Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να γράψει ποιες συσκευές υποστηρίζουν τις νέες εφαρμογές? (shake lock, shake sms....)

 

Εγω που έχω E65 λειτουργούν?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exw ftiaksei ena guide gia stream mesw coreplayer.

psakse ola mu ta post tha to vreis (den einai kai polla)

 

Φίλε lucifsg,

 

 

Καταρχάς χίλια ευχαριστώ για την απάντηση. Πράγματι ακολουθώντας τις οδηγίες σου κατάφερα να ακούσω σταθμούς από το e-radio μέσω του Coreplayer. Η ποιότητα ήχου φανταστική. Σαν να ακούω από το PC.

 

Τις περισσότερες όμως φορές μετά την πληκτρολόγηση του URL, πατώντας ΟΚ με βάζει να επιλέξω σημείο σύνδεσης (GPRS, WIFI κλπ). Μόλις επιλέξω τρώει ένα μεγάλο κόλλημα για πολύ ώρα (ασπρίζει η οθόνη) και συνήθως κλείνει η εφαρμογή. Όμως κάποιες φορές μετά από ώρα και αφού έχει φάει το κόλλημα, μου ξαναβγάζει πάλι την επιλογή του σημείου σύνδεσης και αφού επιλέξω παίζει αμέσως. Να επισημάνω ότι ακολούθησα τις οδηγίες σου για τις ρυθμίσεις στο Audio, Buffering κλπ). Επίσης χρησιμοποιώ σύνδεση WLAN.

 

Και άλλη μια πιο απλή πρακτική ερώτηση: Για να μην χρησιμοποιώ κάθε φορά το Copy-Paste, πως μπορώ να σώζω τα URL των σταθμών για να τα χρησιμοποιώ στο Coreplayer.

 

Φίλε lucifsg ή όποιος άλλος μπορεί ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον 2-3 σελιδες ποιο πσω να της διαβαζουμε :)

εγω μιλαω για το rotateme 2.1beta,οχι για το 2.0 final,δε νομιζω να υποστηριζει δεξιοστροφη κινηση το 2.0.sorry αν εχει ειπωθει αλλα δεν το ειδα :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερωτηση. Κατέβασα το python απο εδώ http://www.symbian-freak.com/downloads/app/python/PythonForS60_3rdEd.zip

 

καθώς και το shake lock v1.04.

 

Η εγκατασταση έγινε κανονικά αλλά πως τρέχει η εφαρμογή ρε παιδιά??

Όταν πατάω άνοιγμα με βγάζει σε μια οθόνη που λέει "run application on backround" κτλ.

Στα option μου βγαζει lock-unlock sensitivity, about και exit.

 

Πως τρέχουμε το πρόγραμμα?

 

Edit: Παρατήρησα οτι οταν είμαι μέσα στην πρώτη οθόνη που σας έλεγα λειτουργεί κανονικά. Όμως όταν βγαινω είτε με exit είτε με το κόκκινο κουμπί δε συνεχιζει να δουλεύει. Πως τρέχει backround?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερωτηση. Κατέβασα το python απο εδώ http://www.symbian-freak.com/downloads/app/python/PythonForS60_3rdEd.zip

 

καθώς και το shake lock v1.04.

 

Η εγκατασταση έγινε κανονικά αλλά πως τρέχει η εφαρμογή ρε παιδιά??

Όταν πατάω άνοιγμα με βγάζει σε μια οθόνη που λέει "run application on backround" κτλ.

Στα option μου βγαζει lock-unlock sensitivity, about και exit.

 

Πως τρέχουμε το πρόγραμμα?

 

Edit: Παρατήρησα οτι οταν είμαι μέσα στην πρώτη οθόνη που σας έλεγα λειτουργεί κανονικά. Όμως όταν βγαινω είτε με exit είτε με το κόκκινο κουμπί δε συνεχιζει να δουλεύει. Πως τρέχει backround?

 

Ευχαριστώ

 

 

πατα το κουμπι του μενου και θα σε γυρησει στην οθονη αναμονης,θα δουλεψει κανονικα δοκιμασε το τωρα.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερωτηση. Κατέβασα το python απο εδώ http://www.symbian-freak.com/downloads/app/python/PythonForS60_3rdEd.zip

 

καθώς και το shake lock v1.04.

 

Η εγκατασταση έγινε κανονικά αλλά πως τρέχει η εφαρμογή ρε παιδιά??

Όταν πατάω άνοιγμα με βγάζει σε μια οθόνη που λέει "run application on backround" κτλ.

Στα option μου βγαζει lock-unlock sensitivity, about και exit.

 

Πως τρέχουμε το πρόγραμμα?

 

Edit: Παρατήρησα οτι οταν είμαι μέσα στην πρώτη οθόνη που σας έλεγα λειτουργεί κανονικά. Όμως όταν βγαινω είτε με exit είτε με το κόκκινο κουμπί δε συνεχιζει να δουλεύει. Πως τρέχει backround?

 

Ευχαριστώ

 

Απλά μη το κλείνεις, κράτα πατημένο το μενού ωστε να βγει στην αναμονή για να μείνει ανοιχτή στο background η εφαρμογή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου. Σ'ευχαριστώ πολύ και sorry για την "ερασιτεχνική" ερώτηση αλλά ......... καταλαβαίνεις.

 

 

τιποτα φιλε,μια σελιδα πισω να γυρησεις πηρα και εγω την ιδια απαντηση αρα ημαστε και οι 2 ερασιτεχνες... αχαχαχαχαχ

 

ρε παιδια σημερα που βγηκε η full εκδοση το rotateme, το κατεβαζω το μετονομαζω σε abc.sis το βαζω στον φακελο του singsis κανω διπλο κλικ στο auto singnis.sis και δεν μου βγαινει το abc singned .sis που μου εβγαινε τις προηγουμενες φορες,ξερετε τη μπορει να συμβαινει???

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να γράψει ποιες συσκευές υποστηρίζουν τις νέες εφαρμογές? (shake lock, shake sms....)

Καλημερα

N95, N95 8GB, N82

 

Εγω που έχω E65 λειτουργούν?

 

Οχι ,οι εφαρμογες ειναι για συσκευες με Accelerometer

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλαω για το rotateme 2.1beta,οχι για το 2.0 final,δε νομιζω να υποστηριζει δεξιοστροφη κινηση το 2.0.sorry αν εχει ειπωθει αλλα δεν το ειδα :)

:O :)

γεια σας παιδια που είναι το shake lock Να το κατεβασω?:)

xxxxxxxxxxxxxxxx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας γιατι δεν μπορει να παιξει video το κινητο Ε51,το μετατρεπω σε mp4 αλλα με το real player ακουγετε μονο η φωνη,με το smart muvie δεν το παιζει καθολου,το αρχειο ηταν σε αρχειο mvi και το μετετρεψα σε mp4 - mpeg4 .ξερετε τι μπορει να φταιει.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οι ρυθμισεις που εβαλες. Χρησιμοποιησε το προγραμμα super και πειραματισου με τις ρυθμισεις να βρεις τις βελτιστες σε ποιοτητα/αποδοση. Εγω με μια προχειρη μετατροπη video σε 320χ240 αναλυση στα 25fps το επαιζε κανονικα απλα που και που εκανε κατι σπασιματα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οι ρυθμισεις που εβαλες. Χρησιμοποιησε το προγραμμα super και πειραματισου με τις ρυθμισεις να βρεις τις βελτιστες σε ποιοτητα/αποδοση. Εγω με μια προχειρη μετατροπη video σε 320χ240 αναλυση στα 25fps το επαιζε κανονικα απλα που και που εκανε κατι σπασιματα.

οκ τα καταφερα και το εκανα με το any dvd converter pro. ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το irremote το εγκατεστησα στο Ν95 μου το ετρξα μια φορα,τωρα που θελω να το ξανατρεξω μου λεει οτι εχει ληξει,μα πως γινεται??? μηπως εχω κανει κατι λαθος??? please help me!!!

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος, θα χρειαστώ τη βοήθεια σας σε δύο πραγματάκια:

1) Έχω WIND και το ΝΟΚΙΑ Ε51 και θέλω να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα σαν το msn για να μιλάω με τις επαφές μου, ποιο να βάλω;

2) Το παραπάνω θέλω να το κάνω με wi-fi ή wireless ή όπως αλλιώς λέγεται τέλος πάντων, από μια καφετέρια που πηγαίνω συχνά και έχει ασύρματο δίκτυο, είχα σερφάρει μια φορά από εκεί σε κάποιες σελίδες και ενθουσιάστηκα… Το θέμα για μένα είναι άλλο όμως. Πως χρεώνει η όλη αυτή διαδικασία το κινητό μου και πως μπορώ να υπολογίσω πόσα χρεώθηκα την κάθε φορά που μπήκα; Όχι τίποτα άλλο, μην πάθω κάνα εγκεφαλικό με το μόλις μου έρθει ο λογαριασμός…

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω ένα πιστιποιητικό για το κινητό μου αλλά στον οδηγό του leftezi, το προγραμματάκι που είναι στο βήμα 2 δεν τρέχει στον υπολογιστή μου. Μήπως φταίει που έχω Vista 64bit? Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ...

 

υ.γ. συγώμη που πόσταρα σε λάθος threat, δεν είδα το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος, θα χρειαστώ τη βοήθεια σας σε δύο πραγματάκια:

1) Έχω WIND και το ΝΟΚΙΑ Ε51 και θέλω να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα σαν το msn για να μιλάω με τις επαφές μου, ποιο να βάλω;

2) Το παραπάνω θέλω να το κάνω με wi-fi ή wireless ή όπως αλλιώς λέγεται τέλος πάντων, από μια καφετέρια που πηγαίνω συχνά και έχει ασύρματο δίκτυο, είχα σερφάρει μια φορά από εκεί σε κάποιες σελίδες και ενθουσιάστηκα… Το θέμα για μένα είναι άλλο όμως. Πως χρεώνει η όλη αυτή διαδικασία το κινητό μου και πως μπορώ να υπολογίσω πόσα χρεώθηκα την κάθε φορά που μπήκα; Όχι τίποτα άλλο, μην πάθω κάνα εγκεφαλικό με το μόλις μου έρθει ο λογαριασμός…

 

αν εχεις τιμ και το προγραμα wind plus δεν χρεονεσαι παρα μονο γυρο στα 5 ευρω το μηνα κ μπορεισ να εισαι στο μσν ολη μερα με το wap οπως και εγω! υπαρχει το προγραμα mig33 kai to ebaddy και τα 2 πολλυ καλα δουλευουν μαι με wifi αμα θελεις αμα συνδεεσαι με wifi εσυ βεβεα δεν χρεονεσαι τιποτα!! αν θες τα προγραματα γ το μσν πεσ μου να στα στειλω με μαιλ ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το irremote το εγκατεστησα στο Ν95 μου το ετρξα μια φορα,τωρα που θελω να το ξανατρεξω μου λεει οτι εχει ληξει,μα πως γινεται??? μηπως εχω κανει κατι λαθος??? please help me!!!

To κρακ του irremote το εκανες sign και μετα εγκατασταση στο κινητο σου? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lucifsg,

 

 

Καταρχάς χίλια ευχαριστώ για την απάντηση. Πράγματι ακολουθώντας τις οδηγίες σου κατάφερα να ακούσω σταθμούς από το e-radio μέσω του Coreplayer. Η ποιότητα ήχου φανταστική. Σαν να ακούω από το PC.

 

Τις περισσότερες όμως φορές μετά την πληκτρολόγηση του URL, πατώντας ΟΚ με βάζει να επιλέξω σημείο σύνδεσης (GPRS, WIFI κλπ). Μόλις επιλέξω τρώει ένα μεγάλο κόλλημα για πολύ ώρα (ασπρίζει η οθόνη) και συνήθως κλείνει η εφαρμογή. Όμως κάποιες φορές μετά από ώρα και αφού έχει φάει το κόλλημα, μου ξαναβγάζει πάλι την επιλογή του σημείου σύνδεσης και αφού επιλέξω παίζει αμέσως. Να επισημάνω ότι ακολούθησα τις οδηγίες σου για τις ρυθμίσεις στο Audio, Buffering κλπ). Επίσης χρησιμοποιώ σύνδεση WLAN.

 

Και άλλη μια πιο απλή πρακτική ερώτηση: Για να μην χρησιμοποιώ κάθε φορά το Copy-Paste, πως μπορώ να σώζω τα URL των σταθμών για να τα χρησιμοποιώ στο Coreplayer.

 

Φίλε lucifsg ή όποιος άλλος μπορεί ας βοηθήσει.

 

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ξέρει κανείς αν δουλεύει το όλο θέμα χρησιμοποιώντας το LCG Jukebox? Έχω κατεβάσει την έκδοση 2.12, γιατί από ότι διάβασα η 2.17 κρασάρει μετά από κάποιες μέρες. To έχει χρησιμοποιήσει κανείς για radio streaming? Δουλεύει με τον ίδιο τρόπο? Αν έχει δοκιμάσει κανείς ας πει. Any help would be appreciated...

 

Επίσης αν υπάρχει άλλη εφαρμογή για radio streaming σταθμών από το e-radio. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν υπάρχει άλλη εφαρμογή για radio streaming σταθμών από το e-radio. Thanks.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε Γιάννη καλησπέρα,

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά αν είδες το συγκεκριμένο post μου σχετικά με το θέμα του e-radio, έχω ήδη δοκιμάσει το coreplayer αλλά κολλάει πάρα πολύ στο ξεκίνημα όταν με βάζει να επιλέξω σημείο πρόσβασης (wlan κλπ). Ασπρίζει η οθόνη και συνήθως με πετάει έξω. Προσπαθώντας πολλές φορές τελικά τα καταφέρνω, αλλά δεν γίνεται κάθε φορά να είναι κολλημένο το κινητό για 5-10 λεπτά μέχρι να μπει-συνδεθεί. Όταν όμως καταφέρει να μπει είναι φανταστικό το πρόγραμμα. Πολύ καλή απόδοση ήχου.

 

Έλεγα μήπως γίνεται με το LCG Julebox που δεν φαίνεται τόσο βαρύ σαν πρόγραμμα γιατί υποστηρίζει μόνο ήχο και επίσης στις ρυθμίσεις του σε βάζει να προεπιλέξεις το σημείο πρόσβασης και έτσι δεν κρασσάρει την κρίσιμη στιγμή της σύνδεσης. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Εντωμεταξύ στο Ν95 μου, έχω βάλει το WLAN σαν το προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης, αλλά και πάλι με ρωτάει το Coreplayer.

 

Αναμένω για καμιά καλή συμβουλή.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Python GPS Info Viewer (NMEA Bluetooth and S60 Location).Υπαρχει στο γνωστο <<μαγαζι>> με αυτη την ονομασια.Αρκετα καλο θα ελεγα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...