Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sadiagraxa κοιτα πίσω την τηλεόραση θα δεις τη πρέπει να επιλέξεις!!!γράφει πίσω μαζί με κάτι αλλά!!ή ψάξε λίγο γυρο γύρο την τηλεόραση και θα το δεις!!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω φιλε ειχα ενα Universal χειριστήριο στο οποιο δεν θυμαμαι κωδικο και το οποιο μ εσπασε και εχω παρει ενα αλλο που δεν ειναι

Universal και εχει πανω αυτο τον κωδικο SRC-9013 ...εγω παντος απο το irremote επιλεγω για συσκευη thomson RC310 και δουλευει:)

 

Θα το δοκιμασω τωρα μηπως και δουλεψει ;)

 

sadiagraxa κοιτα πίσω την τηλεόραση θα δεις τη πρέπει να επιλέξεις!!!γράφει πίσω μαζί με κάτι αλλά!!ή ψάξε λίγο γυρο γύρο την τηλεόραση και θα το δεις!!!:)

 

Βρηκα κατι νουμερα (55655 Τ και BF5016793) αλλα δε νομιζω οτι θα φανουν χρησιμα...

Θα τα δοκιμασω ομως ;)

 

Το Universal χειριστηριο γραφει πανω P1672Y παντως...

 

 

Σας ευχαριστω πολυ και τους 2 φιλοι μου ;):)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου με εχετε βοηθησει πολλες φορες με διαφορες εφαρμογες.

εχω το ν 80 και ψαχνω ενα προγραμμα το οποιο να αλλαζει θεματα σε καθορισμενη ωρα μονο του (οπως υπαρχει προγραμμα που αλλαζει το προφιλ) Εχει παρει υποψιν σας τετοια εφαρμογη ?

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω.. δεν υπαρχει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει ένα πιστοποιητικό για το bestcalc αλλά δεν ξέρω που θα το εγκαταστήσω. Μήπως κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει ένα πιστοποιητικό για το bestcalc αλλά δεν ξέρω που θα το εγκαταστήσω. Μήπως κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει?

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις...:O

Εννοείς που να εγκαταστήσεις την εφαρμογή Bestcalc;

Αν εννοείς που θα εγκαταστήσεις το πιστοποιητικό... δε γίνεται κάτι τέτοιο. Με το πιστοποιητικό υπογράφεις την εφαρμογή, δεν το εγκαθιστάς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις...:O

Εννοείς που να εγκαταστήσεις την εφαρμογή Bestcalc;

Αν εννοείς που θα εγκαταστήσεις το πιστοποιητικό... δε γίνεται κάτι τέτοιο. Με το πιστοποιητικό υπογράφεις την εφαρμογή, δεν το εγκαθιστάς.

 

Αρχικά βρήκα το bestcalc στο internet και το φόρτωσα στο τηλέφωνο. Μου έβγαλε trial 15 ημερών.Μετά δημιούργησα το πιστοποιητικό (ένα αρχείο με κατάληξη .cer). Πρέπει να του ξανακάνω εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά βρήκα το bestcalc στο internet και το φόρτωσα στο τηλέφωνο. Μου έβγαλε trial 15 ημερών.Μετά δημιούργησα το πιστοποιητικό (ένα αρχείο με κατάληξη .cer). Πρέπει να του ξανακάνω εγκατάσταση?

 

Κατέβασε xxxxxxxxxxxxxxxxxxx την έκδοση που δεν λήγει, αλλά θα πρέπει να την υπογράψεις πρώτα.

 

 

 

http://www.imageshack.gr/files/aav7cy6oxt0nzhny8x9p.jpg

Πρώτα από όλα βάλε το πιστοποιητικό (.cer) στο φάκελο μαζί με τα άλλα αρχεία -όπως φαίνεται στην εικόνα-, τροποποίησε το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία" και κάνε τις εξής αλλάγες:

 

από: signsis xyz.sis xyz_signed.sis xyz.cer xyz.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis xyz.sisx xyz_signed.sisx xyz.cer xyz.key 12345

 

και υπόγραψε την εφαρμογή τρέχοντας το "auto_signsis.bat". Την αλλαγή την κάναμε διότι η εφαρμογή είναι sisX και όχι sis.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε xxxxxxxxxxxxxx την έκδοση που δεν λήγει, αλλά θα πρέπει να την υπογράψεις πρώτα.

 

 

 

http://www.imageshack.gr/files/aav7cy6oxt0nzhny8x9p.jpg

Πρώτα από όλα βάλε το πιστοποιητικό (.cer) στο φάκελο μαζί με τα άλλα αρχεία -όπως φαίνεται στην εικόνα-, τροποποίησε το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία" και κάνε τις εξής αλλάγες:

 

από: signsis xyz.sis xyz_signed.sis xyz.cer xyz.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis xyz.sisx xyz_signed.sisx xyz.cer xyz.key 12345

 

και υπόγραψε την εφαρμογή τρέχοντας το "auto_signsis.bat". Την αλλαγή την κάναμε διότι η εφαρμογή είναι sisX και όχι sis.

 

Έκανα ακριβώς ότι μου είπες. (κοίτα συνημμένο αρχείο). Τώρα τι κάνω?

Τρέχω πάλι την εφαρμογή στο τηλέφωνο ή θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο που δεν κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς ότι μου είπες. (κοίτα συνημμένο αρχείο). Τώρα τι κάνω?

Τρέχω πάλι την εφαρμογή στο τηλέφωνο ή θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο που δεν κατάλαβα?

Ας συνεχίσουμε με pm διότι είμαστε λίγο topic off...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Το εταιρικό μου email το βλέπω απομακρυσμένα σηκώνοντας VPN και μετά με WebOutlook. Υπάρχει τρόπος σε symbian τηλέφωνο να τα βλέπω on demand? Οχι απαραίτητα μέσω web interface...

 

Κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει που το Smartmovie δε μου εμφανιζει τους υποτιτλους? σε ενα 7610 που ειχα παλια δουλευε μια χαρα το πραμα ( rename των υποτιτλων σε ιδιο ονομα με καταληξη .srt και τοποθετηση στον ιδιο φακελο me to .avi) Υ.Γ την εμφανιση υποτιτλων την εχω στο :ναι ,οποτε δε φταιει αυτο.any ideas...
Link to comment
Share on other sites

Κριμα που το 6120 δεν εχει υπερυθρες για το χειριστηριο της τηλεορασης...παντως το προγραμμα υπαρχει...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κανένα πρόγραμα που να σβήνει τα θέματα που

δεν φαίνονται στη διαχ. εφαρμογών??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κανένα πρόγραμα που να σβήνει τα θέματα που

δεν φαίνονται στη διαχ. εφαρμογών??

Για δες αυτο:

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

 

 

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια εφαρμογή για να το κάνεις από μόνη της...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το "auto_signsis.bat".

Αυτό σου δημιουργεί το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα αρχείο sisX προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατόντας "Επεξεργασία".

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 20/05/2008.

 

 

Για ότι έχει σχέση με sign εφαρμογών υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=179447

 

δεν μου τρέχει το"auto_signsis.bat". τι κανω λάθος¨?:cry:

Link to comment
Share on other sites

δεν μου τρέχει το"auto_signsis.bat". τι κανω λάθος¨?:cry:

Το περιεχόμενο είναι ακριβώς όπως αναφέρω στο post μου, δλδ:

έτσι: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

ή έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το αρχείο αυτό δεν ανοίγει κάποιο παράθυρο, απλώς δημιουργεί το abc_signed.sis ή abc_signed.sisΧ ανάλογα.

Έβαλες το αρχείο που θέλεις να υπογράψεις μέσα στο φάκελο με τα αρχεία αυτά και το ονόμασες abc;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο αυτό δεν ανοίγει κάποιο παράθυρο, απλώς δημιουργεί το abc_signed.sis ή abc_signed.sisΧ ανάλογα.

Έβαλες το αρχείο που θέλεις να υπογράψεις μέσα στο φάκελο με τα αρχεία αυτά και το ονόμασες abc;

 

ναι το εχω ωνομάσει abc.sis

 

Δεν μου δημιουργεί το abc_signed.sis ????? τι κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω ωνομάσει abc.sis

 

Δεν μου δημιουργεί το abc_signed.sis ????? τι κάνω λάθος

Πηγενε επανω στο auto_signsis και πατα δεξι κλικ/ και μετα επεξεργασια στο παραθυρο που θα ανοιξει δεν εαν τα εχεις γραμμενα ετσι οπως σου λεει ο @Itchrist86

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειμαι ασχετος με προγραμματα gps εκτος απο to smart2go υπαρχει προγραμμα αλλο που να εχει χαρτες και της θεσσαλονικης και αν ναι ποιο ειναι; και επεισης αξιζει να αγορασω δεκτει gps για να λειτουργω το κινητο μου και σαν gps. ευχαριστο
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο σημερα που ανοιξα το smart movie 3.41 (το οποιο μου δουλευε μια χαρα) αφου του προσθεσα μερικα βιντεο κλιπ που εφτιαξα μου βγαζει αυτο το μηνυμα Program damaged (3309137419),το εχει δει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δει κατι τετιο..

εαν το κανεις απεγκατασταση και παλη εγκατασταση σου το βγαζει παλη το μηνυμα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο σημερα που ανοιξα το smart movie 3.41 (το οποιο μου δουλευε μια χαρα) αφου του προσθεσα μερικα βιντεο κλιπ που εφτιαξα μου βγαζει αυτο το μηνυμα Program damaged (3309137419),το εχει δει κανεις;

 

Από χθες μου βγάζει ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Το απεγκατέστησα, το ξαναεγκατέστησα και τίποτα.

Μου το βγάζει σε όλα τα αρχεία 5-6 δευτερόλεπτα αφού έχει ξεκινήσει η αναπαραγωγή.

Το δοκίμασα και σε αρχεία που παλιότερα έπαιζαν.

Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...