Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχεις προβημα με το πιστοποιητικο τοτε διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801 τι πρεπει να κανεις πρωτα και μετα ξεκινα την εγκατασταση.

Ναι, κάπου το είχα πετύχει χθες αυτό! Με την πρώτη ευκαιρία θα το κοιτάξω εκτενώς!!! Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,πως βλεπω τα video απο το youtoube στο κινητο ? κατεβασα και εγκατεστησα μια εφαρμογη που εχει το εικονιδιο του,αλλα οταν παω να δω,με κλεινει και προσπαθει να συνδεθει στον παροχο [μα ολα οι παροχοι,ναχαν και παροχες !!!],εκανα συνδεση με wifi.Τι πρεπει να κανω?αλλο προγραμμα?και απο που?

 

το κινητο μου ειναι Nokia E65 και το ονομα της εφαρμογης YouTube εκδοση 1.02[10].

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πως βλεπω τα video απο το youtoube στο κινητο ? κατεβασα και εγκατεστησα μια εφαρμογη που εχει το εικονιδιο του,αλλα οταν παω να δω,με κλεινει και προσπαθει να συνδεθει στον παροχο [μα ολα οι παροχοι,ναχαν και παροχες !!!],εκανα συνδεση με wifi.Τι πρεπει να κανω?αλλο προγραμμα?και απο που?

 

το κινητο μου ειναι Nokia E65 και το ονομα της εφαρμογης YouTube εκδοση 1.02[10].

 

Ψάξε στα γνωστά μέρη για την εφαρμογή Mobitubia ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει κανει εγκατασταση το megaPyModulePack v1.5.2 σε n95 8g. μου βγαζει σφαλμα ενημερωσης ευχαριστω

 

Το σφαλμα ενημερωσης σημαινει οτι πρεπει να εχεις

ηδη εγκαταστησει προηγουμενη εκδοση .

Κανε επεγκασταση πρωτα της παλιοτερης εκδοσης λοιπον.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1) Είχα διαβάσει πως στα S60 παίζει ηχογράφηση συνομιλίας χωρίς κάτι πρόσθετο (ναι, με το γνωστό μπιπ!) όπου φαντάζομαι πως είναι στις "Επιλογές" κατά τη διάρκεια της κλήσης. Το γεγονός ότι δεν βλέπω κάτι σχετικό σημαίνει απλά ότι στο Samsung δεν υπάρχει ή είναι κάτι που δεν ξέρω?!?!

Την ώρα που μιλάς, πάτα μενού, μπες στην εφαρμογή Εγγραφή (δεν ξέρω αν ονομάζεται αλλιώς στο G810) και πατάς rec. Δεν το έχει στο ειδικό πλήκτρο των επιλογών.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δε χάνω κάτι!! Thank you!! Το είχα δοκιμάσει αυτό και δεν με αφήνει. Μου έλεγε ότι δεν είναι δυνατή η εγγραφή κατά την κλήση και είπα μήπως δεν είχα ακολουθήσει το σςωστό δρόμο!!!! Και πάλι ευχαριστώ! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω εγκαταστησει το mcleaner τι πρεπει να κανω για να μην ειναι trial????τι πρεπει να ρυθμησω για να μην δεχομαι κλησεις κα σμσ απο συγκεκριμενους αριθμους.ευχαριστω προκαταβολικα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μια εφαρμογη που ειχε βγει για επανεκινηση του κινητου μηπως θυμαται κανεις το ονομα της?

 

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές, οι οποίες κάνουν restart στην συσκευή. Υπάρχει το ΝeoReboοt, το ΡyRestart κ.α. Κανε μια αναζήτηση στο xxxxxxxxxx να δες ποια σε βολεύει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καποιος music player ο οποιος να παιζεις αρχεια flac;

 

 

thank you my friend!θα το δοκιμασω.:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εμφανιζει το εορτολογιο 3.1 τις γιορτες στην κατασταση αναμονης; ευχαριστω

 

Οχι . Μονο με συγχρονισμο των εορτων με outlook.

Δες το σχετικο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=206580

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οχι . Μονο με συγχρονισμο των εορτων με outlook.

Δες το σχετικο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=206580

 

εκει υποψιαζομαι οτι μετα δεν θα δειχνει το καιρο του foreca weather. δεν υπαρχει τροπος να δειχνει τις γιορτες σε καποιο προσθετο ticker οπως κανουν καποια αλλα προγραμματα που δειχνουν τα sms η τα email; παντως ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω εγκαταστησει το mcleaner τι πρεπει να κανω για να μην ειναι trial????τι πρεπει να ρυθμησω για να μην δεχομαι κλησεις κα σμσ απο συγκεκριμενους αριθμους.ευχαριστω προκαταβολικα

 

Να κατεβασεις απο τα γνωστα μαγαζακια την σπασμενη version:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την υπογραψεις ψηφιακα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253298#post2253298

 

Το mcleaner ειναι απλο στην χρηση του. Ανοιξε το ασχολησου λιγο και θα καταλαβεις πως λειτουργει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εκει υποψιαζομαι οτι μετα δεν θα δειχνει το καιρο του foreca weather. δεν υπαρχει τροπος να δειχνει τις γιορτες σε καποιο προσθετο ticker οπως κανουν καποια αλλα προγραμματα που δειχνουν τα sms η τα email; παντως ευχαριστω πολυ

 

Φαίνεται κανονικά και ο καιρός μαζί με τις εορτές σε άλλη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβασεις απο τα γνωστα μαγαζακια την σπασμενη version:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την υπογραψεις ψηφιακα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253298#post2253298

 

Το mcleaner ειναι απλο στην χρηση του. Ανοιξε το ασχολησου λιγο και θα καταλαβεις πως λειτουργει.

 

ευχαριστω φιλε θα το παλεψω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες

αν και εκανα αναζητηση δεν μπορεσα να βρω κατι γι'αυτο ποσταρω,

α) υπαρχει καποια εφαρμογη που να επιμηκυνει την διαρκεια αναπαραγωγης ενος ηχου οταν τον εχεις για ηχο κλησης η ξυπνητηρι?

αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω στα 5 με 8 δευτερολεπτα. εγω θελω να παιζει ειτε ολοκληρο ειτε μεχρι οποιο σημειο δηλωσω εγω πχ μεχρι το 1.43 του κομματιου [ιδανικο]

β) ψαχνοντας ειδα οτι αρκετοι ζητουσαν messengers. επεσε στην υποληψη μου το εξης site : m.heysan.com

απο οτι ειδα μπαινεις εκει μεσω wlan ή gprs και κανεις λογκ ιν απο εκει σε οποιοδηποτε μεσσενtzer εχεις λογαριασμο. το ειδα βεβεαια απο το πισι μου.το κατα ποσο δουλευει ομως και κατα ποσο ειναι ασφαλες αυτο δεν το ξερω.αλλα ασ το μαθουμε.

thanx in advance γκαιζ

 

Prattein_Aloga : Οσον αφορα το ξυπνητηρι δοκιμασε το Nice Alarms απο τη Verysoft. Κατεβασε την εκδοση 1.01 ομως, καθως ειναι η μονη που λειτουργει (σχεδον) απροβληματιστα. Εχει και πολλες επιλογες γενικοτερα.

Τωρα για τον ήχο κλησης ειχα παντα την εντυπωση πως παιζει ολη την διαρκεια του κομματιου. Βεβαια μπορει να κανω λαθος γιατι συνηθως κοβω τα κομματια.

 

καποια αλλη προταση παιδες? ειδικα για τον ηχο κλησης?

 

επισης κατεβασα το Cclock . το προγραμματακι απλα τα σπαει αλλα δεν εχω βρει τροπο να φωτιζουν τα γραμματα στην αναμονη οπως οταν γινεται στο πριβιου.[εχω μαυρο φοντο και εβαλα μαυρο φοντο ασπρα γραμματα] ασε που αν κλειδωνει το πληκτρ δεν εμφανιζεται κα8ολου. και το ρυθμισα πιστευω και απο την εφαρμογη και απο τα θεματα το εκανα ντιφολτ....καμια ιδεα?

και κατι ακομα το nicealarm δεν εχει επιλογη να διαλεξεις ηχους περαν απο τους εργοστασιακους.υπαρχει κανα τρικ για αυτο? ωραιες οι ρυθμισεις του αλλα χωρις αυτο ειναι αχρηστο

 

 

EDIT : anyone???????????????

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος κλησης ειναι συνεχομενος. Δοκιμασε καποιο αλλο ηχο..

 

Eαν θελεις μπορεις να κοψεις απο ενα .mp3 το σημειο που θελεις και μετα να το ενωσεις το ιδιο σημειο ξανα και ξανα ωστε να γινει ενας μεγαλος σε διαρκεια ηχος και να τον ορισεις σαν ηχο κλησης.

 

Δοκιμασε το alarm manager εγω αυτο χρησιμοποιω. Για να κτυπαει με τον ηχο που θελεις θα πρεπει να πας Ημερολογιο\ Ρυθμισεις\ Ηχος ειδοπ. ημερολογιου\ ... και να επιλεξεις τον ηχο. (Δοκιμασε αυτο το κολπακι και στο nicealarm)

 

Το Cclock δεν το εχω δοκιμασει. απο οτι καταλαβα θελεις να φωτιζει συνεχεια η οθονη. Εγκατεστησε το S60SpotOn και κρατησε το ανοικτο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Το Cclock δεν το εχω δοκιμασει. απο οτι καταλαβα θελεις να φωτιζει συνεχεια η οθονη. Εγκατεστησε το S60SpotOn και κρατησε το ανοικτο.

 

εάν θέλει να φωτίζει συνέχεια η οθόνη δεν θα του κρατά η μπαταρία ούτε 6 ώρες.:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος κλησης ειναι συνεχομενος. Δοκιμασε καποιο αλλο ηχο..

 

Eαν θελεις μπορεις να κοψεις απο ενα .mp3 το σημειο που θελεις και μετα να το ενωσεις το ιδιο σημειο ξανα και ξανα ωστε να γινει ενας μεγαλος σε διαρκεια ηχος και να τον ορισεις σαν ηχο κλησης.

 

Δοκιμασε το alarm manager εγω αυτο χρησιμοποιω. Για να κτυπαει με τον ηχο που θελεις θα πρεπει να πας Ημερολογιο\ Ρυθμισεις\ Ηχος ειδοπ. ημερολογιου\ ... και να επιλεξεις τον ηχο. (Δοκιμασε αυτο το κολπακι και στο nicealarm)

 

Το Cclock δεν το εχω δοκιμασει. απο οτι καταλαβα θελεις να φωτιζει συνεχεια η οθονη. Εγκατεστησε το S60SpotOn και κρατησε το ανοικτο.

 

δοκιμασα αλλο ηχο.....παιζει μεν πιο πολυ ωρα αλλα κ παλι οχι ολοκληρο.....σιγα μην κα8ομαι να κανω την μοδιστρα βρε συ gianpithio [pithio???apo evro to xwrio ? ] και να κοβω κομματια. :)...για τετοια ειμαστε τωρα?

το cclock aplα ειναι τελειο....μεχρι κ ενδει3η μπαταριας και σηματος εχει....απλα οταν το σεταρεις δειχνει φωτεινα τα γραμματα κ αν το εχεις και μικρη γραμματοσειρα δεν 8αχει προβλημα η μπαταρια.....αλλα στο κλειδωμενο πληκτρ. δ το κανει....

αλλα 8α το δοκιμασω και αυτο που λες μπασ και δουμε προκοπη...

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

το cclock παρατήρησα όμως ότι μετά από λίγες μέρες που το χω τρώει πολύ την μπαταρία.

ξαναγύρισα στο default ρολογάκι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το cclock παρατήρησα όμως ότι μετά από λίγες μέρες που το χω τρώει πολύ την μπαταρία.

ξαναγύρισα στο default ρολογάκι.

 

εχτες το περασα εγω και το βραδυ επεσε φορτιση γτ ειχε στραγγιξει οποτε εκατσε κουτι....θα το τσεκαρω κ εγω και θα σου πω elteo

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

καποια αλλη προταση παιδες? ειδικα για τον ηχο κλησης?

 

επισης κατεβασα το Cclock . το προγραμματακι απλα τα σπαει αλλα δεν εχω βρει τροπο να φωτιζουν τα γραμματα στην αναμονη οπως οταν γινεται στο πριβιου.[εχω μαυρο φοντο και εβαλα μαυρο φοντο ασπρα γραμματα] ασε που αν κλειδωνει το πληκτρ δεν εμφανιζεται κα8ολου. και το ρυθμισα πιστευω και απο την εφαρμογη και απο τα θεματα το εκανα ντιφολτ....καμια ιδεα?

και κατι ακομα το nicealarm δεν εχει επιλογη να διαλεξεις ηχους περαν απο τους εργοστασιακους.υπαρχει κανα τρικ για αυτο? ωραιες οι ρυθμισεις του αλλα χωρις αυτο ειναι αχρηστο

 

 

EDIT : anyone???????????????

 

Στο Nice Alarm οταν επιλεξεις add alarm σου εμφανιζει ενα μενου στο οποιο βαζεις φυσικα την ωρα, την διαρκεια που θα παιζει το τραγουδι και μεταξυ αλλων την επιλογη για το audio file. Ε εκει θα βαλεις οποιο τραγουδι θελεις. Νο tricks :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...