Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή να βάλω 1 τυχαία ip στο κινητό?

Με τι subnet και τι gateway?

Βάλε την ίδια ip που έχει και ο υπολογιστής σου στο δίκτυο και απλά άλλαξε τα τελευταία ψηφία, αλλά να μην είναι ίδια η ip του κινητού με τη ip της gateway. Δηλαδή αν π.χ. η gateway είναι 192.168.1.1, εσύ βάλε 192.168.1.150

Δεν έχω βρει επιλογή στο Ν95 που να βάζεις εσύ gateway και subnetmask.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον οπως ολα δειχνουν θα παρω το Ν95 αφου μ βγανει μονο 150€ με την επιδοτηση που εχω. Καποιο μειωνεκτημα που εχει και πρεπει να προσεξω;

 

Ερωτησεις:

-pda, doc κλπ διαβαζει καλα; μηπως κολαει και ειναι σπαστικο;

-το gps καλο ειναι;χαρτες βρισκω ευκολα;

-καρτα μνημης τελικα παιρνει μεχρι 2GB?

-το σερφαρισμα με wifi πως παει;ειναι ευκολο; (δεν εχω αναλογη εμπειρια απο αλλο κινητο)

 

Αξιζει γενικα σαν κινητο; οι παραπανω ερωτησεις προκειπτουν απο τα χαρακτηριστικα που ψαχνω. Αλλα κινητα που εχω στο μυαλο μ ειναι το htc diamond και το iphone 3G.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οπως ολα δειχνουν θα παρω το Ν95 αφου μ βγανει μονο 150€ με την επιδοτηση που εχω. Καποιο μειωνεκτημα που εχει και πρεπει να προσεξω;

 

Ερωτησεις:

1-pda, doc κλπ διαβαζει καλα; μηπως κολαει και ειναι σπαστικο;

2-το gps καλο ειναι;χαρτες βρισκω ευκολα;

3-καρτα μνημης τελικα παιρνει μεχρι 2GB?

4-το σερφαρισμα με wifi πως παει;ειναι ευκολο; (δεν εχω αναλογη εμπειρια απο αλλο κινητο)

Πρόσεξε μόνο να έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο. Αυτό δηλώνει οτι το τηλέφωνο δεν είναι παραεισαγωγής.

 

1-Διαβάζει άνετα. Εκτός αν τα αρχεία σου έχουν υπερβολικά μεγάλο μέγεθος. Εκεί θα υπάρχει κάποια καθυστέρηση.

2-Σχετικά ακλό. Το AGPS που έχει βοηθάει πολύ. Βάζεις το Garmin Και έχεις κορυφαία κάλυψη για όλη την Ελλάδα με φωνητικές οδηγίες.

3-Μέχρι 8GB απροβλημάτιστα.

4-Πανεύκολο. Διαλέγεις μια σύνδεση και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οπως ολα δειχνουν θα παρω το Ν95 αφου μ βγανει μονο 150€ με την επιδοτηση που εχω. Καποιο μειωνεκτημα που εχει και πρεπει να προσεξω;

 

Ερωτησεις:

-pda, doc κλπ διαβαζει καλα; μηπως κολαει και ειναι σπαστικο;

-το gps καλο ειναι;χαρτες βρισκω ευκολα;

-καρτα μνημης τελικα παιρνει μεχρι 2GB?

-το σερφαρισμα με wifi πως παει;ειναι ευκολο; (δεν εχω αναλογη εμπειρια απο αλλο κινητο)

 

Αξιζει γενικα σαν κινητο; οι παραπανω ερωτησεις προκειπτουν απο τα χαρακτηριστικα που ψαχνω. Αλλα κινητα που εχω στο μυαλο μ ειναι το htc diamond και το iphone 3G.

1 na mhn trizei.

2 pdf kai doc diavazei nai.

3 to gps einai ligo argo.

4 karta pernei sigoyra mexri 8 gia parapano den ksero.

5 kalo serfarisma de leo.

6 to htc mhn to pareis einai argo.

7 to iphone einai paixnidaki sto doylema toy kai sto serfarisma ta vlepeis OLA!!!

 

sorry gia th glossa alla grafo apo ipod touch

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia sorry an exei ksanarwth8ei alla den vrika kati antistoixo ...

 

Exei dokimasei kaneis tin mpataria tou N95-8GB se ena aplo N95 diladi an tairiazei kai to kuriotero an leitourgei ?

 

eyxaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia sorry an exei ksanarwth8ei alla den vrika kati antistoixo ...

 

Exei dokimasei kaneis tin mpataria tou N95-8GB se ena aplo N95 diladi an tairiazei kai to kuriotero an leitourgei ?

 

eyxaristw ek twn proterwn

 

αν την βαλεις δεν θα κλείνει το καπακι της μπαταριας. κατα τα αλλα λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλαγη product code σε vodafone live συσκευη ,τωρα to kolpo me τισ signed εφαρμογες ua moy leitoyrgei?ή επειδη αλλαξα το prodyct code δεν θα μπορω?ή εχει να κανει με το imei? :)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλαγη product code σε vodafone live συσκευη ,τωρα to kolpo me τισ signed εφαρμογες ua moy leitoyrgei?ή επειδη αλλαξα το prodyct code δεν θα μπορω?ή εχει να κανει με το imei? :)

 

Θα λειτουργει ,δεν εχει σχεση...........................:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργει ,δεν εχει σχεση...........................

σε ευχαριστώ πολύ,επρεπε να το ειχα κάνει καιρο τωρα.. πολυ μουφα ήταν με το live αποτι διαπιστώνω :X συν οτι δεν εβγαινε και καποια αναβάθμιση όπως στα νορμαλ τηλέφωνα.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Aξιζει δλδ η αγορα ε; σε σχεση με το iphone?

 

ΥΓ

Πως θα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα τριζει;

Link to comment
Share on other sites

Aξιζει δλδ η αγορα ε; σε σχεση με το iphone?

 

ΥΓ

Πως θα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα τριζει;

 

Με τα τελευταία Ν95 δεν ακούγεται πλέον αυτό το θέμα.

Τώρα για σύγκριση με το iphone, δε νομίζω πώς υπάρχει, γιατί είναι εντελώς 2 διαφορετικά πράγματα.

Στο ένα επικεντρώνεσαι στη μαγική οθόνη και στα κόλπα που κάνει και στο άλλο στις άπειρες εφαρμογές που μπορεί να δεχτεί, στο GPS που υπάρχουν διάφορα προγράμματα για να το χρησιμοποιούν σωστά, στα 5mp της camera και πόσα άλλα..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ακούσει τίποτα για κανένα νέο firmware?

ψήνομαι να κάνω κανένα format, αλλά θέλω να το κάνω για να περάσω και νέο λογισμικό μαζί..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα εχει ξαναρωτηθει...

αλλά....

αν καποιος δεν ενδιαφερεται για τα 8GB του Ν95 8GB, και ούτε για την αυτονομία ή την μεγαλύτερη οθόνη,

το Ν95 ειναι καλή επιλογή;

Μηπως το 8gb λύνει τιποτα bugs και προβληματα που εχει το Ν95? Η μηπως είναι στην ουσία το ίδιο με 2-3 πραγματα extra?

κατα τα αλλα ειναι οκ το ν95 το απλο?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα εχει ξαναρωτηθει...

αλλά....

αν καποιος δεν ενδιαφερεται για τα 8GB του Ν95 8GB, και ούτε για την αυτονομία ή την μεγαλύτερη οθόνη,

το Ν95 ειναι καλή επιλογή;

Μηπως το 8gb λύνει τιποτα bugs και προβληματα που εχει το Ν95? Η μηπως είναι στην ουσία το ίδιο με 2-3 πραγματα extra?

κατα τα αλλα ειναι οκ το ν95 το απλο?

Thanks!

 

Το ίδιο πράγμα είναι.

Και το Ν95 μπορεί να δεχτεί και περισσότερη μνήμη από το άλλο με τα 8gb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα εχει ξαναρωτηθει...

αλλά....

αν καποιος δεν ενδιαφερεται για τα 8GB του Ν95 8GB, και ούτε για την αυτονομία ή την μεγαλύτερη οθόνη,

το Ν95 ειναι καλή επιλογή;

Μηπως το 8gb λύνει τιποτα bugs και προβληματα που εχει το Ν95? Η μηπως είναι στην ουσία το ίδιο με 2-3 πραγματα extra?

κατα τα αλλα ειναι οκ το ν95 το απλο?

Thanks!

 

Το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι...

Το λέω επειδή στο σπίτι υπάρχουν και τα δύο, όσο για τη μπαταρία δεν έχω δει μεγάλες διαφορές (βέβαια εξαρτάτε και από τη χρήση που κάνεις) και όσο για τη μνήμη και στο Ν95 μπορείς να βάλεις 8GB.

Η οθόνη του Ν95-8GB όμως κάνει μεγάλη διαφορά ειδικά αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις και για πλοήγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι...

Το λέω επειδή στο σπίτι υπάρχουν και τα δύο, όσο για τη μπαταρία δεν έχω δει μεγάλες διαφορές (βέβαια εξαρτάτε και από τη χρήση που κάνεις) και όσο για τη μνήμη και στο Ν95 μπορείς να βάλεις 8GB.

Η οθόνη του Ν95-8GB όμως κάνει μεγάλη διαφορά ειδικά αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις και για πλοήγηση.

 

Οκ!

Η οθονη εχει διαφορα στην ποιοτητα της ή ειναι απλά πιο μεγαλή κατα 0.2 ιντσες;

Γιατι αν εχει καλυτερα χρώματα και φωτεινότητα ειναι διαφορετικό από το να είναι η ίδια και απλά μεγαλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Οκ!

Η οθονη εχει διαφορα στην ποιοτητα της ή ειναι απλά πιο μεγαλή κατα 0.2 ιντσες;

Γιατι αν εχει καλυτερα χρώματα και φωτεινότητα ειναι διαφορετικό από το να είναι η ίδια και απλά μεγαλύτερη...

Έχει διαφορά και στο μέγεθος και στα χρώματα και στην φωτεινότητα. Είναι τέλεια η οθόνη του Ν95-2.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το Ν95 ειναι καλή επιλογή;

Μηπως το 8gb λύνει τιποτα bugs και προβληματα που εχει το Ν95? Η μηπως είναι στην ουσία το ίδιο με 2-3 πραγματα extra?

Το 8άρι είναι αναβαθμισμένο σε αρκετούς τομείς και σίγπυρα, αν πρόκειται να γοράσεις κάποιο απο τα 2, είναι πολύ καλύτερη αγορά το 8άρι.

 

Εκτός απο μεγαλύτερη αναμονή και μεγαλύτερη οθόνη, προσφέρει καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πολύ μεγαλύτερη ελεύθερη RAM και απ'ότι λένε τα παιδιά, η οθόνη του είναι πιο ποιοτική.

 

Απ'την άλλη το οτι έχει ενσωματωμένη μνήμη το θεωρώ μειονέκτημα. Και στο απλό βάζεις μια καρτούλα 8άρα (και σε λίγο καιρό 12άρα) και λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω περάσει στην κάρτα μνήμης μία εφαρμογή που λέγεται black list.

Είναι περασμένη στην Διαχειρ. αρχείων.

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση στην εφαρμογή βήμα-βήμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την διαχείριση αρχείων, άνοιξε τον φάκελο που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο εγκατάστασης του blacklist, πάτα άνοιγμα και ακολούθησε τα βήματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...