Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε κοροϊδεύουν!

Υπάρχει εσωτερική μπαταρία για το ρολόι ώστε να μην απορυθμίζεται όταν βγάζεις τη μπαταρία ή το έχει κλειστό για μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Δεν λέω ότι σίγουρα φταίει αυτή η μπαταρία, αλλά είναι μια πιθανότητα.

 

προς Θεού... η ημερομηνία αλλάζει χωρίς να βγάλουμε την μπαταρία του κινητού, αλλά κλείνοντάς το για κάποιες ώρες... τι σχέση έχει η εσωτερική μπαταρία? μην λέει ο καθένας ότι θέλει please

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ειναι πεντακαθαρα bug...τελος. Αφου παντα μα παντα πηγαίνει 2 μερες μπροστα.

δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση η εσωτερικη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα με την εγγραφή video...

Τραβάω video μέσα στο club και ο ήχος βγαίνει τελείως "μπουκωμένος".

Μπορώ να κάνω κάτι?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα με την εγγραφή video...

Τραβάω video μέσα στο club και ο ήχος βγαίνει τελείως "μπουκωμένος".

Μπορώ να κάνω κάτι?

 

ναι θα συμφωνησω απολυτα.ειναι το μπασο που βγαζουν τα ηχεια δν ειναι καποιο προβλιμα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Κατα έναν πολύ μεγάλο βαθμό είναι και θέμα μικροφώνου. Για να δεις αν το βίντεο έχει σωστό ήχο πρέπει να αναπαράγεις το αρχείο από τον υπολογιστή σου.
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα εγινα κατοχος ενός Nokia N95 που έχει το λογότυπο της vodafone. Πριν έρθει στα χέρια μου πέρασε μια βόλτα από το service της nokia στη Πάτρα για αλλαγη πλακέτας όπως μου είπαν όταν το παρέλαβα.Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν το ήθελε πλέον ο φίλος μου παρόλο που η επισκευή ήταν στα πλαίσια της εγγύησης.Είναι το πρώτο μου S60 nokia (πάντα κάτοχος nokia με τελευταία συσκευή το 6500 slide) και έχω κάποιες απορίες και θα ήμουν υπόχρεος αν θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει στο forum πού να κοιτάξω να βρω απαντήσεις στα εξής:

1) Πώς να αφαιρέσω εντελώς το vodafone live γιατί πρόσβαση στο internet θέλω μονο μεσω wifi.

2) Πώς να αλλάξω τις συντομεύσεις των πλήκτρων και το τι θα εμφανίζεται στην οθόνη ως επιλογή μενού συντομεύσεων.(πχ στο 6500 στην πάνω μπάρα έχω την ημερομηνία, στην μεσαία τίποτε και στην κάτω διάφορα προφίλ,εκθεση,radio,bluetooth...)

3) Πως να εμφανίζεται το όνομα και ο αριθμός της κάθε επαφής.(το μόνο που βρήκα είναι προβολή ονόματος,επιθέτου)

4) Μεχρι πόσα Gb memory card να αγοράσω;

Η εκδοση λογισμικού που έχει: V 30.0.015 Αυτά για αρχή...:D

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Κατα έναν πολύ μεγάλο βαθμό είναι και θέμα μικροφώνου. Για να δεις αν το βίντεο έχει σωστό ήχο πρέπει να αναπαράγεις το αρχείο από τον υπολογιστή σου.

Το video και στο pc και στο youtube βγαίνει μπουκωμένο.

Υπάρχει καμιά ρύθμιση που μπορεί να γίνει κατά την εγγραφή?Π.χ. να χαμηλώσω την ένταση στο κινητό?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα εγινα κατοχος ενός Nokia N95 που έχει το λογότυπο της vodafone. Πριν έρθει στα χέρια μου πέρασε μια βόλτα από το service της nokia στη Πάτρα για αλλαγη πλακέτας όπως μου είπαν όταν το παρέλαβα.Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν το ήθελε πλέον ο φίλος μου παρόλο που η επισκευή ήταν στα πλαίσια της εγγύησης.Είναι το πρώτο μου S60 nokia (πάντα κάτοχος nokia με τελευταία συσκευή το 6500 slide) και έχω κάποιες απορίες και θα ήμουν υπόχρεος αν θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει στο forum πού να κοιτάξω να βρω απαντήσεις στα εξής:

1) Πώς να αφαιρέσω εντελώς το vodafone live γιατί πρόσβαση στο internet θέλω μονο μεσω wifi.

2) Πώς να αλλάξω τις συντομεύσεις των πλήκτρων και το τι θα εμφανίζεται στην οθόνη ως επιλογή μενού συντομεύσεων.(πχ στο 6500 στην πάνω μπάρα έχω την ημερομηνία, στην μεσαία τίποτε και στην κάτω διάφορα προφίλ,εκθεση,radio,bluetooth...)

3) Πως να εμφανίζεται το όνομα και ο αριθμός της κάθε επαφής.(το μόνο που βρήκα είναι προβολή ονόματος,επιθέτου)

4) Μεχρι πόσα Gb memory card να αγοράσω;

Η εκδοση λογισμικού που έχει: V 30.0.015 Αυτά για αρχή...:D

1) Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

2) Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Κατάσταση αναμονής.

3) Δεν γίνεται.

4) Μέχρι 16GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

2) Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Κατάσταση αναμονής.

3) Δεν γίνεται.

4) Μέχρι 16GB.

Ευχαριστώ πολύ

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μέχρι 16?

Με τις 32GB δεν δουλευει?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν θα έχει πρόβλημα με τις 32GB κάρτες άλλα δεν νομίζω ότι έχει κυκλοφορήσει ακόμα τέτοια κάρτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μέχρι 16?

Με τις 32GB δεν δουλευει?

Αφού δεν κυκλοφορούν ακόμη...

Όποτε κυκλοφορήσουν βλέπουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί αλλά θέλω να αντικαταστήσω την κάρτα μνήμης του N95 μου σε 4gb ή 8gb. Αν κάνω copy-paste όλα τα αρχεία της θα δουλεύει κανονικά μετά; και όλα τα προγράμματα κτλ;

 

Αξίζει επίσης να πάρω Micro SD class 6?

 

Ευχαριστώ πολύ

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα δουλεύουν, απλά κατά την αντιγραφή των δεδομένων να αντιγράψεις και τους κρυφούς φακέλους και αρχεία συστήματος.

Αυτή είναι ιδανική.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν εχει υποθει αλλα πιθανοτατα βγηκε hack και για το τελευταιο firmware (v. 31). δε το εχω δοκιμασει ακομα.

 

αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν απο οσους το εχουν βαλει ολοι εχουν προβλημα με την ωρα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν εχει υποθει αλλα πιθανοτατα βγηκε hack και για το τελευταιο firmware (v. 31). δε το εχω δοκιμασει ακομα.

 

αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν απο οσους το εχουν βαλει ολοι εχουν προβλημα με την ωρα.

Eγω με αυτο το firmware δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του Ν95 μολις μια μερα καιθαηθελα να ρωτησω καταρχην απο που μπορω να κατεβασω κανενα καλο θεμα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητό.

Εφόσον είσαι νέος, δες αυτό:

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Έκανα ότι είπες και το κινητό έγινε όπως το ήθελα, με νέο firmware V 31.0.017. Όλα καλά λοιπόν μέχρι σημερα το μεσημέρι, που ενώ το είχα φορτίσει πλήρως το πρωί πριν μια ώρα μου έσβησε από μπαταρία!Δεν το χρησιμοποίησα καθόλου, μίλησα μονο γαι 3.5 λεπτά συνολικά. Προσπαθώ να δω αν τρέχει κάποια εφαρμογή αλλά δεν βλέπω τιποτε... το μόνο που διαπίστωσα είναι ένα εικονίδιο κάτω από την ένδειξη της μπαταρίας. Είναι τέσσερα τετραγωνάκια και το εικονίδιο αυτό πότε φαίνεται και πότε εξαφανίζεται. Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει;
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Έκανα ότι είπες και το κινητό έγινε όπως το ήθελα, με νέο firmware V 31.0.017. Όλα καλά λοιπόν μέχρι σημερα το μεσημέρι, που ενώ το είχα φορτίσει πλήρως το πρωί πριν μια ώρα μου έσβησε από μπαταρία!Δεν το χρησιμοποίησα καθόλου, μίλησα μονο γαι 3.5 λεπτά συνολικά. Προσπαθώ να δω αν τρέχει κάποια εφαρμογή αλλά δεν βλέπω τιποτε... το μόνο που διαπίστωσα είναι ένα εικονίδιο κάτω από την ένδειξη της μπαταρίας. Είναι τέσσερα τετραγωνάκια και το εικονίδιο αυτό πότε φαίνεται και πότε εξαφανίζεται. Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει;

 

είναι το εικονίδιο για το wi-fi.

Έχεις τίποτα τοπικά δίκτυα και το έχεις βάλει να συνδέεται, όποτε τα βρ΄σικει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο που αναφέρεις είναι το WiFi (WLAN) και σου έφαγε τη μπαταρία διότι όλη την ώρα έψαχνε να βρει δίκτυο ή είχε συνδεθεί σε κάποιο.

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο LAN και στο "Προβολή διαθέσιμων WLAN" βάζεις "ΠΟΤΕ".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...