Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Δοκιμασε να το κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μπορει να λυθει το προβλημα. Εαν δεν γινει τιποτε θα πρεπει να το πας για επισκευη. Οδηγιες θα βρεις στο S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι οτι και τα 2 τα χω δοκιμασει(και hard format και format στην καρτα μνημης)χωρις επιτυχια.και στην νοκια ολο λενε οτι δεν εχει προβλημα.Τελοσπαντων σημερα για καλη μ τυχη και εκει που εψαχνα να βρω να πουλησω το lg για να παρω το sony ericsson w705 με πειρε τηλ ο πατερας μου και μ πε οτι πειρε τηλ εναν φιλο του στην vodafone για να μας βρει μπαταρια για το νοκια(γιατι ναι μας το ειπαν και αυτο) και τ ειπε οτι δεν μπορει να βρει μπαταρια αλλα θα τ φερει μια συσκευη καλυτερη απο το w705.Ετσι ειμαι σε αναμονη να δω τι θα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας και απο μενα πρωτο μηνυμα μου ειναι στο φορουμ.Ειχα ενα ν73 εδω και 3 χρονια.Στην αρχη ολα καλα και ολα ωραια τους πρωτους μηνες μετα αρχισαν τα προβληματα.Αρχισε απο μονο του και σε ακυρες στιγμες να κλεινει.Δεν ειχα δωσει και πολυ σημασια καθως ειπα οτι καπου θα χτυπησει και θα κουνηθηκε η μπαταρια και θα κλεισεμετα ομως τα πραγματα γινανε ποιο σοβαρα καθως εκλεινε ποιο συχνα και ειχε αρχισει να κλεινει οποτε το ακουμπαγα στο γραφειο μου.Το πηγα στον θειο μου και αυτος σε ενα φιλο του στην νοκια και του ειπαν οτι μαλλον ειχε κολλησει καποιον ιο και να κανω φορματ στην καρτα μνημης.Τελοσπαντων εκανα αλλα τιποτα μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια.ε και γω το αφησα στην μοιρα του και πηρα ενα νοκια 5310(που περα απο τν πλακα ηταν φοβερο κινητακι)μετα απο ενα χρονο πηρα το lg κπ500 και πριν απο καμια βδομαδα ετσι οπως εψαχνα κατι βρηκα το ν73 με το κουτι και ειπα να ασχοληθω ξανα με το θεμα.το πηγα στην νοκια και μ παν οτι μια αναβαθμιση την εκαναν και ολα δειχναν οτι εφτιακσαν αλλα μετα απο λιγες μερες και ετσι οπως το αφησα στο τραπεζι μου εβγαλε ενα μηνυμα ''εγγραφη καρτας sim απετυχε και κολλησε.Ρε παιδια αξιζει να ασχοληθω η' ειναι τελειωμενη ιστορια?

 

Το ιδιο μου εχει κανει και μενα πολλες φορες με την SIM αλλα ευτυχως σε οχι τοσο μεγαλο βαθμο ωστε να μη μπορω να το δουλεψω. Αν και τωρα τελευταια χανει συχνα το σημα στα καλα καθουμενα και αργει να επανελθει..

Το εχω κοντα 3 χρονια και επαννεκινησεις μου εκανε μετα απο 8 μηνες περιπου με αποτελεσμα να το παω σε νοκια για αναβαθμιση (τι το ηθελα) και αφου το χαλασε ο υπαλληλος στην αναβαθμιση το εστειλε στα κεντρικα μεχρι να μου το γυρισουν μετα απο 1.5 μηνα:!: λεγοντας οτι ειχε κολλησει ιο.. Που? σε symbian κινητο.. Το θεμα ειναι οτι μου ξαναεκανε επαννεκινησεις μετα απο 1 βδομαδα.. Λετε να με ειχε βαλει στο ματι ο ιος?? :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο γιατι ιοι υπαρχουν για παλιοτερα os.Θα σου προτεινα,αν η καρτα sim που εχεις ειναι παλια,να παρεις μια καινουργια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο γιατι ιοι υπαρχουν για παλιοτερα os.Θα σου προτεινα,αν η καρτα sim που εχεις ειναι παλια,να παρεις μια καινουργια.

 

Εννοεις υπαρχουν ιοι ή δεν υπαρχουν γιατι ετσι οπως το γραφεις με μπερδεψες.

Η καρτα SIM καινουρια ειναι. καπου ενα χρονο εχει. την ειχα αλλαξει γιατι η παλια ειχε κλεισει 9ετια περιπου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oτι δεν υπαρχουν και ακομη εαν υπαρχουν ειναι δυσκολο να κανουν εγκατασταση στο κινητο σου. Λογικα δεν εχεις κολλησει κανενα ιο στην συσκευη σου.

 

Εαν εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μπορει να στρωσει. Εαν δεν γινει τιποτε θα πρεπει να το ξανα στειλεις για επισκευη..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Oτι δεν υπαρχουν και ακομη εαν υπαρχουν ειναι δυσκολο να κανουν εγκατασταση στο κινητο σου. Λογικα δεν εχεις κολλησει κανενα ιο στην συσκευη σου.

 

Εαν εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μπορει να στρωσει. Εαν δεν γινει τιποτε θα πρεπει να το ξανα στειλεις για επισκευη..

 

Εγω το ξερω, στον υπαλληλο της νοκια να τα πειτε.. :shifty:

Δε το ξαναπαω γιατι θα μου το επιστρεψουν τα χριστουγεννα..

 

Format δεν ξανακανω βαριεμαι να τα περναω ολα παλι... Το αγαπαω με τα ελλατωματα του το Ν73 μου :lol:

 

Και κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω σχετικα με τον απστευτο browser των ΝΟΚΙΑ.. Ξερουμε τη προελευσης ειναι και αν κυκλοφορει σε αλλα κινητα ή αν μπορουμε να τον βρουμε σα προγραμμα τελοσπαντων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο browser βασίζεται στο WebKit, όπως και ο Safari του iPhone.

Να τον βρεις standalone, δεν γίνεται.

Αν θέλεις υπάρχουν άλλοι εμπορικοί διαθέσιμοι όπως ο Opera, O3, Skyfire κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

dkostas υπαρχει και το ενδεχομενο να τα εχει <<παιξει>> η καρτα μνημης.Η ακομα και καινουργια που ειναι η καρτα sim να εχει καποιο προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

dkostas υπαρχει και το ενδεχομενο να τα εχει <<παιξει>> η καρτα μνημης.Η ακομα και καινουργια που ειναι η καρτα sim να εχει καποιο προβλημα.

 

Η καρτα μνημης ειναι αυτη που ειχε στο πακετο αλλα δεν νομιζω να εχει προβλημα.

 

Το αλλο που γραφει "εγγραφη καρτας sim απετυχε" το ανεφερε και ο Kafrometalas πιο πανω οποτε το θεωρω δυσκολο να ειναι προβληματικη η SIM και στους 2 μας. Υποθετω οτι ειναι bug του λογισμικου ή κακη λειτουργια με την συγκεκριμενη SIM της WIND αν εχουμε την ιδια με τον Kafrometalas βεβαια.

 

Ο browser βασίζεται στο WebKit, όπως και ο Safari του iPhone.

Να τον βρεις standalone, δεν γίνεται.

Αν θέλεις υπάρχουν άλλοι εμπορικοί διαθέσιμοι όπως ο Opera, O3, Skyfire κλπ.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Ποιος πιστευεις οτι πλησιαζει πιο πολυ σε αυτον των ΝΟΚΙΑ κινητων? Αυτοι που ανεφερες JAVA ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι η δικια μου ειναι vodafone αλλα κ γω τα χω δοκιμασει ολα κ τπτ 3 κινητα εχω αλλαξει απο τοτε αλλα σαν το n73 music edition κανενα.(αν και προβληματικο -τουλαχιστον το δικο μου)
Link to comment
Share on other sites

Οχι η δικια μου ειναι vodafone αλλα κ γω τα χω δοκιμασει ολα κ τπτ 3 κινητα εχω αλλαξει απο τοτε αλλα σαν το n73 music edition κανενα.(αν και προβληματικο -τουλαχιστον το δικο μου)

 

Την χρηση που του εχω κανει εγω δυσκολα την εχει κανει αλλος. Ατελειωτες ωρες mobile internet, μουσικης, ομιλιας. ειμαι στην 4η μπαταρια και 4ο φορτιστη.. :!:

 

Να ρωτησω και τους moderator αν αληθευει οτι το τελευταιο firmware υποστηριζει το προφιλ bluetooth A2DP?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδω και αρκετο καιρο στο n73 μου αρχιζει να γινεται θολη η οθονη,να κλεινει το φως και να απενεργοποιειται μονο μετα απο ελαφρυ χτυπημα(πολυ ελαφρυ)οχι παντα ομως.καμια ιδεα,και αν το παω στο γερμανό θα μου δωσει αλλο κινητο μεχρι να το φτιάξουν?Ευχαριστω

το εχω περιπου ενα χρονο και εχω ακουσει και απο φιλους που εχουν nokia οτι εχουν το ιδιο προβλημα και μ αλλα κινητα.πολυ ελατωματικα παντως τα nokia,ενα φτηνο sony ericsson που ειχα 2 χρονια δεν ειχε παθει τπτ

Tελος αν το στειλουν στη nokia και δουν τα μμμμμμμ τα cr@@@@karismena software λετε να μ πουνε τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετο καιρο στο n73 μου αρχιζει να γινεται θολη η οθονη,να κλεινει το φως και να απενεργοποιειται μονο μετα απο ελαφρυ χτυπημα(πολυ ελαφρυ)οχι παντα ομως.καμια ιδεα,και αν το παω στο γερμανό θα μου δωσει αλλο κινητο μεχρι να το φτιάξουν?

Tελος αν το στειλουν στη nokia και δουν τα μμμμμμμ τα cr@@@@karismena software λετε να μ πουνε τπτ?

Να το πας σε Nokia Shop. Μη μπλέξεις με service γερμανού κλπ.

Δεν νομίζω πως θα σου πουν κάτι για το χακεμα της συσκευής.

 

Ευχαριστω

το εχω περιπου ενα χρονο και εχω ακουσει και απο φιλους που εχουν nokia οτι εχουν το ιδιο προβλημα και μ αλλα κινητα.πολυ ελατωματικα παντως τα nokia,ενα φτηνο sony ericsson που ειχα 2 χρονια δεν ειχε παθει τπτ

Όλα σχετικά είναι...

Δεν έχω δει κανέναν από τους φίλους μου να κρατά SE κινητό πάνω από ένα χρόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να το πας σε Nokia Shop. Μη μπλέξεις με service γερμανού κλπ.

Δεν νομίζω πως θα σου πουν κάτι για το χακεμα της συσκευής.

 

δυστυχως δν γινεται αυτο γιατι

1)δεν υπαρχει στην περιοχη και ειναι μακρια το κοντινοτερο

2)υπαρχει εγγυηση με τον γερμανο

αλλα δν πιστευω γτ αν μ κανουν format βαριεμαι απιστευτα να ξαναβαζω ολα αυτα τα αρχεια,

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δν γινεται αυτο γιατι

1)δεν υπαρχει στην περιοχη και ειναι μακρια το κοντινοτερο

2)υπαρχει εγγυηση με τον γερμανο

αλλα δν πιστευω γτ αν μ κανουν format βαριεμαι απιστευτα να ξαναβαζω ολα αυτα τα αρχεια,

 

Αν το πας για επισκευη το format κατα 90% και λιγο λεω δεν το γλυτωνεις να το ξερεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσενα σ τα εχει κανει αυτα?

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

εσενα σ τα εχει κανει αυτα?

 

αυτο που λες οτι σβηνει η οθονη σιγα σιγα σαν να αποχρωματιζεται ναι μου το κανει καμια φορα αλλα ανοιγει ευκολα μετα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες οτι σβηνει η οθονη σιγα σιγα σαν να αποχρωματιζεται ναι μου το κανει καμια φορα αλλα ανοιγει ευκολα μετα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα.

 

τι εννοεις ανοιγει ευκολα restart δν πρεπει να τ κανεις? κ ειναι αυτο το ριμαδι το restart θανατος,50 sec για να το κανει

τελος,ξεχασα να αναφερω και το προβλημα με το καπακι της καμερας π δεν κανει καλη επαφη.Αν αλλαξω καπακι θ γινει τπτ ή φταινε αυτα μητερα σιδερακια?

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Το αλλο που γραφει "εγγραφη καρτας sim απετυχε" το ανεφερε και ο Kafrometalas πιο πανω οποτε το θεωρω δυσκολο να ειναι προβληματικη η SIM και στους 2 μας. Υποθετω οτι ειναι bug του λογισμικου ή κακη λειτουργια με την συγκεκριμενη SIM της WIND αν εχουμε την ιδια με τον Kafrometalas βεβαια.

 

Για προσπαθήστε να βάλετε ένα χαρτάκι ανάμεσα κάρτα σιμ και του ελάσματος που

την κρατάει πατημένη.

Μερικές φορές είναι λίγο λάσκα και δημιουργείτε στιγμιαία διακοπή και το κινητό

τα παίζει.

2 νοκια έχω διορθώσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Για προσπαθήστε να βάλετε ένα χαρτάκι ανάμεσα κάρτα σιμ και του ελάσματος που

την κρατάει πατημένη.

Μερικές φορές είναι λίγο λάσκα και δημιουργείτε στιγμιαία διακοπή και το κινητό

τα παίζει.

2 νοκια έχω διορθώσει έτσι.

Ναι και μενα μ το κανει καπιες φορες κ εχω cosmote

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μενα μ το κανει καπιες φορες κ εχω cosmote

 

Φιλε μου δεν εχει σχεση το οτι εχεισ cosmote..

To θεμα ειναι εκει με το χαρτακι οχι στο τη αταιρια εχεις..

Link to comment
Share on other sites

Για προσπαθήστε να βάλετε ένα χαρτάκι ανάμεσα κάρτα σιμ και του ελάσματος που

την κρατάει πατημένη.

Μερικές φορές είναι λίγο λάσκα και δημιουργείτε στιγμιαία διακοπή και το κινητό

τα παίζει.

2 νοκια έχω διορθώσει έτσι.

 

Και εγω κατι τετοιο υποψιαζομαι αλλα υπεθετα οτι χανει επαφη η μπαταρια. Παντως πιο λογικο μου φαινεται να ειναι η σιμ οπως λες.

Εχω αλλαξει και καπακι και δεν μου το κανει τοσο υχνα οσο το παλιο του. Φαινεται να κουμπωνει καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδεσ κοιταξτε για τα δοντακια που κανει ενωσει η μπαταρια..

Μπορει καποιο απο το ανοιξε βαλε στιν μπαταρια να στραβοσε..

Το ιδιο ειχα παθει και εγω..

Μπορει να ειναι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...

 

Εχω ενα προβληματακι(αρα)με την βασικη καμερα,την πισω

Οταν ανοιγω το καπακι για να ενεργοποιηθει δεν κάνει τίποτα

α)Αυτο δουλευει με καποιο φωτοκυταρο η καπου κανει επαφη κατι??

β)Μεσα απο το μενου δεν υπαρχει καποιος τροπος να την ενεργοποιησω?Οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι..Δεν ειναι λιγο χαζω αυτο,να εχει για την μπροστα και οχι για την βασικη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...