Jump to content

Τελικά τι είναι Εmo;


Em0ti0nB1ch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ontws..3efugame apo to 8ema alla to dn pairnei allh suzhthsh...vare8hka na milaw sunexws gi'auto apo tis 11 to prwi..:(

 

http://www.zoo.gr

 

:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xaxaxaxaxa..loipon....h kata8liyh dn einai ideologia...k dn afora apokleistika tous emo...kata8liyh mporei na pa8ei o ka8enas pou dn mporei n'antape3el8ei sta provlhmata k tis anagkes ths zwhs..

 

Mia ideologia opws les k esu p exei uio8eth8ei apo pollous emo einai to na einai vegeterians...auto dn shmainei omws oti swnei k kala o emo einai vegeterian...:)

 

lepth hmoun aneka8en alla trww skatolo?dia....k exw xolhsterinh gmt...epishs exw k anaimia..:(

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια τοση ωρα που ειμαι και χανω τετοια topics :lol:???

Τελικα να υποθεσω οτι απαντηση δεν πηραμε στο θεμα τι ειναι emo σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Τελειος εκτος θεματος εχετε βγει.

Για να εισαι εμο δεν πρεπει να εχεις φραντζα ουτε να ντυνεσαι στα μαυρα, εμο ειναι ιδεολογια. Θελουν να αυτοκτονησουν αλλα δεν εχουν τα κοτσια να το κανουν. Για αυτο τον λογο "πνιγουν" τον πονο τους αλλου, ζωγραφιζοντας κτλ.

Οι υπολοιποι δεν ειναι πραγματικοι εμο. Απλως "ποζερια" !

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

δλδ οι emo ειναι αυτοι που θελουν να αυτοκτονησουν; και τους ειχαμε παρει με στραβο ματι, δεν εχουν τιποτα τα παιδια.

νομιζω το chat & fun εκανε τον κυκλο του σαν φορουμ..

 

http://www.emo-corner.com/gallery/albums/userpics/10852/e3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Disclaimer:

1) Δεν είμαι emo.

2) Τα κηφισσόπαιδα με τις φράντζες κλπ (έτσι τα λέω εγώ) μου την δίνουν.

:p

 

Για ρίξτε μια ματιά εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Emo

Link to comment
Share on other sites

Που 'σαι ρε Βασίλη?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ti allages?:(

Βασικά γίνεται το παρακάτω λίνκ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=145089

 

Αφήστε ρε παιδιά να μάθουμε κι εμείς τί είναι οι em0, εξάλλου δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα στο myphone...

 

ΥΓ: Μου έλεγε η θειά μου οτι πριν κάποιες μέρες είχε δείξει τους emo και ο ΑΝΤ1 :blink:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΕ μου!!!!Τι διαβάζω!

 

1.Μας λέτε ότι τα άτομα που είναι συναισθηματικά και εκφράζουν τα συναισθήματά τους μέσω ζωγραφικής,ποιήσης και με κάθε μορφής τέχνη λέγονται ΕΜΟ!Δηλαδή ΟΛΟΙ οι ποιητές,οι ζωγράφοι κ.α. πρέπει να λέγονται ΕΜΟ!!!

 

2.Όσοι δεν είναι ΕΜΟ ΔΕΝ είναι συναισθηματικοί δηλαδή ούτε ξέρουν να εκφράζονται με διάφορες μορφές τέχνης!!

 

3.Ακόμα υπάρχει η ηλίθια άποψη για αυτοκτονίες,χαρακιές κ.α.!Ότι και καλά όπως είπε ένα παιδί εδώ επειδή δεν μπορούν να φτάσουν στην αυτοκτονία εκφράζονται με τα ρούχα,βάψιμο,χαρακιές κ.α.!!!!!Και γιατί να φτάσουν στην αυτοκτονία δηλαδή;Τι το φοβερό τους έχει συμβεί μέσα στα πρώτα χρόνια ζωής τους όλους που δεν αντέχουν;;;Πιο πολύ βαρεμένα τα θεωρώ παρά λογικά!

 

4.Στην αρχή είχαμε τα τρεντόπαιδα,που ακολουθούν το αγγλοαδερφίστικο στυλ και θεωρούν όλους τους άλλους οπισθοδρομικούς!!!Γιατί δηλαδή να μην είναι αυτοί παράξενοι και να είμαστε εμείς;Μετά από αυτούς τελικά ήρθε και η μόδα των ΕΜΟ που είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι ΜΟΔΑ ΕΙΝΑΙ!

 

5.Βάση με κάποιες απόψεις και ο Marilyn Manson μπορεί να χαρακτηριστεί άνετα ΕΜΟ(Πλάκα κάνω αλλά με αυτά που διαβάζω δεν απέχει πολύ από την αλήθεια!)!!!!

 

6.Για το κράξιμο..........ναι ρε φίλε.........με το να ντύνεσαι έτσι όσο και αν θες να το αρνηθείς το κάνεις για να προκαλέσεις και να τραβήξεις τα βλέμματα πάνω σου!Έτσι κι εγώ έχω ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΕ ΚΡΑΞΩ!

 

7.Για τον ρατσισμό που είπαν κάποιοι.........δεν έχει σχέση ο ρατσισμός ομάδων ανθρώπων οι οποίοι δεν διαλέγουν αυτό που είναι με τα χαζά αυτά παιδάκια που μιλάνε για επαναστάσεις κ.α.!Δηλαδή οι γενιές του Πολυτεχνείου και άλλοι πολλοί τι πρέπει να κάνουν;;;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η τάξη των h-emo αποτελείται από μέλη γκέυ σε γενικές γραμμές και αυτά. Τελευταία πολύ ασχολείται η τι βι μαζί τους ε. ειδικά με τα σκηνικά με τους τρέντυ. ΠΟΛΕΜΟΣ :|
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Μου έλεγε η θειά μου οτι πριν κάποιες μέρες είχε δείξει τους emo και ο ΑΝΤ1 :blink:

 

Ναι το είδα και εγώ.

Έκανε λόγο για τη νέα μάχη στους δρόμους της Αθήνας και της Θεσ/νίκης.Αυτή ανάμεσα στους trendy και τους emo.

Μίλησαν για επικίνδυνες καταστάσεις όπου βγαίνουν ακόμα και μαχαίρια ανάμεσα στους εκφραστές των 2 "ιδεολογιών"!

Ότι να 'ναι δηλαδή...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οι μόνοι ΕΜΟ που πέτυχα στην τιβι ήταν τα τρία παλαβά στο τιβιτιγκλόν που μόνο ΕΜΟ δεν ήταν..

 

Όσο κι αν έχω προσπαθήσει πάντως ακόμη να τους καταλάβω..

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη απο οσο βλεπω ολοι κακολογουν τους emo,να πω&εγω την γνωμη μου!πραγματικα δεν τους παω!ισως φταιει η φραντζα η δεν ξερω&εγω τι!αλλα ειναι ενα στυλ&αυτο!οπως ολα τα αλλα;)..τις προαλλες στο συνταγμα κουκουλοφοροι κυνηγησανε ενα φιλο μου για να τον πλακωσουν επειδη το παλικαρι ειχε φραντζα&ετυχε να φοραει μαυρα!αλλα δεν ειναι emo,ειναι trendy!φανταστητε να τον ειχανε πιασει..θα τον ειχανε σαπισει στο ξυλο,χωρις να φταιει:mad

 

Μήπως όπως έτρεχε φώναζε "είμαι trendy, μη με βαράτε;".

Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμη εχει στο πρωινο του τερενς κουικ καλεσμενα κατι εμ0!:blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια π___ριά μόδα είναι... Η πλήρης προβατοποίηση (νέα λέξη). Θα περάσει (ελπίζω :worry:)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμη εχει στο πρωινο του τερενς κουικ καλεσμενα κατι εμ0!:blink:

 

 

Τους ιδιους ειχε και ο Αυτιας προ ημερων.

Link to comment
Share on other sites

:p σχολιο απ'το σχολειο......βρε παιδια......δν το σταματαμε εδω;αφου ολο στο ιδιο καταληγουμε..:s

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουστε κατι ! ειναι της εποχης αυτα

Καποτε ηταν οι χυπιδες , μετα τα παιδια που χορευαν μπρεικ-ντανς , μετα οι χιπ-χοπ και παει λεγοντας

Παντα οταν ειμασταν ολοι νεοτεροι , πιανομασταν απο κατι που μας εδειχναν για να ειμαστε μεσα στα πραγματα

Παντα περναμε ενα "στρατοπεδο" ωστε να ειμαστε καπου "δηλωμενοι"

Τα εχει η καθε εποχη με τις δικες της ονομασιες

 

αυτα

Υ.Γ. Η κοπελια που ανοιξε το θεμα να κοιταξει το σχολειο της και να ασχοληθει με τα καλα πραματα που εχει αυτη η ηλικια γιατι δεν θα ξαναερθει ποτε ...

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Dn diavasa kati peri ousiwdwn sxoliwn....mono gia greeklish elege kati..tespa...ante 8a grafw me ελληνικα...μην βρω και τον μπελα μου..:ρ

παντως εχω πολλα να μαθω ακομη για το φορουμ....ολο απαγορευτικα ειναι γμτ..:angry:

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Προς:axidus :)

ασχολουμαι με πολλα πραγματα....και κυριως με το σχολειο...αλλα καπου θελω να κανω κ κανενα διαλειμματακι....ειδικα τωρα π εσπασα το ποδι μου εχω μπουχτησει...:( εχω θεσει κ υψηλους στοχους.....αρχιτεκτονας θελω να γινω ή πολιτικος μηχανικος...τοσα χρονια ειχα σε ολα πανω απο 17 αλλα ηταν αλλιως τα πραγματα...:( πιο ελαστικα.....

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Προς:axidus :)

ασχολουμαι με πολλα πραγματα....και κυριως με το σχολειο...αλλα καπου θελω να κανω κ κανενα διαλειμματακι....ειδικα τωρα π εσπασα το ποδι μου εχω μπουχτησει...:( εχω θεσει κ υψηλους στοχους.....αρχιτεκτονας θελω να γινω ή πολιτικος μηχανικος...τοσα χρονια ειχα σε ολα πανω απο 17 αλλα ηταν αλλιως τα πραγματα...:( πιο ελαστικα.....

 

αρχιτεκτονας δεν γινεσαι με 17.....σε ποια ταξη εισαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προς:axidus :)

ασχολουμαι με πολλα πραγματα....και κυριως με το σχολειο...αλλα καπου θελω να κανω κ κανενα διαλειμματακι....ειδικα τωρα π εσπασα το ποδι μου εχω μπουχτησει...:( εχω θεσει κ υψηλους στοχους.....αρχιτεκτονας θελω να γινω ή πολιτικος μηχανικος...τοσα χρονια ειχα σε ολα πανω απο 17 αλλα ηταν αλλιως τα πραγματα...:( πιο ελαστικα.....

 

Σου ευχομαι περαστικα , και σχετικα με τα forum υπαρχουν κανονες συμπεριφορας δεν ειναι κακο ....

Απλα το κακο ειναι και δεν το λεω σε εσενα προσωπικα , οτι μας οδηγουν να ασχοληθουμε με αλλους τομεις και οχι με τα πραγματικα προβληματα που υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...