Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλό pc suite εννοείς το 6,85??

 

Να ρωτήσω και κάτι αλλό, στον κινητο με το που το συνδέω δεν δείχνει καμία ενδειξη, δεν επρεπε να δείχνει κατι εστώ να φωτίζει η οθόνη??

 

Δοκίμασα και σε Linux pc αλλά τιποτα!

Ναι το 6.85 εννοώ.

 

Κανονικά θα έπρεπε με το που συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή να σου εμφανίζει ένα pop-up μενού και να σε ρωτά το είδος στης σύνδεσης που επιθυμείς να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις αν μεσω των υπηρεσιων της WIND PLUS χρεωνεται η χρηση του Windows Live Messenger?

 

και να χρεωνοταν δν γινετε να μπεις μεσω του plus μονο μεσο wifi

Link to comment
Share on other sites

FM Antenna - Listen to u'r Phone Radio without Earphones

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/antenna00.jpg

 

If you don’t like idea about carrying the headphones there is a simple aerial that replaces the headset and enables you to use your lovely phone as a stand-alone high quality FM radio.

 

Aerial is 150mm long, 4mm diameter and can be adjusted through 180 degrees; it is made of flexible wire and plastic coated for safety. It conveniently replaces the headphone lead as an aerial source, and can be easily adjusted for optimum reception in any environment where listening on the supplied wired headphones was previously possible.

 

 

Read More...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 6.85 εννοώ.

 

Κανονικά θα έπρεπε με το που συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή να σου εμφανίζει ένα pop-up μενού και να σε ρωτά το είδος στης σύνδεσης που επιθυμείς να κάνεις.

 

Συγνώμη ρε παιδια για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά πηγα σε μαγαζί για το κινητο και αρχισαν να μου λένε θέλω 50€ για να στο κάνω debrand και οι τεχικοι μου αυτο οι τεχνικοι μου εκεινο εσεις δεν ξέρετε λες και ειμαστε νεαντερταλ, και γενικά μόνο για να το δουν σου ζητάνε 50αρα!!

 

Να διευκρινίσω κάποια πραγματα το κινητο ειναι vodafone live και εγω έχω βάλει μεσα καρτα wind!!!

Δοκίμασα να τρεχω το pc suite και χωρις κάρτα αλλά και πάλι δεν βρίσκει τοι κινητό!!!

 

Επίσης προγράμματα navigation και γενικα διαφορα μπορώ να τα περάσω και με bluetooth μονο upgrade δεν γίνεται να κάνεις χωρίς καλώδιο (DKE-2) έτσι δεν είναι???

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδια για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά πηγα σε μαγαζί για το κινητο και αρχισαν να μου λένε θέλω 50€ για να στο κάνω debrand και οι τεχικοι μου αυτο οι τεχνικοι μου εκεινο εσεις δεν ξέρετε λες και ειμαστε νεαντερταλ, και γενικά μόνο για να το δουν σου ζητάνε 50αρα!!

 

Να διευκρινίσω κάποια πραγματα το κινητο ειναι vodafone live και εγω έχω βάλει μεσα καρτα wind!!!

Δοκίμασα να τρεχω το pc suite και χωρις κάρτα αλλά και πάλι δεν βρίσκει τοι κινητό!!!

 

Επίσης προγράμματα navigation και γενικα διαφορα μπορώ να τα περάσω και με bluetooth μονο upgrade δεν γίνεται να κάνεις χωρίς καλώδιο (DKE-2) έτσι δεν είναι???

Μπορείς να συνδέσεις το κινητό με το PC Suite μέσω bluetooth.

 

Αν τους αφήσεις να στο κάνουν debrand θα χάσεις την εγγύηση. Πέρα απ' αυτό, αν θέλεις μπορείς να το κάνεις και μόνος σου debrand, μη τους δώσεις 50€!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις το κινητό με το PC Suite μέσω bluetooth.

 

Αν τους αφήσεις να στο κάνουν debrand θα χάσεις την εγγύηση. Πέρα απ' αυτό, αν θέλεις μπορείς να το κάνεις και μόνος σου debrand, μη τους δώσεις 50€!

 

Οκ έχω διαβάσει και είναι σχετικά εύκολη η διαδικασία για να το κάνω debrand αλλά για την διαδικάσία αυτή δεν χρειάζεται cable connection???

Το ΝSS υποστηρίζει bluetooth???

Επίσης update μπορείνα να γίνει με bluetooth πάλι cable δεν θέλει???

Link to comment
Share on other sites

Οκ έχω διαβάσει και είναι σχετικά εύκολη η διαδικασία για να το κάνω debrand αλλά για την διαδικάσία αυτή δεν χρειάζεται cable connection???

Το ΝSS υποστηρίζει bluetooth???

Επίσης update μπορείνα να γίνει με bluetooth πάλι cable δεν θέλει???

Θα χρειαστείς το καλώδιο αναγκαστικά, δεν γίνεται μέσω bluetooth.

 

Τώρα όσο αφορά το καλώδιο και το πρόβλημα σύνδεσης που έχεις, εφόσον δοκίμασες όσα σου γράψαμε εδώ στο forum δεν βλέπω άλλη λύση εκτός από το να πας σε ένα Nokia Shop και να τους ζητήσεις να ελέγξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι.χρειαζομε τα φωτα σας.εχτες προσπαθωντασ να διαγραψω μια εφαρμογη στο τελειωμα κολισε.πατησα το 7370 να επανελθει αλλα απο τοτε ανοιγει το τηλ δειχνεο νοκια και μετα ασπρη οθονη.καμια ιδεα κανεισ ?
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι.χρειαζομε τα φωτα σας.εχτες προσπαθωντασ να διαγραψω μια εφαρμογη στο τελειωμα κολισε.πατησα το 7370 να επανελθει αλλα απο τοτε ανοιγει το τηλ δειχνεο νοκια και μετα ασπρη οθονη.καμια ιδεα κανεισ ?

Για αρχή προσπάθησε να κάνεις εκκίνηση χωρίς τη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τζιφοσ τιποτα

Μάλλον πας για format πλέον...

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, εφόσον δεν ολοκληρώνεται η εκκίνηση του λειτουργικού.

 

Δοκίμασε αυτό:

Για να ξεκινήσετε σε Safe Mode:

 

  • Με κλειστό το κινητό πιέστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο «επεξεργασίας» (αυτό που φέρει την εικόνα του μολυβιού).
  • Συνεχίζοντας να κρατάτε πατημένο το παραπάνω πλήκτρο, ενεργοποιήστε το κινητό.
  • Στο ερώτημα του κωδικού PIN απελευθερώστε το πλήκτρο και δώστε το PIN σας. Στη συνέχεια ξανακρατήστε πατημένο το πλήκτρο «επεξεργασίας» μέχρι να ολοκληρωθεί η εκκίνηση του λειτουργικού συστήματος.
  • Απεγκαταστήστε την εφαρμογή που σας δημιουργεί τα προβλήματα εκκίνησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οκ εβγαλα ακρη.πατωντασ με κλιστο τιλ σινεχωμενα τα 3 πλικτρα.και τορα κανο αναβαθμισι χανα για να ειμια σιγοθροσ.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

οκ εβγαλα ακρη.πατωντασ με κλιστο τιλ σινεχωμενα τα 3 πλικτρα.και τορα κανο αναβαθμισι χανα για να ειμια σιγοθροσ.ευχαριστω.

Έκανες format;

Δεν στο πρότεινα εξ αρχής διότι υπέθεσα πως έχεις δεδομένα τα οποία δεν θέλεις να τα χάσεις.

Τέλος πάντως τέλος καλά όλα καλά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινήσετε σε Safe Mode:

  • Με κλειστό το κινητό πιέστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο «επεξεργασίας» (αυτό που φέρει την εικόνα του μολυβιού).
  • Συνεχίζοντας να κρατάτε πατημένο το παραπάνω πλήκτρο, ενεργοποιήστε το κινητό.
  • Στο ερώτημα του κωδικού PIN απελευθερώστε το πλήκτρο και δώστε το PIN σας. Στη συνέχεια ξανακρατήστε πατημένο το πλήκτρο «επεξεργασίας» μέχρι να ολοκληρωθεί η εκκίνηση του λειτουργικού συστήματος.
  • Απεγκαταστήστε την εφαρμογή που σας δημιουργεί τα προβλήματα εκκίνησης.

 

 

Ξέρεις αν αυτό γίνεται και σε τηλέφωνα που δεν έχουν εξειδικευμένο πλήκτρο μολυβιού, αλλά οι εντολές επεξεργασίας επιτελούνται με το #, όπως π.χ στα Ν82, 6120 classic, 6110 Navigator κλπ??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Exete valei tin V20.0.015 firmware sto N95 sas?Twra einai san na exw 2 N95 8Gb,mono to multimedia menu den allaksan...Eleos.Den ftiaxnan kati simantiko,opws na eisagoun kanenan neo codec sto real player,to menou tou 8Gb tous marane...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν αυτό γίνεται και σε τηλέφωνα που δεν έχουν εξειδικευμένο πλήκτρο μολυβιού, αλλά οι εντολές επεξεργασίας επιτελούνται με το #, όπως π.χ στα Ν82, 6120 classic, 6110 Navigator κλπ??? :confused:

Δεν γνωρίζω Πάνο.:O

Αν είχες προσέξει υπήρχε και αντίστοιχο post και στο S60 Platform FAQ, αλλά διαγράφηκε, λόγω του ότι ίσως υπάρξει σύγχυση σε χρήστες με νέα μοντέλα S60.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να την υπογράψεις γιατί είναι unsigned

Για το πως βγάζουμε πιστοποιητικό και υπογράφουμε δες εδώ.

 

Ποτε δεν καταφερα να το κανω αυτο, αν καποιος το κανει για μενα θα ειναι μεγαλη χαρη!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Do-It-Yourself: Simple Nokia N95 Desktop Stand

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/stand00.jpg

 

Περισσότερα καθώς και εικόνες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Do-It-Yourself: Simple Nokia N95 Desktop Stand

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/stand00.jpg

 

Περισσότερα καθώς και εικόνες εδώ.

 

xaxxaaxxaaxa πολυ καλο ρε φιλε itchrist προτοτυπο :lol::lol:

 

γνωριζει κανεις αν γινεται να απεγκαταστησουμε το nokia maps με καποιο τροπο?γιατι δεν μου χρειαζεται και μου την ψιλοδινει να ειναι μεσα στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν γινεται να απεγκαταστησουμε το nokia maps με καποιο τροπο?γιατι δεν μου χρειαζεται και μου την ψιλοδινει να ειναι μεσα στο κινητο

Να το απεγκαταστήσεις, δεν γίνεται διότι είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να διαγράψεις τους χάρτες από τη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια help,μηπως εχετε καμια ιδεα γιατι δεν μπορει να γινει το update του τηλεφωνου μου και κολλαει πριν ξεκινησει,μου γραφει update failure ή κατι τέτοιο!εχω αλλαξει το product code με nemesis κλπ!Το τηλεφωνο εχει την 10 έκδοση!!!Ακομα,δεν ξερω αν παιζει κανενα ρολο αυτο απλα το αναφερω!
Link to comment
Share on other sites

Nokia N95 slider is wobble!

Finally there is a solution on the horizon, Christian from the SW blog sent his N95 to the Nokia Service Point to fix the wobbly slider and discovered that they have put new redesigned rails and that his N95 finally has a rock-solid slider!!!

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/slider00.jpg

 

Περισσότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μετατρέψω τα βίντεο που τραβάει το Ν94 από mp4 σε mpeg?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μετατρέψω τα βίντεο που τραβάει το Ν94 από mp4 σε mpeg?

 

Ευχαριστώ.

 

N94 ?:confused: :O

Φυσικα Ν95 ηθελες να γραψεις !:p

Υπαρχει αναλογη ενοτητα στο computing .

Εππλεον ,google it ,κυκλοφορουν αρκετοι converters .

πχ : http://www.imtoo.com/mpeg-encoder.html

 

 

============================================

 

HOT: N95 Navi Edition in Black coming in April

 

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/6907_The_N95_in_black_What_gives.php

http://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-Quadband-Megapixel-Kamera-Branding/dp/B0014BPRDY

 

http://symbianwebblog.wordpress.com/2008/03/10/hot-n95-navi-edition-in-black-coming-in-april/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

N94 ?:confused:

Υπαρχει αναλογη ενοτητα στο computing .

Εππλεον ,google it ,κυκλοφορουν αρκετοι converters .

 

N95 ήθελα να γράψω. :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...