Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε το πιστοποιητικό σου argi_7.

 

 

Ορίστε το πιστοποιητικό σου ssspiross.

 

 

:!:Τι πρέπει να κάνετε::!:

  • Βγάζετε το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζετε το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλετε να υπογράψετε κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζετε σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  • Τρέχετε το "auto_signsis.bat". Αυτό σας δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

Στη περίπτωση που έχετε ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσετε το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345
  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Σημείωση: Τα πιστοποιητικά αυτά κάνουν μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγουν στις 31/12/2010.

 

να σαι καλα φιλε μου ευχαριστω πολυ και καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Χρόνια πολλά και από μένα. :D Μπορεί να μην γράφω αλλά παρακολουθώ αρκετά το forum.

 

Φίλε ItChris86 είσαι άρχοντας. Έχεις βοηθήσει πολύ κόσμο. Μπορείς να βοηθήσεις και έναν ακόμα; Εμένα; :whistle:

Μπορείς να μου φτιάξεις έναν φάκελο για να κάνω sign τις εφαρμογές μου; Έχω ένα Ε65 με imei 354832014096968.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ItChris86 είσαι άρχοντας. Έχεις βοηθήσει πολύ κόσμο. Μπορείς να βοηθήσεις και έναν ακόμα; Εμένα; :whistle:

Μπορείς να μου φτιάξεις έναν φάκελο για να κάνω sign τις εφαρμογές μου; Έχω ένα Ε65 με imei 354832014096968.

Να 'σαι καλά φίλε μου.

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

Το τι πρέπει να κάνεις το γράφω και από πάνω, μην επαναλαμβάνομαι. Ισχύουν ακριβώς τα ίδια.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά!Έχουμε κάποιο εορτολόγιο όπως το περσινό που μπαίνει στο Outlook κ συγχρονίζει τις γιορτές?

 

EDIT: Και συνημμένο το εν λόγω εορτολόγιο του 2006 (.xls) το οποίο κανεις import στο outlook

 

 

γιατι καθε χρονο πρεπει να βαζουμε αλλο εορτολογιο?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

έχω το 6120 και πολλές εφαρμογές δεν μπορώ να τις εγκαταστήσω. Συγκεκριμένα στο eortologio που λέει μή εγκυρο αρχείο jar. τι γίνεται? μπορεί κάποιος να φτιάξει μια λίστα με εφαρμογές που λειτουργούν στο 6120 σωστά? επίσης δίνω το ιmei μου (358641011485231) αν μπορεί να μου πεί κανείς πως θα κάνω sign τις εφαρμογές. Ευχαριστώ (το τραγούδι beggin' που ακούγεται τελευταία το έχει κανείς σε ήχο και γενικά ήχους που μπορώ να βρώ?)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω το 6120 και πολλές εφαρμογές δεν μπορώ να τις εγκαταστήσω. Συγκεκριμένα στο eortologio που λέει μή εγκυρο αρχείο jar. τι γίνεται? μπορεί κάποιος να φτιάξει μια λίστα με εφαρμογές που λειτουργούν στο 6120 σωστά? επίσης δίνω το ιmei μου (358641011485231) αν μπορεί να μου πεί κανείς πως θα κάνω sign τις εφαρμογές. Ευχαριστώ (το τραγούδι beggin' που ακούγεται τελευταία το έχει κανείς σε ήχο και γενικά ήχους που μπορώ να βρώ?)

[offtopic]το τραγουδι που ψαχνεις λεγεται Frankie Vallie - Beggin' (Pilooski Edit)[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το πιστοποιητικό σου argi_7.

 

 

Ορίστε το πιστοποιητικό σου ssspiross.

 

 

:!:Τι πρέπει να κάνετε::!:

  • Βγάζετε το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζετε το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλετε να υπογράψετε κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζετε σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  • Τρέχετε το "auto_signsis.bat". Αυτό σας δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

Στη περίπτωση που έχετε ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσετε το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345
  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Σημείωση: Τα πιστοποιητικά αυτά κάνουν μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγουν στις 31/12/2010.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!καλη χρονια σου ευχομαι!χρονια καλα και πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Για τις κινητές γιορτές...δε βλέπω άλλο λόγο ;)

 

δεν τις υπολογιζει αυτοματα αναλογα το ετος?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

δεν τις υπολογιζει αυτοματα αναλογα το ετος?

 

To συγκεκριμένο όχι, ένα excel είναι με τις γιορτές του 2006. Αυτό που το κάνει, είναι ένα πρόγραμμα που έχει φτιάξει ένας φίλος από εδώ, αλλά είναι ανεξάρτητο με συγχρονισμό και outlook.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα..! Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βγει η τελικη εκδοση του rotate me η οποια λειτουργει με τον αισθητηρα του Ν95...Αν ναι μπορει καποιος να ανεβασει το λινκ για να το κατεβασουμε απο τα "γνωστα" μαγαζακια..?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα..! Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βγει η τελικη εκδοση του rotate me η οποια λειτουργει με τον αισθητηρα του Ν95...Αν ναι μπορει καποιος να ανεβασει το λινκ για να το κατεβασουμε απο τα "γνωστα" μαγαζακια..?

Εδώ υπάρχει η beta 5.

Θα πρέπει να την κάνεις sign πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να στέλνει πολλές φωτογραφίες με MMS μαρκάροντας εσύ ποιες θέλεις και αυτό να τις στέλνει από μόνο του δηλώνοντας μια φορά τον παραλήπτη χωρίς να τις στέλνεις εσύ μια προς μια όπως γίνεται με τον κλασικό τρόπο.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ασχετο τωρα που ειπες για mms εχει βγει το παλιο καλο mms it (ελληνικης εμπνευσης) για s60v3?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να στέλνει πολλές φωτογραφίες με MMS μαρκάροντας εσύ ποιες θέλεις και αυτό να τις στέλνει από μόνο του δηλώνοντας μια φορά τον παραλήπτη χωρίς να τις στέλνεις εσύ μια προς μια όπως γίνεται με τον κλασικό τρόπο.

Γιατι σε ποιο κινητο ειδες εσυ οτι μπορεις να στειλεις μονο μια καθε φορα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να στέλνει πολλές φωτογραφίες με MMS μαρκάροντας εσύ ποιες θέλεις και αυτό να τις στέλνει από μόνο του δηλώνοντας μια φορά τον παραλήπτη χωρίς να τις στέλνεις εσύ μια προς μια όπως γίνεται με τον κλασικό τρόπο.

να στειλεις παραπανω απο μια εικονα σε εναν παραληπτη; το κανεις απο τα μηνυματα αυτο οταν δημιουργεις ενα mms, απλα επιλεγεις προσθηκη εικονας..καταλαβα λαθος;

 

 

:lol: 3 απαντησεις το ιδιο λεπτο :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο publicly available email domain που να δεχεται το symbian signed;

Δεν το εχω δοκιμασει ελπιζω να κανεις την δουλεια σου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2169646#post2169646

 

Καλη χρονια σε ολους :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

να στειλεις παραπανω απο μια εικονα σε εναν παραληπτη; το κανεις απο τα μηνυματα αυτο οταν δημιουργεις ενα mms, απλα επιλεγεις προσθηκη εικονας..καταλαβα λαθος;

 

 

Εννοώ ότι όταν θέλεις να στείλεις μια φωτογραφία ως MMS (με το όριο στα 300Kb) πας από την δημιουργία των μηνυμάτων και αυτό κάνει αυτόματα resize για να χωρέσει την φωτογραφία και εσύ απλά επιλέγεις τον παραλήπτη και το στέλνεις. Αν είναι πολλές οι φωτογραφίες και ειδικά τα βίντεο (όπου εκεί δεν γίνετε resize) με συνολικό μέγεθος >300 Kb θα πρέπει να κάνεις πολλές φορές την διαδικασία "μηνύματα"->"δημιουργία multimedia μηνύματος"->"επικόληση φωτογραφίας"->"προσθήκη παραλήπτη"->"αποστολή μηνύματος". Έλεγα λοιπόν μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα οπου επιλέγεις τα προς αποστολή αρχεία (φωτογραφίες ή βίντεο), δίνεις και τον παραλήπτη και το πρόγραμμα αφού κάνει το απαραίτητο resize (ειδικά στις φωτογραφίες) αρχίζει την αποστολή.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχει δικιο ο φιλος nikoskat, εχει παραγινει η κατασταση... Πρεπει να πουμε καποια στιγμη τα πραγματα οπως εχουν! :mad:

Sorry για ακομα μια φορα για το off topic :)

Καλημερα και καλη Χρονιά και απο μένα.

Δεν ειχα δει οτι το ειχατε βάλε σαν θέμα εδω. Το ειδα και εγω οταν εκανα μια βόλτα στο εν λογω σιτε και φρικαρα.Δεν θεωρω τον ευατο μου και δεν ειμαι Εθνικιστής, ουτε πατριώτης της πλάκας.Δεν μπορω να βλέπω εναν .........καλυτερα μην πω γιατι θα με σουταρουν απο εδω οι Moderator και με το δικιο τους, να γραφει ο,τι θέλει.Εγω απο την πλευρα μου εστειλα ενα κατεβατο στον Master moderator εξηγοντας του οτι το θεμα ειναι λίγο λεπτο και δεν μπορει ο καθενας να γραφει το κοντο και το μακρυ του, ζητώντας να αφαιρεθουν τα θεματ του εν λογω κυριου.Προσπαθησα να στείλω και σε αυτον τον "aco_kuna" αλλα δεν δεχεται private messages.

Ελεος , τι να πω

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

παίδες μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πιστοποιητικό για να κάνω sign το rotateme ? το ιμει μου είναι 35696201389000.

Ευχαριστωωωωω:)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια!Ειμαι καινουργιος στα νοκια με το n95 8gb και ΙΜΕΙ 356983016305994. Μπορειτε μαγκες να με βοηθεισετε και να μου φτιαξετε ενα φακελο να κανω sign τα αρχεια μου?Εχω μπερδευτει πολυ με την ολη διαδικασια...

Ευχαριστω εκ των προτερων ..:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...