Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δεν κάνει τίποτα. Παραμένει στο 0. Τι στο διαλο συμβαίνει επιτέλους? Μήπως επειδή το έχω cr....άρει με την μέθοδο HelloCarbide & Installserver?

-άσχετο - τις εικόνες (κάτι πολύ μικρές) που είναι στον ίδιο φάκελο τις βρίσκει κανονικά. Τα τραγούδια όμως όχι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι δεν κάνει τίποτα. Παραμένει στο 0. Τι στο διαλο συμβαίνει επιτέλους? Μήπως επειδή το έχω cr....άρει με την μέθοδο HelloCarbide & Installserver?

-άσχετο - τις εικόνες (κάτι πολύ μικρές) που είναι στον ίδιο φάκελο τις βρίσκει κανονικά. Τα τραγούδια όμως όχι

Δεν έχει να κάνει αυτό νομίζω, γιατί και εγώ μόλις πέρασα το ROMPatcher έβαλα και 2 τραγούδια για να δοκιμάσω και μου εμφάνισε προστέθηκαν 2. Στην θέση σου θα κρατούσα ό,τι έχω στην κάρτα μνήμης και θα την έκανα φορμάτ μέσα από το κινητό και θα δοκίμαζα ξανά. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που να φταίει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν κάνει τίποτα. Παραμένει στο 0. Τι στο διαλο συμβαίνει επιτέλους? Μήπως επειδή το έχω cr....άρει με την μέθοδο HelloCarbide & Installserver?

-άσχετο - τις εικόνες (κάτι πολύ μικρές) που είναι στον ίδιο φάκελο τις βρίσκει κανονικά. Τα τραγούδια όμως όχι

 

Δοκιμασε το παρακατω: :)

 

1. Eπελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι (αυτο θα το κανεις για να μην χασεις κανενα αρχειο και να ειναι ολα οπως πριν).

 

2. Παρε με ενα card reader ολα τα αρχεια και φακελους απο την καρτα μνημης στο pc σου.

 

3. Format την καρτα μνημης μεσα απο το κινητο (υπαρχει η επιλογη μεσα στο εικονιδιο μνημη).

 

4. Ξανα βαλε τα αρχεια στην θεση τους. Εαν σε ρωτησει για αντικατασταση πατησε Ναι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

η μόνη μλκ είναι ότι όλες τις εφαρμογές τις είχα εγκατεστημένες εκεί. Προσπαθώντας να κάνω backup κάτι αρχεία (στον φάκελο \sys\install\sisregistry\2000e26c) δεν μπορούσε να τα διαβάζει. Έβγαζε error. Άντε να δούμε...

 

 

 

edit: Δεν ξέρω τι δουλειά έκαναν εκείνα τα χαλασμένα αρχεία, μια φορά αφού έκανα μπακαπ, format και restore της κάρτας τώρα παίζει κανονικά. Ευχαριστώ

-ξέρετε πως μπορούμε να προσθέσουμε visualizations?

 

 

-άλλη ερώτηση -μέχρι τι μέγεθος sdhc σηκώνει ΑΝΕΤΑ? μια 8άρα transcend θα είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

η μόνη μλκ είναι ότι όλες τις εφαρμογές τις είχα εγκατεστημένες εκεί. Προσπαθώντας να κάνω backup κάτι αρχεία (στον φάκελο \sys\install\sisregistry\2000e26c) δεν μπορούσε να τα διαβάζει. Έβγαζε error. Άντε να δούμε...

 

 

 

edit: Δεν ξέρω τι δουλειά έκαναν εκείνα τα χαλασμένα αρχεία, μια φορά αφού έκανα μπακαπ, format και restore της κάρτας τώρα παίζει κανονικά. Ευχαριστώ

-ξέρετε πως μπορούμε να προσθέσουμε visualizations?

 

 

-άλλη ερώτηση -μέχρι τι μέγεθος sdhc σηκώνει ΑΝΕΤΑ? μια 8άρα transcend θα είναι οκ?

Δεν έχω διαβάσει κάπου ό,τι μπορείς να βάλεις έξτρα visualizations. Ναι άνετα σηκώνει 8GB, εγώ έχω αυτή την Sandisk 8GB και είναι μια χαρά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

re paidia to ksipnitiri giati douleuei mono stand by.otan einai kleisto to kinito tipota ty prokatavolika

 

Προφανώς αυτό σου συνέβη μετά από αναβάθμιση

Το είχα πάθει κι εγώ και είχα χαζέψει

Σε μένα το πρόβλημα λύθηκε περνώντας το BestAlarms το οποίο για κάποιο ανεξήγητο λόγο μου έλυσε το πρόβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με τα ελληνικά id tags. Σε εμένα όλα τα τραγούδια με ελληνικό id tag φαίνονται κινέζικα (και ο καλλιτέχνης και ο δίσκος και όλα). Ο συγχρονισμός έγινε και με windows media player και δοκίμασα και χύμα.

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς;

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κάνεις συγχρονισμό μέσω του Nokia Music Manager του PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και με αυτό ξέχασα να το γράψω. Τα κινέζικα παραμένουν.

Και για του λόγου το αληθές κοιτάξτε τις εικόνες. Άλλα τα βγάζει σωστά και άλλα όχι. Μήπως παίζει κάτι με την κωδικοποίηση των id-tag; Ξέρετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

re paidia to ksipnitiri giati douleuei mono stand by.otan einai kleisto to kinito tipota ty prokatavolika

 

αυτο το προβλημα το ειχα λυσει και σε ενα φιλο απο εδω μεσα.

για να δουλεψει αμα δε βαριεσαι κανε hard format,τεσταρε το και αμα δε ξαναδουλεψει ξανακανε του ενα τελευταιο format και τοτε θα εισαι οκ φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το ειχα λυσει και σε ενα φιλο απο εδω μεσα.

για να δουλεψει αμα δε βαριεσαι κανε hard format,τεσταρε το και αμα δε ξαναδουλεψει ξανακανε του ενα τελευταιο format και τοτε θα εισαι οκ φιλε :)

 

kai pws kanw hard format?

Link to comment
Share on other sites

kai pws kanw hard format?

Μήνυμα #9 από S60 Platform FAQ.:rolleyes:

Θα σε παρακαλούσα να μη χρησιμοποιείς Greeklish αν δεν υπάρχει κάποιος ειδικό λόγος που δεν σου επιτρέπει την χρήση Ελληνικών.

Και αυτό διότι το κείμενο γίνεται δυσανάγνωστο, κουραστικό και τέλος καθίσταται η αναζήτηση άχρηστη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ξανά...

Δεν σε δουλεύω, έχει αναφερθεί πως έχει διορθωθεί το πρόβλημα με διπλό hard format.

Επίσης κάνε format και στη κάρτα μνήμης, αφού πρώτα πάρεις τις εικόνες/βίντεο κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

to εκανα αλλα τιποτα.καμμια αλλη βοηθεια?εθχαριστω προκαταβολικα

 

Εχει αναφερθει οτι με εγκατεστημενο το IR remote control δεν δουλευει το ξυπνητηρι οταν το τηλ ειναι κλειστο. Μηπως εχεις εγκαταστησει αυτη την εφαρμογη? Αν ναι βγαλτην κ ξαναδοκιμασε

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει οτι με εγκατεστημενο το IR remote control δεν δουλευει το ξυπνητηρι οταν το τηλ ειναι κλειστο. Μηπως εχεις εγκαταστησει αυτη την εφαρμογη? Αν ναι βγαλτην κ ξαναδοκιμασε

 

οχι.δεν την εχω.εχω το μσν .garmin.blacklist.hackingblutooth.profimail.αμα βγαλω την καρτα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Τοτε κανε format στην καρτα καποιο αρχειο σε αυτην δημιουργει το προβλημα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τοτε κανε format στην καρτα καποιο αρχειο σε αυτην δημιουργει το προβλημα..

 

σορρυ που σε πρηζω πως κανουμε format στην καρτα?

Link to comment
Share on other sites

θα πας εργαλεια-βοηθηματα-μνημη-επιλογες-μορφοποιηση καρτα μνημης,θα χασεις τα παντα οτι εχεις στην καρτα μνημης μετα απο αυτο να ξερεις
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα πας εργαλεια-βοηθηματα-μνημη-επιλογες-μορφοποιηση καρτα μνημης,θα χασεις τα παντα οτι εχεις στην καρτα μνημης μετα απο αυτο να ξερεις

 

ευχαριστω.αν μεταφερω το καρμιν στο πισι και το ξαναπερασω θα παιζει λες?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βαλεις νεους κωδικους στα .unl
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει κάπου ό,τι μπορείς να βάλεις έξτρα visualizations. Ναι άνετα σηκώνει 8GB, εγώ έχω αυτή την Sandisk 8GB και είναι μια χαρά.

 

χαζή ερώτηση (τελικά την πήρα αυτή την 8άρα) -ο adaptoras πως στο καλό δουλεύει? Εννοώ στον pc πως συνδέεται?

....άσε κατάλαβα...κατευθείαν στην usb

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση (τελικά την πήρα αυτή την 8άρα) -ο adaptoras πως στο καλό δουλεύει? Εννοώ στον pc πως συνδέεται?

Βάζεις τη κάρτα μέσα στην υποδοχή του αντάπτορα και μετά το συνδέεις στη usb θύρα του pc.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...