Jump to content

Vodafone internet plus


sideras1985
 Κοινοποίηση

ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΙΝΤΕRΝΕΤ PLUS?  

188 members have voted

  1. 1. ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΙΝΤΕRΝΕΤ PLUS?

    • NAI θα κανω.Ειναι πολυ καλη υπηρεσια οπως ειναι τωρα
    • Θα κανω χρηση μονο εαν καταργηθει το οριο των 30Mb το μηνα
    • Δεν θα κανω χρηση.Με καλυπτει αλλο ιnternet προγραμμα αλλης εταιριας.
    • OXI.Δεν με ενδιαφερει το internet στο κινητο.


Recommended Posts

εμένα ούτε η wind πάντως μου δωσε msn και mail και τα δυο πακέτα για πέταμα είναι θα προτιμήσω το wifi μάλλον όπου μπορώ αλλιώς σπίτι μόνο να κάνουμε και μια αποτοξίνωση πια δεν είναι ανάγκη να το παίρνουμε παντού αυτό το ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 201
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν ξέρω γιατί, αλλά σκέφτομαι πως κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Κάτι δεν μου κολλάει.

Πρόγραμμα Vodafone live! Plus

Πρόγραμμα Vodafone live! Plus

Απευθύνεται σε συνδρομητές με συμβόλαιο και κατόχους συσκευών Vodafone live!, που έχουν αυξημένες ανάγκες πρόσβασης και χρήσης στο Internet.Το πρόγραμμα έχει μηνιαίο πάγιο το οποίο συμπεριλαμβάνει 10 ΜΒ χρήσης του Internet και προνομιακή χρέωση ανα ΚΒ για χρήση του Internet πέρα των 10MB.

Χρεώσεις για Συνδρομητές με Συμβόλαιο

Vodafone live! Plus*

Μηνιαίο Πάγιο 17,85 €*

Πλοήγηση στο Vodafone live! ή στο Vodafone WAP 0,4165 € ανά είσοδο***

Πλοήγηση σε περιβάλλον εκτός Vodafone live! ή Vodafone WAP 0,0119 €/ΚΒ

Συμπεριλαμβανόμενα MΒ 10 MB

Συμπεριλαμβανόμενα MMS -

Χρέωση MMS 0,4641 €/MMS

 

Σύνδεση με Internet 0,0018 €/ΚΒ

(μετά τα 10 πρώτα MB)

* Στο μηνιαίο πάγιο συμπεριλαμβάνονται 10 ΜΒ χρήσης μόνο Internet

** Στο μηνιαίο πάγιο συμπεριλαμβάνονται 10 ΜΒ χρήσης μόνο Internet και 10 MMS

*** Η χρέωση εισόδου χρεώνεται στην αρχή κάθε έναρξης πλοήγησης και ισχύει για συνεχόμενη παραμονή μέχρι 24 ώρες. Σε περίπτωση διακοπής της πλοήγησης εντός του 24ώρου και επανεισόδου στο Vodafone live! ή τις υπηρεσίες WAP της Vodafone, υπάρχει νέα χρέωση 0,4165€.

 

Vodafone live! Internet Plus

Vodafone live! Internet Plus που σας προσφέρει μόνο με 3,5 ευρώ το μήνα (με ΦΠΑ) έως και 30 ΜΒ για πλοήγηση στο Internet μηνιαίως και απεριόριστη πρόσβαση στο Vodafone live! οποιαδήποτε στιγμή εσείς θελήσετε.

 

Για να ενεργοποιήσετε το Vodafone live! Internet Plus :

 

* Στείλτε δωρεάν SMS με τον αριθμό 2 στο 2222 ή

* Μπείτε στο Vodafone live! ή

* Καλέστε το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών στο 13830 ή

* Επισκεφθείτε ένα κατάστημα της Αλυσίδας Vodafone.

 

 

Σημείωση:

 

1. Η χρέωση, πέραν του μηνιαίου ορίου των 30ΜΒ, για χρήση εκτός περιβάλλοντος Vodafone live!, ορίζεται σε 0,0119 ευρώ ανά kb (με ΦΠΑ).

 

2. Οι συνδρομητές που έχουν επαγγελματικό πρόγραμμα χρήσης (ατομικό ή επαγγελματικό) θα μπορούν να ενεργοποιούν την υπηρεσία ΜΟΝΟ μέσω των καταστημάτων ή με κλήση στο τμήμα εξυπηρέτησης εταιρικών πελατών.

 

 

Συνοψίζοντας, υπάρχουν 2 προγράμματα για πρόσβαση στο ίντερνετ.

Το Πρόγραμμα Vodafone live! Plus με πάγιο 17€ και 10ΜΒ

και

το Vodafone live! Internet Plus με πάγιο 3,5€ και 30ΜΒ.

Το δεύτερο που έχει και χαμηλότερο πάγιο, έχει και δωρεάν πρόσβαση στο Vodafone live!

 

Βλέπετε κάποια λογική στην συνύπαρξη αυτών των 2 προγραμμάτων, ή υπάρχουν πολύ ψιλά γράμματα που δεν τα βλέπουμε; :worry:

 

Το μόνο συν του Πρόγραμμα Vodafone live! Plus είναι η «χαμηλή» χρέωση ανά kb μετά την εξάντληση των 10ΜΒ.

 

@nMIK-3 Αν δεν κάνω λάθος, η Live TV χρεώνεται έξτρα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και το vodafone mobile email όπου με 10 ευρώ έχεις push email και 20ΜΒ για πλοήγηση στο internet. Προσωπικά ήμουν σ'αυτό και έκανα "switch" στο internet plus.
Link to comment
Share on other sites

απ οτι μου λετε δεν αξιζει κανενα προγραμμα Ιντερνετ της Βονταφον....

 

κριμα και εχω Βοντα...

 

τσαμπα το ιPhone...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και απεριοριστο να δωσει η βονταφον παλι θα γκρινιαζετε. Νομιζετε οτι οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας ειναι θρησκεια η εστω ομαδα ποδοσφαιρου.

Γραμμενη την εχω και τη βονταφον, αλλα οποιος κανει μια συγκριση στην ποιοτητα ηχου κλησης vodafone και wind θα καταλαβει τη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις οτι υπαρχει διαφορα?Να ξερεις οτι η Wind απο πολυ πριν ξεκινησε αναβαθμιση της κωδικοποιησης..πλεον και η Wind και η Vodafone εχουν τις καλυτερες ποιοτητες ..
Link to comment
Share on other sites

Ontws den sumferei katholou akomh kai etsi opws to ekanan. Egw parolo pou exw vodafone exw kai mia deuterh karta wind gia na mpainw sto internet kai den exw provlhma me ton periorismo tou 1mb.:) Internet gia kinito se tetoia timh einai polu kalh. Makari na to kanei etsi kai h vodafone giati auth th stigmh einai axrhsto auto to programma :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω γιατί, αλλά σκέφτομαι πως κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Κάτι δεν μου κολλάει.

Πρόγραμμα Vodafone live! Plus

 

 

Vodafone live! Internet Plus

 

 

 

Συνοψίζοντας, υπάρχουν 2 προγράμματα για πρόσβαση στο ίντερνετ.

Το Πρόγραμμα Vodafone live! Plus με πάγιο 17€ και 10ΜΒ

και

το Vodafone live! Internet Plus με πάγιο 3,5€ και 30ΜΒ.

Το δεύτερο που έχει και χαμηλότερο πάγιο, έχει και δωρεάν πρόσβαση στο Vodafone live!

 

Βλέπετε κάποια λογική στην συνύπαρξη αυτών των 2 προγραμμάτων, ή υπάρχουν πολύ ψιλά γράμματα που δεν τα βλέπουμε; :worry:

 

Το μόνο συν του Πρόγραμμα Vodafone live! Plus είναι η «χαμηλή» χρέωση ανά kb μετά την εξάντληση των 10ΜΒ.

 

@nMIK-3 Αν δεν κάνω λάθος, η Live TV χρεώνεται έξτρα.

 

Με τα 17 ευρω παιρνεις καθαρο ιντενετ και φθηνη χρεωση μετα, με τα 3,5 παιρνεις 30 mb wap.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 17 ευρω παιρνεις καθαρο ιντενετ και φθηνη χρεωση μετα, με τα 3,5 παιρνεις 30 mb wap.

Προσπαθώ να καταλάβω την διαφορά στα σημεία πρόσβασης (internet.vodafone.gr για το πρώτο και wap.vodafone.gr για το δεύτερο), από την στιγμή που υποτίθεται πως κάνουν την ίδια δουλειά.

Προσπαθώντας να ξεκαθαρίσω το πεδίο, σε ερώτησή μου, με διαβεβαίωσαν πως με το Vodafone live! Internet Plus μπορείς να έχεις πρόσβαση σε οποιαδήποτε web σελίδα, χωρίς να χρειάζεται προηγουμένως να μπαίνεις στο Vodafone live!

 

Υ.Γ. Δεν έχω ακόμα την δυνατότητα να δοκιμάσω την υπηρεσία, καθώς από λάθος μου έχουν απενεργοποιήσει το GPRS.

 

Και απεριοριστο να δωσει η βονταφον παλι θα γκρινιαζετε. Νομιζετε οτι οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας ειναι θρησκεια η εστω ομαδα ποδοσφαιρου.

Εγώ δεν γκρινιάζω σε σχέση με το όριο. Προσωπικά, βρίσκω ικανοποιητικά τα 30ΜΒ για 3,5€. Για κινητό είναι μια χαρά. Αν τώρα κάποιος θέλει την σύνδεση για τον υπολογιστή του, οι τιμές της DSL έχουν πέσει αρκετά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με τα 17 ευρω παιρνεις καθαρο ιντενετ και φθηνη χρεωση μετα, με τα 3,5 παιρνεις 30 mb wap.

 

Ta 3,5 euro einai katharo internet kai den periorizete mono se wap. Den exei limits sta ports to mono limit pou exei einai ta 30MB.

Link to comment
Share on other sites

Ta 3,5 euro einai katharo internet kai den periorizete mono se wap. Den exei limits sta ports to mono limit pou exei einai ta 30MB.

 

Χμμμμ. Εχω την εντυπωση οτι το wap.vodafone.gr βγαινει μονο μεσω του proxy 213.249.19.49:5080

Link to comment
Share on other sites

H dhmoskophsh paidia prepei na allaksei. To 1 mb th mera prepei na antikatastathei me 30 mb to mhna... Giati kai etsi opws to ekanan pali den sumferei. Kai as elpisoume oti tha katargithoun teleiws tetoiou eidous periorismoi.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα πριν λίγο την υπηρεσία.

Αν και είχα πρόσβαση σε όσες web σελίδες μπήκα, εν τούτοις διαπίστωσα ότι αυτό που με ενδιέφερε περισσότερο δεν λειτουργεί με το Vodafone live! Internet Plus. Δηλαδή ο συγχρονισμός του e-mail μου (Vodafone Mail) και η είσοδος στον Live Messenger.

Tα παραπάνω λειτουργούν κανονικά όταν επιλέγω σαν σημείο πρόσβασης το Vf Web (internet.vodafone.gr).

 

Είπα κι εγώ...πολύ καλό για να είναι αληθινό.. :cool:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος? Γιατι το APN αλλα λεει....

 

Χμμμμ. Εχω την εντυπωση οτι το wap.vodafone.gr βγαινει μονο μεσω του proxy 213.249.19.49:5080

 

Ενεργοποίησα πριν λίγο την υπηρεσία.

Αν και είχα πρόσβαση σε όσες web σελίδες μπήκα, εν τούτοις διαπίστωσα ότι αυτό που με ενδιέφερε περισσότερο δεν λειτουργεί με το Vodafone live! Internet Plus. Δηλαδή ο συγχρονισμός του e-mail μου (Vodafone Mail) και η είσοδος στον Live Messenger.

Tα παραπάνω λειτουργούν κανονικά όταν επιλέγω σαν σημείο πρόσβασης το Vf Web (internet.vodafone.gr).

 

Είπα κι εγώ...πολύ καλό για να είναι αληθινό.. :cool:

 

Eixa tin entyposi oti einai kathoaro Internet.

 

Gia na min douleuoun Messenger kai eidika to email tote wap einai...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι σκετη παραπλανηση το ονομα της υπηρεσιας... "internet plus" οταν προκειται για καραμπινατο wap... με την ιδια λογικη το wind plus non stop πρεπει να μετονομαστει σε Wind internet non stop, η Wind internet unlimited κτλ....
Link to comment
Share on other sites

Θα αναθεωρήσω την αρχική μου άποψη, πως τα 30ΜΒ είναι μια χαρά.

Χωρίς την δυνατότητα πρόσβαση στο e-mail (κυρίως) και στον MSN είναι δώρον άδωρον.

Γι' αυτά τα δυο, όντως τα 30ΜΒ ήταν ικανοποιητικά, αλλά δεν...

30ΜΒ=100 σελίδες του myPhone.

Προφανώς μας κάνουν πλάκα, ή μας περνάνε για Κάφρους (μάλλον το δεύτερο συμβαίνει).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι σκετη παραπλανηση το ονομα της υπηρεσιας... "internet plus" οταν προκειται για καραμπινατο wap... με την ιδια λογικη το wind plus non stop πρεπει να μετονομαστει σε Wind internet non stop, η Wind internet unlimited κτλ....

 

Με τη μονη διαφορα οτι στην wind δεν παρεμβαινει ο proxy στις σελιδες. Πχ στο Κ800 η σελιδα του αθηνοραμα (η web εννοοω) ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ μικρη. Γυρω στα 50 το πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

το βαλα και εγω δοκιμαστικα και βλεπουμε

εχω τα 20 του mobile email + 30 απο αυτο, 50 μου φτανουν...

να εχω να παιζω και απο το νεο μου κινητακι

χεχεχεχεεχεχεχε

:X
Link to comment
Share on other sites

Με τη μονη διαφορα οτι στην wind δεν παρεμβαινει ο proxy στις σελιδες. Πχ στο Κ800 η σελιδα του αθηνοραμα (η web εννοοω) ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ μικρη. Γυρω στα 50 το πολυ!!!

 

Καμια διαφωνια σχετικα με τον proxy, τι σχεση εχει ομως αυτο με την ονομασια "internet" δεν καταλαβα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφωνια σχετικα με τον proxy, τι σχεση εχει ομως αυτο με την ονομασια "internet" δεν καταλαβα...:rolleyes:

Βλεπεις οποιαδηποτε web page

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε άπληστοι...

 

Για να δεις τις 100 αυτές σελίδες θα έπρεπε κανονικά να σκάσεις 365 Ευρώ. Άρα μια χαρά μου φαίνεται η προσφορά.

 

Συν τοις άλλοις τα 30 Μεγάβυτα αφορούν τον μήνα ως σύνολο και όχι κάθε μέρα ξεχωριστά. Δεν νομίζω να κάνουν πολλοί πάνω από αυτό μηνιαίως.

 

 

 

Θα αναθεωρήσω την αρχική μου άποψη, πως τα 30ΜΒ είναι μια χαρά.

Χωρίς την δυνατότητα πρόσβαση στο e-mail (κυρίως) και στον MSN είναι δώρον άδωρον.

Γι' αυτά τα δυο, όντως τα 30ΜΒ ήταν ικανοποιητικά, αλλά δεν...

30ΜΒ=100 σελίδες του myPhone.

Προφανώς μας κάνουν πλάκα, ή μας περνάνε για Κάφρους (μάλλον το δεύτερο συμβαίνει).

 

H dhmoskophsh paidia prepei na allaksei. To 1 mb th mera prepei na antikatastathei me 30 mb to mhna... Giati kai etsi opws to ekanan pali den sumferei. Kai as elpisoume oti tha katargithoun teleiws tetoiou eidous periorismoi.

 

Πάει με τονμήνα, όχι με την μέρα....

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπαίνω μέσω Wind plus σε όλα καθημερινά από τέλη του καλοκαιριού!!!

Αν χρησιμοποιούσα το Vodafone plus θα μου έπαιρνε και το σπίτι τώρα η βόνταφον!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις οποιαδηποτε web page

 

 

To ιδιο και με το plus, αναφερομουν στο οτι πασαρει wap με την ονομασια internet, που ειναι παραπλανητικο..γιαυτο και ανεφερα το παραδειγμα με την ονομασια wind internet non stop κτλ..Δεν εχει σχεση η οποια συμπιεση του wap proxy με το ειδος της υπηρεσιας!!..ποσοι το ενεργοποιησαν νομιζοντας οτι εχουν "τον κοσμο του ιντερνετ στο κινητο", μονο και μονο να μαθουν οτι δεν μπορουν να βαλουν messenger, smtp/pop3 email, internet java apps κτλ?

Μονο και μονο σε αυτη τη σελιδα βλεπω δυο, τον Aisopos που δεν μπορεσε να βαλει το Live messenger, και τον nMIK-3 που η παραπλανηση της vodafone επιασε, και ειχε την εντυπωση πως προσεφερε internet προσβαση....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...