Jump to content

Χριστούγεννα ή Πάσχα;


PaFmAn
 Κοινοποίηση

Χριστούγεννα Vs Πάσχα  

60 members have voted

  1. 1. Χριστούγεννα Vs Πάσχα

    • Χριστούγεννα
      39
    • Πάσχα
      16
    • καμια απο τις 2
      5


Recommended Posts

ποια απο τις 2 γιορτες σας αρεσει πιο πολυ ?

εμενα τα χριστουγεννα γιατι ειναι πιο εορταστικο και χαρουμενο το κλιμα σε αντιθεση με το πασχα που ειναι πενθιμο το κλιμα!

αν και αυτα τα χριστουγεννα τα περασα χαλια λογω αρρωστιας :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kai oi dio ......giortes einai pou simenei diaskedasi...kai 3ekourasi.... tis perissoteres fores vevea....allla egw tha protimousa ta xristougenna :D
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα... πιο εορταστικό κλίμα, έχω και τα γενέθλία μου κοντά..΄

Πάσχα μόνο το φαγητό αξίζει (της Κυριακής του Πάσχα - όχι της Μεγ. Εβδομάδας!)

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου αρέσει περισσότερο το πάσχα μιας και είναι την άνοιξη ψηφίζω χριστούγεννα μόνο και μόνο επείδη οι αργίες είναι περισσότερες, και κατά συνέπεια η άδεια είναι μεγαλύτερη :cool: :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ποιό κοσμικά και διασκεδαστικά ειναι τα χριστούγεννα, ενώ περισσότερω κατανυκτικά και με θρησκευτική ατμόσφαιρα είναι το Πάσχα.
Link to comment
Share on other sites

Πάσχα:

  • καλύτερος καιρός => βολτούλες, πικνικ έως και μπάνιο έκανα πέρυσι (στη θάλασσα, στη μπανιέρα κάνω συχνότερα)
  • καλύτερες μάσες με διαφορά, παρά τη νηστεία (?)
  • πλησιάζει καλοκαίρι

Από την άλλη φέτος τα Χριστούγεννα δεν με πείραξε ο καιρός κι ας ήταν ο χειρότερος από κάθε άλλη φορά γιατί...

Soul Calibur 2!!!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου αρέσουν και οι 2.

Η καθεμία έχει την δικη της χάρη!

Το κακό με το Πάσχα είναι ότι οι μισές διακοπές είναι νηστεία! Βέβαια σε αναταμίβει την Κυριακή με τα κατσίκια και τα κοκορέτσια!

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΛΟΙΠΟΝ :D

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ το κλίμα των Χριστουγέννων αλλά ψήφισα Πάσχα γιατί περνάω ένα 15μερο ξεκούρασης και μετά κι ας αρχίζει πάλι το σχολείο δε με νοιάζει καθώς σε 1-2 μήνες κλείνει :D :cool: Και για τις εξετάσεις δεν ανησυχώ, αφού είμαι πολύ καλός μαθητής όλο το χρόνο θα κάνω καμιά μικρή επανάληψη, πάω, γράφω, περνάω την τάξη. So easy! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα γιατί είναι μέσα στον Δεκέμβρη που κάνει κρύο και επειδή πέρνουμε δώρα που πολλές φορές είναι ρευστό χρήμα! :happy: :whistle:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα είναι καλύτερα κατα την αποψή μου, αλλά και οι δύο γιορτέσ είναι, καλά περνάμε, ξεκούραση, φαϊ, χρήμα ( :p )
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 7 Ιαν. 2004 , 17:06)

 

Μ'αρεσει που ολοι εχουμε πιασει το πραγματικο νοημα των εορτων... :p

 

 

Έτσι...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα γιατι εχει περισσοτερο φαϊ ( :p ) και διασκεδαζεις περισσοτερο απ'οτι το πασχα (ιδιαιτερα φετος που θα χουμε και τις εισαγωγικες το καλοκαιρι...χαλια θα ναι το Πασχα :cry: )

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα για όλους τους λόγους που είπαν οι παραπάνω.

Επίσης ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ η Μεγάλη Παρασκευή. Από τις χειρότερες μέρες του χρόνου.

Άσε που έχει συνήθως λίγο κρύο αλλά όχι τόσο ώστε να ανάψεις το καλοριφέρ και με εκνευρίζει. :whistle: :p

Πάσχα SUX :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης Μ'αρεσει που ολοι εχουμε πιασει το πραγματικο νοημα των εορτων

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX ( 7 Ιαν. 2004 , 11:22)

κατανυκτικά και με θρησκευτική ατμόσφαιρα είναι το Πάσχα.

 

:whistle: :whistle: ;)

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο καλες ειναι...

Αλλα δεν εχει τετοια επιλογη!

Οποτε ψηφιζω....τι να ψηφισω;; Καμια απο τις δυο :D

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν 2-3 χρόνια προτιμούσα Χριστούγεννα...

 

Αλλά κατέληξα ότι ειναι μια γιορτή για τα παιδιά περισσότερο... Και ότι αξίζει είναι Η ΠΡΟΣΜΟΝΗ των Χριστουγέννων...Αν έρθουν μετά πάνε όλα... Πάντως ως μέρα είναι καταπληκτική και σίγουρα η καλύτερη και πιο μαγική νύχτα του χρόνου...

 

Το πάσχα απο την άλλη είναι πιο "ενήλικη" γιορτή. Μέσα απο το Θείο Δράμα περνάς και μια κατάσταση εσωτερικού διαλογισμού και απολογισμού...Νιώθεις την ανάγκη να ρίξεις τους τόνους σου , να συμπάσχεις , να "αποφορτιστείς"... Ειναι και το κλίμα κατανυκτικό με νηστείες , καθημερινά εκκλησία , καμπάνες πένθιμες , μυρωδιές παντού που έχει άλλη μαγεία...

 

Νομίζω ότι μεγαλώνοντας "ευχαριστιέμαι" πιο πολύ το Πάσχα

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ ( 8 Ιαν. 2004 , 00:20)

 

Μέχρι και πριν 2-3 χρόνια προτιμούσα Χριστούγεννα...

 

Αλλά κατέληξα ότι ειναι μια γιορτή για τα παιδιά περισσότερο... Και ότι αξίζει είναι Η ΠΡΟΣΜΟΝΗ των Χριστουγέννων...Αν έρθουν μετά πάνε όλα... Πάντως ως μέρα είναι καταπληκτική και σίγουρα η καλύτερη και πιο μαγική νύχτα του χρόνου...

 

Το πάσχα απο την άλλη είναι πιο "ενήλικη" γιορτή. Μέσα απο το Θείο Δράμα περνάς και μια κατάσταση εσωτερικού διαλογισμού και απολογισμού...Νιώθεις την ανάγκη να ρίξεις τους τόνους σου , να συμπάσχεις , να "αποφορτιστείς"... Ειναι και το κλίμα κατανυκτικό με νηστείες , καθημερινά εκκλησία , καμπάνες πένθιμες , μυρωδιές παντού που έχει άλλη μαγεία...

 

Νομίζω ότι μεγαλώνοντας "ευχαριστιέμαι" πιο πολύ το Πάσχα

 

Πολύ σωστά. Έτσι νοιώθω κι εγώ. ;) :)

Link to comment
Share on other sites

emena mou aresoun pio poli ta xristougenna (idika otan tha einai kai xionismena, tote einai TELEIA) !

 

Alla kai to pasxa mou aresei(etsi kai allios den nisteyo...giati den mporo..olo xexniemai kai troo :p ) giati pao sto xorio(oxi oti mou aresei to xorio mou...alla entaxei) , sthn fysh , kai exei xabale!!!!

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Xristougenna giati einai pio zesto kai oikogeneiako to klima,enw kanoume kai kanena dwro ston eayto mas kai stous allous...den exw akousei pote gia pasxalina dwra :p

Oson afora to Pasxa einai wraios o ovelias kai to ypai8rio glenti(an exei kalo kairo,opws synithws) alla ok ayth h megalh vdomada einai poly down re paidi mou :)

Xwria pou an akous oti gyrw sou oi alloi nistevoun ki esy den mporeis tote ais8anesai kai kapws perierga merikes fores

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...