Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από πτώση μου έσπασε το αριστερό κάτω άγκιστρο απο το πίσω κάλυμμα του κινητού. Το κόλλησα αλλά δεν εφαρμόζει καλά. Που να ψάξω για καινούριο πίσω κάλλυμα σε Nokia Shop ή σε κανένα μαγαζάκι στο Internet?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από πτώση μου έσπασε το αριστερό κάτω άγκιστρο απο το πίσω κάλυμμα του κινητού. Το κόλλησα αλλά δεν εφαρμόζει καλά. Που να ψάξω για καινούριο πίσω κάλλυμα σε Nokia Shop ή σε κανένα μαγαζάκι στο Internet?

 

Aπο alpha copy κανει 2-3 ευρω δεν θυμαμαι ακριβος αλλα ειναι παμφθηνο!

Link to comment
Share on other sites

Aπο alpha copy κανει 2-3 ευρω δεν θυμαμαι ακριβος αλλα ειναι παμφθηνο!

OK σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια,εβαλα χτες το νεο firware και το κινητο μενει απο μπαταρια καθε 4 ωρες!Δεν εγκατεστησα τιποτα καινουργιο,τι να κανω?Να ξαναβαλω την 31 pali?Συνεβει σε κανενα αλλον αυτο?

 

Με πήρε και ένας φίλος μου από Χίο και μου είπε πως έκανε την αναβάθμισή και το κινητό δεν πάει καθόλου καλά. Εκτός του ότι δε χακάρεται ακόμη λοιπόν, μάλλον έχει και προβλήματα...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

εγώ την ξανά πέρασα και οκ μέχρι στιγμής σαν πρώτη αλλαγή είδα ότι τα εικονίδια κινούνται διαφορετικά πλέον όταν τα επιλεγείς
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προκειται να κανω αναβαθμιση σε καμια περιπτωση.Θυμηθηκα οτι περασα τα δεινα για να βαλω το σπ@σμενο ngage + unsigned εφαρμογες.Εχω επισης και ενα σωρο θεματα μεσα.

Εχει αναβαθμισει καποιος τα Nokia Maps στην εκδοση 3.0 (beta) ?

Link to comment
Share on other sites

Den ειναι διαθεσιμο για fp1 συσκευες ακομα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ την ξανά πέρασα και οκ μέχρι στιγμής σαν πρώτη αλλαγή είδα ότι τα εικονίδια κινούνται διαφορετικά πλέον όταν τα επιλεγείς

Τί εννοείς κινούνται διαφορετικά; Μήπως έβαλαν effects όπως στα Ε66;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι παιζει στο E66 τωρα οταν στο μενου επιλεγεις ενα εικονιδιο μεχρι την 30 αυτο ερχοταν προς τα εσενα περιστρεφομενο μια φορα και μετα σταματουσε,τωρα περιστρεφεται συνεχεια ετσι οσο το εχεις επιλεγμενο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα θέματα γενικά ρυθμίσεις μήπως έχει προστεθεί επιλογή για ενεργοποίηση εφε. Όταν γυρίζεις την οθόνη οριζόντια και κάθετα, μήπως έχει προστεθεί κανένα νέο εφε;
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο εννοεί πως έχει αλλάξει η κίνηση των εικονιδίων όταν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Κινούμενα εικονίδια".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις των θεματων δεν βλεπω κατι διαφορετικο και στην εναλαγη καθετα η οριζοντια το ιδιο στην εξοικονομιση ενεργειας κατω απο ημερομηνια και ωρα κειμενο λεει και κινουμενο σχεδιο δεν θυμαμαι αν υπηρχε αυτη η επιλογη πριν.Edit:Αυτο που λεει ο Itchris86 ακριβως εννοω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και πριν το "κινούμενο σχέδιο".:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελοςπαντων αυτο εχω προσεξει μεχρι στιγμης σαν αλλαγη,επισημα λιστα με τις αλλαγες που εγιναν δεν εχουμε?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελοςπαντων αυτο εχω προσεξει μεχρι στιγμης σαν αλλαγη,επισημα λιστα με τις αλλαγες που εγιναν δεν εχουμε?

Όχι ακόμη.

 

Edit:

Το μόνο που βρήκα είναι το: even if the update has been made available for a full day now, no one seems to have noticed anything new, except some speed improvements. The firmware probably brings some bug fixes and stabilizes the software a bit more.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι κατα 20 ΜΒ μεγαλυτερη η 31 ειναι 143 ΜΒ και ψαχνω να δω καμια ουσιαστικη προσθηκη που να φαινεται με το ματι αλλα δεν βρισκω αλλη,να βελτιωσαν και αλλο paging file κλπ?Δεν ξερω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παοδοα εκανα αυτο που μου ειπατε για να αυξησω το χρονο κλειδωματος πηγα ρυθμισεις-ασφαλεια αυξησα το χρονο αλλα παλι κλειδωνει στα 5 sec που δεν το αγιζω τι να φταειει?Διευκρινιζω αναφερομαι στο κλειδωμα πληκτρολογιου και οχι του τηκεφωνου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κατι νεότερο για το changelog?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2605067#post2605067

 

Τιποτα ακομη, οταν βρεθει κατι θα το διαβασεις εδω.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ κάτοχοσ του Ν95 και εχω μια κάρτα μνημησ 1gb που είχε μέσα η συσκευασία. Σε αυτήν την κάρτα εχω εγκατεστημενεσ εφαρμογεσ(Garmin,Messenger,smartmovie etc) και παιχνιδια.Θέλω να παρω μια κάρτα μνήμης 4 η 8gb και η απορία μου ειναι η εξής:αν αλλάξω κάρτα μνημης και αντιγραψω όλα τα περιρχόμενα της πρώτησ στην καινούρια θα λειτουργουν τα προγραμματα κανονικά? Η μήπως θα πρεπει να τα κάνω εγκατασταση όλα απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα λειτουργούν.

Το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις είναι να αντιγραφούν όλα τα αρχεία και φάκελοι συμπεριλαμβανομένων των φακέλων συστήματος.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει στον υπολογιστή σου την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως θα κανω να κλειδωνει το πληκτρολογιο ρε παιδια οχι στα 5 δευτερολεπτα αλα στα 20?ακολουθησα τις οδηγιες μεσω ρυθμισεων ασφαλειας αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσω εφαρμογής όπως αυτή: http://www.my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?name=Handy_Keylock&fldAuto=102&faq=1

Το βρίσκεις στα γνωστά μαγαζάκια.

 

ΥΓ: Πάντως καλό θα ήταν να τσεκάρει και κάποιος άλλος κάτοχος της συσκευής για να μας πει αν είναι γενικευμένο το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο παιδια οταν για παραδειγμα ανοιγω τις επαφες να παρο καποιον τηλ μετα μενει πισω ο φακελος ανοιχτος και πανω στο φακελο εχει σηματακι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...