Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του ειχε σπασει η οθονη και το ειχε παει για επισκευη. καποια λαδια του εκαναν και απο τοτε παιζει μονο με κοσμοτε. σιγουρα το εχουν κλειδωσει. προσπαθησα απο το μενου με επιλογη δικτυου αλλα απορριπτει τα αλλα δικτυα.

πως ξεκλειδωνει ????? ειναι κατι που μπορω να κανω μονος μου ή πρεπει να παει καπου ???

Όταν βάζεις άλλη κάρτα τι μήνυμα εμφανίζει ?

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν βάζεις άλλη κάρτα τι μήνυμα εμφανίζει ?

 

Φιλικά

 

δεμ εμφανιζει καποιο μηνυμα. το ανοιγω και δεν πιανει κανενα δικτυο. παΩ στις ρυθμισεις βαζω χειροκινητη λειτουργια για να συνδεθει στο δικτυο και μου λεει η αιτηση απορριφθηκε ...ή κατι τετοιο ...

Link to comment
Share on other sites

δεμ εμφανιζει καποιο μηνυμα. το ανοιγω και δεν πιανει κανενα δικτυο. παΩ στις ρυθμισεις βαζω χειροκινητη λειτουργια για να συνδεθει στο δικτυο και μου λεει η αιτηση απορριφθηκε ...ή κατι τετοιο ...

Αν ήταν κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο θα σου έβγαζε εισάγετε σωστή κάρτα .

Δεν θα σε έβαζε καθόλου στο μενού .

Κάτι άλλο συμβαίνει .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με Ν95 πριν από λίγο καιρό ενώ έμπαινα στην κάμερα δεν μου έδειχνε τίποτα στην οθόνη και ούτε μπορούσα να φωτογραφήσω ή να τραβήξω video. H κάμερα που βρίσκεται πάνω από την οθόνη λειτουργούσε κανονικά. Το ανοιξα για να το καθαρίσω και η καμερα λειτουργούσε κανονικά. Όμως δεν λειτουργούσε η κάμερα πα΄νω απο την οθόνη αλλα δεν με ένοιαζε γιατι δεν την χρησιμοποιώ. Τώρα πάλι μου εμφάνισε το ίδιο πρόβλημα λειτουργει η μπροστινή και όχι η πίσω. Το πρόβλημα εμφανίστηκε αφού το κινητό μου έκλεισε από μπαταρία και το άνοιξα μετα από αρκετες ώρες. Σημειώση τη πρώτη φορά είχα κανει και Hard reset. Ξέρετε κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο θα σου έβγαζε εισάγετε σωστή κάρτα .

Δεν θα σε έβαζε καθόλου στο μενού .

Κάτι άλλο συμβαίνει .

 

Φιλικά

 

φιλε εισαι σιγουρος γι αυτο ?

η συσκευη ανοιγει και χωρις να εχει καρτα μεσα. σαν υπολογιστης ...

τι αλλο να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι σιγουρος γι αυτο ?

η συσκευη ανοιγει και χωρις να εχει καρτα μεσα. σαν υπολογιστης ...

τι αλλο να φταιει?

Όταν βάλεις μέσα κάρτα από άλλο δίκτου δεν σου ζητάει κωδικό pin ?

Αν τον δέχεται και μπαίνει στο μενού δεν είναι κλειδωμένο .

Το πρόβλημα του είναι αλλού .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ξερετε μηπως πως μπορω να βαλω το Firmware στο νεκρο N95 ? Γιατι την ωρα που εκανα αναβαθμιση η μπαταρια επεσε πολυ γρηγορα και η αναβαθμιση ακυρωθηκε καπου στα 70% και τωρα το μονο που δειχνει ειναι το logo της Nokia και δοκιμασα να κανω κατι με το Phoenix αλλα μου γραφει flashing failed HRESULT 0x8401F165 (-2080247451) και δοκιμασα επισης και το JAF και εκει που γραφει Error reading phone init data.. απο κει και περα δεν κανει τιποτα. Καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ξερετε μηπως πως μπορω να βαλω το Firmware στο νεκρο N95 ? Γιατι την ωρα που εκανα αναβαθμιση η μπαταρια επεσε πολυ γρηγορα και η αναβαθμιση ακυρωθηκε καπου στα 70% και τωρα το μονο που δειχνει ειναι το logo της Nokia και δοκιμασα να κανω κατι με το Phoenix αλλα μου γραφει flashing failed HRESULT 0x8401F165 (-2080247451) και δοκιμασα επισης και το JAF και εκει που γραφει Error reading phone init data.. απο κει και περα δεν κανει τιποτα. Καμια ιδεα ?

Προσπάθησε να δώσεις 4,5 βόλτ στη μπαταρία για 2-3 λεπτά απο εξωτερικό τροφοδοτικό . Μετά ξαναδοκίμασε .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αυτο που μου ειπες αλλα τιποτα μηπως θελει πληρη φορτιση ?

Δοκίμασες στο phoenix σαν dead ?

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει και με το Phoenix αλλα μου βγαζει ''flashing failed HRESULT 0x8401F165 (-2080247451)'' δεν ξερω αν εχω κανει λαθος εχω βαλει το NO Connection επελεξα open product επελεξα το RM-159 μετα παω firmware update βαζω τα firmware επιλεγω το Dead Phone USB Flashing παταω το Refurbish αλλα παλι βγαζει αυτο το μηνυμα. Μηπως χρειαζεται να βγαλω το Nokia PC Suite ή το Software update κλπ ? Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει και με το Phoenix αλλα μου βγαζει ''flashing failed HRESULT 0x8401F165 (-2080247451)'' δεν ξερω αν εχω κανει λαθος εχω βαλει το NO Connection επελεξα open product επελεξα το RM-159 μετα παω firmware update βαζω τα firmware επιλεγω το Dead Phone USB Flashing παταω το Refurbish αλλα παλι βγαζει αυτο το μηνυμα. Μηπως χρειαζεται να βγαλω το Nokia PC Suite ή το Software update κλπ ?

Σε ποια περιοχή είσαι ?

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη γιατι παιζει ρολο που ειμαι ? και το κινητο ειναι αγορασμενο απο το ebay απο αγγλια του ειχα αλλαξει το product code και του ειχα βαλει firmware ελλαδα-κυπρο. Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγνωμη αλλα εγω θελα να κανω επαναφορα ρυθμισεων μου ζηταει κωδικο αλλα αυτον που εχετε γραψει δεν μου περνει τα αστερακια και τιν διεσι.....

 

το βρηκα ευτυχωσ 12345 αλλα ειναι μισο αγγλικα μισο ελληνικα δεν γινεται κατι να κανω να ερθει στα καλα του???:D

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χω ψάξει κ δεν έχω βγάλει άκρη, έχω ένα Ν95 RM-159 πειραγμένο απ τη Vodafone, κ η τελευταία έκδοση του firmware που βάζει το pcsuite είναι V 31.0.017

Μπορείτε να μου πειτε αν με κάποιο άλλο πρόγραμμα να περάσω το τελευταίο firmware χωρίς τις τροποποιήσεις της voda?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χω ψάξει κ δεν έχω βγάλει άκρη, έχω ένα Ν95 RM-159 πειραγμένο απ τη Vodafone, κ η τελευταία έκδοση του firmware που βάζει το pcsuite είναι V 31.0.017

Μπορείτε να μου πειτε αν με κάποιο άλλο πρόγραμμα να περάσω το τελευταίο firmware χωρίς τις τροποποιήσεις της voda?

Θα πρέπει να ακολουθήσεις τον παρακάτω τρόπο Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ακολουθήσεις τον παρακάτω τρόπο Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code).

ευχαριστώ. Και κάτι άλλο. γίνεται να βάλω το product code του n95 8GB και να έχω το fp2 ή θα διαλύσω τη συσκευή?:p

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το παρει το f/w του 8g..

Α οκ, δν σκόπευα να το δοκιμάσω βέβαια προς το παρόν:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Ν95 μπορούμε να βάλουμε το MLS Destinator Pro ;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...