Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δικιο!διαβαζοντας τις νεες λειτουργιες μπερδευτηκα κε αυτες που πιθανον να εχει η επομενη;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλοι μου,

 

Κατα τη γνωμη σας, ποιο ειναι το πιο καλο προγραμμα για

εγγραφη συνομιλιων στο κινητο;

(Κι ας εχει το λεγομενο "beep" )

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου,

 

Κατα τη γνωμη σας, ποιο ειναι το πιο καλο προγραμμα για

εγγραφη συνομιλιων στο κινητο;

(Κι ας εχει το λεγομενο "beep" )

Ultimate Voice Recorder v4.01.

 

Για να μην έχει beep θα πρέπει να έχεις ένα αρχείο ηχογράφησης αποθηκευμένο.

 

Γνώμη μου, έτσι...;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paides mipos kaneis prolabe na katebasei tin nea ekdosi rotatme2 beta3 na tin anebasei kapou kai gia mas???

Thanks

Το έβαλα εγώ και δεν δουλεύει. Άσε που με έκανε να κάνω φορμάτ.

Καλύτερα να περιμένουμε την τελική έκδοση. Η beta2 παρουσιάζει πρόβλημα όταν το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο με την USB και ειδικά με την τελευταία αναβάθμιση. Η beta3 που υποτίθεται ότι διορθώνει το πρόβλημα, τελικά το χειροτερεύει.

 

Υ.Γ. Δεν το έχω πλέον το αρχείο. Το διέγραψα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει κανενα προγραμμα για να βαλουμε στην αρχικη οθονη ενως ε65 τον και ρο απο διαφορες πολεις :worry::worry:

δυστυχως οχι..

Link to comment
Share on other sites

Ultimate Voice Recorder v4.01.

 

Για να μην έχει beep θα πρέπει να έχεις ένα αρχείο ηχογράφησης αποθηκευμένο.

 

Γνώμη μου, έτσι...;)

 

 

γιατι μου γραφει σφαλμα πιστοπιητικου :O

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου γραφει σφαλμα πιστοπιητικου :O

Γιατί θέλει να το υπογράψεις!

 

 

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

ή μου στέλνεις το imei (γράφεις *#06#) της συσκευής σου και κάνω εγώ τη διαδικασία τσάκα-τσάκα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει κανενα προγραμμα για να βαλουμε στην αρχικη οθονη ενως ε65 τον και ρο απο διαφορες πολεις :worry::worry:

 

Τι εννοεις στην αρχικη οθονη ?

Στο today tab το βαζεις

Handy weather

(διαθετει και screensaver)

 

nseries pc suite βγηκε καμμια νεα εκδοση?

 

10 μερες πριν αναφερθηκε στο παρον θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2117357#post2117357

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ποια IM εφαρμογή χρησιμοποιείτε? Με το Ε65 είμαι με fring και μέχρι στιγμής όλα καλά φαίνονται. Μέσω WiFi πάντα.. IM+ καλό?

Επίσης με X-Plore δεν 'βλέπω' το \\system\... Δεν υπάρχει σε 9.1 ή δεν το δειχνει??

Link to comment
Share on other sites

Ποια IM εφαρμογή χρησιμοποιείτε? Με το Ε65 είμαι με fring και μέχρι στιγμής όλα καλά φαίνονται. Μέσω WiFi πάντα.. IM+ καλό?

δοκιμασε το slick ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια IM εφαρμογή χρησιμοποιείτε? Με το Ε65 είμαι με fring και μέχρι στιγμής όλα καλά φαίνονται. Μέσω WiFi πάντα.. IM+ καλό?

Επίσης με X-Plore δεν 'βλέπω' το \\system\... Δεν υπάρχει σε 9.1 ή δεν το δειχνει??

 

Εγώ για im χρησιμοποιώ τον Windows Live Messenger.

Όλοι οι file explorers δεν μπορούν να μπουν στους φακέλους του συστήματος π.χ.:

:\Sys

:\Private κλπ

 

δεν είναι ο X-Plore μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αν δε κάνω λάθος σε παλιότερες εκδόσεις symbian μπορούσαν, σωστά? Πως θα επέμβουμε τώρα λοιπόν? card reader μόνο?
Link to comment
Share on other sites

αν δε κάνω λάθος σε παλιότερες εκδόσεις symbian μπορούσαν, σωστά? Πως θα επέμβουμε τώρα λοιπόν? card reader μόνο?

Στις παλιότερες εκδόσεις, ναι μπορούσες να κάνεις σχεδόν τα πάντα!

Τώρα εκτός από το ότι η δομή των καταλόγων του συστήματος είναι εντελώς διαφορετική -όπως θα παρατήρησες πιστεύω- δεν μπορείς να μπεις σε επίμαχους φακέλους, παρά μόνο σε αυτούς στην κάρτα μνήμης και αυτό διότι μπορούμε να τη βάλουμε σε card reader ή να συνδέσουμε το κινητό μέσω καλωδίου σε κατάσταση "Μαζικής αποθήκευσης" όπου αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή σαν Mass Storage Device.

 

Edit: Φυσικά θα πρέπει να έχουμε ενεργοποιήσει την εμφάνιση των κρυφών αρχείων & φακέλων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλει να το υπογράψεις!

 

 

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

ή μου στέλνεις το imei (γράφεις *#06#) της συσκευής σου και κάνω εγώ τη διαδικασία τσάκα-τσάκα.

 

ενω κατεβαζω το αρχειο https://www.symbiansigned.com/DevCer..._2006_v2.0.exe

δεν μπορω να το τρεξω :blink: να σημειωσω οτι ουτε να κανω registration στο http://www.symbiansigned.com γιατι εχω yahoo mail

τι γινεται τωρα??

Link to comment
Share on other sites

ενω κατεβαζω το αρχειο https://www.symbiansigned.com/DevCer..._2006_v2.0.exe

δεν μπορω να το τρεξω :blink: να σημειωσω οτι ουτε να κανω registration στο http://www.symbiansigned.com γιατι εχω yahoo mail

τι γινεται τωρα??

 

Δοκίμασε με αυτό το DevCert Request Tool.

 

Όταν φτιάξεις όλα τα αρχεία που πρέπει (μέσω της διαδικασίας) ανέβασε το αρχείο xzy.csr στο rapidshare η αλλού, και εγώ που πρόλαβα να εγγραφώ στο SymbianSigned θα σου στείλω το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ultimate Voice Recorder v4.01.

 

Για να μην έχει beep θα πρέπει να έχεις ένα αρχείο ηχογράφησης αποθηκευμένο.

 

Γνώμη μου, έτσι...;)

 

Ευχαριστω πολυ :)

Θα το δοκιμασω ;)

Link to comment
Share on other sites

o gianpithio ειναι εγγυηση :D :)

Νικο σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και σε ευχαριστω για την βοηθεια που μου δινεις μεσα απο τα pm οταν εχω καποιο προβλημα :O :)

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο καθε ενας με τον δικο του τροπο βοηθα να γινει καλυτερο το φορουμ και πως ολοι μας εχουμε να μαθουμε κατι απο τους αλους, το μονο που χρειαζεται ειναι να διαβαζουμε τα ποστ και ολα τα αλλα ερχονται..

 

Να ειστε καλα ολοι :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω αν έχει αναφερθεί, πάντως στους φακέλους Private και Sys της κάρτας μνήμης, μπορούμε να μπούμε, χρησιμοποιόντας τον file explorer της Nokia που έχει μέσα το κινητό.

 

1) Ανοίγουμε την διαχείρηση αρχείων.

2) Επιλογές -> Εύρεση -> επιλέγουμε την κάρτα μνήμης -> στο ευρεση κειμένου πληκτρολογούμε "Private" ή "sys" -> Εύρεση

3) Μπαίνουμε στον φάκελο.

 

Απ'ότι διάβασα μπορούμε να βάλουμε αρχεία εκει πατώντας Επιλογές -> Λήψη μέσω υπερύθρων, αλλα δέν το έχω δοκιμάσει.

 

Δυστυχώς όμως, δέν δουλέυει για την μνήμη του τηλεφώνου.

 

--

 

@skorsasdim θα σου στείλω 2-3 που ξέρω εγώ με pm

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το xxxxxxxxxxx τερμα ?

υπαρχει καποιο παρομοιο με το xxxxxxxxx

 

εχει καιρο που εχει κλεισει.:(

δες εδω

xxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω αν έχει αναφερθεί, πάντως στους φακέλους Private και Sys της κάρτας μνήμης, μπορούμε να μπούμε, χρησιμοποιόντας τον file explorer της Nokia που έχει μέσα το κινητό.

 

1) Ανοίγουμε την διαχείρηση αρχείων.

2) Επιλογές -> Εύρεση -> επιλέγουμε την κάρτα μνήμης -> στο ευρεση κειμένου πληκτρολογούμε "Private" ή "sys" -> Εύρεση

3) Μπαίνουμε στον φάκελο.

 

Απ'ότι διάβασα μπορούμε να βάλουμε αρχεία εκει πατώντας Επιλογές -> Λήψη μέσω υπερύθρων, αλλα δέν το έχω δοκιμάσει.

 

Δυστυχώς όμως, δέν δουλέυει για την μνήμη του τηλεφώνου.

 

--

 

@skorsasdim θα σου στείλω 2-3 που ξέρω εγώ με pm

 

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν ισχύει..

Ξέρεις μήπως που είναι τα .sis που πρέπει να σβήσω για να σταματήσει να κάνει εγκαταστάσεις κάθε φορά που μπουτάρει το τηλέφωνο??

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...