Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις πως να γινει μονιμη η λειτουργεια επιλογες zοοm στον brοwser γιατι οποτε θελει το κανει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις πως να γινει μονιμη η λειτουργεια επιλογες zοοm στον brοwser γιατι οποτε θελει το κανει?

Δεν γίνεται να επιλέξεις από την αρχή το ποσοστό του zoom.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επιλέξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς, Ιστός > Ρυθμίσεις > Σελίδα > Μεγεθος γραμμ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να γινει μονιμη η λειτουργεια επιλογες zοοm στον brοwser γιατι οποτε θελει το κανει?

Δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς αλλά πατώντας * και # αυξομειώνεις το επίπεδο ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί να είναι συνέχεια το ζουμ στο 70% πχ, ώστε να χωράει περισσότερη σελίδα στην οθόνη του κινητού.

Δεν νομίζω το ζουμ να μπορεί να είναι μόνιμο πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορεί να γίνει. Το μόνο που γίνεται ειναι αυξηθεί/μειωθεί το μέγεθος των γραμμάτων έτσι ώστε να εμφανίζονται πιο πολλά στην οθόνη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βλέπεις περισσότερες πληροφορίες, υπάρχει και ο mini map. Ο browser είναι προσαρμοσμένος σε εκείνο το επίπεδο ζουμ ωστε οι γραμματοσειρές να είναι ευανάγνωστες απο τον χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα να ειναι ευαναγνωστες , αλλα οταν ειναι το zoom στο 50 % βλεπεις αρκετα πραγματα και μπορεις να διαβασεις τα γραμματα εκτος και αν ειναι τεραστια η ιστοσελιδα.Το θεμα ειναι οτι ο browser μου εμφανιζει αυτην την επιλογη οταν κρινει οτι ειναι απαραιτητη
Link to comment
Share on other sites

εαν μπω στην διαδικασια να κανω format,επειδη αρχικα μου εκανε κατι περιεργα το κινητο,με την αναβαθμιση με το upload στην εκδοση 30 ξαναπερνιεται το λογισμικο?
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει την αναβάθμιση, δεν τη χάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε, τα μυνήματα που έχω αποθηκευμένα πως μπορώ να τα μεταφέρω σε άλλο τηλ?έχω και κάποια στο ''φάκελοι μου''. :blink:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Σε τι κινητό θέλεις να τα μεταφέρεις;

Αν είναι σε άλλο S60, γίνεται. Αν είναι σε άλλη συσκευή δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του pc suite. Θα συνδέσεις πρώτα το κινητό σου με τον υπολογιστή, θα κρατήσεις αντίγραφο των μηνυμάτων και μετά θα κάνεις το αντίστορφο στο άλλο τηλέφωνο.

 

Και όπως είπε και ο Σταύρος, θα δουλέψει μόνο αν είναι και τα 2 Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του pc suite. Θα συνδέσεις πρώτα το κινητό σου με τον υπολογιστή, θα κρατήσεις αντίγραφο των μηνυμάτων και μετά θα κάνεις το αντίστορφο στο άλλο τηλέφωνο.

 

Και όπως είπε και ο Σταύρος, θα δουλέψει μόνο αν είναι και τα 2 Νοκια.

Παιδιά ευχαριστώ πολύ.Είναι και τα δύο nokia;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει την αναβάθμιση, δεν τη χάνεις.

δηλαδη αν κανω φορματ, κανοντας την διαδικασια τις αναβαθμισεις ξαναπερναει το λειτουργικο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν κανω φορματ, κανοντας την διαδικασια τις αναβαθμισεις ξαναπερναει το λειτουργικο?

Όταν κάνεις φορμάτ στο κινητό δεν χάνεται το λογισμικό, παραμένει μέσα στην μνήμη ROM. Το φορμάτ στα κινητά δεν είναι όπως στους υπολογιστές.

Αν θες να κάνεις αναβάθμιση στο κινητό δεν χρειάζεται να κάνεις πιο πριν φορμάτ, γιατί πολύ απλά με την αναβάθμιση θα περαστεί έκδοση του λογισμικού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πριν μπω στην διαδικασια του φορματ θα κανω την αναβαθμιση,γιατι φιλε μου μολις το πρωτοπηρα κολλουσε και εκανε απο μονο του επανεκινησεις,πολυ πιθανον να εφταιγε και η καρτα μνημης,τωρα που την εχω βγαλει μονο μια φορα μου το εκανε αυτο την ωρα που πηγα να βγαλω μια φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο να εφταιγε η καρτα μια και οι καρτες τις nokia δημιουργουν ολο προβληματα. Οι κατρες που συνεργαζονται καλυτερα με τις συσκευες μας ειναι οι sandisk. Περα απο αυτο εαν θελεις μπορεις να κανεις hard format για να εισαι 100% σιγουρος για το προβλημα αλλα και για να μαθεις καλυτερα την συσκευη σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο να εφταιγε η καρτα μια και οι καρτες τις nokia δημιουργουν ολο προβληματα. Οι κατρες που συνεργαζονται καλυτερα με τις συσκευες μας ειναι οι sandisk. Περα απο αυτο εαν θελεις μπορεις να κανεις hard format για να εισαι 100% σιγουρος για το προβλημα αλλα και για να μαθεις καλυτερα την συσκευη σου :)

παραγγειλα μια sandisc 4 gb θα δειξει,και να σου πω,το λογισμικο μετα το φορματ υο περναω με την διαδικασια της αναθαθμισης?

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό δεν επιρρεάζεται απο το φορμάτ. Αν εννοείς τα δεδομένα σου, τότε τα επαναφέρεις είτε απο το μενού μνήμη (αντίγραφο ασφαλείας) ή απο το pc suite.
Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό δεν επιρρεάζεται απο το φορμάτ. Αν εννοείς τα δεδομένα σου, τότε τα επαναφέρεις είτε απο το μενού μνήμη (αντίγραφο ασφαλείας) ή απο το pc suite.

μισο για να καταλαβω,οταν κανω φορματ δεν διαγραφετε το λογισμικο?αν διαγραφονται μονο τα δεδομενα τοτε δεν κανω τιποτα......εκτος αν εφταιγε η καρτα μνημης,θα ξερω σε λιγες μερες.......

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τα πάντα επανέρχονται στην αρχική τους κατάσταση, δηλαδή η συσκευή καθαρίζει απο τα πάντα που υπάρχουν στην μνήμη της. Αλλά όχι, το λογισμικό του τηλεφώνου, συμπεριλαμβανομένου και των αναβαθμίσεων που έχεις περάσει, δεν επιρρεάζονται. Αν γινόταν κάτι τέτοιο, θα έπρεπε κάθε φορά που φορμάρεις το τηλέφωνό σου, να το ξαναναβαθμίζεις. Και αυτό δεν είναι λογικό.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τα πάντα επανέρχονται στην αρχική τους κατάσταση, δηλαδή η συσκευή καθαρίζει απο τα πάντα που υπάρχουν στην μνήμη της. Αλλά όχι, το λογισμικό του τηλεφώνου, συμπεριλαμβανομένου και των αναβαθμίσεων που έχεις περάσει, δεν επιρρεάζονται. Αν γινόταν κάτι τέτοιο, θα έπρεπε κάθε φορά που φορμάρεις το τηλέφωνό σου, να το ξαναναβαθμίζεις. Και αυτό δεν είναι λογικό.

Το προβλημα μου ειναι οτι απο την πρωτη μερα που πηρα το τηελεφωνο κολλουσε και εκανε διαρκως απο μονο του επανεκινηση,του εβγαλα την καρτα που του ειχα βαλει και τουλαχιστον σαν τηλεφωνο λειτουργει μια χαρα,εαν παω να χρησιμοποιησω μια αλλη λειτουργια(παιχνιδι,καμερα,κτλ....)ειναι πολυ πιθανον να κολλησει,γι αυτο πιστευω οτι φταιει το λογισμικο του.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...