Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω προσπαθω να αναβαθμισω την εκδοση λογισμικου με την τελευταια

στο απλο N73.βρισκει την συσκευη,την τρεχουσα εκδοση λογισμικου και την τελευταια που θα γινει η αναβαθμιση.παταω 'επομενο' και μου βγαζει ενα κιτρινο θαυμαστικο και κατω-κατω εχει επιλογες 'επαναληψη' και 'ακυρωση' . παταω στην επαναληψη μου βγαζει το ιδιο θαυμαστικο παλι,,,παταω ακυρωση και ακυρωνεται η εγκατασταση,,,,τι να φταιει ρε παιδια??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά,το κινητό μου είναι απλό Ν73,το έχω αγοράσει απο την ΤΙΜ μόνο ως συσκευή,δεν έχει VF κτλ.Προφανώς πρέπει να αλλάξω το Product code γιατι φαίνεται οτι η ΤΙΜ δεν είναι στους Providers που υποστηρίζουν τις νεότερες αναβαθμίσεις(κάπου το γράφει η Νοκια οτι αν δεν έχει εγκριθεί η νέα έκδοση απο τον παροχέα δικτύου του κινητού,δεν γίνεται αναβάθμιση).Κάνω λάθος;

Στο Nemesis τι Product code θα πρέπει να βάλω;Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο και στην επίσημη έκδοση του Nokiaupdate?

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το κινητό μου είναι απλό Ν73,το έχω αγοράσει απο την ΤΙΜ μόνο ως συσκευή,δεν έχει VF κτλ.Προφανώς πρέπει να αλλάξω το Product code γιατι φαίνεται οτι η ΤΙΜ δεν είναι στους Providers που υποστηρίζουν τις νεότερες αναβαθμίσεις(κάπου το γράφει η Νοκια οτι αν δεν έχει εγκριθεί η νέα έκδοση απο τον παροχέα δικτύου του κινητού,δεν γίνεται αναβάθμιση).Κάνω λάθος;

Στο Nemesis τι Product code θα πρέπει να βάλω;Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο και στην επίσημη έκδοση του Nokiaupdate?

 

Για να περάσεις τη νέα έκδοση λογισμικού θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0529782.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

 

Σημείωση 1: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 2: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθω να αναβαθμισω την εκδοση λογισμικου με την τελευταια

στο απλο N73.βρισκει την συσκευη,την τρεχουσα εκδοση λογισμικου και την τελευταια που θα γινει η αναβαθμιση.παταω 'επομενο' και μου βγαζει ενα κιτρινο θαυμαστικο και κατω-κατω εχει επιλογες 'επαναληψη' και 'ακυρωση' . παταω στην επαναληψη μου βγαζει το ιδιο θαυμαστικο παλι,,,παταω ακυρωση και ακυρωνεται η εγκατασταση,,,,τι να φταιει ρε παιδια??

 

Μάλλον φταίει το ότι χρησιμοποιείς την Ελληνική έκδοση του Nokia Software Updater. Καλύτερα κατέβασε την αγγλική από το link που έδωσε αμέσως πιο πάνω ο φίλος Itchrist86 ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει το ότι χρησιμοποιείς την Ελληνική έκδοση του Nokia Software Updater. Καλύτερα κατέβασε την αγγλική από το link που έδωσε αμέσως πιο πάνω ο φίλος Itchrist86 ;)

 

εχεις δικιο φιλε μου...αυτο ειναι...ευχαριστω πολυ

 

εκανα το update αλλα εχω μονο την αγγλικη γλωσα...ελληνικα δεν εχω....τωρα τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

εκανα το update αλλα εχω μονο την αγγλικη γλωσα...ελληνικα δεν εχω....τωρα τι κανουμε?

 

 

Δες λίγο πιο πάνω το ποστ του Itchrist86

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο πιο πάνω το ποστ του Itchrist86

 

δεν εκανα update απο Ν73 ΣΕ Ν73 ΜΕ.το απλο εχω και εκανα κανονικα αναβαθμιση...ομως εγκαταστηθηκε η αγγλικη εκδοση και δεν περιλαμβανει την ελληνικη γλωσσα.τωρα κανω update με τον ελληνικο updater....για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα update απο Ν73 ΣΕ Ν73 ΜΕ.το απλο εχω και εκανα κανονικα αναβαθμιση...ομως εγκαταστηθηκε η αγγλικη εκδοση και δεν περιλαμβανει την ελληνικη γλωσσα.τωρα κανω update με τον ελληνικο updater....για να δουμε....

 

Έχεις pm :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα update απο Ν73 ΣΕ Ν73 ΜΕ.το απλο εχω και εκανα κανονικα αναβαθμιση...ομως εγκαταστηθηκε η αγγλικη εκδοση και δεν περιλαμβανει την ελληνικη γλωσσα.τωρα κανω update με τον ελληνικο updater....για να δουμε....

Κάνε ότι λέω σε αυτό το post. Ο οδηγός μπορεί να αναφέρεται σε μετατροπή του N73 σε N73 Music Edition, αλλά βάζοντας το product code που δίνω (0529782), και όχι αυτό που αναφέρει ο οδηγός, θα κάνεις το Ν73 σου ελληνικό.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι εκδόσεις λογισμικού έχουν ως εξής:

N73 απλό: 4.0735.3.0.2 (01-09-2007)

Ν73 Music Edition: 4.0736.3.2.1 (04-09-2007)

 

 

 

den ksero an eimai sosta.signomi an kano lathos.molis ekana anabathmisi sto kinito mou nokia n73 thn nea ekdosi kai mou exei bgali stis efarmofes ena ikonidio to opio legete kartes.p.x opos exei to n95 kai to patao na aniksi kai einai san to navigator tou nokia n95. mipos to exei h nea ekdosi afto h ego ekana kati lathos? prospathisa na to petakso alla den ginete.ti na kano tora me afto to ikonidio? eyxaristo poly

 

Κάνε ότι λέω σε αυτό το post. Ο οδηγός μπορεί να αναφέρεται σε μετατροπή του N73 σε N73 Music Edition, αλλά βάζοντας το product code που δίνω (0529782), και όχι αυτό που αναφέρει ο οδηγός, θα κάνεις το Ν73 σου ελληνικό.;)

 

 

pos mporo na giroso szin palia ekdosi to kinito mou? TO NOKIA N73 EXO.ekana anabathmisi me tin kenouria ekdosi kai mou exei bgali ena ikonidio to opio einai gia navigator kai den ksero pos egine afto kai to alo einai oti den mporo na to zbiso na to petaksi apo to kinito mou.iparxi kamia epiploki an to afiso mesa?

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Να γυρίσεις στην παλιά έκδοση δεν γίνεται παρά μόνον από Nokia Service Point (αλλά και πάλι αν το δεχτούν).

 

Η εφαρμογή που εγκαταστάθηκε (navigator/maps κλπ) δεν σε επηρεάζει σε κάτι. Αν δεν έχεις συνδεδεμένο κάποιο Bluetooth GPS σου είναι μάλλον άχρηστη. Πάντως κάτι αρνητικό δεν πρόκειται να σου προκαλέσει. Την έχω κι εγώ εγκατεστημένη αλλά δεν με πειράζει.

 

Πάντως αν θέλεις να τη διαγράψεις, απλώς πηγαίνεις πάνω στην εφαρμογή, και μετά Επιλογές > Διαγραφή και τη σβήνεις.

Link to comment
Share on other sites

Να γυρίσεις στην παλιά έκδοση δεν γίνεται παρά μόνον από Nokia Service Point (αλλά και πάλι αν το δεχτούν).

 

Η εφαρμογή που εγκαταστάθηκε (navigator/maps κλπ) δεν σε επηρεάζει σε κάτι. Αν δεν έχεις συνδεδεμένο κάποιο Bluetooth GPS σου είναι μάλλον άχρηστη. Πάντως κάτι αρνητικό δεν πρόκειται να σου προκαλέσει. Την έχω κι εγώ εγκατεστημένη αλλά δεν με πειράζει.

 

Πάντως αν θέλεις να τη διαγράψεις, απλώς πηγαίνεις πάνω στην εφαρμογή, και μετά Επιλογές > Διαγραφή και τη σβήνεις.

 

 

 

to dokimasa kai mou leei einai adinati h efarmogi gia na diagrafti

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

leonidas1902

Δοκίμασες με κανέναν Explorer (εξωτερική εφαρμογή) να το σβήσεις?

 

den gnorizo pos mporo na to kano afto.ti enoeis me explorer? pos mporo na to kano afto? sou einai efkolo na mou pis?

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα δες αυτόν τον explorer :

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/3703_First_S60_3rd_Edition_Freeware.php

Αλλά προειδοποίηση πρόσεχε τι κάνεις με αυτά τα προγράμματα, εάν δεν είσαι έστω και λίγο γνώστης καλύτερα να μην προχωρήσεις......

 

Και απ'ευθείας link:

http://simonjudge.com/SExplorer101.SIS

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα δες αυτόν τον explorer :

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/3703_First_S60_3rd_Edition_Freeware.php

Αλλά προειδοποίηση πρόσεχε τι κάνεις με αυτά τα προγράμματα, εάν δεν είσαι έστω και λίγο γνώστης καλύτερα να μην προχωρήσεις......

 

Και απ'ευθείας link:

http://simonjudge.com/SExplorer101.SIS

 

 

den exo idea pos doulebi afto to programa.kalhtera skeftika na to afiso na mhn kano kamia blakia.pistebo na mhn exei sigoura kamia epiploki to kinito an to afiso mesa to ikonidio me tis kartes pou leei etsi file mou?eyxaristo para poly gia thn amesi apantisi sas

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia.. loipon simera to pira to mauro n73 k thelo na kano kapoies erotiseis.. pos ginetai na valo automato kleidoma pliktrologiou k pos kleidoma sta minymata.. akomi m anavei k ena ble labaki k de xero ti einai auto.. k oso gia to proto fortisma poses prp ores na to afiso?
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia.. loipon simera to pira to mauro n73 k thelo na kano kapoies erotiseis.. pos ginetai na valo automato kleidoma pliktrologiou k pos kleidoma sta minymata.. akomi m anavei k ena ble labaki k de xero ti einai auto.. k oso gia to proto fortisma poses prp ores na to afiso?

 

Για να βάλεις κωδικό στα μηνύματα θα πρέπει να εγκαταστήσεις το Best Crypto. Για να κλειδώνει το πληκτρολόγιο εγκατέστησε το Bestkeylocker.

 

Δεν χρειάζεται να το αφήσεις με τις ώρες την πρώτη φορά! Απλά οι πρώτες 3-4 φορές να το φορτίζεις αφού πρώτα έχεις εξαντλήσει την μπαταρία, δλδ να κλείνει από μπαταρία το κινητό πριν το βάλεις για φόρτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις κωδικό στα μηνύματα θα πρέπει να εγκαταστήσεις το Best Crypto. Για να κλειδώνει το πληκτρολόγιο εγκατέστησε το Bestkeylocker.

 

Δεν χρειάζεται να το αφήσεις με τις ώρες την πρώτη φορά! Απλά οι πρώτες 3-4 φορές να το φορτίζεις αφού πρώτα έχεις εξαντλήσει την μπαταρία, δλδ να κλείνει από μπαταρία το κινητό πριν το βάλεις για φόρτιση.

apo p to kano egkatastasi auto re filaraki gia ta kleidomata? de boro meso tou kin? anagastika prepei na katevaso kati?

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω πως το nokia N73 είναι από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγεί. Το έχω εδώ και ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χθες το βράδυ όμως μου έπεσε από 1,5μ. :X και βγήκε λίγο από το χρώμα του σε μια γωνία, (από ασημί έγινε άσπρο). Κατά τα άλλα όλα καλά... ευτυχώς!! Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να αλλάξω την πρόσοψη του Ν73 (όχι music edision); Κάτι είχα διαβάσει παλιά στο forum αλλά δεν θυμάμαι!!
Link to comment
Share on other sites

apo p to kano egkatastasi auto re filaraki gia ta kleidomata? de boro meso tou kin? anagastika prepei na katevaso kati?

Υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος:

- Πηγαίνεις Ρυθμίσεις > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και SIM > Περίοδος αυτόματου κλειδώματος... και ορίζεις σε πόση ώρα θέλεις να κλειδώσει αυτόματα το πληκτρολόγιο.

 

Το θέμα είναι πως για να ξεκλειδώσει το πληκτρολόγιο πρέπει να δώσεις κωδικό ξεκλειδώματος και είναι λίγο σπαστικό κάθε φορά που το ξεκλειδώνεις να πληκτρολογείς και κωδικό. Αν πάντως αυτό δεν σε πειράζει, τότε η διαδικασία που σου έδειξα θα σε καλύψει.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να αλλάξω την πρόσοψη του Ν73 (όχι music edision);

Μα φυσικά στα Nokia Shops. Μπορείς να προμηθευτείς μόνος σου την πρόσοψη και να την αλλάξεις εσύ * αλλά καλύτερα να σου το φτιάξουν από τη Nokia ;) Κόστος μπροστινής πρόσοψης περίπου 18 ευρώ + τεχνικά...

 

*Oδηγίες για την αποσυναρμολόγηση εδώ:

http://rapidshare.com/files/22935417/N73_Disassembling_Instructions.doc.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Το smartmovie converter δεν δουλευει βαζω κανονικα το videaki παταω convert φτανει στο 99% και σταματαει.Μηπως ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?Μηπως πρεπει να κατεβασω αλλη εκδοση,Εχω αυτην:smartmovie_symbian_lcg_3_41.(Τα εχω εγκαταστησει κανονικα.)Aν χρειαστει αλλη εκδοση απο που θα την κατεβασω?

 

και κατι ακομη.....

 

φιλε μου OculatusAbis σε προηγουμενη ερωτηση μου που απαντησες σχετικα με το Resco Photo Viewer.Που θα το βρω για να το κατεβασω?:O

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου OculatusAbis σε προηγουμενη ερωτηση μου που απαντησες σχετικα με το Resco Photo Viewer.Που θα το βρω για να το κατεβασω?:O

 

Αρχίσαμε τις διακοπές από τώρα και βαριόμαστε το ψάξιμο ε;;;;; Χμμ... :shifty: :shifty: :shifty:

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

:)

Link to comment
Share on other sites

emena de me endiaferei toso to automato kleidoma alla kirios to kleidoma sta minimata p auto ginete mono meso tou best crypto alla osa exo vrei einai trials:mad:.. kirios auto me endiaferei alla to kovo ligo dyskolo.
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

emena de me endiaferei toso to automato kleidoma alla kirios to kleidoma sta minimata p auto ginete mono meso tou best crypto alla osa exo vrei einai trials:mad:.. kirios auto me endiaferei alla to kovo ligo dyskolo.

 

Είσαι σίγουρος; Το link που σου έδωσε πιο πάνω ο φίλος Itchrist86 για το Best Crypto, έχει και το k e y g e n. Το χρησιμοποίησες; :worry:

 

*υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει καθόλου το αρχείο 'k e y g e n'. Αν συμβαίνει αυτό, τότε κάνε δεξί κλικ πάνω στο αρχείο και μετά επέλεξε το tab "Συμβατότητα" και ρύθμισέ το για να τρέξει σε συμβατότητα με "Windows 98 / Windows Me".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...