Jump to content

Καιρός ήταν αγαπητοί κύριοι του ΟΤΕ...


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο.Κ. Τώτε είσαι μιά χαρά . Αλλά νομίζω ότι 1024 η VIVODI δίνει μόνο όταν δεν είσαι στο ιδιόκτητο. ( άρα παραμένει το πάγιο ΟΤΕ) .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι... καποιοι συνεχίζουννα παιζουν με τη νοημασυνη μας!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο ΟΤΕ είναι για τα μπάζα, τέλος!!!

Έκανα αίτηση σύνδεσης στις 14 Δεκεμβρίου και ακόμα δεν με έχουν συνδέσει πλήρως ώστε να λειτουργει η γραμμή.

Πήγα στον ΟΤΕ σήμερα και με απίστευτο θράσσος με επέπληξαν γιατί λέει δεν φταίνε αυτοί που δεν έγινε η σύνδεση, αλλά οι τεχνικοί.Οπότε μου είπαν ότι δεν έπρεπε να απευθυνθώ εκεί, διότι αυτοί είναι διοικητικές υπηρεσίες!!!!

Και γω ρε φίλε τους τεχνικούς που θα τους βρω;

Link to comment
Share on other sites

ναι... καποιοι συνεχίζουννα παιζουν με τη νοημασυνη μας!

 

Ακόμα περιμένω να μου απαντήσεις για αυτό εδώ.

Να μου πεις την γνώμη σου και μετά συζητάμε για το ποιος παίζει με την νοημοσύνη μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω να μου απαντήσεις για αυτό εδώ.

Να μου πεις την γνώμη σου και μετά συζητάμε για το ποιος παίζει με την νοημοσύνη μας. :)

 

Βασίλη, σε καμία περίπτωση δε προσπαθώ να σε βγάλω τρελό. Είμαι σίγουρος ότι έχεις ψάξει το θέμα και για να το λες έτσι θα είναι στη περίπτωση σου.

 

Σαν τρίτος που διαβάζω την ιστορία σου καταλήγω στο συμπέρασμα ότι σε κάποιο γραφειοκρατικό γρανάζι κόλλησε η αίτηση σου. Του ΟΤΕ είναι, της HOL είναι δε ξέρω. Όταν ο ΟΤΕ έκλεινε τη βλάβη λέγοντας ότι φταίει η HOL το αιτιολογούσε περισσότερο?

 

Όταν μετακόμισα στο σπίτι που μένω, δεν υπήρχε τηλέφωνο. Είπα να βάλω εναλλακτικό, παρασύρθηκα και εγώ από το φτηνότερο… 3 μήνες έκανα να αποκτήσω γραμμή και ίσως ακόμα να περίμενα αν δεν υπήρχε συμφορουμιτης μας που δουλεύει στην εν λογω εταιρία και με βοήθησε εκ των εσω.

 

Ο εναλλακτικός μου παροχεας διαπίστωσε ότι υπάρχει πρόβλημα την μέρα που ήρθε να μου παραδώσει τη μόντεμ και να ενεργοποιήσει τη γραμμή(21 μέρες μετά την αίτηση μου όπως είχαν υποσχεθεί). Και αναρωτιέμαι αυτές τις 21 μέρες τι κανανε? Δεν είχαν ελέγξει τη γραμμή, τα καλώδια κλπ? Αυτό δεν είναι το νόημα των 21 ημερών? Προφανώς όχι… Οι δικαιολογίες που άκουγα ήταν ότι φταίει ο ΟΤΕ φυσικά. Από την έρευνα μου και τη κοινή λογική βγήκε ότι μόνο ο ΟΤΕ δεν έφταιγε.

 

Οι εναλλακτικοί δουλεύουν με πολύ λιγότερο προσωπικό από ότι χρειάζεται για να πετυχουν μεγαλύτερα κέρδη. Η ΕΕΤΤ για λόγους που όλοι καταλαβαίνουμε σαμποτάρει συνεχώς τον ΟΤΕ και όλοι εμείς επηρεασμένοι από τα κακώς κείμενα του ΟΤΕ τη δεκαετία του 80 χαιρόμαστε για την «ελευθερία» μας, χωρίς να φιλτράρουμε πάντα αυτά που μας λένε…

Και κάτι ακόμα και ίσως το σημαντικότερο: Εγώ να δεχτώ ότι φταίει μόνο ο ΟΤΕ. Ότι ότι μας λένε οι εναλλακτικοί είναι απολύτως αλήθεια.

 

ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!!!!!!!!

 

ΔΕΝ είμαι πελάτης του ΟΤΕ. ΔΕΝ έχω υπογράψει τίποτα με κανένα ΟΤΕ, ΔΕ πληρώνω τον ΟΤΕ. Πληρώνω τη HOL τη Forthnet, τη VIvodi. Αν όλοι αυτοί έχουν πρόβλημα με το προμηθευτή τους, ας το πάνε στα δικαστήρια, δε με νοιάζει τι θα κάνουν, δε με νοιάζει να μου λένε ποιος φταίει που δεν είναι συνεπής στη συμφωνία μας.

 

ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΩ

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο ΟΤΕ είναι για τα μπάζα, τέλος!!!

Έκανα αίτηση σύνδεσης στις 14 Δεκεμβρίου και ακόμα δεν με έχουν συνδέσει πλήρως ώστε να λειτουργει η γραμμή.

Πήγα στον ΟΤΕ σήμερα και με απίστευτο θράσσος με επέπληξαν γιατί λέει δεν φταίνε αυτοί που δεν έγινε η σύνδεση, αλλά οι τεχνικοί.Οπότε μου είπαν ότι δεν έπρεπε να απευθυνθώ εκεί, διότι αυτοί είναι διοικητικές υπηρεσίες!!!!

Και γω ρε φίλε τους τεχνικούς που θα τους βρω;

Τοτε καποιοι που περιμενουν ΜΗΝΕΣ... απο καποιες εταιρειες!!! τι να πουν?

Καταλαβαινω οτι αυτο ειναι προβλημα, αλλα ετσι με μια απλη ισοπεδωση δεν κερδιζουμε τιποτα... θα σου πω μονο οτι αν ειχες την <<τυχη>> να εχεις προσβαση σε εναλλακτικο και τραβουσες λιγα απο οσα τραβηξαν αλλοι σιγουρα δεν θα ελεγες τα ιδια.

Στραβες γινονται... το θεμα ειναι ποσες ειναι σε αναλογια και το αν αποτελουν εξαιρεση η κανονα.

Παντως σου ευχωμαι να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε καποιοι που περιμενουν ΜΗΝΕΣ... απο καποιες εταιρειες!!! τι να πουν?

 

Αυτοι δεν πρεπει να πουν πρεπει να κανουν!!!

Αυτο δεν ειναι δικαιολογια για τπτ, επειδη καποιοι κανουν κατι μηνες πρεπει εμεις που συνδεθηκαμε στους 1-2 μηνες πρεπει να τους ευχαριστουμε κ απο πανω???

Εγω προσωπικα συνδεθηκα στον εναλλακτικο σε 1 μηνα ακριβως, τοτε δε με πηρε κανενας τηλεφωνο οτι ενεργοποιηθηκα, ουτε ηρθε μηνυμα γιατι ειχα ηδη κωδικους αφου ηταν συνεχεια προηγουμενου λογαριασμου και το διαπιστωσα μετα απο 15 μερες οταν κ ηρθε ο λογαριασμος!!!:mad:

Καλοπροαιρετος λοιπον ειπα να μην συγχυστω και το αφησα "ετσι". Πριν απο 2 μηνες ειχα παλι καποιο προβλημα και δεν ειχα Ιντερνετ για 1,5 εβδομαδες. Παρε δωσε με εταιρια οτε κλπ ο ενας εριχνε το σφαλμα στον αλλον και εγω παρεμενα χωρις νετ. Μεχρι που πηγα στην εταιρια απαιτησα να δω τον προισταμενο των τεχνικων υπηρεσιων και του υπεδειξα το αρθρο περι μη ικανοποιησης απο μερους τους των ορων της συμβασης που ειχαμε υπογραψει και πως εντος 2 ημερων θα ειχαν την επιστολη μου γραπτως για τη διακοπη του συμβολαιου χωρις πληρωμη απο μερους μου καμιας ρητρας αφου δεν ειχα κλεισει ουτε καν 5 μηνες.

Μαντεψτε τι εγινε....Την επομενη μερα ειχα Ιντερνετ :whistle:

Αραγε ηταν θελημα θεου???? :p

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι δεν πρεπει να πουν πρεπει να κανουν!!!

Αυτο δεν ειναι δικαιολογια για τπτ, επειδη καποιοι κανουν κατι μηνες πρεπει εμεις που συνδεθηκαμε στους 1-2 μηνες πρεπει να τους ευχαριστουμε κ απο πανω???

Εγω προσωπικα συνδεθηκα στον εναλλακτικο σε 1 μηνα ακριβως, τοτε δε με πηρε κανενας τηλεφωνο οτι ενεργοποιηθηκα, ουτε ηρθε μηνυμα γιατι ειχα ηδη κωδικους αφου ηταν συνεχεια προηγουμενου λογαριασμου και το διαπιστωσα μετα απο 15 μερες οταν κ ηρθε ο λογαριασμος!!!:mad:

Καλοπροαιρετος λοιπον ειπα να μην συγχυστω και το αφησα "ετσι". Πριν απο 2 μηνες ειχα παλι καποιο προβλημα και δεν ειχα Ιντερνετ για 1,5 εβδομαδες. Παρε δωσε με εταιρια οτε κλπ ο ενας εριχνε το σφαλμα στον αλλον και εγω παρεμενα χωρις νετ. Μεχρι που πηγα στην εταιρια απαιτησα να δω τον προισταμενο των τεχνικων υπηρεσιων και του υπεδειξα το αρθρο περι μη ικανοποιησης απο μερους τους των ορων της συμβασης που ειχαμε υπογραψει και πως εντος 2 ημερων θα ειχαν την επιστολη μου γραπτως για τη διακοπη του συμβολαιου χωρις πληρωμη απο μερους μου καμιας ρητρας αφου δεν ειχα κλεισει ουτε καν 5 μηνες.

Μαντεψτε τι εγινε....Την επομενη μερα ειχα Ιντερνετ :whistle:

Αραγε ηταν θελημα θεου???? :p

Μα σε αλλο ποστ μου αυτο ακριβως γραφω... πρεπει να ξερουμε ποτε και πως να διεκδικουμε αυτα για τα οποια πληρωνουμε.

Στην περιπτωση τωρα εκανες το σωστο, αν και καποιοι εδω μεσα θα παρεξηγηθουν γιατι το συμπερασμα ειναι οτι τελικα εριχναν το φταιξιμο στον ΟΤΕ ενω τελικα η δεν ηταν ετσι ακριβως... η στο κατω κατω και αν ηταν ετσι, εσενα δεν επρεπε να σε ενδιαφερει, γιατι αυτοι επρεπε να κανουν απο την αρχη οτι εκαναν οταν ηρθε το αβγο στον... κ@λ@...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ηθελα τελικα να πω και μακρυγορησα ηταν πως πρεπει να νιωθουν την ανασα μας κοντα τους(για να μην πω και κατι αλλο και μας κλειδωσουν με τη μια!!!:p) για να εχουμε τελικα ολοι καλυτερες υπηρεσιες!
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαμε αυτο φιλε μου ( η τουλαχιστον ετσι πιστευω)... και σιγουρα αυτο ειναι το βασικοτερο,αλλα και να μην παρασυρωμαστε σε οπαδικες κραυγες για την μια και για την αλλη.

Ολους τους ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ και ειναι υποχρεωμενοι να μας παρεχουν τα αντιστοιχα και οχι να μας κοροιδευουν ριχνωντας το μπαλακι ο ενας στον αλλον.

Οταν το καταλαβουμε αυτο τοτε και μονο τοτε θα δικδικουμε και θα μας σεβωνται.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, σε καμία περίπτωση δε προσπαθώ να σε βγάλω τρελό. Είμαι σίγουρος ότι έχεις ψάξει το θέμα και για να το λες έτσι θα είναι στη περίπτωση σου.

 

Σαν τρίτος που διαβάζω την ιστορία σου καταλήγω στο συμπέρασμα ότι σε κάποιο γραφειοκρατικό γρανάζι κόλλησε η αίτηση σου. Του ΟΤΕ είναι, της HOL είναι δε ξέρω. Όταν ο ΟΤΕ έκλεινε τη βλάβη λέγοντας ότι φταίει η HOL το αιτιολογούσε περισσότερο?

 

Όταν μετακόμισα στο σπίτι που μένω, δεν υπήρχε τηλέφωνο. Είπα να βάλω εναλλακτικό, παρασύρθηκα και εγώ από το φτηνότερο… 3 μήνες έκανα να αποκτήσω γραμμή και ίσως ακόμα να περίμενα αν δεν υπήρχε συμφορουμιτης μας που δουλεύει στην εν λογω εταιρία και με βοήθησε εκ των εσω.

 

Ο εναλλακτικός μου παροχεας διαπίστωσε ότι υπάρχει πρόβλημα την μέρα που ήρθε να μου παραδώσει τη μόντεμ και να ενεργοποιήσει τη γραμμή(21 μέρες μετά την αίτηση μου όπως είχαν υποσχεθεί). Και αναρωτιέμαι αυτές τις 21 μέρες τι κανανε? Δεν είχαν ελέγξει τη γραμμή, τα καλώδια κλπ? Αυτό δεν είναι το νόημα των 21 ημερών? Προφανώς όχι… Οι δικαιολογίες που άκουγα ήταν ότι φταίει ο ΟΤΕ φυσικά. Από την έρευνα μου και τη κοινή λογική βγήκε ότι μόνο ο ΟΤΕ δεν έφταιγε.

 

Οι εναλλακτικοί δουλεύουν με πολύ λιγότερο προσωπικό από ότι χρειάζεται για να πετυχουν μεγαλύτερα κέρδη. Η ΕΕΤΤ για λόγους που όλοι καταλαβαίνουμε σαμποτάρει συνεχώς τον ΟΤΕ και όλοι εμείς επηρεασμένοι από τα κακώς κείμενα του ΟΤΕ τη δεκαετία του 80 χαιρόμαστε για την «ελευθερία» μας, χωρίς να φιλτράρουμε πάντα αυτά που μας λένε…

Και κάτι ακόμα και ίσως το σημαντικότερο: Εγώ να δεχτώ ότι φταίει μόνο ο ΟΤΕ. Ότι ότι μας λένε οι εναλλακτικοί είναι απολύτως αλήθεια.

 

ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!!!!!!!!

 

ΔΕΝ είμαι πελάτης του ΟΤΕ. ΔΕΝ έχω υπογράψει τίποτα με κανένα ΟΤΕ, ΔΕ πληρώνω τον ΟΤΕ. Πληρώνω τη HOL τη Forthnet, τη VIvodi. Αν όλοι αυτοί έχουν πρόβλημα με το προμηθευτή τους, ας το πάνε στα δικαστήρια, δε με νοιάζει τι θα κάνουν, δε με νοιάζει να μου λένε ποιος φταίει που δεν είναι συνεπής στη συμφωνία μας.

 

ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΩ

 

Αν με τον όρο "γραφειοκρατικό γρανάζι" εννοείς την κουλαμάρα του τεχνικού του ΟΤΕ όταν μου έβγαζε το καλώδιο από το dslam και δεν το έβαζε εκεί που έπρεπε,τότε να το δεχτώ.Ο ΟΤΕ έκλεινε τις βλάβες λέγοντας ότι φταίει η HOL.Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.Το πρόβλημα πιθανόν λύθηκε είτε γιατί στην 3η βλάβη γράφτηκε επακριβώς ποιο ήταν το πρόβλημα (λες και δεν το 'ξεραν στον ΟΤΕ), είτε γιατί ήρθε η καταγγελία από την ΕΕΤΤ η οποία πήγε και στους 2 και προφανώς τους ζόρισε για να βρεθεί λύση καθώς απαιτούσε γραπτή ενημέρωση για την εξέλιξη της υπόθεσης.

 

Σε αυτά που έχεις γράψει με κόκκινο συμφωνούμε 100%.Και γω την HOL κυνηγούσα και έβριζα γιατί δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς αφού όταν δοκίμασα να πάρω τον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν με βλέπουν σαν πελάτη τους πλέον και μου το ΄κλειναν.

Οι εναλλακτικοί έχουν προβλήματα.Κανείς δεν λέει ότι δεν έχουν.Ο ΟΤΕ όταν ξεκίνησε δεν είχε;Το θέμα είναι ότι δεν τους φτάνουν αυτά που έχουν από μόνοι τους,έχουν και απέναντί τους έναν κρατικό οργανισμό ο οποίος τους βάζει τρικλοποδιές συνέχεια με το πρόσχημα ότι εγκαταστάσεις dslam και γραμμές είναι δικές του άρα απαγορεύει κάθε πρόσβαση σε άλλους,και άρα μπορεί άνετα να κάνει ότι θέλει ώστε με αυτό τον τρόπο να εξαναγκάσει ταλαιπωρημένους και απελπισμένους πελάτες να πουν "χίλιες φορές στον ΟΤΕ και ας πληρώνω τα διπλάσια"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πολλοί λέτε τα υπέρ του ΟΤΕ. Συμφωνώ ως ένα σημείο. Μήπως είναι τυχαίο που

έφυγαν από το ΟΤΕ κάπου 350.000 συνδρομητές, διπλάσιο από ότι υπολόγιζε;;

Για μένα ο Οτε και κυρίως με αυτή την τιμολογιακή του πολιτική έχει πεθάνει.

Για μένα το μονοπώλιο σε όλους τους τομείς δεν πρέπει να υπάρχει.

Αυτά που κάνει τώρα ο ΟΤΕ είναι απλές ενέσεις για να τονωθεί. ΤΟυ χρειάζεται

μήπως "σωθεί" γενική αναδιοργάνωση με πολύ χαμηλότερες τιμές και ...κάποια

"μπονους" μήπως κάνει κάτι.

Όπως και να έχει, αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί φορείς, ακόμη θα έιμασταν

10 χρόνια πίσω!!!

Πέστε μου μια δημόσια υπηρεσία που να πηγαίνει καλά;;; Όχι δεν έχω κανένα

λόγο να υποστηρίζω τις εναλλακτικές, ούτε δουλεύω σε αυτές, ούτε τεχνικός

είμαι ούτε τίποτα. Απλά είμαι ένας Έλληνας πολίτης που βαρέθηκα να μου

πίνουν το αίμα χρόνια ολόκληρα και προσπαθώ να κοιτάξω το συμφέρον μου....:mad::mad:

Πιστεύω ότι αυτό το νέο χρόνο οι εναλλακτικοί θα μπορέσουν να είναι πιο

συνετοί με τις συνδέσεις τους μιας και από τον ΟΤΕ και γενικά από την ΕΟΚ

υπάρχει δέσμευση για απελευθέρωση πλήρως......

Το θέμα είναι να κοιτάμε μπροστά.....

:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πολλοί λέτε τα υπέρ του ΟΤΕ. Συμφωνώ ως ένα σημείο. Μήπως είναι τυχαίο που

έφυγαν από το ΟΤΕ κάπου 350.000 συνδρομητές, διπλάσιο από ότι υπολόγιζε;;

Για μένα ο Οτε και κυρίως με αυτή την τιμολογιακή του πολιτική έχει πεθάνει.

Για μένα το μονοπώλιο σε όλους τους τομείς δεν πρέπει να υπάρχει.

Αυτά που κάνει τώρα ο ΟΤΕ είναι απλές ενέσεις για να τονωθεί. ΤΟυ χρειάζεται

μήπως "σωθεί" γενική αναδιοργάνωση με πολύ χαμηλότερες τιμές και ...κάποια

"μπονους" μήπως κάνει κάτι.

Όπως και να έχει, αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί φορείς, ακόμη θα έιμασταν

10 χρόνια πίσω!!!

Πέστε μου μια δημόσια υπηρεσία που να πηγαίνει καλά;;; Όχι δεν έχω κανένα

λόγο να υποστηρίζω τις εναλλακτικές, ούτε δουλεύω σε αυτές, ούτε τεχνικός

είμαι ούτε τίποτα. Απλά είμαι ένας Έλληνας πολίτης που βαρέθηκα να μου

πίνουν το αίμα χρόνια ολόκληρα και προσπαθώ να κοιτάξω το συμφέρον μου....:mad::mad:

Πιστεύω ότι αυτό το νέο χρόνο οι εναλλακτικοί θα μπορέσουν να είναι πιο

συνετοί με τις συνδέσεις τους μιας και από τον ΟΤΕ και γενικά από την ΕΟΚ

υπάρχει δέσμευση για απελευθέρωση πλήρως......

Το θέμα είναι να κοιτάμε μπροστά.....

:p

Δεν θα σου πω σε ποια σημεια εισαι λαθος.... αλλα θα σου προτεινω να μαθεις ΠΟΣΟΙ απο αυτους που εφυγαν απο τον ΟΤΕ ξαναγυρνανε.

Ουτε εγω δουλευω στον ΟΤΕ... και απο εμενα επινε το αιμα οπως λες, αλλα θελω να ειμαι αμερολυπτος... κατι που ξεχνατε ολοι στον βωμο της υποστιριξης καποιων αεριτζιδων (δεν εινααι ολοι, αλλα εχει ακομα αρκετους) που ειναι οι ιδιοι που ετρωγαν τις σαρκες των ΔΕΚΟ και σημερα τα αρπαζουν διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε "alfa", πρέπει να μάθουμε πλέων ότι το μονοπώλιο έχει πεθάνει από καιρό!Πάρε για παράδειγμα την Ιδιωτική τηλεόραση που από τότε δειλά δειλά έκαναν την εμφάνιση τους, τι έλεγε ο κόσμος, η κρατική τηλεόραση κλπ. Αποτέλεσμα τα κρατικά κανάλια δυστυχώς έμειναν πάρα πολύ πίσω από άποψη ψυχαγωγίας )μόνο κανένα ποδόσφαιρο και ΤΙΠΟΤΑ άλλο. Και μην μου πείτε ότι τα βλέπεται γιατί θα τρελαθώ....:!:

Το ίδιο θα γίνει και σε λίγα χρόνια με την Δεη!

Τι γίνεται στο εξωτερικό;;;; Τώρα θα μου πείτε ότι οι υποδομές είναι διαφορετικές καθώς και η νοοτροπία των ανθρώπων, συμφωνώ, αλλά όπως και να το κάνουμε......το ΟΤΕ αργοπεθαίνει, ίσως ήταν καιρός να πληρώσει τα λάθη του παρελθόντος του που το έπαιζαν όσοι δούλευαν μέσα στον ΟΤΕ στρατηγοί και σε έβλεπαν σαν σκουλήκι. :cry::XΜήπως πρέπει να ξεχάσουμε πόσο καιρό έκανες όταν πήγες να κάνεις αίτηση για νέα σύνδεση;;;; Χρόνια ολόκληρα. Τέλος πάντων, δεν χρειάζεται να ανατρέχουμε στα παλιά γιατί μπορεί να μην υπήρχε και η τεχνολογία, όπως και να έχει ΠΙΣΤΕΥΩ ότι σε πολύ λίγα χρόνια, θα υπάρχουν μόνο μερικές εναλλακτικές τηλεφωνίες (οι υπόλοιπες θα έχουν απορροφηθεί από τους άλλους) και σαφώς θα έχουμε καλύτερο και ιντερνετ και τηλεφωνία....

Το θέμα είναι να κοιτάμε μπροστά!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσο γραφω και διαβαζω απογοητευομαι...

Ειδατε πουθενα να υποστιριζω τον ΟΤΕ η το μονοπώλιο?

Διαβασατε πουθενα να λεω πως ειμαι εστω και στο ελαχιστο ευχαριστημενος απο τον ΟΤΕ?

Ημαρτον... και μετα απορω γιατι οι εναλλακτικοι μας κανουν οτι θελουν!!! και λιγα μας κανουν... αν διαβαζουν τετοια.

Στο παρελθον εγιναν πολλα!!! εμεις εκει κολαμε?

Το παρων ειναι συμαντικο και το μελλον ακομα περισσοτερο.

Και τελικα ολοι οι οικονομικοι αναλυτες εδω μαζευτικατε? μια πολυεθνικη (γιατι κατι τετοιο ειναι ο ΟΤΕ πλεον) με παρουσια στα βαλκανια και οχι μονο!!! μπορειτε να μου πειτε ΠΩΣ αργοπεθαινει?

Ας ειμαστε σοβαροι εστω και λιγο, και εγω περιμενα 2 χρονια για τηλεφωνο και μαλιστα το 1991, αλλα ευτυχως ζουμε στο 2008 και αυτα που εμας μας φαινονται αυτονοητα, θελετε λογω του ΟΤΕ θελετε λογω των εναλλακτικων? (στην ουσια, και κανεις δεν το καταλαβε η δεν το ανεφερε ολα εγιναν λογω ΕΥΡΩΠΗΣ) σε αλλους ειναι μεγαλη προοδος.

Αλλα ... παντα φταιει και θα φταιει ο κακος οτε που τον αναγκαζουν να μη μειωση η καταργησει τα παγια ... για να μην κλεισουν καποιοι τα μαγαζια τους.

ΕΛΕΟΣ... ΗΜΑΡΤΟΝ... ΞΥΠΝΑΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για παρόν και θεωρείς το μέλλον ακόμα σημαντικότερο αλλά συνεχώς ΦΑΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΑΣΚΕΙΣ!AN αφήσουν τον ΟΤΕ να κάνει ότι θέλει για λόγους που έχω αναφέρει σε άλλο θέμα τότε ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξαναγυρίσουμε στο μονοπώλιο!!!Ωραίο μέλλον!!!Άλλος πρέπει να ξυπνήσει...!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για παρόν και θεωρείς το μέλλον ακόμα σημαντικότερο αλλά συνεχώς ΦΑΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΑΣΚΕΙΣ!AN αφήσουν τον ΟΤΕ να κάνει ότι θέλει για λόγους που έχω αναφέρει σε άλλο θέμα τότε ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξαναγυρίσουμε στο μονοπώλιο!!!Ωραίο μέλλον!!!Άλλος πρέπει να ξυπνήσει...!

Μα δεν ειπα ΝΑ αφησουν τον ΟΤΕ να κανει οτι θελει... αυτο το ανεφερα απλα γιατι καποιοι τον κατηγορουν για τις τιμες (σημερα, για πριν χρονια εχουν δικιο).

καλο ειναι οταν διαβαζουμε ενα ποστ καποιου να μην το βλεπουμε σαν μεμωνομενο... βλεπεις εδω κουβεντιαζουμε και λογικο ειναι, αν διαβασεις μονο ενα ποστ, να μπερδευτης.

Να πω λοιπον για να τελειωσω εδω οτι, θελω ανταγωνισμο (υγειη) απο εταιρειες που θα με σεβονται και θα επενδυουν (για μου τα παρουν μετα) και δεν θα περιμενουν (οπως εκανε ο ΟΤΕ) να μου τα παρουν και μετα ...αν χρειαστει να επενδυσουν.

Αυτο ομως που δεν καταλαβαινω ειναι το μενος κατα του ΟΤΕ την στιγμη που σημερα θεωρειτε ο μονος αξιοπιστος για καποιον που εν γνωσει του θα πληρωσει παραπανω αλλα δεν θα θελει να μπλεξει (ειδικα στην δουλεια του) με ελλειπης υπηρεσιες.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπα ΝΑ αφησουν τον ΟΤΕ να κανει οτι θελει... αυτο το ανεφερα απλα γιατι καποιοι τον κατηγορουν για τις τιμες (σημερα, για πριν χρονια εχουν δικιο).

καλο ειναι οταν διαβαζουμε ενα ποστ καποιου να μην το βλεπουμε σαν μεμωνομενο... βλεπεις εδω κουβεντιαζουμε και λογικο ειναι, αν διαβασεις μονο ενα ποστ, να μπερδευτης.

Να πω λοιπον για να τελειωσω εδω οτι, θελω ανταγωνισμο (υγειη) απο εταιρειες που θα με σεβονται και θα επενδυουν (για μου τα παρουν μετα) και δεν θα περιμενουν (οπως εκανε ο ΟΤΕ) να μου τα παρουν και μετα ...αν χρειαστει να επενδυσουν.

Αυτο ομως που δεν καταλαβαινω ειναι το μενος κατα του ΟΤΕ την στιγμη που σημερα θεωρειτε ο μονος αξιοπιστος για καποιον που εν γνωσει του θα πληρωσει παραπανω αλλα δεν θα θελει να μπλεξει (ειδικα στην δουλεια του) με ελλειπης υπηρεσιες.

 

Μην μιλήσω τώρα και αρχίσω να λέω για το ποιος διαβάζει τα posts όπως θέλει και απαντάει σε όσα θέλει....!Απλώς το προσπερνάω!

 

Για τον υγιή ανταγωνισμό....όλοι τον θέλουμε αλλά αυτό ΔΕΝ γίνεται από την μία μέρα στην άλλη για λόγους που έχω αναφέρει τόσες φορές σε άλλο thread τους οποίους ΔΕΝ σχολιάζεις ενώ ΕΚΕΙ ΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ!

 

Όταν τρως δεκαετίες με κοροϊδία σε βαθμό τραγικό και ταυτόχρονα να ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ να πληρώσεις για να έχεις αυτή την μεταχείριση (ενώ τώρα διαλέγεις εσύ) τότε θα σου έλεγα εγώ τι μένος θα είχες!!!Αλλά είπαμε......κάποιοι μιλάνε εκ του ασφαλούς!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μην μιλήσω τώρα και αρχίσω να λέω για το ποιος διαβάζει τα posts όπως θέλει και απαντάει σε όσα θέλει....!Απλώς το προσπερνάω!

 

Για τον υγιή ανταγωνισμό....όλοι τον θέλουμε αλλά αυτό ΔΕΝ γίνεται από την μία μέρα στην άλλη για λόγους που έχω αναφέρει τόσες φορές σε άλλο thread τους οποίους ΔΕΝ σχολιάζεις ενώ ΕΚΕΙ ΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ!

 

Όταν τρως δεκαετίες με κοροϊδία σε βαθμό τραγικό και ταυτόχρονα να ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ να πληρώσεις για να έχεις αυτή την μεταχείριση (ενώ τώρα διαλέγεις εσύ) τότε θα σου έλεγα εγώ τι μένος θα είχες!!!Αλλά είπαμε......κάποιοι μιλάνε εκ του ασφαλούς!

Για το που σχολιαζεις και ποια θεματα νομιζω οτι δεν ειμαι υποχρεωμενος να γνωριζω...

Για τις δεκαετιες κοροιδιας... ειναι κληρονομικο? εκτος αν γραφεις επιτιδες λαθος ηλοκια!!!

Οσο για το τελευταιο σχολιο!!! εκ του ασφαλους ποιος κανει σχολια? καποιος που ΠΛΗΡΩΝΕΙ δεκαετιες η καποιος που βγαινει τωρα ( η εστω πριν λιγα χρονια) στον στιβο της ζωης?

Ελπιζω μονο να μην εννοεις τιποτα αλλο και απλα να ηταν ενα λαθος σχολιο η εκφραση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είσαι υποχρεωμένος να γνωρίζεις αλλά μίλαγα για θέματα που έχω απαντήσει αλλού στα οποία ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!!Ξέρεις για ποιο topic μιλάω!

 

Δηλαδή επειδή τα τελευταία χρόνια πληρώνω ο ίδιος τους λογαριασμούς μου αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν μας κοροϊδεύει με τις τιμές κ.α. και αν μας κοροΪδευε τόσες δεκαετίες αφού η ΑΝΑΠΤΥΞΗ φαίνεται ότι γινόταν με ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΡΓΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ!!!!Επίσης.....μην ανησυχεις.....χρόνια τώρα ακούω μπινελίκια και τον "καλό" μας ΟΤΕ από κύριους που είναι μεγαλύτεροι από σένα και έχουν ζήσει ΌΛΑ τους τα χρόνια στην Ελλάδα (για το εκ του ασφαλούς...!).Άρα επέτρεψέ μου να έχω μια πολύ καλή και εμπεριστατωμένη άποψη από την στιγμή που αυτή την διαμόρφωσα όντας χρήστης ίντερνετ από την ηλικία των 13 χρονών και βλέποντας τις εξελίξεις πόσο γρήγορες ήταν,τι πληρώναμε (μην μου πεις πάλι ότι επειδή δεν τα πλήρωνα εγώ δεν σημαίνει ότι δεν τα πονάω τα λεφτά!!!),τι κοροϊδία υπήρχε στο cc,οι τεχνικοί όποτε θυμόντουσαν έρχονταν,βλάβες στα τηλέφωνα,PCM για να ΜΗΝ ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ σε διάφορες εργασίες(μια που λέγαμε για επενδύσεις σου μιλάω για την πιο απλή αναβάθμιση που και σε αυτή χρησιμοποιούσαν ότι πιο φθηνό έβρισκαν δηλαδή φερέσυχνο),ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ και εμπειρίες από μεγαλύτερους ανθρώπους όπως σου είπα και πριν κ.α.!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος έχω να πώ οτι για μένα σύγκριση ΟΤΕ και εναλακτικών μπορεί να γίνει τα τελευταία 2 χρόνια...

ποιό το νόημα να συγκρίνεις το μονοπώλιο και τις υπηρεσίες που παρείχε τότε ο ΟΤΕ, με τώρα που άρχισε να χάνει λευτά.

Για μένα όλο αυτό το παζάρι έχει κάτι το διασκεδαστικό... άσε που τελικά είναι για καλό, απο τον ανταγωνισμό αργά ή γρήγορα κερδίζει ο πελάτης. όλοι οι άλλοι προσπαθούν να ανέβουν βελτιώνοντας και τα τετριμένα του ΟΤΕ.

Μηλώντας πάντα απο την θέση υπεροχής μιάς που μένω Αθήνα και στην περιοχή μου έχω πολλές εναλακτικές, μπορώ να πώ οτι αν το ψάξεις καλά και είσαι τυχερός μπορείς να έχεις και καλό internet και καλό τηλέφωνο...

Μπορούμε να οργανώσουμε πίνακα αναφοράς προβλημάτων με τις εναλακτικές εταιρίες ανάλογα την περιοχή και την υπηρεσία. Έτσι τα παθήματα μας θα αφυπνήσουν τους μελλοντικούς πελάτες ή και τους ήδη, που μπορούν να ρωτήσουν για το συγκεκριμένο θέμα την εταιρία. Αν ξέρεις τι να ρωτήσεισ τον αγενή τηλεφωνιτή, δεν μπορεί να σου πεί ψέματα...

Link to comment
Share on other sites

Και για να παραμείνω On topic (γιατί έχω πολλά αρνητικά του πΟΤΕ να απαριθμήσω) τι ακριβώς σημαίνει το πάγιο;

"Πληρώνω προμήθεια στον οποιονδήποτε για τη χάρη που μου κάνει να μου παρέχει κάποια υπηρεσία";

 

Εγώ που είμαι υποχρεωμένη να έχω ΟΤΕ (μιας και οι άλλες εταιρίες για τον α ή β καλό ή κακό λόγο δεν δίνουν σημασία στην επαρχία) πληρώνω:

- 24,80 ευρώ πάγιο γραμμής

- 6,38 ευρώ πάγιο σύνδεσης DSL

- 29,76 ευρώ πάγιο Connex

- 25,04 ευρώ πάγια Connex Talk

 

Δηλαδή 52 ευρώ το μήνα για να έχω τι; Σύνδεση 1Mbit που κάνει 15 disconnect την ημέρα, που μόνο 2 με 10 το πρωί πιάνει το πραγματικό Download και δωρεάν κλήσεις προς σταθερά ΜΟΝΟ στο δίκτυο του ΟΤΕ;

52 ευρώ το μήνα που μέχρι το 2006 δεν υπήρχε DSL στην Καστοριά; Πρωτεύουσα νομού; Τι να πουν κι αυτοί που μένουν στις γύρω μικρές πόλεις και ακόμα περιμένουν;

 

Και στις άλλες εταιρίες, πάγιο πληρώνεις. Αλλά πληρώνεις ένα για όλες τις υπηρεσίες. Έχεις δωρεάν αναγνώριση, δωρεάν ψηφιακές ευκολίες, 20πλάσια ταχύτητα Internet και δίνεις και λιγότερα.

 

Σίγουρα έχουν και αρνητικά οι ιδιωτικές εταιρίες. Κάποιες κάνουν μήνες να σε συνδέσουν, κάποιες έχουν πολλές αποσυνδέσεις ακόμα και στο τηλέφωνο, αλλά πόσα χρόνια έχουν στο προσκήνιο; 5; 10; Ο ΟΤΕ ήταν το μονοπώλιο στην Ελλάδα για 60 χρόνια. Και με τι υποδομές δουλεύουν; Με αυτές που τους επέτρεψε ο ΟΤΕ να δουλέψουν. Δεν τους επιτρέπει να έχουν δικά τους δίκτυα αλλά να αγοράζουν κομμάτια του δικού του. Και σε ενημερώνουν ότι θα έχεις γρήγορο Internet εφόσον η γραμμή που είναι υποχρεωμένοι να αγοράσουν ήταν σωστά συντηρημένη και ο χαλκός στα καλώδια ακολουθεί τα standards αυτού του αιώνα και όχι εκείνα του 1800.

 

Πληροφοριακα μονο εν ετη 2008 η TELEDOME δεν επαναλαμβανω ΔΕΝ παρεχει DSL στον ακρητικο περρισο λιγα χιλιομετρα απο το κεντρο της Αθηνας. Δεν φταιει κανενας αλλος εγω ειμαι ο μακακας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...