Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν εισαι στο σπιτι με μια αλλη μπορεις να το παιξεις ανετα οτι εισαι στο μπαρ σε περιπτωση που σε παρει η κοπελα σου.. :X
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. για διάφορους τέτοιους λόγους.. :p

 

Ευχαριστώ! Το κατέβασα και λίγο που το δοκίμασα φαίνεται να λειτουργεί οκ.. αλλά καλό θα ήταν να ακούω και εγώ τον ήχο κατα την διάρκεια της συνομιλίας.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, συγνωμη :O Ειμαι σιγουρος οτι εχει αναφερθει πολλες φορες αλλα δεν μπορω να το βρω στο Search γιατι ειναι τοσο κοινο, που μου βγαζει απειρα αποτελεσματα :(

 

Ψαχνω το πιο απλο προγραμματακι που κλειδωνει το πληκτρολογιο (εβαζες τα δευτερολεπτα που ηθελες). Θυμαμαι οτι ειχε ενα ασπρο εικονιδιο με μαυρο λουκετακι μεσα...

Το εχει κανεις; Ουτε στο xxxxxxxxx το βρηκα γιατι δεν θυμαμαι πως λεγεται :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. για διάφορους τέτοιους λόγους.. :p

 

Ευχαριστώ! Το κατέβασα και λίγο που το δοκίμασα φαίνεται να λειτουργεί οκ.. αλλά καλό θα ήταν να ακούω και εγώ τον ήχο κατα την διάρκεια της συνομιλίας.. ;)

 

Συγνώμη που μπαίνω σφίνα, αλλά μήπως είναι εύκολο να έχω σε κάποιο link το προγραμματάκι fscaller για Ε51? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, συγνωμη :O Ειμαι σιγουρος οτι εχει αναφερθει πολλες φορες αλλα δεν μπορω να το βρω στο Search γιατι ειναι τοσο κοινο, που μου βγαζει απειρα αποτελεσματα :(

 

Ψαχνω το πιο απλο προγραμματακι που κλειδωνει το πληκτρολογιο (εβαζες τα δευτερολεπτα που ηθελες). Θυμαμαι οτι ειχε ενα ασπρο εικονιδιο με μαυρο λουκετακι μεσα...

Το εχει κανεις; Ουτε στο xxxxxxxx το βρηκα γιατι δεν θυμαμαι πως λεγεται :(

Handy Keylock ;)

 

Συγνώμη που μπαίνω σφίνα, αλλά μήπως είναι εύκολο να έχω σε κάποιο link το προγραμματάκι fscaller για Ε51? Ευχαριστώ

Δες εδώ που θα το βρεις:

Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

Μπαίνεις, κάνεις εγγραφή, το βρίσκεις και το κατεβάζεις. Θα κάνεις αναζήτηση ως "Best Full Screen Caller".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είχα δει μια εφαρμογή στο youtube, αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται. (την είχα δει πολύ πριν πάρω το κινητό) Λειτουργούσε με την κάμερα και έδειχνε το πρόσωπο και το υπόλοιπο σώμα σαν ακτινογραφία (και καλά..) Μήπως ξέρει κανείς πώς λέγεται?

 

Τελικά την βρήκα την εφαρμογή.. XRay Scanner λέγεται αλλά στο δικό μου το κινητό μάλλον δεν λειτουργεί. Ανοίγει η εφαρμογή, μπαίνει στο μενού αλλά όταν πατάω να ξεκινήσει λέει οτι κάνει scan και μετά από λίγο μαυρίζει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

call cheater :)

Εγω παντως που ειχα κατεβασει ενα προγραμμα με το ονομα call cheater, το μονο που εκανε ηταν να ορισεις χρονο (αντιστροφη μετρηση) και να χτυπησει το κινητο σου.

Να σε βγαλει δηλαδη απο μια δυσκολη θεση, οταν εισαι με μια παρεα και θελεις να την αποφυγεις, κανεις οτι χτυπαει το κινητο σου και πρεπει να φυγεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ειναι αυτη η εφαρμογη ,την είχα βαλει παλια σε ένα SE που είχα και μαλιστα αν θυμαμαι καλά ειχε deafault καποια ονοματα και καλα οτι σε καλουν πχ John ,Eric,Mary κλάιν :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες προσεξατε οτι "κοψανε" τον illusion απο το μαγαζι διοτι απο το πρωι τον βλεπω banned! Εσβησε λενε οτι ειχε ανεβασει. Λετε να αργησουμε να ξαναδουμε εφαρμογη? :(Ας ελπισουμε οτι θα ειναι κατι προσωρινο
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησουλες....

εβαλα προσφατα την τελευταια εκδοση του full screen caller στο 82 μου...πριν ειχα το skye caller.....και μπερδευτηκα λιγο.....

εχω την επιλογη να βγαινουν οι photos και στα sms....

το προβλημα μου ποιο ειναι....?

οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο και σου ερθει sms πρεπει να κανεις hide την εφαρμογη διαφορετικα δεν "ανοιγει" το sms.....

αυτο συνεβαινε και στις προηγουμενες εκδοχες....?

γιατι νομιζω οτι με το sky caller δεν γινοταν..ανοιγε το sms κανονικα.....

υπαρχει λυση για αυτο....?

επισης υπαρχει καποια εφαρμογη που να κλειδωνει το κινητο σε λιγοτερα απο 5 δευτερόλεπτα.....???

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κανει επαναφορα ρυθμισεων σε νοκια. το αρχειο ειναι .arc το εχω στην καρτα μνήμης μου ομως το κινητο μετα απο αναβαθμιση και ενω υπαρχει το αρχειο που ειχα παρει back up πριν την αναβαθμιση μετα την αναβαθμιση δεν κανει επαναφορα απο καρτα μνημης και εχω χασει ολες της επαφες μου.
ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

Bάλε το υπάρχον αρχέιο σε άλλο φάκελο,κάνε ξανά αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου.

Θα δημιουργήσει ένα καινούργιο αρχείο .arc.

Σβήσε αυτό και βάλε ξανά το πάλιο μήπως και κάνει την επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες προσεξατε οτι "κοψανε" τον illusion απο το μαγαζι διοτι απο το πρωι τον βλεπω banned! Εσβησε λενε οτι ειχε ανεβασει. Λετε να αργησουμε να ξαναδουμε εφαρμογη? :(Ας ελπισουμε οτι θα ειναι κατι προσωρινο

 

Καλά άμα χάσουμε τον illusion χαθήκαμε!!!!:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Bάλε το υπάρχον αρχέιο σε άλλο φάκελο,κάνε ξανά αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου.

Θα δημιουργήσει ένα καινούργιο αρχείο .arc.

Σβήσε αυτό και βάλε ξανά το πάλιο μήπως και κάνει την επαναφορά.

Το δοκιμασα και οχι μονο αυτο αλλα αλλαξα και κάρτα μνήμης αλλα δυστυχως τιποτα. παει να αρχισει την διαδικασια και δεν την κανει με παει κατευθιαν στην επανεκινηση και να φανταστεις πως το αρχειο backup.arc το πηρα λιγο πριν την αναβαθμιση. μιπος υπαρχει κατι αλλο;

ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

HTML Editor for S60 Smartphones

 

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/images/internet/html00.jpg

 

 

Περισσότερα...

 

 

ΥΓ: Προϋποθέτει να είναι εγκατεστημένη η υποστήριξη της Python.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμματακι IP Info (για να βλεπω τι IP παιρνω οταν συνδεομαι σε καποιο ασυρματο δικτυο?βρηκα ενα , αλλα ηταν για s60 v2 , επομενως μη συμβατο.(Nokia N95)
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα ανοιγει τι κανει? Ποτε σου βγαζει αυτο το μηνυμα?

 

 

Προσπαθεί να ανοίξει, δηλ φορτώνει το logo της DMR Solutions, και κατευθείαν μου πετάει το σφάλμα...

 

Έκανα αρκετές φορές απεγκατάσταση και ξανά απο την αρχή, αλλα τίποτα..

Δεν ξέρω τί αλλο να ψάξω...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς καμιά καλή εφαρμογή για να διαβάζω pdf.

Γιατί με αυτή που έχει αν πάω να ανοίξω κάποιο μεγάλο pdf, πχ κάποια online εφημερίδα μου λέει ότι δεν έχει αρκετή μνήμη....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Pdf+.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα εφαρμογής αλλά θέμα διαθέσιμης ram. Το Ν95 το απλό δεν έχεις; Δεν έχει αρκτή ram για να ναοίξει πολύ μεγάλα αρχεία. Εδώ και το Ν82 με 90+ ελεύθερα δεν τα καταφέρνει σε μερικά αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα εφαρμογής αλλά θέμα διαθέσιμης ram. Το Ν95 το απλό δεν έχεις; Δεν έχει αρκτή ram για να ναοίξει πολύ μεγάλα αρχεία. Εδώ και το Ν82 με 90+ ελεύθερα δεν τα καταφέρνει σε μερικά αρχεία.

 

Σαφώς και είναι θέμα εφαρμογής. Το Acrobat φορτώνει όλο το αρχείο στην RAM, ενώ το pdf+ μόνο τμήμα του, με αποτέλεσμα να ανοίγουν σημαντικά μεγαλύτερα αρχεία με το δεύτερο, ακόμα και στο ταπεινό μου N73. Δυστυχώς το pdf+ δεν έχει τόσο καλή υποστήριξη ελληνικών και pdf με πιο πολύπλοκη μορφοποίηση.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...