Jump to content

Δωρεάν SMS μέσω Internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι καινούργιο. Μπορείτε να πάρετε τηλέφωνα προς κινητά και στάθερα είτε να στείλετε μήνυμα σε οποιοδήποτε κινητό με αριθμό αποστολέα τον αριθμό σας με το πρόγραμμα για κινητό mig33 (http://www.mig33.com η download απευθείας από το κινητό στο wap.mig33.com).

 

Πως γίνεται ? Με την ενεργοποίηση το mig33 (το οποίο μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και ώς msn messenger ο οποίος είναι μακράν ο καλύτερος wap messenger) σας δίνουν δώρο 0.61€ για να το χρησιμοποιήσετε για μηνύματα και τηλεφωνήματα. Το ΚΟΛΠΟ βρίσκεται εδώ... σε κάθε invite friend που κάνετε, ο φίλος σας ΚΑΙ ΣΕΙΣ, πιστώνεστε με επιπλέον 0.61€. Καλό είναι να έχετε κάποιο tim plus non stop για εντελώς δωρεαν sms sending.

 

Κάνετε invite friend απλώς βάζοντας τον αριθμό του φίλου σας. Έτσι το σύστημα κατωχυρώνει ότι αν ενεργοποιηθεί το mig33 στο τηλέφωνο του φίλου σας, πιστώνεστε με 0.61€. Το κόλπο είναι επίσης εδώ :ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ!

 

Οπότε τα βήματα είναι 3:

 

1.Invite friend

2.Μπαίνετε στο wap.mig33.com και πατάτε ΕΣΕΙΣ για τον φίλο σας Join now(Κανονικά μπορεί να το κάνει και αυτός)

3.Στέλνουν τον κωδικό ενεργοποίησης στο κινητό του φίλου σας.

 

Το μόνο που απομένει είναι να μπείτε ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ mig33 με τα στοιχεία του φίλου σας, να βάλετε τον κωδικό ενεργοποίησης και ... έρχεται το μηνυματάκι ότι πιστωθήκατε 0.61€.

 

Ουσιαστικά μπορείτε να το κάνετε στο κινητό του πατέρα/μητέρας/αδελφού κτλ χωρίς να χρειάζεται ποτέ να το χρησιμοποιήσουν.

 

Δεν υπάρχει spam sms απο πλευρά του mig33.

 

Μέχρι στιγμής έχω την υποψία ότι μπορείς να κάνεις invite μεχρι 5 φίλους αλλα μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλα και αυτό να ισχύει 5+1=6*0.61 = 3.66€

Δηλαδή 61 δωρεάν μηνύματα από το κινητό σας. Φυσικά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και τους λογαριασμούς των φίλων σας για να στείλετε μηνύματα!

 

Καλό sms sending ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μην τα γράφω ξανά ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1872195#post1872195 αξίζει τον κόπο. Δεν είναι δωρεάν sms αλλά είναι πολύ φτηνά sms ;)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

To smsdiscount xreonei mono 1 cent ana sms an den kano lathos.

Kai exi k anafora

Ναι αλλά δεν έχει εφαρμογή java ώστε να στέλνεις αυτά τα sms από το κινητό σου ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το χρόνο και κοίταξα όλα όσα έχουν γραφτεί στο συγκεκριμένο topic.

 

Καταρχήν χαρά στο κουράγιο των παιδιών και ειδικά του "minovg" που σε ορισμένους που βαριούνται ή δεν έχουν τον χρόνο, κάθονται και επαναλαμβάνουν αυτά που έχουν γράψει εδώ και 2 χρόνια.

Mπήκα στα περισσότερα από τα site με τα "free" sms. Εκτός από το mycosmos, σχεδόν όλα τα υπόλοιπα σου τάζουν λαγούς με πετραχίλια και είναι χειρότερα από κινέζικα μαϊμού. Δεν κοίταξα την πρόταση του "fiskillis", απλά γιατί κάτι παθαίνω και μόνο που ακούω τη λέξη "yahoo".

Για να καταλήξω. Έστειλα 8 sms, 4 Ελλάδα και 4 εδώ Vancouver, από τα οποία το ένα σε μένα. Και τα 8 παραδώθηκαν μέσα σε διάστημα 1 λεπτού. Να σημειώσω πως εδώ δεν υπάρχει σήμα της cosmote και το παίρνω μέσω της Rogers.

A! και κάτι άλλο, συνέχεια βλέπω τους περισσότερους να κάνουν παράπονα για τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα. Για κοιτάξτε και λίγο παραέξω. Εδώ πληρώνουμε και τον αέρα που αναπνέουμε για το κινητό!!!!!

Το μικρότερο συμβόλαιο που μπορείς να κάνεις είναι 3 χρόνια. Δωρεάν συσκεύη μετά από αυτό το διάστημα (όχι πάντα) και φυσικά με την υποχρέωση να επιστρέψεις την παλιά. Θες sms πληρώνεις extra, email, το ίδιο, τηλεφωνητή το ίδιο κλπ κλπ κλπ. Αν γίνουν αυτά στην Ελλάδα........

Σταματάω εδώ και συγνώμη αν ήμουν κουραστικός

Καλό Πάσχα σε όλους και φάτε καμιά μπουκιά αρνάκι και για μας τους ξενιτεμένους. ;) ;)

 

Καλα ασε αυτα τα περι καλα ειστε εσεις στην Ελλαδα.:X

 

Ο Καναδος ειναι ο 9ος πλουσιοτερος στον κοσμο, ο Ελληνας εχει -8-9Κ $ το χρονο...

 

Επειδη ετυχε να ψαξω τις τιμες των συμβολεων στην Αμερικη που δε διαφερει και πολυ απο κει που εισαι ισχυει οντως οτι ειναι 2 και 3 χρονια το ελαχιστο αλλα εκει εχουν με 15$ πχ. απειρα σμσ/μμσ μηνιαιος, με 40$(30γιουρω) απειρο 3G/HSDPA (1,8-14,4Mbps) για σεφαρισμα και ιμειλ απο το κινητο...

 

Με λιγα λογια εσυ μενεις εδω και εμεις στο αθηνα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλα ασε αυτα τα περι καλα ειστε εσεις στην Ελλαδα.:X

 

Ο Καναδος ειναι ο 9ος πλουσιοτερος στον κοσμο, ο Ελληνας εχει -8-9Κ $ το χρονο...

 

Επειδη ετυχε να ψαξω τις τιμες των συμβολεων στην Αμερικη που δε διαφερει και πολυ απο κει που εισαι ισχυει οντως οτι ειναι 2 και 3 χρονια το ελαχιστο αλλα εκει εχουν με 15$ πχ. απειρα σμσ/μμσ μηνιαιος, με 40$(30γιουρω) απειρο 3G/HSDPA (1,8-14,4Mbps) για σεφαρισμα και ιμειλ απο το κινητο...

 

Με λιγα λογια εσυ μενεις εδω και εμεις στο αθηνα.

 

Καλημέρα σου.

Πρώτον το λέω και το εννοώ το "καλά είστε εσείς στην Ελλάδα".

Δεύτερον ο Καναδάς είναι ακριβότερος από τις ΗΠΑ.

Με σημερινές τιμές 45$=30€.

Πάντως μην μπερδεύεσαι, άλλο πράγμα οι ΗΠΑ και άλλο ο Καναδάς και ευτυχώς.

Τρίτον δεν αλλάζεις συσκευή αν δεν τελειώσει ο χρόνος του συμβολαίου (σε συνάρτηση με καλούς μηνιαίους λογαριασμούς και επιστροφή του παλαιού κινητού).

Επιπλέον και εγώ αν πιστεύω αυτά που λένε οι εταιρίες στην Ελλάδα θα νομίζω ότι είναι παράδεισος.

Δυστυχώς έχεις δίκιο για τους αριθμούς όσο αφορά τις δύο χώρες, αλλά πρέπει να ξέρεις ότι εκεί που ευδοκιμούν οι αριθμοί, δυστυχούν οι άνθρωποι.

Τέλος λίγο παρακάτω (πιστεύω πως το έχεις διαβάσει), γράφω περισσότερες πληροφορίες και ξεκαθαρίζω τη θέση μου ό,τι αναφέρομαι μόνο στη κινητή τηλ.

Για ότι απορία έχεις είμαι πρόθυμος να σου απαντήσω.:) :)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε και το bbs.gr

εχει δωρεαν sms προς ελληνικες εταιρειες (απλα δεν υποστηριζει κινητα με φορητοτητα) και προς το παρον δεν εχει περιορισμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά για ρίξτε μια ματιά στο http://www.*****.com με μια εγγραφή στέλνεις απεριόριστα sms σε ελλάδα 90 χαρακτήρες αλλα greeklish. Σου βαζει και ένα κάρο διαφημήσεις αλλά τί να κάνουμε...
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράψε την σελίδα με κενά ανάμεσα στα γράμματα, επειδή τα βγάζει αστεράκια. Προφανώς είναι «κακή» λέξη για το myphone.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οσοι εχετε ενεργοποιησει vodafone mail για να λαμβανετε με sms ειδοποιηση για το αν εχετε mail , έχω φτιαξει ενα σκριπτακι σε php που μπορεις να στειλεις απεριοριστα οσους χαρακτηρες μηνυμα θες. Στο σπαει συτοματα σε sms των 100 χαρακτηρων (τόσο ήταν το μεγιστο για καθε sms που μπορεσα να χωρέσω).

 

http://www.logismic.com/msl.php

 

επίσης η σελίδα ειναι διαμόρφωμενη ετσι για να εχει ελαχιστη χρεωση μεσω gprs όταν μπαίνετε από το κινητό σας. 1 εως 2 λεπτα χρέωση ανα μήνυμα.

 

Στο πρωτο text field γραφετε το username από το vodafonε mail, που ειναι της μορφης 694ΧΧΧΧΧΧΧ (το τηλέφωνο σας-εκτός αν το έχετε αλλαξει- ολόκληρο το vodafone mail έιναι συνήθως 694ΧΧΧΧΧΧΧ@vodafone.gr) και στο text area το sms σας.

 

Επίσης για το vodafone mail πρέπει να το ρυθμίσετε να δέχεστε ειδοποιήσεις των email στο κινητό σας με πλήρη στοιχεία. το κάνετε μέσω του web από τη σελίδα της vodafone στην αντίστοιχη υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ιχνηλάτη δεν κατάλαβα!

απο το παραπάνω site μπορούμε να στέλνουμε μηνύματα σε κινητά δωρεάν?

γιατί θυμάμαι πως παλία απο την vodafone όταν στέλναμε μηνύματα μέσω του site μας χρέωνε στον λογαριασμό μας:mad:

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ιχνηλάτη δεν κατάλαβα!

απο το παραπάνω site μπορούμε να στέλνουμε μηνύματα σε κινητά δωρεάν?

γιατί θυμάμαι πως παλία απο την vodafone όταν στέλναμε μηνύματα μέσω του site μας χρέωνε στον λογαριασμό μας:mad:

 

Η vodafone προεσφερει την υπήρεσια vodafone mail δωρεαν.

Αν θες να στο ενεργοποιήσουν παίρνεις τηλεφωνο και στο κανουν εντόσ 2-3 ημερών. Όταν γίνει αυτό, θα μπορείς να μπαινεις στο myvodafone.gr και να βλεπεις το webmail σου. Ότι σου έρχεται στο webmail μπορεις να ρυθμίσεις, μέσα από το myvodafone.gr, να σου έρχεται λεπτομερής ενημέρωση με sms για το ποιος σου έστειλε το mail και με τι θέμα.

 

Με το προγραμματάκι που έφτιαξα, έχουμε στην ουσία έναν mail client όπου στέλνει mail. To έχω διαμορφώσει έτσι όμως ώστε ανάλογα με το μήνυμα που θα γράψεις να το σπάει αντίστοιχα σε τόσα mail όσα χρειάζονται για να σου έρχεται επαρκής ειδοποίηση στο κινητό ώστε να φάινονται όλοι οι χαρακτήρες που έγραψες, Οπότε στέλνεις απεριοριστα οσο θες.

 

Στην ουσία αυτό βολεύει μόνο να στείλεις τσάμπα μηνύματα σε όσους έχουν vodafone και ξέρεις ότι έχουν ενεργοποιημένο και το vodafone mail. Έμένα πχ όλοι οι φίλοι μπορούν να μου στείλουν δωρεαν sms μέσω αυτής της σελίδας που ανέφερα. Κατα μία έννοια δλδ δεν διευκόλυνα εμένα οικονομικά αλλα τους άλλους! ωστόσο έχω παροτρυνει κολλητους που έχουν vodafone να ενεργοποιήσουν την υπηρεσία οπότε μπορώ και γω να στέλνω δωρεάν, σε φιλαρακια που επικοινωνουμε συχνα. Το συγκεκριμένο σύστημα με έχει βολέψει φοβερά με τη φίλη μου. Εχουμε ενεργοποιησει και οι 2 την υπηρεσία και από μηνύματα στέλνουμε όσα θέλουμε! Επίσης όταν δεν έχω ιντερνετ και ειμαι εξω, συνδέομαι με gprs στην σελίδα αυτή και το κόστοσ είναι κάπου στα 1-2 ευρωcent / μήνυμα (ανάλογα το μέγεθος)

Link to comment
Share on other sites

http://www.freesmsmania.com/in.php?id=nothing

Στην παραπάνω διεύθυνση, με μια απλή εγγραφή, μπορείς να στέλνεις sms free. Αλλά αυτό που έχει πλάκα είναι πως μπορείς να βάλεις όποιον αριθμό θες σαν αποστολέα!

Link to comment
Share on other sites

@tipota Εκανα εγγραφη κ εχει μονο ενα σμσ να στειλω...Κ λεει να κανο 20 ποστ στο φορουμ για ενα ακομη σμσ..
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ή να καλέσεις κάποιον και να γραφτεί, ή να μπεις σε κάποια sites, κάτι τέτοιο... Αλλά το θέμα είναι πως στέλνεις με ό,τι νούμερο θες, χωρίς να φαίνεται το δικό σου και είναι ιδανικό για καμιά πλακίτσα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ποια συσκευή και software θα μου συνιστούσατε για μαζική (αλλά και μεμονωμένη) αποστολή sms από το PC?

(Θα ήταν καλό να υπάρχει και η δυνατότητα να μην φαίνεται το τηλέφωνο μου στον παραλήπτη, αλλά κάτι άλλο.:O )

Link to comment
Share on other sites

ena kalo programa gia to pc einai to Jeyo Mobile Companion pou sou epitrepei na steileis kai mazika kai memonomena sms.tora gia na mi fenete to tilefono....:happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνοντας να βρώ σελίδα για να στέλνω free sms, έπεσα τυχαία σε 1 σελίδα που πληρώνεις κάποιο πάγιο και στέλνεις ανάλογα με το πάγιο κάποιο αριθμό μηνυμάτων προς όσα κινητά έχεις ορήσει. Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο δεν νομίζω να είναι δύσκολο να το βρείς στο google. Αυτά από μένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα website με το οποίο μπορείς να στείλεις μηνύματα και μάλιστα δωρεάν και δεν μπορεί ο παραλήπτης να δεί τον αποστολέα, αλλά μάλλον δεν γίνεται να στείλεις μαζικά.
Link to comment
Share on other sites

Μπειτε στο http://www.mpes.gr και κανοντας μια απλη εγγραφη μπορειτε να στειλετε οσα sms θελετε ανωνυμα προς ολα τα ελληνικα δικτυα.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...