Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά. Έχω πρόβλημα με τον acrobat reader. Εκεί που πάει να ανοίξει κάνει ένα κολπάκι η οθόνη και τίποτα παραπάνω. Δοκίμασα να ανοίξω απευθείας έγγραφο pdf αλλα πάλι τίποτα. Προσπάθησα να το απεγκαταστήσω αλλά δεν γίνετε. Και κάτι ακόμα.

Υπάρχει κάποια εφαρμοφή για να μπορείς να γράφεις αρχεία txt στο κινητό?

Υπάρχει εφαρμογή για να επεξεργάσια αρχείων word και excel?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά. Έχω πρόβλημα με τον acrobat reader. Εκεί που πάει να ανοίξει κάνει ένα κολπάκι η οθόνη και τίποτα παραπάνω. Δοκίμασα να ανοίξω απευθείας έγγραφο pdf αλλα πάλι τίποτα. Προσπάθησα να το απεγκαταστήσω αλλά δεν γίνετε. Και κάτι ακόμα.

Υπάρχει κάποια εφαρμοφή για να μπορείς να γράφεις αρχεία txt στο κινητό?

Υπάρχει εφαρμογή για να επεξεργάσια αρχείων word και excel?

 

Για τον Acrobat Reader δοκίμασε να τον ξαναεγκαταστήσεις από πάνω και αν σου ζητήσει κάνε αντικατάσταση.

Αρχεία .txt μπορείς να ανοίγεις και να γράφεις ακόμα και μέσα από τον X-plore.

Πιο πολλές δυνατότητες για ανάγνωση και επεξεργασία .txt έχει το Office Suite ή μπορείς να εγκαταστήσεις το upgrade του QuickOffice που το μετατρέπει σε QuickOffice Premier. Και τα δύο αυτά μπορούν να ανοίξουν και να επεξεργαστούν αρχεία Word + Excel, αν και δεν έχουν τόσες πολλές δυνατότητες όσες έχεις στο PC σου ή σε κάποια Windows Mobile συσκευή. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για τον Acrobat Reader δοκίμασε να τον ξαναεγκαταστήσεις από πάνω και αν σου ζητήσει κάνε αντικατάσταση.

Αρχεία .txt μπορείς να ανοίγεις και να γράφεις ακόμα και μέσα από τον X-plore.

Πιο πολλές δυνατότητες για ανάγνωση και επεξεργασία .txt έχει το Office Suite ή μπορείς να εγκαταστήσεις το upgrade του QuickOffice που το μετατρέπει σε QuickOffice Premier. Και τα δύο αυτά μπορούν να ανοίξουν και να επεξεργαστούν αρχεία Word + Excel, αν και δεν έχουν τόσες πολλές δυνατότητες όσες έχεις στο PC σου ή σε κάποια Windows Mobile συσκευή. :)

 

Υπάρχει ένα θέμα με την ελληνική γραμματοσειρά σε κείμενα .txt ή είναι η ιδέα μου?(μόνο σε .txt , όχι σε word)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θέμα με την ελληνική γραμματοσειρά σε κείμενα .txt ή είναι η ιδέα μου?(μόνο σε .txt , όχι σε word)

 

Ναι, έχεις δίκιο, τα .txt που ανοίγουμε στα S60 πρέπει να είναι κωδικοποιημένα σε Unicode. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας χθες πήρα το Ε51 φορτωμένο και όμορφο κινητό. Το ασύρματο ιντερνετ με άφησε άφωνο τα μόνα site που δυσκολεύεται να ανοίξει είναι youtube , metakafe κλπ υπάρχει λύση για αυτό?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με αναβάθμιση θα λυθεί και αυτό το ζόρι...:p

Είναι θέμα υποστήριξης του Flash Lite 3, κάτι που δεν υποστηρίζει το E51 ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με αναβάθμιση θα λυθεί και αυτό το ζόρι...:p

Είναι θέμα υποστήριξης του Flash Lite 3, κάτι που δεν υποστηρίζει το E51 ακόμη.

 

Ευχαριστώ οπότε θα περιμένω. Πολύ χρήσιμο το όλο thread αλλά θα έπρεπε στο πρώτο ποστ να είναι μαζεμένες οι "must" εφαρμογές που κυκλοφορούν μπορεί κάποιος να μου προτείνει μερικές?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ οπότε θα περιμένω. Πολύ χρήσιμο το όλο thread αλλά θα έπρεπε στο πρώτο ποστ να είναι μαζεμένες οι "must" εφαρμογές που κυκλοφορούν μπορεί κάποιος να μου προτείνει μερικές?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200061:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες ημερες εστειλα email σε αυτους που εχουν γραψει το JoikuSpot και τους ρωτησα εαν μπορει να γινει κατι τετοιο ,δυστυχος δεν πειρα απαντηση..

 

Εαν θελεις ρωτησε τους και εσυ μπορει να μην ειμαστε μονο εμεις. Ισως να εχουν παρει περισσοτερα email και σε επομενη αναβαθμιση της εφαρμογης να το προσθεσουν.

 

:)

 

Εdit:

Μολης δοκιμασα την καινουρια version του JoikuSpot v2.00 και παλη τιποτα :(

 

Η απάντηση τους ήταν η εξής: This has been asked a lot. It requires quite complex coding to N95 or similar phones. We are anyway investigating it, perhaps it will be enabled for new Symbian OS 9.3 phones (N96 etc..)

 

 

Δ ξερω αν το εχετε δει αλλα εδω πως γινεται και λειτουργει? http://thenokiablog.com/2008/05/20/vlog-joikuspot-is-a-must-have-s60-app/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τι ξέρω Γιάννη αλλά και πάλι δεν λειτουργεί διότι έχει λήξει.

Γι αυτό είπα "δεν γίνεται να το εγκαταστήσεις, αλλά και να το εγκαταστήσεις δεν θα λειτουργεί".;)

 

Eιχα να ανοιξω την εφαρμογη απο.... :O

Κριμα ειταν μια ευκολη λυση για καποιον

που θελει να αλλαξει λογοτυπο. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προσπαθώ να απεγκαταστήσω το QuickOffice στο Ν82 αλλά δεν μπορώ. Μου βγάζει οτι η απεγκατάσταση ακυρώθηκε συνέχεια. Προσπαθώ να την απεγκαταστήσω, διότι θέλω να περάσω άλλη έκδοση (απο BinPDA) και αν την βάλω απο πάνω, δεν δουλεύει και θέλει licence. Πιστεύω οτι θα πρέπει να βγάλω την υπάρχουσα (που είχε μέσα οταν το πήρα) για να βάλω αυτή που θέλω και να δουλέψει...

Έχω δοκιμάσει απο την διαχείριση εφαρμογών, και με © στην εφαρμογή, αλλά δεν γίνεται απεγκατάσταση. Τι να κάνω;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προσπαθώ να απεγκαταστήσω το QuickOffice στο Ν82 αλλά δεν μπορώ. Μου βγάζει οτι η απεγκατάσταση ακυρώθηκε συνέχεια. Προσπαθώ να την απεγκαταστήσω, διότι θέλω να περάσω άλλη έκδοση (απο BinPDA) και αν την βάλω απο πάνω, δεν δουλεύει και θέλει licence. Πιστεύω οτι θα πρέπει να βγάλω την υπάρχουσα (που είχε μέσα οταν το πήρα) για να βάλω αυτή που θέλω και να δουλέψει...

Έχω δοκιμάσει απο την διαχείριση εφαρμογών, και με © στην εφαρμογή, αλλά δεν γίνεται απεγκατάσταση. Τι να κάνω;

 

Καλησπερα . Δεν μπορεις να την απεγκαταστησεις

διοτι ειναι στο ρομ .Τσαμπα προσπαθεις..

Εαν εχεις ηδη εγκαταστησει καποια αλλη εκδοση ,θα επανελθεις

στην αρχικη,μονο με φορματ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ

Έβαλα το Office Suite τελικά, και αφήνω αυτό ως έχει (το μόνο είναι που τρώει χώρο).

Υπάρχει καμία εφαρμογή "εορτολόγιο" ελληνικό;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ

 

Υπάρχει καμία εφαρμογή "εορτολόγιο" ελληνικό;

 

Να΄σαι καλα :)

Εορτολόγιο

http://www.myphone.gr/software/file-337.html

 

Αλλιως δοκιμαζεις αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=206580

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ

Έβαλα το Office Suite τελικά, και αφήνω αυτό ως έχει (το μόνο είναι που τρώει χώρο)

 

Δεν τρώει χώρο γιατί έτσι και αλλιώς εσύ δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τίποτα στη rom όπου και βρίσκεται.

Οι προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν βρίσκονται στο C αλλά στο Z

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να΄σαι καλα :)

Εορτολόγιο

http://www.myphone.gr/software/file-337.html

 

Αλλιως δοκιμαζεις αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=206580

Δοκίμασα το πρώτο, για να μην επιβαρύνω τις εγγραφές του Ημερολογίου του Outlook, αλλά μου βγάζει οτι σήμερα, αύριο, μεθαύριο, κλπ., δεν γιορτάζει "κανενας"... ; Αντίθετα, αν βάλω την γιορτή μου (Κων/νος) την βγάζει... Το έχει περασμένο κανείς, να δούμε γιατί το κάνει αυτό;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνει διότι δεν έχει καταχώριση ούτε για αύριο ούτε για μεθαύριο κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιορτές υπάρχουν και σήμερα και αύριο, κλπ. Πρέπει να τις καταχωρήσω εγώ; ή δεν είναι ενημερωμένο αρκετά; (δεν κατάλαβα :O)
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι αρκετά ενημερωμένο.:O

Δεν μπορείς να εισάγεις εσύ καταχωρίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιορτές υπάρχουν και σήμερα και αύριο, κλπ. Πρέπει να τις καταχωρήσω εγώ; ή δεν είναι ενημερωμένο αρκετά; (δεν κατάλαβα :O)

Εντάξει, τα σημαντικά τα έχει.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος

1) scientific calculator ?

2) video player που παίζει ελληνικούς υπότιτλους

 

1. SmartPhoneWare BestCalc. Πολύ καλό.

Για κάτι πιο εξειδικευμένο ψάξε για το Solution 1.03. Έχει τα πάντα, εκτός από τα γνωστά θα βρεις επιπλέον από πίνακες και ορίζουσες μέχρι επίλυση συστημάτων εξισώσεων ν x ν.

 

2. Δεν το έχω ψάξει, δεν ασχολούμαι με υπότιτλους, πάντως όλο και κάποιος θα απαντήσει σ' αυτό. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

2) video player που παίζει ελληνικούς υπότιτλους

Δεν υπάρχει δυστυχώς.

Θα πρέπει να τους ενσωματώσεις από τον υπολογιστή σου στη ταινία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...