Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλο θα ειναι να κανεις στο κινητο σου hard format και format στην καρτα..

Μετα να τα ξανα περασεις ολα απο την αρχη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα και soft και hard reset... Το θέμα είναι ότι έχει χάσει πλέον και τις default εφαρμογές του συστήματος... Παράξενο... Το μόνο που θέλω είναι να μπορέσει να συνδεθεί στον υπολογιστή για να κάνω reflash... Έχεις κάτι άλλο υπόψιν σου?:( Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. :)
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα καινούργια,μεγαλύτερη κάρτα, η διαδικασία είναι, ενεργοποιηση του "να φαινονται τα κρυφα αρχεία", αντιγραφή όλων στον υπολογιστη, μετονομασία της νέας κάρτας με ίδιο όνομα με την παλιά και αντιγραφή από τον υπολογιστη στην κάρτα, σωστά;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς.

Αρκεί να φορμάρεις τη νέα κάρτα από το κινητό και να την ονομάσεις απ' αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θα ξανακάνω μια ερώτηση που είχα κάνει 3-4 σελίδες πίσω μιας και τέλειωσαν τώρα οι διακοπές και έχουμε όλο τον κόσμο πίσω στο forum. Ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να ηχογραφεί τη συνομιλία σου την ώρα που μιλάς; Θυμάμαι 1-2 μοντέλα άλλων εταιριών είχαν κ ειδικό κουμπάκι πιο παλιά που ξεκινούσε την εφαρμογή σε περίπτωση που,ας πούμε, την ώρα που μιλούσες κάποιος ξεκινούσε να σου δίνει οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θα ξανακάνω μια ερώτηση που είχα κάνει 3-4 σελίδες πίσω μιας και τέλειωσαν τώρα οι διακοπές και έχουμε όλο τον κόσμο πίσω στο forum. Ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να ηχογραφεί τη συνομιλία σου την ώρα που μιλάς; Θυμάμαι 1-2 μοντέλα άλλων εταιριών είχαν κ ειδικό κουμπάκι πιο παλιά που ξεκινούσε την εφαρμογή σε περίπτωση που,ας πούμε, την ώρα που μιλούσες κάποιος ξεκινούσε να σου δίνει οδηγίες.

 

Μπορείς να το κάνεις αυτό. Το τηλέφωνο έχει ενσωματωμένη εφαρμογή ηχογράφησης, την οποία μπορείς να ενεργοποιήσεις τη στιγμή που θα σου χρειαστεί. Απλά στην έγγραφη κάθε 5 δευτερόλεπτα ακούγεται ένα μπιπ για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων. Αν θέλεις ηχογράφηση συνομιλίας χωρίς μπιπ, υπάρχουν σχετικές εφαρμογές που το επιτυγχάνουν. Αν ανατρέξεις στο σχετικό θέμα των εφαρμογών, θα μπορέσεις να βρεις αυτό που θέλεις. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

άψογος + ακριβής . thanks

 

κ μια αλλη ερωτηση που θυμηθηκα...εχω πληρωσει 3ετια στο gps προγραμμα της nokia.

αν το ξηλώσω και βάλω κάτι άλλο, θα πρέπει να πληρώσω εκ νέου ή υπάρχουν "δωρεάν" προγράμματα?

η κάλυψη ποιού προγράμματος θεωρείται η καλύτερη; τα ορόσημά μου θα εξακολουθήσουν να λειτουργούν;

Link to comment
Share on other sites

άψογος + ακριβής . thanks

 

κ μια αλλη ερωτηση που θυμηθηκα...εχω πληρωσει 3ετια στο gps προγραμμα της nokia.

αν το ξηλώσω και βάλω κάτι άλλο, θα πρέπει να πληρώσω εκ νέου ή υπάρχουν "δωρεάν" προγράμματα?

η κάλυψη ποιού προγράμματος θεωρείται η καλύτερη; τα ορόσημά μου θα εξακολουθήσουν να λειτουργούν;

Δεν χρειάζεται να πληρώσεις... είναι δωρεάν.

Υπάρχουν τα Sygic & Garmin.

Δες τα ανάλογα θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι μπορουμε να βαλουμε οταν χτυπαει το τηλ καποιο βιντεο να εμφανιζεται ξερει κανεις τιποτα?

Ναι μπορείς.

Πήγαινε στα Προφίλ (όπως θα έβαζες και ήχο) και αντί για αυτού επέλεξε βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και Χρόνια Πολλά σε όλους και όλες.

Έχω φτιάξει μια playlist με μερικά τραγούδια και όταν ξεκινά η αναπαραγωγή τα κομμάτια εναλλάσονται το ένα μετά το άλλο με τρομερή ταχύτητα χωρίς να παίζει τίποτα.:wacko:Το ίδιο συμβαίνει και όταν πηγαίνω από τη ''μουσική'',''όλα τα κομμάτια''. Αποτέλεσμα δεν μπορώ ν'ακούσω μουσική.Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο? Any help?:(

Σημ: Τα mp3 είναι αποθηκευμένα στη κάρτα μνήμης και σε φάκελλο που τον έχω ονομάσει ''Μp3''

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

και καποιος player που να παιζει mp4 γιατι το coreplayer μου τραβαει κοληματα

 

Για ποιο λογο γραφεις εδω και οχι στης εφαρμογες?

 

Θα σε παρακαλεσω να ρωτησεις εκει και οχι οπου σου ερχεται.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Επισης υπαρχει και η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

 

ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM - ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ!

 

 

Edit:

Σταυρο με προλαβες :)

 

Παιδιά γειά σας και Χρόνια Πολλά σε όλους και όλες.

Έχω φτιάξει μια playlist με μερικά τραγούδια και όταν ξεκινά η αναπαραγωγή τα κομμάτια εναλλάσονται το ένα μετά το άλλο με τρομερή ταχύτητα χωρίς να παίζει τίποτα.:wacko:Το ίδιο συμβαίνει και όταν πηγαίνω από τη ''μουσική'',''όλα τα κομμάτια''. Αποτέλεσμα δεν μπορώ ν'ακούσω μουσική.Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο? Any help?:(

Σημ: Τα mp3 είναι αποθηκευμένα στη κάρτα μνήμης και σε φάκελλο που τον έχω ονομάσει ''Μp3''

 

@ponstan ακουω σπανια μουσικη απο το κινητο και δεν εχω δημιουργησει playlist.

Εαν θελεις εγκατεστησε την εφαρμογη LCG Jukebox που εχει την επιλογη Play Folder. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και Χρόνια Πολλά σε όλους και όλες.

Έχω φτιάξει μια playlist με μερικά τραγούδια και όταν ξεκινά η αναπαραγωγή τα κομμάτια εναλλάσονται το ένα μετά το άλλο με τρομερή ταχύτητα χωρίς να παίζει τίποτα.:wacko:Το ίδιο συμβαίνει και όταν πηγαίνω από τη ''μουσική'',''όλα τα κομμάτια''. Αποτέλεσμα δεν μπορώ ν'ακούσω μουσική.Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο? Any help?:(

Σημ: Τα mp3 είναι αποθηκευμένα στη κάρτα μνήμης και σε φάκελλο που τον έχω ονομάσει ''Μp3''

 

μήπως τα έχεις σβήσει, δεν έχεις πατήσει ανανέωση στο πρώτο μενού κι έτσι το κινητό βλέπει τους τίτλους αλλά όχι τα αρχεία;

μήπως αντέγραψες στο κινητό την playlist κι όχι τα κομμάτια;

Link to comment
Share on other sites

μήπως τα έχεις σβήσει, δεν έχεις πατήσει ανανέωση στο πρώτο μενού κι έτσι το κινητό βλέπει τους τίτλους αλλά όχι τα αρχεία;

μήπως αντέγραψες στο κινητό την playlist κι όχι τα κομμάτια;

Ευχαριστώ φίλε georgesim. Με το ''ανανέωση έστρωσε'':)

 

Για ποιο λογο γραφεις εδω και οχι στης εφαρμογες?

 

Θα σε παρακαλεσω να ρωτησεις εκει και οχι οπου σου ερχεται.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Επισης υπαρχει και η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

 

ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM - ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ!

 

 

Edit:

Σταυρο με προλαβες :)

 

 

 

@ponstan ακουω σπανια μουσικη απο το κινητο και δεν εχω δημιουργησει playlist.

Εαν θελεις εγκατεστησε την εφαρμογη LCG Jukebox που εχει την επιλογη Play Folder. :)

Ευχαριστώ gianpithio.Αναγκάστηκα και μετακίνησα τα mp3 στον κυρίως φάκελλο κι έσβησα το φάκελο ''mp3'' και τα subfolders που είχα σ'αυτόν.Θα το δοκιμάσω;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΡΟΔΟ.... ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΟΧΘΕΣ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ.. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΕΙΩ, ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΚΡΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ.. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ? :cry: :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΡΟΔΟ.... ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΟΧΘΕΣ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ.. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΕΙΩ, ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΚΡΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ.. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ? :cry: :cry: :cry:

Κάτι θα πειράχτηκε στην κάμερα από την πτώση, οπότε είναι καλύτερα να το πας σε ένα κοντινό σου nokia shop να το κοιτάξουν. θα σου ελέγα να κάνεις φορμάτ μήπως γίνει κάτι αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κάτι.

 

Υ.Γ. Καλό θα ήταν να μην γράφεις με κεφαλαία, γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Γράφε με μικρούς χαρακτήρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γειαααα

θα ηθελα να μου πειτε εναν καλο converter για να βαζω ταινιες στο Ν95... αν γινεται κατι κ με υποτιτλους δεν με χαλαει... ;)

:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

γειαααα

θα ηθελα να μου πειτε εναν καλο converter για να βαζω ταινιες στο Ν95... αν γινεται κατι κ με υποτιτλους δεν με χαλαει... ;)

Χρησιμοποίησε τον SUPER video converter.

 

Για τους υπότιτλους δες τι μπορείς να κάνεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και εκει που μου ζηταει video size τι να βαλω ωστε να ειναι καλη ποιοτητα κ μικρο μεγεθος το βιντεο?
:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

320x240 είναι το ιδανικό για το κινητό, αλλά αν το συνδέσεις για να το δεις σε τηλεόραση θα αλλοιώνεται είναι η αλήθεια.

 

Ας μη βγούμε άλλο off topic... :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο που τραβαω με το κινητο μου δεν παιζουν στο πισι. κολανε.

τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω εγω για να τα βλεπω?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΡΟΔΟ.... ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΟΧΘΕΣ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ.. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΕΙΩ, ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΚΡΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ.. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ? :cry: :cry: :cry:

 

δοκιμασες να κανεις φορματ???αν εκανες και δν εγινε τπτ καλυτερα να το πας στην νοκια;)

Link to comment
Share on other sites

γινεται να απενεργοποιησω την επιλογη στο:

 

εργαλεια/ρυθμισεις/γενικες/εντ.θεσης/διακομιστ.εντοπισμου/σημειο προσβασης ?

 

ειχα διαλεξει wind gprs, νομιζοντας οτι θα δουλευε ετσι το A-GPS, γιατι δεν νομιζω να λειτουργουσε,και ας το εχω κλικαρει.

αλλα μου ετρωγε την καρτα στο garmin.

και τωρα εχει εξαφανιστει η επιλογη "κανενα". :worry:

και απλα εχω σβησει τη διευθυνση διακομιστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...