Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προβλήματα με την αυτονομία βλέπω σβήνει που και που ξαφνικά μένει από μπαταρία
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, το ν95 εχει περιστροφη οθονης η οχι? Γιατι την ψαχνω σ ενα κινητο φιλου και δεν μπορω να την βρω. Αλλα ομως την εχω δει σε ν95! Μπερδεμα...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το ν95 εχει περιστροφη οθονης η οχι? Γιατι την ψαχνω σ ενα κινητο φιλου και δεν μπορω να την βρω. Αλλα ομως την εχω δει σε ν95! Μπερδεμα...:blink:

 

Αν κάνεις το slide προς τα κάτω πηγαίνει σε landscape view. Αν θες αυτόματα πρέπει να εγκαταστήσεις το autorotate. Διάβασε την πρώτη σελίδα για εγκατάσταση εφαρμογών.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το ν95 εχει περιστροφη οθονης η οχι? Γιατι την ψαχνω σ ενα κινητο φιλου και δεν μπορω να την βρω. Αλλα ομως την εχω δει σε ν95! Μπερδεμα...:blink:
Αν εχει παλιο firmware δεν υπαρχει στις ρυθμισεις,πρεπει να εχεις την 30 δεν θυμαμαι αν υπηρχε και στην 21
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται χωρίς εφαρμογή.

Υπάρχει αντίστοιχη επιλογή στις Ρυθμίσεις. Πας Settings > General > Personalisation > Display > Rotate screen (On)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια η κατασταση με την 31 εκδοση με εχει κουρασει,με χαλαρη εντελως χρηση με το ζορι μιση μερα βγαζει,ξερουμε κατι ποτε θα κυκλοφορησει νεα εκδοση?Αν το παω σε νοκια σοπ θα μου ξαναβαλουν την 30 σε περιπτωση που στο NSU δεν κυκλοφορησει τιποτα πριν τις γιορτες?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές το έχω ζητήσει αυτό σε nokia shop, απο νεότερη αναβάθμιση να επιστρέψω σε προηγούμενη, μου είπαν κατηγορηματικά οτι δεν γίνεται. Τώρα, δεν χάνεις κάτι αν προσπαθήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια η κατασταση με την 31 εκδοση με εχει κουρασει,με χαλαρη εντελως χρηση με το ζορι μιση μερα βγαζει,ξερουμε κατι ποτε θα κυκλοφορησει νεα εκδοση?Αν το παω σε νοκια σοπ θα μου ξαναβαλουν την 30 σε περιπτωση που στο NSU δεν κυκλοφορησει τιποτα πριν τις γιορτες?

 

μια απο τα ιδια φιλε.....

η πλακα ειναι οτι εκει που η μπαταρια εχει ενδειξη φουλ,κανει ενα μπραφ και πεφτει στις 2 ή και στην μια γραμμη!

αντε να δουμε τι θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ακους εδω και μερες. η Nokia εχει υποχρεωση να σας βοηθησει γιατι ειναι προβλημα λογισμικου της εταιριας. και αν δε γινεται να κανετε downgrade που νομιζω γινεται με ειδικα flash μηχανηματα της Nokia να σας πουν υπευθυνα τι μπορει να γινει .στην αναγκη πεστε τους να μιλησουν με τα κεντρικα με υπευθυνους και να σας πουν. πατε και χωστε τους.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Προχθες που έκανα αναβάθμιση δεν είχε διαθέισμη τη 31 αλλά τη 30.

Προς το παρών όλα καλά.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια φιλε.....

η πλακα ειναι οτι εκει που η μπαταρια εχει ενδειξη φουλ,κανει ενα μπραφ και πεφτει στις 2 ή και στην μια γραμμη!

αντε να δουμε τι θα γινει...

Απαράδεκτο το θέμα με την έκδοση 31...εγώ το φορτίζω το βράδυ, το κλείνω για εφτά ώρες, και με ένα δυο τηλεφωνήματα μόνο διάρκειας 3 λεπτών το καθένα, η μπαταρία αδειάζει απότομα ενώ δείχνει ότι είναι γεμάτη...και επίσης η ημερομηνία μου αλλάζει από μόνη της και πηγαίνει δυο με τρεις μέρες μπροστά..πρώτη φορά μου συμβαίνει...ελπίζω να βγάλουν σύντομα μια άλλη έκδοση ή να την διορθώσουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις ξανα την ιδια αναβαθμιση απο επανω μπορει να στρωσει. Επισης καλο ειναι μετα απο καθε αναβαθμιση να κανουμε format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γινεται να την ξανα περασεις την εχουν αποσυρει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λαθος μου μπερδευτηκα.. ξεχασα οτι την εχουν αποσυρει :O :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ξαναναφερθεί, εδώ και κάποιο καιρό δεν μου βγάζει όνομα αποστολέα στα μηνύματα, φταίει ότι έχουν μαζευτει κάπου στα 3.000 ή κάτι άλλο;

 

Χωρίς να πειράξω τίποτα βγάζει κανονικά το όνομα του αποστολέα αλλά τωρα δεν φτανουν τα μηνυματα παρά μόνο αν ανοιγοκλείσω το τηλέφωνο.

Μόλις ανοιξει ξεκινάει να κάνει εγκατάσταση και μετά από λίγο βγάζει σφάλμα "πηγαίντε στην διαχείρηση εφαρμογών μπλα μπλα" στην οποία όμως όλες οι εφαρμογές είναι εγκατεστημένες.

Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ευθύνεται κάποιες εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης και ταυτοχρόνως αποθηκεύουν και κάποια αρχεία ρυθμίσεων στη μνήμη του τηλεφώνου. Συμβαίνει μετά από αναβάθμιση ή hard format.

Το πρώτο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στην "Διαχείριση Εφαρμογών" και να ψάξεις για καταχωρίσεις που είναι γραμμένες με αλφαριθμητικούς χαρακτήρες. Διάγραψέ τες και μετά κάνε επανεκκίνηση.

 

Το δεύτερο είναι να διαγράψεις τα δεδομένα του φακέλου Private\10202dce. Εκεί βρίσκονται όλα τα αρχεία εγκατάστασης sis/sisx από τις εγκατεστημένες εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο αρκετο ψαξιμο στο νετ βρηκα εναν τροπο και αυξησα την αυτονομια στα ιδια σχεδον επιπεδα με την 30.Απλα απενεργοποιησα τα κινουμενα εικονιδια και ολα σχεδον οκ!!!1Ειχα πει οτι η κινηση των εικονιδιων ειναι διαφορετικη μολις την απενεργοποιησα αυξηση της αυτονομιας αισθητη!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ευθύνεται κάποιες εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης και ταυτοχρόνως αποθηκεύουν και κάποια αρχεία ρυθμίσεων στη μνήμη του τηλεφώνου. Συμβαίνει μετά από αναβάθμιση ή hard format.

Το πρώτο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στην "Διαχείριση Εφαρμογών" και να ψάξεις για καταχωρίσεις που είναι . Διάγραψέ τες και μετά κάνε επανεκκίνηση.

 

Το δεύτερο είναι να διαγράψεις τα δεδομένα του φακέλου Private\10202dce. Εκεί βρίσκονται όλα τα αρχεία εγκατάστασης sis/sisx από τις εγκατεστημένες εφαρμογές.

 

Δεν υπάρχουν καταχωρίσεις γραμμένες με αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και ο φάκελος private είναι εντελώς άδειος και στην μνήμη του τηλεφώνου και στην κάρτα μνήμης.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Στη κάρτα μνήμης εννοώ, συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή και έχοντας ενεργοποιημένη την εμφάνιση των κρυφών αρχείων & φακέλων, γιατί αλλιώς δεν μπορείς να μπεις στο private.

Αν δεν βγάλεις άκρη, κάνε φορματ στη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το θέμα με την έκδοση 31...εγώ το φορτίζω το βράδυ, το κλείνω για εφτά ώρες, και με ένα δυο τηλεφωνήματα μόνο διάρκειας 3 λεπτών το καθένα, η μπαταρία αδειάζει απότομα ενώ δείχνει ότι είναι γεμάτη...και επίσης η ημερομηνία μου αλλάζει από μόνη της και πηγαίνει δυο με τρεις μέρες μπροστά..πρώτη φορά μου συμβαίνει...ελπίζω να βγάλουν σύντομα μια άλλη έκδοση ή να την διορθώσουν!

 

+1 Τα ίδια και σε μένα... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

......Επισης καλο ειναι μετα απο καθε αναβαθμιση να κανουμε format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης..

 

 

το εκανα εχθες το βραδυ και περιμενω να δω αποτελεσματα.

 

ενημερωνω.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο αρκετο ψαξιμο στο νετ βρηκα εναν τροπο και αυξησα την αυτονομια στα ιδια σχεδον επιπεδα με την 30.Απλα απενεργοποιησα τα κινουμενα εικονιδια και ολα σχεδον οκ!!!1Ειχα πει οτι η κινηση των εικονιδιων ειναι διαφορετικη μολις την απενεργοποιησα αυξηση της αυτονομιας αισθητη!!!

 

και εγώ το πρόσεξα και τα έχω απενεργοποιημένα:) σήμερα με 2ωρες πλοήγηση και καμία 10 Καριά τηλεφωνήματα έκαψε 2 γραμμές

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Λετε να κανει στο Ν95 μου, ή δεν θα την αναγνωριζει και θα κολλαει?

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=6776

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...