Jump to content

Τάσεις φορητότητας


 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε να αλλάξετε δίκτυο όταν εφαρμοστεί η φορητότητα;  

572 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε να αλλάξετε δίκτυο όταν εφαρμοστεί η φορητότητα;

    • Cosmote->Cosmote (παραμένω)
      115
    • Cosmote->Vodafone
      30
    • Cosmote->Wind
      30
    • Cosmote->Q
      9
    • Vodafone->Cosmote
      61
    • Vodafone->Vodafone (παραμένω)
      106
    • Vodafone->Wind
      40
    • Vodafone->Q
      22
    • Wind->Cosmote
      20
    • Wind->Vodafone
      26
    • Wind->Wind (παραμένω)
      60
    • WInd->Q
      9
    • Q->Cosmote
      11
    • Q->Vodafone
      7
    • Q->WInd
      10
    • Q->Q (παραμένω)
      16


Recommended Posts

Τα (εγκυρωτατα!!!) στοιχεια μου λενε οτι στο τελος Μαρτιου η καθε εταιρεια μεσω φορητοτητας βρισκοταν σε αριθμο συνδρομητων περιπου ετσι:

1. Cosmote: +7000

2. Vodafone: -2000

3. QTelecom: -1000

4. TIM: -4000

 

H εκρροη απο την Q πρεπει να οφειλεται σχεδον εξ' ολοκληρου στην μεταναστευση πολλων που ειχαν τσιμπησει πανευκολα νουμερα με συμβολαιο αλλα φυσικα δεν τους συνεφερε να τα λειτουργησουν στην Q!

 

Σιγα ρε παιδια ελεος... Τι εχουν παθει ολοι με την cosmote... Εγω εφυγα απο TIM και πηγα VODAFONE !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγα ρε παιδια ελεος... Τι εχουν παθει ολοι με την cosmote... Εγω εφυγα απο TIM και πηγα VODAFONE !!

 

Ε απο τις 3 της κλικας υπερτερει γιατι εχει πολυ καλυτερο δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

@Nrg

 

Στο τελος Μαρτιου ηταν ετσι οπως τα γραφω. Ηταν στο -900 και κατι η Q. Να ειστε σιγουροι για αυτο γιατι αν ξερατε απο που πηρα (εμπιστευτικα) τα στοιχεια θα καταλαβαινατε οτι δε χωρανε την παραμικρη αμφισβητηση.

 

Τωρα ειναι πολυ πιθανον η Q να ειναι στο μηδεν λογω των αξιεπαινων προσφορων της τους τελευταιους μηνες!

 

Με συγχωρεις διαβασα τελη Μαιου, τα νουμερα που εχω εγω ειναι τελη Μαιου και η Q εχει σχεδον μηδενισει τη χασουρα. Κατα τ'αλλα η βονταφον συνεχιζει να χανει (και αλλους), η cosmote κερδιζει παλι με μεγαλη διαφορα και η ΤΙΜ στα ιδια περιπου.

 

Ενδιαφερον θα εχει να δουμε τα αποτελεσματα της ΤΙΜ μετα το καλοκαιρι, και στη φορητοτητα και γενικα σαν συνδρομητικη βαση. Νομιζω θα σκισει με το free2go.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έμένα, πάντως, με κέρδισε η ΤΙΜ με το non stop με φορητότητα από Cote. Kαι μαζί με νέο συμβόλαiο σε κάρτα 2in1.!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σήμερα μίλησα με το δίκτυο της κοσμοτε για το ενδοχόμενο να κάνω χρήση της φορητότητας και μου είπαν οτι μπορώ να πάρω και επιδότηση!

Απο πότε άρχισε να ισχύει αυτό

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με το δίκτυο της κοσμοτε για το ενδοχόμενο να κάνω χρήση της φορητότητας και μου είπαν οτι μπορώ να πάρω και επιδότηση!

Απο πότε άρχισε να ισχύει αυτό

Και στην ΤΙΜ ισχύει αρκετό καιρό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Για φορητοτητα σε συμβολαιο +επιδοτηση ισχυει εδω και 10 μερες περιπου. Παλαιοτερα υπηρχε ο εμμεσος τροπος που το εκανες καρτοκινητο και μετα συμβολαιο αλλα οτι κερδιζες απο την επιδοτηση το εδινες στις καρτες!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Τα (εγκυρωτατα!!!) στοιχεια μου λενε οτι στο τελος Μαρτιου η καθε εταιρεια μεσω φορητοτητας βρισκοταν σε αριθμο συνδρομητων περιπου ετσι:

1. Cosmote: +7000

2. Vodafone: -2000

3. QTelecom: -1000

4. TIM: -4000

 

H εκρροη απο την Q πρεπει να οφειλεται σχεδον εξ' ολοκληρου στην μεταναστευση πολλων που ειχαν τσιμπησει πανευκολα νουμερα με συμβολαιο αλλα φυσικα δεν τους συνεφερε να τα λειτουργησουν στην Q!

Pigi???:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skeftomai ta 3 noumera ths Vodafone pou exw na ta kanw ola sumbolaio kai mia cosmokarta epishs.Thelw na kanw epaggelmatiko(oi goneis mou eftiaksan Hotel,mallon tha mporw na kanw epaggelmatiko twra e?)Ginetai arage?Pisteuw pws nai.

An tuxon ginetai blepw megalh kerdismenh apo mena thn Tim.Exw akousei exei tis kaluteres times sta epaggelmatika.An einai alhtheia as mou to pei kapoios.An den einai as mou anoiksei kapoios ta matia!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θελω αλλαγη απο βοντα σε κοσμοτε λογω σηματος κυριως. Εχω καρτοκινητο! 30 € παραμενει η τιμουλα για την φορητοτητα?
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Αν και πολλα χρονια στην voda πιστευω οτι ηρθε η ωρα να αλλαξω εταιρια. το ερωτημα μου ειναι αν μπορω να διακοψω την συνδεση και και να κανω συνδεση σε αλλη εταιρια αλλα χωρις να αλλαξω νουμερο,γινεται κατι σαν αυτο? Γενικα μπορει καποιος να μου πει τις διαδικασιες και που πρεπει να απευθυνθω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν και πολλα χρονια στην voda πιστευω οτι ηρθε η ωρα να αλλαξω εταιρια. το ερωτημα μου ειναι αν μπορω να διακοψω την συνδεση και και να κανω συνδεση σε αλλη εταιρια αλλα χωρις να αλλαξω νουμερο,γινεται κατι σαν αυτο? Γενικα μπορει καποιος να μου πει τις διαδικασιες και που πρεπει να απευθυνθω? Ευχαριστω

 

Πας σε κατάστημα της άλλης εταιρείας με τη ταυτότητα σου και το κινητό σου (βασικά τη κάρτα sim θέλουν) και κάνεις την αίτηση για φορητότητα. Φυσικά αν πρόκειται να κάνεις συμβόλαιο ίσως χρειαστεί και αντίγραφο φορολογικής δήλωσης (όπως γίνεται στις νέες συνδέσεις). Η αλλαγή δικτύου θα γίνει σε 16 μέρες (το σήμα θα χαθεί από τη παλιά κάρτα και μετά από 2-3 ώρες θα ενεργοποιηθεί η νέα sim). To κόστος είναι περίπου 20 ευρώ. Αν επιτρέπεται γιατί θέλεις να αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να περιμενω να ληξει το συμβολαιο με την voda για να το κανω αυτο?

 

Θελω να αλλαξω γιατι πιστευω πως ειναι καπως μεγαλοι οι λογαριασμοι σε σχεση με την χρηση που κανω ενω αν δω πχ την μητερα μου που εχει κοσμοτε και ειναι ολη μερα με το τηλ στο χερι και πληρωνει λιγοτερα τοτε πως να το πω,μου φαινεται οτι κατι παει στραβα! :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτη τη περιοδο καποιες εταιριες σου δινουν και δωρεαν συσκευη αν κανεις απυτο ακριβος πουλες.Ψαχτο λιγο;) :)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να περιμενω να ληξει το συμβολαιο με την voda για να το κανω αυτο?

 

Θελω να αλλαξω γιατι πιστευω πως ειναι καπως μεγαλοι οι λογαριασμοι σε σχεση με την χρηση που κανω ενω αν δω πχ την μητερα μου που εχει κοσμοτε και ειναι ολη μερα με το τηλ στο χερι και πληρωνει λιγοτερα τοτε πως να το πω,μου φαινεται οτι κατι παει στραβα! :worry:

 

Ο τροπος που τεκμηρειωνεις αυτα που ισχυριζεσαι ειναι αστειος!Ειναι τελειος παιδικος.

Τρεχα δες τους λογαριασμους και τα λεπτα ομιλιας συγκρινε και μετα αποφασισε.Με τον ΣΟΥΜΠΕΧΙΕ και με το ΜΑΤΙ δεν βγαινει ακρη;)

Φιλικα cicilianos.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Δεν ξέρω αλλά δεν μπορώ (μέχρι στιγμής)να βρώ λύση στο πρόβλημα που εχει δημιουργηθεί λόγω της φορητότητας .Συγκεκριμένα ο αριθμός ανήκει στην τιμ και εχει ''μεταφερθεί'' στο δίκτυο της vodafone.Oταν με καλούν (μερικές φορές) αναφέρει ''ότι ο αριθμός vodafone που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή'',παρόλο που το έχω δώσει τέσσερεις φορές στους τεχνικούς σαν πρόβλημα, ακόμη δεν εχει δοθεί αξόπιστη λύση. Ασε που όταν με καλούν περνάνε κάποια δευτερόλεπτα παραπάνω απο το κανονικό μέχρι να αρχίσει να χτυπά το τηλέφωνο.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας, τον 2/2006 έκανα φορητότητα απο COSMOTE-->VODAFONE. Όλα καλά με τις υπηρεσίες της Vodafone, με εξαίρεση το γεγονός ότι κάποια στιγμή το κινητό μου έβγαινε εκτός δικτύου στην περιοχή της Άνω Γλυφάδας - Τερψιθέας όπου και μένω. Στο τοπικό κατάστημα Vodafone μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι προσωρινό και να περιμένω. Με τα πολλά και τα λίγα το πρόβλημα δεν λύθηκε ποτέ. Στην λήξη του συμβολαίου μου, δέχομαι μια επιστολή για επιδότηση συσκευής 130ευρώ. Αποφασίζω να πάω στην ΤΙΜ και κάνω αίτηση φορητότητας. Μετά απο 3 ημέρες με παίρνει η Vodafone και μου λέει ότι η επιδότηση μου είναι 300 ευρώ (ολογράφως τριακόσια). Το παίζω και γω χαζος και λέω συγνώμη, αλλά η επιστολή που μου στείλατε έλεγε 130, 130 ή 300? 300 μου λεέι. Ναι, λέω και εγώ αλλά έχω κάνει αίτηση γαι φορητότητα, Ναι μου λέει η γκομενίτσα τηςVodafone, για αυτό σας δίνουμε την επιδότηση και αν υπογράψεται ακυρώνεται. Κόκκαλο. Συμπέρασμα: θέλετε μεγαλύτερη επιδότηση απο την ακατανόμαστη στην ανανέωση του συμβολαίου σας? κάντε μια φορητότητα και αφήστε τους να τρέχουν να σας προλάβουν. 130--> 300 έχει διαφορά...

Πηγή adslgr.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παραμένω Vodafone "είναι καλύτερα" lol

Πράγματι οι διαφορές δεν υπάρχουν εσύ τισ κάνεις να υπάρχουν...

Εάν μιλάς με κάποιο φορέα πολύ περισσότερο.

Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent.It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction. {Albert Einstein}

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...