Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σηγνώμη για το OFF topic, γήνεται να πάρω από τη Vodafone ένα Ν73 και να μην είναι vodafone live.

 

Δεν ξέρω εάν έχουν να σου δώσουν N73 που να μην είναι Vodafone Live!, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι μπορείς να το αγοράσεις, να κάνεις format και να το βγάλεις. Ίσως χρειαστεί να το πας σε Nokia Shop για να το κάνεις αυτό. Επίσης θα πρέπει να δεις τι γίνεται με την εγγύηση δε νομιζω όμως να έχεις πρόβλημα. Εγώ πριν το N73 είχα ένα 7610 Vodafone Live!, το πήγα σε Nokia Shop, τους είπα ότι θέλω να βγάλω το λειτουργικό του, και όλα καλα και ωραία. Εάν δε σου αρέσει και το σήμα της Vodafone επάνω στη συσκευή αγόρασε μία καινούρια πρόσοψη και το καπάκι της μπαταρίας με περίπου 20 ευρώ και super!!!

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παραπανω απο 170 χαρακτερες σε ενα μηνυμα δεν μπορουμε να γραψουμε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εαν γραψουμε περισσοτερους απο 160 χαρακτηρες χρεωνετε διπλο το μηνυμα που θα στειλουμε :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εαν γραψουμε περισσοτερους απο 160 χαρακτηρες χρεωνετε διπλο το μηνυμα που θα στειλουμε :)

 

Μονο στα ΝΟΚΙΑ γινεται αυτο ή σε ολα τα τηλεφωνα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Aπο οσο γνωριζω σε ολα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aπο οσο γνωριζω σε ολα :)

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεισ σου φιλε μου gianpithio :)

 

θλεω να ρωτησω και κατι αλλο επειδη εψαξα και κατεβασα μερικα font απο το γνωστο μαγαζακι αλλα δεν ξερω πως να τα περασω στο κινητο μου...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιος!!! :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φύλε fi98ddv, πόσο θα δόσω στο nokia shop για τιν αναβάθμιση.

 

Η αναβάθμιση είναι δωρεάν. Εσύ όταν πας θα τους πεις ότι το τηλέφωνο είναι Vodafone Live! και πως θέλεις με την αναβάθμιση να βάλεις το λειτουργικό του κινητού χωρίς το Vodafone Live! Για να είσαι σίγουρος για όλα αυτά που λέμε καλό θα ήταν πριν κάνεις την αγορά να πάρεις τηλέφωνο σε ένα-δύο Nokia Shops και να ρωτήσεις για όλα αυτά τα πράγματα. Αφού το επιβεβαιώσεις αγόρασε το κινητό και καλές ομιλίες! Επίσης ένα πολύ καλό μαγαζί για κινητά (στον Πειραιά απο ότι θυμάμαι) είναι το 9volto το οποίο έχει και site (http://www.9volto.gr). Αυτό το μαγαζί είναι πολύ καλο για τέτοιου είδους διαδικασίες. Μπες μια στο site και θα καταλάβεις...

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και πάλη με εύγαλες από μια δύσκολη κατάσταση, αλλά το κακό είναι ότι είμαι από επαρχεία , αλλά έχουμε μαγαζί της ΝΟΚΙΑ.

Η Μακεδονία είναι μια,

ή Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και πάλη με εύγαλες από μια δύσκολη κατάσταση, αλλά το κακό είναι ότι είμαι από επαρχεία , αλλά έχουμε μαγαζί της ΝΟΚΙΑ.

Μπορεις να βγαλεις και απο μονος σου το VL το μονο που εχεις να κανεις ειναι να αλλαξεις το product code του κινητου σου με το NSS και να βαλεις το product code του απλου η του ΜΕ αναλογα με το τι θελεις να γινει η συσκευη σου οταν τελιωσεις την αναβαθμιση και μετα να προχωρισεις στην αναβαθμιση μεσα απο το site της nokia.

 

Στο 1 post του παροντος εχει ενα στο rapidshare οδηγο που λεει:

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

 

Διαβασε των και θα καταλαβεις ειναι το ειδιο πραγμα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βγαλεις και απο μονος σου το VL το μονο που εχεις να κανεις ειναι να αλλαξεις το product code του κινητου σου με το NSS και να βαλεις το product code του απλου η του ΜΕ αναλογα με το τι θελεις να γινει η συσκευη σου οταν τελιωσεις την αναβαθμιση και μετα να προχωρισεις στην αναβαθμιση μεσα απο το site της nokia.

 

Στο 1 post του παροντος εχει ενα στο rapidshare οδηγο που λεει:

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

 

Διαβασε των και θα καταλαβεις ειναι το ειδιο πραγμα :)

 

Γιάννη, να σε ρωτήσω, πες ότι το παίρνουμε VF Live το κινητό και μέσω του Nemesis αλλάζουμε το product code και το κάνουμε ΜΕ. Μετά το κινητό έχει κανονικά εγγύηση ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα?? Επειδή το αλλάξαμε από VF Live σε Music edition...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος χανετε η εγγυηση :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε με καποιο τροπο να βαλουμε RDS στο RADIO του κινητου μας?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

το πρόβήμα που έχω είναι οτι στην κάρτα μνήμης έχω φακέλους με full albums απο τραγούδια που μ'αρέσουν.

 

θέλω να ακούσω τον δίσκο τάδε που είναι στο φάκελο τάδε. (όλα τα περιεχόμενα του φακέλου δλδ, το ένα song μετα το άλλο)

 

απο διαχείριση αρχείων που βλέπω τους φακέλους όταν ανοίγω το πρώτο κομμάτι του φακέλου παίζει μόνο το πρώτο. αν τα διαλέξω όλα δεν έχει μετα μενού αναπαραγωγής όλων

 

τι κάνω ?

απο το μενού της μουσικής δεν αναγνωρίζει τους φακέλους και ανα καλλιτέχτη δεν τα βγάζει όπως θέλω.

 

μουσικο κινητό και να μην το κάνει?

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

Help pls!!!

μπου . . . :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα υπαρχει καποιο προγραμματακι που να σου δειχνει το ονομα απο τις επαφες οταν εσυ το εχεις κλειστο και σου ερχεται sms για το ποιος σε καλεσε,να μην σου δειχνει μονο τον αριθμο αλλα και το ονομα αυτου

 

Δεν είναι πρόγραμμα, είναι οι ρυθμίσεις που κάνεις εσύ, τουλάχιστον σε vodafone

Link to comment
Share on other sites

το πρόβήμα που έχω είναι οτι στην κάρτα μνήμης έχω φακέλους με full albums απο τραγούδια που μ'αρέσουν.

 

{...}

 

Help pls!!!

Αν κάνεις λίστες αναπαραγωγής...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το πρόβήμα που έχω είναι οτι στην κάρτα μνήμης έχω φακέλους με full albums απο τραγούδια που μ'αρέσουν.

 

θέλω να ακούσω τον δίσκο τάδε που είναι στο φάκελο τάδε. (όλα τα περιεχόμενα του φακέλου δλδ, το ένα song μετα το άλλο)

 

απο διαχείριση αρχείων που βλέπω τους φακέλους όταν ανοίγω το πρώτο κομμάτι του φακέλου παίζει μόνο το πρώτο. αν τα διαλέξω όλα δεν έχει μετα μενού αναπαραγωγής όλων

 

τι κάνω ?

απο το μενού της μουσικής δεν αναγνωρίζει τους φακέλους και ανα καλλιτέχτη δεν τα βγάζει όπως θέλω.

 

μουσικο κινητό και να μην το κάνει?

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

Help pls!!!

 

Εφόσον οι φάκελοι που θέλεις να ακούσεις αφορούν ολοκληρωμένα άλμπουμ, καλό θα είναι να τα οργανώσεις από το PC με περασμένες όλες τις λεπτομέρειες σε κάθε track (κάνοντας επεξεργασία το ID3 tag του κάθε κομματιού). Έτσι όταν θα τα περάσεις στο κινητό θα είναι εύκολο να τα επιλέξεις με βάση το άλμπουμ. Μπαίνοντας στην εφαρμογή της μουσικής και μετά στην επιλογή "Άλμπουμ", επιλέγεις το άλμπουμ που θέλεις και το ακους.

 

Edit:

Όντως, η άλλη λύση είναι αυτή που προτείνει ο φίλος Itchrist86, δηλαδή η δημιουργία playlists.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κανεις εγκατασταση στο κινητο σου το προγραμμα lcg jukebox το οποιο εχει την επιλογη play folder και τελιωσες :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον οι φάκελοι που θέλεις να ακούσεις αφορούν ολοκληρωμένα άλμπουμ, καλό θα είναι να τα οργανώσεις από το PC με περασμένες όλες τις λεπτομέρειες σε κάθε track. Έτσι θα είναι εύκολο να τα επιλέξεις από το κινητό με βάση το άλμπουμ.

Αν μπεις στην εφαρμογή της μουσικής και μετά στην επιλογή "Άλμπουμ", επιλέγεις το άλμπουμ που θέλεις και το ακους.

 

 

Παιδιά ευχαριστώ για την απάντηση

 

αλλα θέλω χωρίς άλμπουμ και χωρίς λίστες.

θέλω να διαβάζει το φάκελο και όλα τα περιεχόμενα του.

(και να τα παίζει)

μπου . . . :)
Link to comment
Share on other sites

Κανεις εγκατασταση στο κινητο σου το προγραμμα lcg jukebox το οποιο εχει την επιλογη play folder και τελιωσες :)

 

 

Γιάννη, επειδή με το LCG Jukebox δεν έχω και πολλή επαφή (καθότι δεν ακούω μουσική από το κινητό, έχω ακόμα το 3230 το οποίο έχει άθλιο ήχο :)), στην έκδοση για 3rd Edition έχει διορθωθεί εκείνο το bug που είχε παλιά με τη χαμηλή ένταση ή παίζει κανονικά τώρα???

Να ξέρω όταν πάρω το Ν82 να το καθιερώσω σαν music player. :)

 

(ψιλο-offtopic βγήκαμε αλλά δεν πειράζει υποθέτω :p)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ιtchrist86 σε ευχαριστώ πολύ.Εχω ένα πρόβλημα όμως..Εκανα απο χθες εγγραφή στο impart αλλά ακόμη δεν μου έχει στείλει το verify mail.Και αν δεν είσαι μέλος δεν γίνεται να κάνεις download.. :-(

 

 

To πρόβλημά μου λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη η αληθεια ειναι πως παλη δεν ειναι δυνατος σε σχεση με αλλους mp3player (μην περιμενεις μεγαλη διαφορα) αλλα με εχει βολεψει παρα πολη.. στο Ν82 ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...