Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορούμε απ' όσο ξέρω γιατί παίρνει μόνο την αρχική φώτο και όχι τη συνέχεια από το φλασάκι

ginete meso efarmogis tis animsprite v2.00 etsi exo kai go .jif eikones kinoumenes dld san fonto

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη μου ειναι αδυνατο να διαβασω τοσες σελιδες θαθελα ν μου πειτε γενικες εντυπωσεις απο το κινητο γιατι σκευτομαι να το παρω.ειναι καλο δε θεματα φωτογραφιας,βιντεο,ηχου(για Μusic edition).εχει τπτ προβληματα?ταχυτητα?και μια ειδικη ερωτηση:στην προβολη εικονων βιντεο δεν υπαρχουν επιλογες πως να εμφανιζονται?δηλαδη αναγκαστικα πρεπει να γυρναω στα πλαγια το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που ξαναρωταω αλλα επειδη ειναι ξενο το κινητο και εχω εκτεθεί....

υπαρχει κανενας αλλος που να εχει προβληματα με την καμερα και το βιντεο μετα το τελευταιο update του n73.....???

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μου ειναι αδυνατο να διαβασω τοσες σελιδες θαθελα ν μου πειτε γενικες εντυπωσεις απο το κινητο γιατι σκευτομαι να το παρω.ειναι καλο δε θεματα φωτογραφιας,βιντεο,ηχου(για Μusic edition).εχει τπτ προβληματα?ταχυτητα?
Το κινητό αποτελεί μια πολύ καλή επιλογή, ειδικά για την αυτονομία του, την ένταση των ηχείων του (πραγματικά παρά πολύ καλή αναπαραγωγή ήχου), την σχετικά μεγάλη οθόνη του.

Στον αντίποδα θα αναφέρω πως πλέον είναι αρκετά παλιό, το μενού του (λειτουργικό) σε σχέση με τα καινούρια S60 είναι αρκετά αργό, έχει μικρή μνήμη RAM.

Όσο για τη φωτογραφική, η προσωπική μου άποψη είναι πως δεν μου άρεσαν οι φωτογραφίες που βγάζει. Το βίντεο είναι αρκετά καλό.

 

και μια ειδικη ερωτηση:στην προβολη εικονων βιντεο δεν υπαρχουν επιλογες πως να εμφανιζονται?δηλαδη αναγκαστικα πρεπει να γυρναω στα πλαγια το κινητο?

Όχι δεν υπάρχει επιλογή. Αναγκαστικά θα το γυρίζεις πλάγια.

 

Επί τη ευκαιρία να σου αναφέρω πως οι εικόνες και τα βίντεο εμφανίζονται όλα μαζί.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις την εφαρμογή Resco Photo Viewer για τη διαχείριση και μόνο των εικόνων.

Περισσότερα για τις εφαρμογές όμως, στο αντίστοιχο θέμα: [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

έχει μικρή μνήμη RAM.

 

Διαφωνώ. Το πρόβλημα που είχε με την ram διορθώνεται με τα τελευταία update.Για την τιμή του πιστέβω οτι είναι πολύ καλή επιλογή!:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Friddaras

Πριν 2 μέρες έβαλα και έγω το tελευταίο Update στο N73 και δεν μου παρουσίασε τίποτα απο τα παραπάνω που αναφέρεις. Θα έλεγα οτι δέν κατάλαβα καμία διαφορά ούτε προς το καλό ουτε προς το κακό.

Θα πρότεινα να το ξανακάνεις update να το παρακολουθήσεις μερικές μέρες και μετά να εγκαταστήσεις τα προγραμματα που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena provlimataki pou tha ithela na mou to lysete (an mporeite) apo xthes prospatho na dimiourgiso ena muvee alla sto telos otan pao na to apothikeuso mou vgazei tin endeiksi ''mnimi pliris parakalo kleiste kapoies efarmoges kai ksanadokimaste'' ti sto kalo na kano re paidia??? apo oti ksero ta arxeia muvee apothikeuontai stin mnimi tou tilefonou (kano lathos??) tha borousa na ta valo stin karta mnimis?? i mnimi einai arketi kai auti tis kartas kai tou tilefonou. mporeite na voithisete???
Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena provlimataki pou tha ithela na mou to lysete (an mporeite) apo xthes prospatho na dimiourgiso ena muvee alla sto telos otan pao na to apothikeuso mou vgazei tin endeiksi ''mnimi pliris parakalo kleiste kapoies efarmoges kai ksanadokimaste'' ti sto kalo na kano re paidia??? apo oti ksero ta arxeia muvee apothikeuontai stin mnimi tou tilefonou (kano lathos??) tha borousa na ta valo stin karta mnimis?? i mnimi einai arketi kai auti tis kartas kai tou tilefonou. mporeite na voithisete???

Δυστυχώς δεν πρόκειται για αποθηκευτική μνήμη δλδ, την εσωτερική ή τη κάρτα μνήμης, αλλά για τη μνήμη RAM.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις να φτιάξεις το muvee που θέλεις αμέσως μετά από εκκίνηση του κινητού, χωρίς να ανοίξεις άλλες εφαρμογές.

Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού καλό θα ήταν να κάνεις και αναβάθμιση. Βελτιώνει κάπως τη ποσότητα ελεύθερης RAM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

mipos kserete pia einai i teleutaia ekdosi logismilou gia to music edition?? pos mporo na do pia exo??

Ποστ #10 από Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

euxaristo gia tis plirofories. ola entaksei:)

 

pou mporo na do ti veltioseis periexei i teleutaia ekdosi logismikou gia to n73 music edition??

Link to comment
Share on other sites

Στο ν73 δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που εμφανίζονται οι φωτογραφίες που τραβάω και τις βάζω wallpaper... τις μικραίνει και δεν γίνονται και rotate... υπάρχει καμμιά λύση σε αυτό ;
In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο ν73 δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που εμφανίζονται οι φωτογραφίες που τραβάω και τις βάζω wallpaper... τις μικραίνει και δεν γίνονται και rotate... υπάρχει καμμιά λύση σε αυτό ;

Όχι.:)

 

Μόνο αν ενσωματώσεις την φωτογραφία που θέλεις σε ένα θέμα.

Αν θέλεις να ασχοληθείς, δες εδώ μια νέα online υπηρεσία δημιουργίας θεμάτων: http://www22.ownskin.com/myskin.oss?

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα παρατήρησα πως στα SMS ξεκινά ο counter με 160 χαρακτήρες, αλλά στο δεύτερο συνεχόμενο γίνεται 145....Το έχει παρατηρήσει κανείς; Πρόκειται μήπως για bug;:worry:

 

Αν κάποιος φίλος θέλει να βοηθήσει (για να μην ψάχνω) ας κάνει τον κόπο να μου πει την ημερομηνία έστω της τελευταίας αναβάθμισης....

 

Ευχαριστώ....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug, έτσι είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την τεελυταια εκδοση λογισμικου δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα φιλε μου..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα παρατήρησα πως στα SMS ξεκινά ο counter με 160 χαρακτήρες, αλλά στο δεύτερο συνεχόμενο γίνεται 145....Το έχει παρατηρήσει κανείς; Πρόκειται μήπως για bug;

Δεν είναι bug. Σε όλα τα κινητά έτσι είναι. Ποτέ δεν ξεκινάει το δεύτερο sms με 160 χαρακτήρες όπως το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μολις σημερα πηρα ενα Ν73 μεταχειρισμενο απο ενα φιλο. Το προβλημα μου ειναι οτι κατεβασα την αναβαθμιση απο την σελιδα της Νοκια και παω να κανω την αναβαθμιση και μου γραφει οτι η συσκευη μου δεν υποστιριζεται...Ξερει καποιος κατι να με βοηθησει? η εκδοση που εχει το κιν ειναι η : V3.0637.0.0.14 RM133
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μολις σημερα πηρα ενα Ν73 μεταχειρισμενο απο ενα φιλο. Το προβλημα μου ειναι οτι κατεβασα την αναβαθμιση απο την σελιδα της Νοκια και παω να κανω την αναβαθμιση και μου γραφει οτι η συσκευη μου δεν υποστιριζεται...Ξερει καποιος κατι να με βοηθησει? η εκδοση που εχει το κιν ειναι η : V3.0637.0.0.14 RM133

Κατέβασε και εγκατέστησε το αγγλικό Nokia Software Updater, αφού πρώτα έχεις καταργήσει το ελληνικό.

Τέλος κάνε μια επανεκκίνηση σε κινητό και υπολογιστή πριν δοκιμάσεις και πάλι, αλλά με το αγγλικό αυτή τη φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και εγκατέστησε το αγγλικό Nokia Software Updater, αφού πρώτα έχεις καταργήσει το ελληνικό.

Τέλος κάνε μια επανεκκίνηση σε κινητό και υπολογιστή πριν δοκιμάσεις και πάλι, αλλά με το αγγλικό αυτή τη φορά.

 

 

to dokimazw kkai apantaw...to aggliko updater tha mou perasei ellinika?

Link to comment
Share on other sites

to dokimazw kkai apantaw...to aggliko updater tha mou perasei ellinika?

 

Φυσικά;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

to dokimazw kkai apantaw...to aggliko updater tha mou perasei ellinika?

Ναι αμέ.

Δεν εξαρτάται η γλώσσα της συσκευής από τη γλώσσα του NSU.

 

dmarccos με πρόλαβες :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paides to idio mou leei...''Phone is no supported''

Κάποιο κόλλημα έχει φάει το NSU.

Δοκίμασε και σε κάποιον άλλο υπολογιστή, αν φυσικά έχεις τη δυνατότητα.

Αλλιώς αν είσαι μέσα στην εγγύηση πήγαινε σε ένα Nokia Shop.

Σε μία ωρίτσα θα είσαι έτοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...