Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω. Αφού έτσι κι αλλιώς όταν πας να βάλεις παραλήπτη στα μηνύματα, οι επαφές φαίνονται, έστω κι αν τις έχεις κλειδώσει. Αν κλειδώσεις τα μηνύματα, λογικά με ένα ξεκλείδωμα (μηνύματα) θα έχεις πρόσβαση και στις δύο εφαρμογές. Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις κάτι. ;)

 

Ποιο Advanced Device Locks έχεις; Το "απλό" ή το Pro?

το απλο,το PRO τι διαφορες εχει με το απλο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω το Advanced Device Locks Pro (2.00-37) και έχω κλειδωμένες όλες τις εφαρμογές που περιέχουν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα (Μηνύματα, Επαφές, Έκθεση κλπ). Απλά συνήθως το έχω απενεργοποιημένο και το ενεργοποιώ όταν είμαι σε παρέα που έχει κάποιον εξυπνάκια που έχει την κακή συνήθεια να ψάχνει τηλέφωνα ή σε κάποιες ανάλογες περιπτώσεις... :devil:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το απλο,το PRO τι διαφορες εχει με το απλο?

 

Eαν δεν κανω λαθος αυτο που σου εγραψα παραπανω γινετε στην v1.04.58

 

Η απλη με την pro δεν εχει καποια ουσιαστικη διαφορα. Η pro εχει και την επιλογη εαν σου κλεψουν το τηλ. να στειλει sms σε ενα αλλο αριθμο που εχεις ορισει αλλα αυτο μπορεις να το κανεις και με αλλες εφαρμογες. Δεν ξερω τι αλλες διαφορες μπορει να εχει κλειδωνω μονο αυτα τα μηνυματα και δεν ξανα ανοιγω την εφαρμογη :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μου ανεβασεις 2-3 αρχεια .ir σε rapidshare να τα δω..

 

 

Το καλυτερο κατα την γνωμη μου ειναι το Advanced Device Locks οπου μπορεις να κλειδωσεις οποιο εικονιδιο θελεις απο τα εικονιδια του μενου σου.

 

Εναλλακτικα μπορεις να δοκιμασεις και τα:

 

MediaSafe

Private Call And Sms Guard

Best Crypto

SG PrivateCrypto

 

Ανέβασα δύο αρχεία. Η αλήθεια είναι ότι τα κατέβασα εχτές από την επίσημη σελίδα της Psiloc. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει πρόβλημα με τα αρχεία. Τέλος παραθέτω και το link της εταιρείας http://irremote.psiloc.com

 

http://rapidshare.com/files/125626302/Sony_5700XpressMusicRM-836_12173.ir.html

 

http://rapidshare.com/files/125626303/Sony_All_17713.ir.html

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος ουτε και στο Ν82 μου μπορω να τους κανω αποθηκευση.

 

Δοκιμασα και αλλους drivers .ir που ειχα στο pc μου αλλα δεν καταφερα τιποτα.

 

Το περιεργο ειναι πως με αυτο τον τροπο τους εκανα εγκατασταση στο Ν73 που ειχα

,πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα κατι πολυ ενδιαφερων.

Παλαιοτερα ειχα ψαξει να βρω εναν τροπο να μεταφερω αρχεια μεσω Wi-Fi..

τα καταφερα χρησιμοποιοντας το SymSmb και το Joikuspot..

 

Αυτη τη φορα γινεται ΧΩΡΙΣ καμια επιπλεων εφαρμογη..Στην ουσια γινεται περιηγηση αρχειων της εκθεσης (εικονες,μουσικη και βιντεο) απο ενα κινητο σε ενα αλλο με Wi-Fi

Εστω οτι εχουμε 2 κινητα με Wi-Fi, το Α και το Β.

 

  • Στο Α παμε Εργαλεια->Συνδεσημοτιτα->Οικιακα μεσα.

  • Θα πρεπει να ξεκινησει ενας οδηγος ρυθμσεων με 9 βηματα..Αν οχι τοτε παμε επιλογες->Εκτελεση οδηγου.

Παταμε επομενο

  • Ξανα επομενο

  • Βαζουμε το ονομα της συσκευης. στην περιπτωση του παραδειγματος Α και παταμε επομενο

  • Παλι επομενο

  • Στο 5ο βημα επιλεγουμε Δημιουργια νεου

  • Υστερα επιλεγουμε προεπιλ/ ρυθμισεις

  • Στο ονομα συνδεσης βαζουμε οτι θελουμε

  • Φορεα δεδομενων-> Ασυρματο δικτυο LAN

  • Στο ονομα δικτυου WLAN βαζουμε Μη αυτ. εισαγωγη και γραφουμε οτι θελουμε..πχ Α δικτυο

  • Κατασταση δικτυου->Ανοιχτο

  • Λειτουργια Δικτυου WLAN->προσωρινο
  • και αφηνουμε τα υπολοιπα ως εχουν.

  • Παταμε πισω και στη συνεχεια επομενο (αφου εχει επιλεχθει η συνδεση που δημιουργησαμε)

  • Παλι επομενο και στα βηματα 7 και 8 επιλεγουμε κοινη χρηση ολων και τελος παταμε ενταξει.

 

Μολις τελειωση η ενημερωση παμε το Β κινητο και ανοιγουμε τα Οικιακα μεσα.

Κανουμε "αναζ. στο οικ. δικτυο" και επιλεγουμε το Α κινητο..

Αυτο ηταν!:D

 

Αν πατωντας "αναζ. στο οικ. δικτυο" δ κανει τιποτα, πηγαιντε στις ρυθμισεις και στο σημειο προσβασης επιλεξτε ερωτηση παντα εστι ωστε μετα να πατησετε την συνδεση που δημιουργησαμε..

 

Δοκιμαστε το και πειτε μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

ρίξτε μια ματιά εδώ:

 

http://www.orb.com/

 

κάνεις accout και μετά μεσώ κάποιου internet browser μπαίνεις στο profile σου όπου βλέπεις και κάνεις streaming όλα τα multimedia αρχεία σου που βρίσκονται στον ανοιχτό υπολογίστη που έχει το orb εγκατεστημένο!

φυσικά όπως καταλαβαίνετε αυτό δουλεύει οπουδήποτε υπάρχει intenet σε pc σε mac σε κινιτά.. παντου

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ρωτησω κατι και εγω παλιοτερα υπηρχε ενα κολπο να κατεβαζουμε αρχεια rar οταν ειμαστε στο internet με το κινητο μας αλλα δεν το θυμαμαι μηπως τον θυμαται καποιος αλλος ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αντε να ρωτησω κατι και εγω παλιοτερα υπηρχε ενα κολπο να κατεβαζουμε αρχεια rar οταν ειμαστε στο internet με το κινητο μας αλλα δεν το θυμαμαι μηπως τον θυμαται καποιος αλλος ?

http://symbianwebblog.wordpress.com/2008/03/20/hot-download-every-file-format-with-the-s60-browser/

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια έκδοση για το Nokia Sports Tracker beta (v1.78).

download page...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος ουτε και στο Ν82 μου μπορω να τους κανω αποθηκευση.

 

Δοκιμασα και αλλους drivers .ir που ειχα στο pc μου αλλα δεν καταφερα τιποτα.

 

Το περιεργο ειναι πως με αυτο τον τροπο τους εκανα εγκατασταση στο Ν73 που ειχα

,πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει :(

 

Δεν πειράζει φίλε μου ευχαριστώ πολύ για την προσπάθεια και για τον χρόνο που διέθεσες. Για να είμαι ειλικρινής θα την παρατησώ αυτή την εφαρμογή είναι αρκετά δύσχρηστη. Πάντως ευχαριστώ πολύ.

Τώρα κάτι διαφορετικό. Μήμπως ξέρει κανείς κάποιο scientific calculator για Ν95

Link to comment
Share on other sites

Μήμπως ξέρει κανείς κάποιο scientific calculator για Ν95

 

Best calc-smartphoneware

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μήμπως ξέρει κανείς κάποιο scientific calculator για Ν95

Best calc-smartphoneware

Επίσης θα πρότεινα το cCalc, και για πιο "ακραίες" καταστάσεις το Solution. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το solution Θα προτεινα και εγω. απο τα καλυτερα προγραμματα που εχω χρησιμοποιησει για κινητο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ρωτούσα και ξαναρωτούσα αν είναι σωστό το όνομα "mcaller", αλλά κανένας δε μου απάντησε εδώ μέσα.

Τελικά η εφαρμογή που λέτε είναι το "mCleaner". Γιάννη thanks και πάλι. ;)

 

βρε παιδια το κατεβασα αλλα μου λεει συνεχεια σφαλμα πιστοπιοιτικου κ τοχω απενεγροποιηση στο κινητο ατο γ τα πιστοπιητικα τι συμβενει??δεν μπορω να το βαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

θα θελα για ν95 μετατροπεα για νομισματα , μεγεθοι , χιλιομετρα κλπ... υπαρχει κατι?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

θα θελα για ν95 μετατροπεα για νομισματα , μεγεθοι , χιλιομετρα κλπ... υπαρχει κατι?

Αν δε σε καλύπτει ο ενσωματωμένος μετατροπέας, υπάρχει και ο Epocware Handy Converter. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε καλύπτει ο ενσωματωμένος μετατροπέας, υπάρχει και ο Epocware Handy Converter. :)

 

πραγματι πολυ καλη εφαρμογη!αυτη χρησιμοποιω και εγω.και εχει και online ανανεωση ισοτιμιων (πχ για νομισματα)

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια το κατεβασα αλλα μου λεει συνεχεια σφαλμα πιστοπιοιτικου κ τοχω απενεγροποιηση στο κινητο ατο γ τα πιστοπιητικα τι συμβενει??δεν μπορω να το βαλω!!!

 

Πριν κανεις εγκατασταση την εφαρμογη στο κινητο σου θα πρεπει να την κανεις sign.

 

Για να μαθεις με ποιους τροπους μπορεις να κανεις sign μια εφαρμογη διαβασε τα 2 πρωτα ποστ αυτου του θεματος.

 

 

@johnsour ωραιος ο οδηγος :up:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ το ειχα ξεχασει εντελως

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, εχω το Ν95 και εχω εγκαταστησει το msn , εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν μπορω να συνδεθω (messenger) !! μονο μεσω wi-fi ! καποια βοηθεια για να συνδεθω μεσω gsm η 3G ? οι ρυθμισεις στο κινητο ειναι οκ..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μόνο μέσω WiFi συνδέεται.

Για δοκίμασε και το fring.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εκατάσταση το windows live messenger ν1.1.90 στο Ν95, όταν συνδεθώ και μετά θέλω να κλείσω το πρόγραμμα πατάω Επιλογές > Έξοδος, κλείνει το πρόγραμμα αλλά η σύνδεση στο wifi παραμένει ενεργή και για να την διακόψω πρέπει να πάω στην Διαχ. Συνδέσεων. Αφού γίνει η αποσυνδέση με το ασύρματο δίκτυο μετά από λίγα δευτερόλεπτα πάει ξανά να συνδεθεί με το router μου και για να την διακόψω τελειώς πρέπει να την αποσυνδέσω πριν ολοκληρωθεί η σύνδεση. Συμβαίνει μόνο σε μένα επειδή μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση ή είναι κάποιο κόλημα? Το έχω κάνει και uninstall και ξανά install αλλά και πάλι το ίδιο κάνει.:blink::wacko:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Easy mp3 player in python

 

http://img528.imageshack.us/img528/7766/71462898mx6.jpg

 

http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?t=20889&highlight=mp3+player+python

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...