Jump to content

Καιρός ήταν αγαπητοί κύριοι του ΟΤΕ...


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος κρατική επιχείρηση είναι ο ΟΤΕ άρα με λεφτά του μετόχου (κράτους ) θα γινόταν οι επενδύσεις όπως και σε κάθε εταιρεία οι επενδύσεις γίνονται με λεφτά του μετόχου..

Τι εννοείς με την έκφραση -τα χρήματα που δίνουμε τόσα χρόνια? Σε άλλους παρόχους δεν πληρώνεις ? Τσάμπα είναι εκεί ? Με την έκφραση Νταβατζιλίκι? Μήπως είσαι υπερβολικός ?

Τέλος να θυμίσω ότι ότι πληρώνεις στην αγορά αυτό και πέρνεις . Έχει πλέον αποδειχτεί η κατάντια των εναλακτικών, οι κομπίνες τους με την ελάχιστη χρέωση στα κινητά, όπου στο τέλος με μικρώτερα τιμολόγια .... πληρώνεις περισσότερα χρήματα.

 

Μην λέμε ότι θέλουμε!!!!Για να φτιάξει το δίκτυο ο ΟΤΕ ΠΗΡΕ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ(μεγάλο ποσοστό!!!) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΠΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΧΡΕΩΣΕΩΝ!!!!Ακόμα μην ξεχνάμε και ότι ο ΟΤΕ γενικά δεν είχε πολλά βήματα της γραφειοκρατίας μέσα στα χρόνια και δεν είχε άλλους αντιπάλους (γιατί αυτά τα 2 κριτήρια είναι επίσης εμπόδια για την κερδοφόρα ανάπτυξη μιας επιχείρησης!!!)!Οι εναλλακτικοί βάζουν λεφτά μόνο από τις χρεώσεις που σου βάζουν!Ούτε κρατικά κονδύλια ούτε τίποτα!Να μην μιλήσω για τον πόλεμο όσον αφορά θέματα γραφειοκρατίας κ.α. που τους ασκεί ο ΟΤΕ!

 

Με το νταβατζιλίκι δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ!Μέχρι πριν ελάχιστα χρόνια (ακόμα και πέρσι υπήρχε αυτό το φαινόμενο στις διαφημίσεις!!!!) αν θυμούνται κάποιοι ο ΟΤΕ μας λάνσαρε το ISDΝ σαν την επανάσταση στο Ίντερνετ για να ξεφορτωθεί το απόθεμα από τον Κόκκαλη!Ακόμα να θυμίσω σε κάποιους τι έγινε όταν αλυξησε τα πάγια χωρίς λόγο και διάφορες χρεώσεις;;;Όλοι βρίζατε αλλά τώρα ξαφνικά ο ΟΤΕ έγινε καλός;;;;Και γιατί στο κάτω κάτω να πληρώνω σχεδόν 20€ για πάγιο είτε χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο είτε όχι;;;;ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ ΕΙΝΑΙ!

 

Να μιλήσουμε για κομπίνες και κατάντια;;;Ποιος καθυστερεί πολές φορές τις αιτήσεις;Ποιος διατυμπανίζει απεριόριστα αλλά με μικρά γράμματα σου λέει ότι πρέπει να είσαι εντός δικτύου του ΜΟΝΟ;Υπάρχουν κ.α.!

 

Ενώ οι..."κομπιναδόροι" που λες πχ. με 40€ σου έχουν απεριόριστα αστικά-υπεραστικά-κλήσεις εξωτερικού και DSL μέχρι 24MBPS εδώ και καιρό (τις κλήσεις εξωτερικού έβαλε μόνο πρόσφατα η εν λόγω εταιρεία) και ΕΣΥ στέκεσαι μόνο στην ελάχιστη χρέωση στα κινητά!!!!

 

Για το δίκτυο και την εξυπηρέτηση..........ε εντάξει........ο ΟΤΕ έκανε 30 ΧΡΟΝΙΑ για να φτιάξει το δίκτυο και 40 για να μας προσφέρει DSL και τα τελευταία χρόνια που έτριξαν οι καρέκλες οι εξυπηρέτηση έγινε τόσο καλή!Κι κάποιοι έχετε απαίτηση μέσα σε 3-4 χρόνια να γίνουν θαύματα!Σε μια εποχή που η τεχνολογία και οι απαιτήσεις είναι πολύ υψηλότερες σε σχέση με πριν δεκαετίες που τηλέφωνο είχαν ελάχιστοι και όταν ζήταγες να σου περάσουν γραμμή περίμενες 2-3 μήνες!!!Μιλάω για δεκαετία 80 και αρχές 90!!!!!!Που ο ΟΤΕ ήδη υπήρχε στο χώρο 15-20 χρόνια!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιες δεκαετίες 80 και 90 καλέ; Φεβρουάριος 2007 και περίμενα 5 μήνες να βάλω τηλέφωνο! Και δε μένω σε κανένα χωριουδάκι, στη Σούδα μένω, δίπλα στη Βάση. Φαντάζομαι τους στρατιωτικούς που έρχονται με μεταθέσεις και έχουν αφήσει την οικογένεια πίσω και για 5-6 μήνες δε μπορούν ούτε στο τηλέφωνο να τους μιλήσουν.

 

Για να μην πω και για το χωριουδάκι. Βρύσες Αποκορώνου (και δεν είναι και χωριό) που δεν έχει καν δίκτυο ο ΟΤΕ και όταν ζήτησε γραμμή ο άντρας μου για το γραφείο, του είπαν "Δώσε μας 460 ευρώ για να φέρουμε γραμμή μέχρι έξω από το χωριό":confused:

Και σημειωτέον, στον ίδιο χώρο χτίζεται σχολείο, άρα σύντομα θα χρειαστεί τηλεφωνικό δίκτυο. Αλλά δεν έχει μεριμνήσει για αυτό ο ΟΤΕ. Θα χρηματοδοτήσουμε εμείς το δίκτυο και μετά απλά θα δώσει γραμμές ΚΑΙ σε άλλους. Όχι με τα χρήματά μας από τα πάγια, με τα χρήματα από την τσέπη μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω το μόνο που ξέρω είναι οτι στην Γαλλία με 29€ έχεις

- 10mbps Internet

- 70 καναλια δορυφορική

- 20 καναλια μουσικη

- δωρεαν τηλεφωνία σε όλη την Γαλλία και όλη την Ευρώπη (μεσα και Ελλάδα)

- δωρεαν εξοπλισμο (τον επιστρέφεις με την διακοπή)

 

αυτά ...

Link to comment
Share on other sites

τις βρήκα στο youtube. ΘΕΙΚΕΣ

 

 

Τώρα κατα πόσο έχουν δίκιο αυτό είναι άλλο θέμα!

Να σου πω, μήπως έχεις κανένα λινκ της διαφίμησης της HOL που είναι ο τύπος που λέει "είναι ωραίο να πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ. Αισθάνεσαι πλούσιος. Μφφφφφφφφ 10 ευρώ, μφφφφφφφ άλλα 10 ευρώ" ? :):):)ii

 

edit: Άκυρο, τη βρήκα:)

Link to comment
Share on other sites

Ποιες δεκαετίες 80 και 90 καλέ; Φεβρουάριος 2007 και περίμενα 5 μήνες να βάλω τηλέφωνο! Και δε μένω σε κανένα χωριουδάκι, στη Σούδα μένω, δίπλα στη Βάση. Φαντάζομαι τους στρατιωτικούς που έρχονται με μεταθέσεις και έχουν αφήσει την οικογένεια πίσω και για 5-6 μήνες δε μπορούν ούτε στο τηλέφωνο να τους μιλήσουν.

 

Για να μην πω και για το χωριουδάκι. Βρύσες Αποκορώνου (και δεν είναι και χωριό) που δεν έχει καν δίκτυο ο ΟΤΕ και όταν ζήτησε γραμμή ο άντρας μου για το γραφείο, του είπαν "Δώσε μας 460 ευρώ για να φέρουμε γραμμή μέχρι έξω από το χωριό":confused:

Και σημειωτέον, στον ίδιο χώρο χτίζεται σχολείο, άρα σύντομα θα χρειαστεί τηλεφωνικό δίκτυο. Αλλά δεν έχει μεριμνήσει για αυτό ο ΟΤΕ. Θα χρηματοδοτήσουμε εμείς το δίκτυο και μετά απλά θα δώσει γραμμές ΚΑΙ σε άλλους. Όχι με τα χρήματά μας από τα πάγια, με τα χρήματα από την τσέπη μας!

Νομίζω ότι η απάντηση σας είναι ότι πρέπει για τον φίλο Runner .

Και εσείς από τον ΟΤΕ περιμένετε .

Βλέπετε όσο βρισίδι και να τρώει μόνο αυτός είναι ικανός να σας συνδέσει τηλέφωνο στο σπίτι σας.

Αν περιμένατε από τους εναλακτικούς δεν πρόκειται να σας φέρουν ποτέ γραμμή ( αλλά βεβέως θα είναι χωρίς πάγιο ΟΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η απάντηση σας είναι ότι πρέπει για τον φίλο Runner .

Και εσείς από τον ΟΤΕ περιμένετε .

Βλέπετε όσο βρισίδι και να τρώει μόνο αυτός είναι ικανός να σας συνδέσει τηλέφωνο στο σπίτι σας.

Αν περιμένατε από τους εναλακτικούς δεν πρόκειται να σας φέρουν ποτέ γραμμή ( αλλά βεβέως θα είναι χωρίς πάγιο ΟΤΕ)

Νομίζω ότι βλέπεις μόνο αυτό που θέλεις στα λεγόμενά μου. Επειδή οι ιδιωτικές εταιρίες δεν έχουν φτάσει στις πόλεις της επαρχίας, πρέπει εγώ να δεχτώ ή να ευγνωμονώ τον ΟΤΕ για το "νταβατζιλίκι" όπως πολύ σωστά το έθεσε κάποιος πιο πάνω;

Επειδή η Forthnet και η κάθε άλλη εταιρία δεν έχει και δεν κατασκευάζει δίκτυο στην περιοχή μου, είναι λογικό να πληρώσω από την τσέπη μου σχεδόν 500 ευρώ για να αποκτήσω γραμμή, την οποία γραμμή θα την πληρώνω κανονικά (ναι, ΚΑΙ πάγια) και όταν σε 5-10 μήνες φύγω από αυτή την περιοχή (μετακομίζουμε συνεχώς λόγω δουλειάς) θα έχει μείνει στον ΟΤΕ το δίκτυο που ΕΓΩ έφτιαξα για να παίρνει χρήματα από άλλους;

 

Γενικά είμαι υπέρ των κρατικών υπηρεσιών. Αν πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε δημόσιες ή ιδιωτικές σπουδές, ανάμεσα σε λεωφορεία ή ταξί, κερδίζει πάντα το κράτος. Αλλά δεν ανέχομαι την κοροϊδία. Προτιμώ να αγοράσω τις υπηρεσίες κάποιου που δε μπορεί να ικανοποιήσει όλες τις ανάγκες μου, παρά κάποιου που μπορεί αλλά δε θέλει και σε κάθε αίτημά μου μου λέει "κοίτα να δεις, άμα θέλω, νταξ;".

 

 

Και για αυτό που αναφέρεστε όλοι, ότι οι ιδιωτικές εταιρίες συκοφαντούν τον ΟΤΕ φορτώνοντάς του τα δικά τους λάθη, τι νομίζετε ότι κάνει ο ΟΤΕ; Πάει με το σταυρό στο χέρι;

Όταν κάποια στιγμή είχα βάλει κάποια άλλη εταιρία τηλεφωνίας, ξέρετε πόσες φορές με πήραν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ και μου είπαν ένα σωρό ψέματα για να με πείσουν να ξαναγυρίσω στο δίκτυό τους;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά,τί συγκρίνετε τον ΟΤΕ με τις άλλες εταιρίες?

Θέλετε να δείτε την κοροιδία του ΟΤΕ?

Πόσα χρόνια είναι που έχει ιδρυθεί ( και τον πληρώνουμε ούτως ή άλλως ) ο ΟΤΕ και πόσα οι άλλες εταιρίες? (forthnet,tellas Κτλ κτλ )

Κι όμως,τώρα είναι συγκρίσιμες αυτές οι εταιρίες ενώ ο φίλος μας ο ΟΤΕ θα έπρεπε να βρίσκεται μπροστά.

Τί θα πει αυτό? Ότι ο ΟΤΕ μια χαρα έπαιρνε τα λεφτά μας αλλά για να κάνει κάτι περίμενε το ανταγωνισμό...Μόνο όταν τρίξανε καρέκλες,όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, έγινε μία κάποια πρόοδος.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Όσο τις είδαμε τις διαφημίσεις τις είδαμε.

 

Όλες οι επιτροπές αυτής της χωράς έχουν ενωθεί προκειμένου να γίνουν πλούσιοι οι αγαπητοί εναλλακτικοί (είναι πολλαααααααααα τα λεφτά Άρη).

 

Έτσι λοιπόν μετά την ΕΕΤΤ που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ στον ΟΤΕ να βγάζει εκπτωτικά τιμολόγια, τώρα μια άλλη επιτροπή περί διαφημίσεων έκρινε ότι οι διαφημίσεις του ΟΤΕ δυσφημούν τους εναλλακτικούς και από τις 28/12 και μετά πρέπει να τροποποιηθούν.

 

Κατά τα άλλα διάβασα στο thread για άλλη μια φορά τι γινόταν τη δεκαετία του 80 και ότι εμείς έχουμε πληρώσει το δίκτυο του ΟΤΕ, άρα μας ανήκει…. Για άλλη μια φορά να πω ότι τα λεφτά που επενδύσαμε τα πήραμε πίσω όταν το κράτος πούλησε το 72% του ΟΤΕ σε ιδιώτες εισπράτοντας ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ,

 

Όσο για το φίλο που ανέφερε το μεμονωμένο περιστατικό καθυστέρησης τοποθέτησης γραμμής στη Κρήτη, αναρωτιέμαι γιατί δε πάει σε κάποιον από τους εναλλακτικούς… Στη κρητικιά Forthnet ίσως??? Ίσως γιατί γι αυτούς η Ελλάδα τελειώνει στις 2 -3 μεγάλες πόλεις???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Το "μεμωνομένο" περιστατικό στην Κρήτη είναι γενικό φαινόμενο στο Νομό Χανίων ή έστω στις πόλεις γύρω από τα Χανιά. Σε όσους έχω πει τα παράπονά μου για την καθυστέρηση, μου απάντησαν "Έλα μωρέ, εγώ περίμενα 1,5 χρόνο να μου βάλουν τηλέφωνο".

Αλλά ας θεωρήσουμε ότι φταίει η υπηρεσία εδώ. Ας πούμε ότι έχει κάποιον αχαΐρευτο διευθυντή που αφήνει τους τεχνικούς να ξημερώνονται στα καφενεία.

Το "Δώσε μου 460 ευρώ για να σου φέρω τη γραμμή και όταν φύγεις η γραμμή είναι δικιά μου και τα λεφτά δεν τα παίρνεις πίσω" είναι κι αυτό μεμωνομένο; Ή μήπως φταίει ο ίδιος ο διευθυντής;

 

Το "Θέλω 900 ευρώ μεροκάματα για 3 εργάτες να έρθουν 3 ώρες και να συνδέσουν το καλώδιο που κόπηκε και 700 ευρώ υλικά" που μου το ζήτησαν σε άλλη πόλη, είναι κι αυτό μεμωνομένο;

 

Οι συνεχείς αποσυνδέσεις για εβδομάδες και η απάντηση ότι "δεν υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο" είναι κι αυτό μεμωνομένο;

 

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου αυτούς που διαβάζουν επιλεκτικά τις απαντήσεις των παραπονεμένων και απαντούν μόνο σε αυτά που έχουν λογική εξήγηση: γιατί τόση αγάπη στον ΟΤΕ; Είστε καμμένοι από ιδιώτη και ορκισμένοι εχθροί τους (κατανοητό, για τον ίδιο λόγο απεχθάνομαι κι εγώ τον ΟΤΕ) ή είστε υπάλληλοι του ΟΤΕ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολλες φορες αναρωτιεμε με τον τροπο σκεψεις ορισμενων... τελικα ολα μα ολα ειναι θεμα οπαδικο εδω στην Ελλαδιτσα μας?

ειναι δυνατον στον βωμο των εναλλακτικων να ξεχναμε και να παραβλεπουμε πραγματα που ειναι ειτε αυτονοητα η απλα αποτελεσμα μιας εμπορικης πολιτικης?

Δηλαδη για να καταλαβω ... ΠΟΥ ειναι οι εναλλακτικοι σημερα στο μεγαλο μερος της Ελληνικης επικρατειας? αν δεν ηταν ο (οποιος) ΟΤΕ θα μπορουσαν αυτοι να δωσουν συνδεσεις ακομα και στην Αθηνα η στην Θεσσαλονικη?

Και κατι πολλυ βασικο... αυτοι που οριωνται οτι πληρωσαν με τα παγια το δικτυο του ΟΤΕ μηπως ξεχνανε οτι τα πηραν πολλαπλασια πισω οτι ο οργανισμος μπηκε στο χρηματιστηριο? γιατι αυτα τα λεφτα καλυψαν τρυπες του προυπολογισμου (αρα δεν μπηκαν νεοι φοροι).

Και το βασικοτερο, γνωριζετε οτι ο ΟΤΕ που ολοι τοσο κατηγορειτε δινει ΜΟΝΟΣ σημερα το βασικο δικαιωμα της επικοινωνιας σε πολλα μερη (οχι ακριτικα) αλλα χωρις ενδιαφερων για τους εναλλακτικους?

Τι νομιζετε? οτι αυριο θα ερθει στην Ανω πετριτσα η 4νετ και θα πει παρτε με 20 ευρω 24αρα συνδεση και δωρεαν τηλεφωνια?... απροπο τηλεφωνια... Υπαρχει εναλλακτικος που μα δινει μονο ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ χωρις την υποχρεωση για ιντερνετ? (βλεπεις ο πατερας μου 72 χρονων θελει μονο τηλεφωνια)....

 

Χρονια πολλα σε ολους με χαρα και υγεια ...και με γρηγορες συνδεσεις.

Και ας μας κανει το γιορτινο το πνευμα να βλεπουμε τα πραγματα σφαιρικα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θέλω να προσθέσω είναι ότι όσο αφορά την "μούφα" του isdn που έπρεπε ο "θείος" να πουλήσει για να βγάλει ακόμα περισσότερα όπως έγινε και με τα τηλεφωνικά κέντρα του ΟΤΕ που αγόρασε αναλογικά κέντρα (ενώ ταυτόχρονα σε όλες τις χώρες τα πετούσαν για να πάρουν ψηφιακά) και μετά από πόσα χρόνια πήρε τα ψηφιακά είναι όλα λόγο πολιτικών αποφάσεων και μόνο(Δεν χρειάζεται να αναφέρω πιός ήταν ο σωτήρας της πατρίδας μας ξέρετε ;) ) και αντί να τους κατηγορήσετε αυτούς και κάθε αυτούς που είναι πραγματικά υπεύθυνοι λέτε για τον ΟΤΕ που ήταν ο τελευταίος τροχός τις αμάξης σε όλες αυτές τις κρίσιμες αποφάσεις. Τώρα που έχει γίνει σε μεγάλο μέρος ιδιωτικός πάει πολύ γρήγορα προς την σωστή κατεύθυνση, αλλά όχι εμείς είμαστε κολλημένοι με την μπάλα.

 

Καλά Χριστούγεννα :)

Link to comment
Share on other sites

Το "μεμωνομένο" περιστατικό στην Κρήτη είναι γενικό φαινόμενο στο Νομό Χανίων ή έστω στις πόλεις γύρω από τα Χανιά. Σε όσους έχω πει τα παράπονά μου για την καθυστέρηση, μου απάντησαν "Έλα μωρέ, εγώ περίμενα 1,5 χρόνο να μου βάλουν τηλέφωνο".

Αλλά ας θεωρήσουμε ότι φταίει η υπηρεσία εδώ. Ας πούμε ότι έχει κάποιον αχαΐρευτο διευθυντή που αφήνει τους τεχνικούς να ξημερώνονται στα καφενεία.

Το "Δώσε μου 460 ευρώ για να σου φέρω τη γραμμή και όταν φύγεις η γραμμή είναι δικιά μου και τα λεφτά δεν τα παίρνεις πίσω" είναι κι αυτό μεμωνομένο; Ή μήπως φταίει ο ίδιος ο διευθυντής;

 

Το "Θέλω 900 ευρώ μεροκάματα για 3 εργάτες να έρθουν 3 ώρες και να συνδέσουν το καλώδιο που κόπηκε και 700 ευρώ υλικά" που μου το ζήτησαν σε άλλη πόλη, είναι κι αυτό μεμωνομένο;

 

Οι συνεχείς αποσυνδέσεις για εβδομάδες και η απάντηση ότι "δεν υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο" είναι κι αυτό μεμωνομένο;

 

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου αυτούς που διαβάζουν επιλεκτικά τις απαντήσεις των παραπονεμένων και απαντούν μόνο σε αυτά που έχουν λογική εξήγηση: γιατί τόση αγάπη στον ΟΤΕ; Είστε καμμένοι από ιδιώτη και ορκισμένοι εχθροί τους (κατανοητό, για τον ίδιο λόγο απεχθάνομαι κι εγώ τον ΟΤΕ) ή είστε υπάλληλοι του ΟΤΕ;

 

Εγω δεν ειμαι υπαλληλος του ΟΤΕ, ουτε καν εχω καποιο φιλο / συγγενη που να δουλευει εκει... καμια 100αρια μετοχες εχω μονο:p

 

Το προβλημα μου ομως ειναι πως σε 5-6 ιδιωτες δωθηκε η "αδεια" να πλουτισουν ΠΟΛΥ μεσα σε μια μερα πουλωντας αερα κυριολεκτικα. Ο ΟΤΕ υποχρεωθηκε να τους νοικιαζει υποδομες για ψυχουλα και οταν δε δινανε ουτε καν αυτα τα ψιχουλα ο ΟΤΕ δεν ειχε το δικαιωμα να κατεβασει τους διακοπτες.

 

 

Τελος για τα απαραδεκτα περιστατικα που αναφερεις, εκανες καταγγελια? Στην αστυνομια ή σε καποιον ανωτερο?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Τελος για τα απαραδεκτα περιστατικα που αναφερεις, εκανες καταγγελια? Στην αστυνομια ή σε καποιον ανωτερο?

Και τα δύο περιστατικά (επισκευές και δίκτυο) ήταν η επίσημη απάντηση του ΟΤΕ. Δε μας τα είπε κάποιος στον αέρα για να θεωρήσω ότι προσπαθούσε να βγάλει χρήματα. Ίσως βέβαια παρ' όλα αυτά μία ένσταση να έπρεπε να την κάνω. Αλλά και στις δύο περιπτώσεις απευθύνονταν στον άντρα μου ως εκπρόσωπο της εταιρίας όπου εργάζεται και έτσι η δική μου καταγγελία-παράπονο δεν έχει βάρος.

 

Θα έπρεπε όμως να κάνω το παράπονο για τις αποσυνδέσεις, ή μάλλον πιο σωστά, για τη μη ενημέρωση σχετικά με αυτές. Δεν το σκέφτηκα καν. Έχω συνηθίσει τόσο καιρό να έχω παράπονα που δεν ξέρω από πού να αρχίσω να ζητώ το δίκιο μου... :O

 

 

Α, και καλά κέρδη με τις μετοχές!

Άμα πλουτίσεις θα χρηματοδοτήσεις το έργο να έρθουν τα 4Mbit και στα Χανιά; Pleaaaaaaaaaase; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά που πήρε πίσω το κράτος........καλά εντάξει......μην σχολιάσω καλύτερα το συγκεκριμένο και πόσα από αυτά που εισέπραξε ξαναπήραμε πίσω!

 

Επειδή λέτε ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΤΟΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....................με απλά ελληνικά........ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ;ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ;ΜΕ ΤΙ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΕΦΤΙΑΞΕ Ο ΟΤΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ;ΜΕ ΤΙ ΟΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ;Με τι απαιτήσεις (από τους πολίτες για υπηρεσίες) φτιάχτηκε τότε το δίκτυο και με τι τώρα;Πόσο καιρό (πριν το τρίξιμο των καρεκλών λόγω εναλλακτικών) έπρεπε να περιμένεις για να σου φτιάξουν μια βλάβη στον ΟΤΕ;;;;;Μην σχολιάσω την εξυπηρέτηση επίσης!Για τον "θείο" και την isdn χέστηκα ποιος κινούσε νήματα!Εγώ έβγαινα ΠΑΛΙ ζημιωμένος σαν καταναλωτής και όλα αυτά με τις πλάτες του ΟΤΕ!

 

Όταν ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ να μου απαντήσει σε αυτά τότε συνεχίζω!Γιατί όπως θέλουμε τα λέμε κάποιοι!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα νεύρα μου και η ψυχραιμία μου βρίσκονται σε οριακό στάδιο (αρκεί να περάσετε μια βόλτα από το επισημασμένο της HOL) και επειδή φτάνω σε οριακό σημείο όταν διαβάζω κάποιους να υπερασπίζονται τον ΟΤΕ σας παραθέτω την μικρή μου ιστορία και αν θέλετε μου λέτε τι συμπέρασμα βγάζετε:

 

Μέχρι το καλοκαίρι του 2007 στο σπίτι υπάρχει σύνδεση τηλεφώνου isdn στον ΟΤΕ και παροχή ΑΡΥΣ internet στην HOL 1mbps.

Κάνω αίτηση στην HOL για μεταφορά σε double play και κατάργηση του ΟΤΕ.

Μετά από 2 μήνες,ο ΟΤΕ μου κόβει το τηλέφωνο.

Η παροχή internet όμως μέσω ΟΤΕ εξακολουθεί όπως πριν!

Πάω σε oteshop και ζητώ εγγράφως σε επιστολή να μου πουν την ημερομηνία διακοπής της σύνδεσής μου όπως και έκαναν.

Περνάνε άλλοι 2 μήνες σχεδόν και εξακολουθώ να έχω internet από τον ΟΤΕ ενώ με έχει κόψει από πελάτη του και μου έχει στείλει εκκαθαριστικό λογαριασμό.

2 φορές δηλώθηκε βλάβη από την HOL στον ΟΤΕ και τις 2 φορές την έκλεισε ο ΟΤΕ λέγοντας ότι φταίει η HOL.

Την 3η φορά που ξαναδηλώθηκε (και ίσως όταν κοινοποιήθηκε η καταγγελία μου,από την ΕΕΤΤ στον ΟΤΕ) τότε και μόνο τότε διόρθωσε το πρόβλημα ο ΟΤΕ αλλά και πάλι όχι ολοκληρωμένα καθώς η τηλεφωνία είναι σε λάθος όρια στο dslam)

Η μεταφορά στην HOL ακόμα ΔΕΝ έχει ολοκληρωθεί εξαιτίας αυτού του γεγονότος.

 

Και ρωτώ εγώ τώρα:Ποιος μου λέει ότι ο ΟΤΕ δεν το έκανε εσκεμμένα αυτό για να με "αναγκάσει" να επιστρέψω πίσω σε αυτόν και να σκάω τα λεφτά μου όπως έκανα τόσα χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Περνάνε άλλοι 2 μήνες σχεδόν και εξακολουθώ να έχω internet από τον ΟΤΕ ενώ με έχει κόψει από πελάτη του και μου έχει στείλει εκκαθαριστικό λογαριασμό.

 

Να καταλάβω... Είχες τσαμπέ ίντερνετ, και συ εκεί, να το αλλάξεις???? Μαζόχα σε κόβω!!!! :D:D:D (πλάκα κάνω ε?)

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Που λες Βασίλη, κάτι αντίστοιχο έχει τύχει και σε εμένα.

 

Στο προηγούμενο σπίτι στην Καστοριά είχα τηλέφωνο και Internet από τον ΟΤΕ. Μετακομίζοντας στην Κρήτη, και λόγω του περιορισμένου χρόνου που είχα, έκανα αίτηση διακοπής της παλιάς γραμμής (μαζί και του DSL) από το υποκατάστημα εδώ. Η γραμμή κόπηκε και ήρθε και εξοφλητικός λογαριασμός.

Μετά από 5 μήνες που περίμενα τη νέα γραμμή στην Κρήτη, το DSL, παρόλο που είχα κάνει αίτηση και για αυτό, δεν υπήρχε. Έκανα νέα αίτηση, με ενημέρωσαν ότι συνδέθηκε αλλά αργούσε ο courier να μου φέρει τον εξοπλισμό και τους κωδικούς. Χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα, έβαλα το παλιό modem και ο υπολογιστής συνδέθηκε με τους παλιούς κωδικούς της Καστοριάς (που είχα κόψει τουλάχιστον 6 μήνες πριν).

 

Μετά από άπειρα τηλέφωνα που έκανα πανικόβλητη εναλλάξ σε 134 και ΟΤΕΝΕΤ, καταλήξαμε στο ότι:

Η γραμμή (τηλέφωνο και DSL) έχουν κοπεί κανονικά. Δεν έχουν καταργηθεί όμως οι κωδικοί μου. Αν ο οποιοσδήποτε έχει δυνατότητα DSL στη γραμμή του, μπορεί να συνδεθεί βάζοντας τους παλιούς κωδικούς και δεν θα πληρώσει. Ούτε αυτός που τους χρησιμοποιεί, ούτε εγώ που είναι στο όνομά μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει αιτηση για διακοπη του ΟΤΕ και ενεργοποιηση της VIVODI στην γραμμη του σπιτιου μου... με τα χιλια ζορια και μετα απο 10 μηνες (οχι δεν λεω οτι θελω εχω και αποδειξεις) ηρθε ενας τυπακος απο τον ΟΤΕ για να δωσει λεει το οκ σε αλλον παροχο.....

 

Ποιος εφταιγε κυριοι και κυριες???? Η VIVODI μου εκανε συνδεση απο εκεινη την μερα μεσα σε 1 εβδομαδα....

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΟΤΕ... ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ....

 

Ειχα isdn 64 και πληρωνα 55,00 ευρω το διμηνο + 20,00 το διμηνο για την λανετ... συνολικα εδινα 75,00 το διμηνο περιπου για να εχω λιγο ιντερνετ και λιγο τηλεφωνο... οχι τωρα ποια... εχω 27,00 ευρω τον μηνα για 1024 ιντερνετ και 500 λεπτα χρονο ομιλιας....

 

α σας ειπα????

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΟΤΕ... ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ....

 

και οσο για τις διαφημισεις του πες του να τα πει αυτα στην ΟΥΓΚΑΝΤΑ και οχι στην ΕΛΛΑΔΑ.... ξυπνησαμε ρεεεεεεε... δεν θα μασ κοροιδευει κανενας μπροστα στα ματια μας....

Link to comment
Share on other sites

 

Ειχα isdn 64 και πληρωνα 55,00 ευρω το διμηνο + 20,00 το διμηνο για την λανετ... συνολικα εδινα 75,00 το διμηνο περιπου για να εχω λιγο ιντερνετ και λιγο τηλεφωνο... οχι τωρα ποια... εχω 27,00 ευρω τον μηνα για 1024 ιντερνετ και 500 λεπτα χρονο ομιλιας....

 

Ως συνήθως Οι συγκρίσεις γίνονται με το δίμηνο στον ΟΤΕ αλλά με τον μήνα στους άλλους για να φένετε μεγαλύτερη η διαφορά......

Link to comment
Share on other sites

βεβαια αυτο δεν παιζει κανενα ρολο γιατι τωρα αν θες να το πω διαφορετικα εχω 54,00 ευρω το διμηνο με "καποιες υπηρεσιες" εκει που πριν ειχα 75,00 ευρω για "μισες καποιες υπηρεσιες".....
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι κάνεις λάθος

Στα 54 ξεχνάς να προσθέσεις τις κλήσεις προς κινητά ενώ στα 20 της αρχικής περίπτωσης περιλαμβάνονται κατα πάσαν πιθανότητα και κλήσεις προς κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε βασιλη που γιορταζες και εχθες.... κινητα περνουμε απο τα κινητα μας, αφου πληρωνουμε αλλα τοσα κι εκει....

 

γενικα παντος πληρωνουμε παντου... παραπονα δεν εχουμε.... :D

Link to comment
Share on other sites

Άρα στην LANET πλήρωνες για 700 λεπτά ομιλίας τον μήνα Αλλιώς δεν εξηγήτε πώς πλήρωνες 20 ευρώ . Δεύτερον πώς και είσαι μόνο με 1024 στην VIVODI ? Μήπως είσαι μέσω ΑΡΥΣ ? Οπότε πληρώνεις και πάγιο ΟΤΕ?
Link to comment
Share on other sites

το ποσο της LANET το αναφερω σε διμηνο.... αρα 10 τον μηνα....

 

και το παγιο της VIVODI ισχυει απο τοτε που εκανα την αιτηση... 3ος/2007....

 

στην ουσια αυτο που θελω να πω ειναι οτι πληρωνω τα ιδια περιπου για κατι παραπανω.... και οτι το φταιξιμο στην περιπτωση της δικης μου καθυστερησης το ειχε ο ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Όσο γράφεις να μίσα σε 2μηνό και τα άλλα μίσα σε 1 μήνα δεν βγάζουμε άκρη, και μην γράφεις ΠΟΤΕ "ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΟΤΕ... ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ.... " στο internet ακόμα και μετά από πολλά χρόνια δεν ξέρεις τι γίνεται, εξάλου τα post μένουν για πάντα...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...