε να δω ενα ρεπορταζ για τη σειρα..;)

 

 

Ο Σκιαδαρέσης (:respect:) που ακριβώς εμφανίστηκε γιατι δεν πρόσεξα;

 

λιγο πριν το μπαμ,αλλα και σε πολλες φωτο..:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Βαζω 10 στην ιδεα της emo κόρης - το πρωτο ελληνικό σίριαλ με emo χαρακτηρα!

 

Δεν είναι emo η κόρη.

Gothού είναι. Άλλο το ένα άλλο το άλλο ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ο Σκιαδαρέσης είναι ο μακαρίτης, αλλά εμφανίζεται σε φλας μπακ. (για το πως χάρισε ένα διαμέρισμα στη Βλαντή, πώς πήγανε να της ηχογραφήσουν νέο cd..)

 

ετυχε να δω ενα ρεπορταζ για τη σειρα..;)

 

 

 

 

λιγο πριν το μπαμ,αλλα και σε πολλες φωτο..:lol::lol:

Α οκ. Δεν το είδα από την αρχή, γι' αυτό δεν το πρόσεξα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθησα αποψε τα ''Μαυρα Μεσανυχτα'' σε επαναληψη(δεν το ειχα δει) και μ'αρεσε παρα πολυ!!!η σκηνοθεσια ειναι οντως καταπληκτικη και ελπιζω να συνεχισει δυναμικα.γιατι φετος ολες οι σειρες ειναι...για τα μπαζα:p.επισης,δεν ξερω γιατι,αλλα νομιζω οτι δεν θα μπορουσε να γινει καλυτερη επιλογη ηθοποιων!ΜΠΡΑΒΟ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να δειτε που στο τελος ο Σκιαδαρέσης θα ζει και τα κανει ολα αυτα επιτηδες! :p

 

Λες;;

Και τότε ποιός κακομοίρης την πλήρωσε και καρβουνιάστηκε;:p

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Λες;;

Και τότε ποιός κακομοίρης την πλήρωσε και καρβουνιάστηκε;:p

Ε ολοκληρη μαφια ειναι, ολο και καποιο πτωμα θα βρηκαν!:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια το σκεφτομαι σοβαρα πως ο Αποστολης ζει... ναι-ετσι νομιζω.

αλλα ειναι πολυ αρχη ακομα για να ξερουμε!

σημερα στην επαναληψη ειδα λιγο παλι...τελεια σειρα!

συγχαρητηρια στους συντελεστες της και παλι

Link to comment
Share on other sites

btw ο Σκιαδαρέσης είναι παντρεμένος με τη Μάλφα. Sorry, αλλά τώρα το έμαθα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας :p

 

Ελπίζω να τον ξαναδείξει έστω και σε flashback. Του πάει τρελά ο ρόλος και είναι κρίμα να χαραμιστεί μόνο σε 10 λεπτά ενός επεισοδίου.

Link to comment
Share on other sites

το ειδα χτες σε επαναληψη..

ολοι μου ελεγαν για την νεα κωμικη σειρα και περιμενα να δω κατι τετοιο,οχι οτι με απογοητευσε η μαυρη κωμωδια,ισα ισα ηταν κατι που δεν το περιμενα τοσο καλο!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το ειδα χτες σε επαναληψη..

ολοι μου ελεγαν για την νεα κωμικη σειρα και περιμενα να δω κατι τετοιο,οχι οτι με απογοητευσε η μαυρη κωμωδια,ισα ισα ηταν κατι που δεν το περιμενα τοσο καλο!

Και εγώ το ίδιο.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

kala i goth kori simera eixe ti theiki ataka:

Thrasos: fili toy Vassili?

Kori: Oxi, aderfi tou....

 

kai episis koryfaia ataka i eksis:

Ζαν Κλωντ: Ειπε ο γιατγοθ οτι θα μου μεινει κουθουγι αλλα στ' αγχιφια μου....

 

κορυφαίος ρόλος αυτός...

τελειωσε παιδια η σειρα ειναι κατηγορια absolute...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...