Jump to content

Επαγγέλματα για φοιτητές


gregorisvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το απολυτήριο δεν παίζει καθόλου ρόλο σε αυτή τη δουλειά (και σε καμία δουλειά κατά τη γνώμη μου, αλλά τέλως πάντων), νομίζω ότι πιο σχετικό θα ήταν να γίνοταν μια κλήρωση.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απαπα βρε παιδι μου....ξυλο απελεκητο με λιγα λογια :p

υ.γ.:να...κατι τετοιες δυσκολιες μας ριχνουν στον κακο το δρομο....εχω ετοιμη δουλιτσα φορ γιου......ενδιαφερεσαι για γραφειο τελετων;ξερεις να οδηγεις;:p

osa den ftanei h alepou ta kanei kremastaria......

t'akouteeeeee??????????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το απολυτήριο δεν παίζει καθόλου ρόλο σε αυτή τη δουλειά (και σε καμία δουλειά κατά τη γνώμη μου, αλλά τέλως πάντων), νομίζω ότι πιο σχετικό θα ήταν να γίνοταν μια κλήρωση.

 

 

Κάτσε ρε Aιμίλιε, δηλαδή καλύτερα εντελώς στην τύχη παρα να υπάρχει κάποιο κριτήριο για να παίρνουν τον καλύτερο (όσο συζήτηση κι αν χωράει στο κατά ποσο είναι καλύτερος και σε τι κάποιος που έχει μεγαλύτερο βαθμό).

 

Να καταργήσει και το ΑΣΕΠ τη μοριοδότηση του πτυχίου και να δίνει extra μόρια με κλήρωση;

Link to comment
Share on other sites

Για την δουλειά στον ΟΤΕ που λέτε, χρειάζεται απολυτήριο με αρκετα μεγάλο βαθμό..Ο πατέρας μου που δουλεύει στον ΟΤΕ μου είπε οτι διαλέγουν τα άτομα με το υψηλότερο απολυτήριο και συνεχίζουν προς τα κατω..Για μένα που έχω απολυτηρίο με 18,8 μου είπε πολύ δύσκολα ότι θα μπω..Με λιγα λόγια μάλλον δεν θα με πάρουν.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, για να καταλάβω: Ζητάνε στον ΟΤΕ τηλεφωνητές για το 11888 με μεγάλο αριθμό απολυτηρίου; :blink: Γιατί, τι θα τους ρωτάνε οι πελάτες; :worry: Μαθηματικά, γεωγραφία ή ιστορία; :fool:

Απλά είναι ένα κριτήριο κατάταξης των υποψηφίων για τη δουλειά στον ΟΤΕ , όχι οτι είναι απολύτως αδιάβλητο,γιατί έχω δουλέψει με παιδιά του 19,5-20 και ήταν πραγματικοί στόκοι(sic),δεν τα έπαιρναν όσο και να επέμενες και παιδιά του 15-16 που ήταν αστέρια.Σημασία για μένα έχει η διάθεση για μάθηση (και γενικά και στη δουλειά σου) και η ευγένεια!Ισως το σημαντικότερο...

 

Για την δουλειά στον ΟΤΕ που λέτε, χρειάζεται απολυτήριο με αρκετα μεγάλο βαθμό..Ο πατέρας μου που δουλεύει στον ΟΤΕ μου είπε οτι διαλέγουν τα άτομα με το υψηλότερο απολυτήριο και συνεχίζουν προς τα κατω..Για μένα που έχω απολυτηρίο με 18,8 μου είπε πολύ δύσκολα ότι θα μπω..Με λιγα λόγια μάλλον δεν θα με πάρουν.

Θα σε πάρουν Σ Ι Γ Ο Υ Ρ Α . Ας μιλήσει ο πατερας σου καλύτερα με τη γραμματεία στοΥΜΑ_ΝΥΜΑ στη Βικτώρια και θα τον καθοδηγήσουν καλύτερα.

Αν έχεις κάνει ήδη την αίτηση τον Οκτώβρη του 2006 τότε κάτι έχει γίνει γιατί πρέπει να έχει περάσει η σειρά σου,Αν πάλι θα τα κάνεις την επόμενη φορα, θα δεις οτι θα σε πάρουν μέσα σε ένα 6μηνο!:D

Εδώ είμαστε και θα τα πούμε!:)

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι ένα κριτήριο κατάταξης των υποψηφίων για τη δουλειά στον ΟΤΕ , όχι οτι είναι απολύτως αδιάβλητο,γιατί έχω δουλέψει με παιδιά του 19,5-20 και ήταν πραγματικοί στόκοι(sic),δεν τα έπαιρναν όσο και να επέμενες και παιδιά του 15-16 που ήταν αστέρια.Σημασία για μένα έχει η διάθεση για μάθηση (και γενικά και στη δουλειά σου) και η ευγένεια!Ισως το σημαντικότερο...

 

+1...

Απλά όταν έχουν να επιλέξουν από 4-5 χιλιάδες ή και περισσότερους που έχουν κάνει αίτηση για να κάνουν 100 προσλήψεις το μήνα, το κριτήριο καταλήγει να είναι ένας αριθμός με ακρίβεια δεύτερου δεκαδικού

Link to comment
Share on other sites

+1...

Απλά όταν έχουν να επιλέξουν από 4-5 χιλιάδες ή και περισσότερους που έχουν κάνει αίτηση για να κάνουν 100 προσλήψεις το μήνα, το κριτήριο καταλήγει να είναι ένας αριθμός με ακρίβεια δεύτερου δεκαδικού

 

Και φαντάσου οτι πέρυσι ΜΟΝΟ για Αθήνα οι αιτήσεις είχαν ξεπεράσει τις 10.500...:wacko::wacko::wacko:

καταλαβαίνεις τι χαμός θα γινόταν αν υπήρχε κλήρωση και τι ΧΟΝΤΡΟ ΜΕΣΟ θα έπαιζε σε μία διαδικασία που μέχρι στιγμής είναι αδιάβλητη (όπως τουλάχιστον έχω παρατηρήσει).

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Aιμίλιε, δηλαδή καλύτερα εντελώς στην τύχη παρα να υπάρχει κάποιο κριτήριο για να παίρνουν τον καλύτερο (όσο συζήτηση κι αν χωράει στο κατά ποσο είναι καλύτερος και σε τι κάποιος που έχει μεγαλύτερο βαθμό).

 

Να καταργήσει και το ΑΣΕΠ τη μοριοδότηση του πτυχίου και να δίνει extra μόρια με κλήρωση;

Εντελώς άσχετο το ΑΣΕΠ και το πτυχίο. Το πτυχίο σε αυτή την περίπτωση είναι αναμφισβήτητα το πρώτο κριτήριο για την επάρκεια για την συγκεκριμένη θέση, οπότε σωστότατα μοριοδοτείται ανάλογα (και φυσικά δεν παίρνουν μόνο όσους έχουν 9 και πάνω αν υπάρχουν και άλλα μόρια). Το απολυτήριο ότι και να μου πεις, δεν έχει σχέση με την επάρκεια για τηλεφωνητής.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
μια ειναι η δουλεια για φοιτητες,υπαλληλος σε netcafe(αλλα αλυσιδα).Αν ξερει κανενας αν χρειαζονται ατομο απο αλυσιδα net στη θεσσαλονικη ας μου πει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα για πρακτική άσκηση υπάρχει στη σχολή σου;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Mόνο που ακόμη και για δουλειά σε internet cafe σ'αυτήν την χώρα θέλει να'χεις μπάρμπα στο irc :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο ΟΤΕ, δοκιμαστε και μερικες αλλες εταιρειες του χωρου....Wind, voda, Cote.

Για Wind Που ξερω να πω, ψαχνονται τρελα για ατομα (μεχρι και διαφημιση στα ραδιοφωνα βγαλανε...) γιατι χρειαζονται να μεγαλωσουν το τμημα...Υπαρχει επιλογη 4ωρο η 8ωρο, και ο πρωτος σας μηνας ειναι πληρωμενος και κανετε μονο εκπαιδευση!!!!Λεφτα καλα σε σχεση με αλλα τηλεφωνικα κεντρα, και βεβαια, το καλυτερο, η εταιρικη συνδεση που παιρνεις, ακομα και σαν τετραωρος (Ειναι με διαφορα το καλυτερο πακετο που δινει εταιρεια κινητης στους υπαλληλους της.....)!

Link to comment
Share on other sites

γραμματεας σε ιατρειο..ειδικα αν σπουδαζει κανεις και κατι σχετικο εχει περισσοτερες πιθανοτητες.ξεκουραστη δουλεια,απλα σηκωνεις τηλεφωνα και γραφεις τα ραντεβου,ανοιγεις πορτα και υποδεχεσαι τους ασθενεις.αντε να κανεις και καμια δουλιτσα τυπου σφουγαρισμα αν μπει καποιος με λασπες(μεχρι να ερθει η καθαριστρια δεν θα ειναι λασπωμενο το ιατρειο!!!)

αν καποιος ενδιαφερεται για κατι τετοιο στην θεσσαλονικη ας στειλει κανα πμ:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο ΟΤΕ, δοκιμαστε και μερικες αλλες εταιρειες του χωρου....Wind, voda, Cote.

Για Wind Που ξερω να πω, ψαχνονται τρελα για ατομα (μεχρι και διαφημιση στα ραδιοφωνα βγαλανε...) γιατι χρειαζονται να μεγαλωσουν το τμημα...Υπαρχει επιλογη 4ωρο η 8ωρο, και ο πρωτος σας μηνας ειναι πληρωμενος και κανετε μονο εκπαιδευση!!!!Λεφτα καλα σε σχεση με αλλα τηλεφωνικα κεντρα, και βεβαια, το καλυτερο, η εταιρικη συνδεση που παιρνεις, ακομα και σαν τετραωρος (Ειναι με διαφορα το καλυτερο πακετο που δινει εταιρεια κινητης στους υπαλληλους της.....)!

 

Οι θέσεις υπαλλήλων τηλεφωνικής εξυπηρέτησης στη Wind αφορούν αποκλειστικά το 1260; Έχω ακούσει ότι στη διάρκεια του ωραρίου σου μπορεί να εξυπηρετείς διάφορα τμήματα (π.χ πληροφορίες καταλόγου και εξυπηρέτηση πελατών, ανάλογα με το φόρτο), ισχύει αυτό; Και τέλος κάποιος από Θεσσαλονίκη μπορεί να μας πει αν είναι απαραίτητο να έχεις δικό σου μέσο μετακίνησης; Ρωτάω γιατί η περιοχή όπου είναι τα κεντρικά δεν είναι και ιδιαίτερα βολική...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν αφορουν αποκλειστικα το 1260, η εξυπηρετηση πελατων εχει πολλα τμηματα.Κυριως ομως παιρνουν ατομα μονο για το 1260 και την υπηρεσια καταλογου. Τα υπολοιπα τμηματα αντλουν ατομα απο μεσα στην εταιρεια, κυριως το 1260.

Εαν εισαι στην υπηρεσια καταλογου, τοτε εισαι στην υπηρεσια καταλογου, γιατι αυτην την εκπαιδευση εχεις λαβει, και δεν ξερεις τιποτα απο το 1260 και δεν προκειται να σε βαλουν ποτε εκει , εκτος και εαν το ζητησεις και υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξεις τμημα, και βεβαια γινει πρωτα η εκπαιδευση σου (1+ μηνες).

 

Δεν εχει σημασια ο φορτος, εχει γινει πολλες φορες να πνιγεται το 1260 και η υπηρεσια καταλογου να βαραει μυγες και δεν αλλαζει τιποτα.

 

Το Ωραιοκαστρο στην Θεσσαλονικη που ειναι τα γραφεια της Wind, ειναι σχετικα απομερο μερος,εχεις δικιο.

Παντως, εαν πας πχ στο 1260, εκει θα εισαι και δεν θα σε αλλαζουν τμημα αναλογα με το που υπαρχει αναγκη.

 

Εαν εισαι φοιτητης και θες κατι Part time, ειναι καλη επιλογη(αποδεκτα λεφτα), συν οτι θα μηδενισεις τελειως τις δαπανες σου για κινητο τηλεφωνο (ειναι free.....)

Link to comment
Share on other sites

den katalabaino giati prepei soni kai kala na einai part time;kanoniko oktaoro den ginete;brite mia douleia tipou security pou an eiste kai ligo tixeroi tha mporeite kai na diabasete stin filaksi:D
Link to comment
Share on other sites

lol, δεν ειπαμε οτι πρεπει σωνει και καλα να ειναι part time, απλα, τυπικα ενας φοιτητης δεν θελει να χαλασει φουλ 8ωρο σε εργασια, οσο ευκολη κι εαν ειναι...δεν ειναι μονο το διαβασμα που εχει ενας φοιτητης στο μυαλο του... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκτος απο ΟΤΕ, δοκιμαστε και μερικες αλλες εταιρειες του χωρου....Wind, voda, Cote.

Για Wind Που ξερω να πω, ψαχνονται τρελα για ατομα (μεχρι και διαφημιση στα ραδιοφωνα βγαλανε...) γιατι χρειαζονται να μεγαλωσουν το τμημα...Υπαρχει επιλογη 4ωρο η 8ωρο, και ο πρωτος σας μηνας ειναι πληρωμενος και κανετε μονο εκπαιδευση!!!!Λεφτα καλα σε σχεση με αλλα τηλεφωνικα κεντρα, και βεβαια, το καλυτερο, η εταιρικη συνδεση που παιρνεις, ακομα και σαν τετραωρος (Ειναι με διαφορα το καλυτερο πακετο που δινει εταιρεια κινητης στους υπαλληλους της.....)!

 

Μήπως γνωρίζεις το ωράριο;

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη που δουλεύει στον ΟΤΕ (φοιτήτρια) είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη... λίγη δουλειά (δουλεύει στο 134, νομίζω), τη βολεύει με τη σχολή (πολυτεχνείο) και παίρνει καλά λεφτά (τρελά για φοιτητές, θα έλεγα συν διάφορα δώρα κτλ.).

 

Όποιοι μάθουν κάτι σχετικά με ημερομηνίες για νέες αιτήσεις κτλ. ας ειδοποιήσουν το forum (η φίλη μου λέει ότι μπορεί να ξαναρχίσουν από Σεπτέμβριο)...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωνόμαστε πότε αρχίζουν οι αιτήσεις?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Για αιτήσεις δεν υπάρχει κάτι στον ορίζοντα ως τον Ιούνιο...και αφου λέμε Ιούνιο,υπολόγιζε για μετα τον Οκτώβρη!

Αν μάθω κάτι νωρίτερα θα ενήμερώσω!Μην αγχώνεστε!

Να πω μόνο οτι τώρα άρχισαν να προσλαμβάνονται οι κάτοχοι απολυτηρίου με ελάχιστα κάτω από 19.

Λόγω των 12μηνων συμβάσεων οι φοιτητές που καλούνται να εργαστούν , καλούνται σε πιο αραιά χρονικά διαστήματα και ως εκ τούτου,θα προσληφθούν λιγότεροι συνολικά,σε σύγκριση με άλλες,προηγούμενες προκηρύξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
με βοηθησαν πολυ η πληροφοριες σχετικα με οτε αλλα αν ξερει καποιος ας με ενημερωσει σχετικα με τις προσληψεις στη θεσσαλονικη εχω βαθμο 18,5 και νουμερο καταταξης 2585 ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέπω ότι σε πολλά σιτε τύπου adslgr ένα banner της teleperformance που αναφέρει γίνε expert στο adsl.

α) Υπάρχει κανείς που έχει πιάσει δουλειά στο συγκεκριμένο πόστο να πει εντυπώσεις;

β) Να φανταστώ ότι δουλεύεις και σαβ/κα;

γ) Πάνω κάτω πόσο είναι ο μισθός;

δ) Μαθαίνεις τίποτα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...