Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

ειμαι καταευχαριστημενος με το κινητο που το πηρα σημερα αλλα το μονο που με εκνευριζει ειναι ο τηλ. καταλογος!!!grrrrrrrrrr!!!οταν παω να βρω τον αποστολεα του μυνηματος αν εχω ελληνικη γλωσσα στο language input με Τ9 ΔΕΝ μπορω να παω σε μια καταχωρηση που ειναι γραμμενη στα αγγλικα!δεν μου βγαζει καθολου τα αγγλικα γραμματα ρε γαμωτο!!ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΙΣΧΥΕΙ ΒΕΒΑΙΑ!αν εχω αγγλικο language input t9δεν μου βγαζει τις ελληνικες καταχωρησεις!τι μπορουμε να κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον kamilaris

 

ειμαι καταευχαριστημενος με το κινητο που το πηρα σημερα αλλα το μονο που με εκνευριζει ειναι ο τηλ. καταλογος!!!grrrrrrrrrr!!!οταν παω να βρω τον αποστολεα του μυνηματος αν εχω ελληνικη γλωσσα στο language input με Τ9 ΔΕΝ μπορω να παω σε μια καταχωρηση που ειναι γραμμενη στα αγγλικα!δεν μου βγαζει καθολου τα αγγλικα γραμματα ρε γαμωτο!!ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΙΣΧΥΕΙ ΒΕΒΑΙΑ!αν εχω αγγλικο language input t9δεν μου βγαζει τις ελληνικες καταχωρησεις!τι μπορουμε να κανουμε?

 

 

Dystyxws tpt, ektos apo to na allaxeis to arxiko gramma se ola ta contacts su pu einai sta ellinika, me to antistoixo gramma sta agglika. Ennoeitai pws gia ta grammata pu den yparxun sto latiniko alfavito (Φ, Ψ, Ω, κτλ κτλ) den mporume na kanume tpt....

 

P.S. Apo tis erwthseis/apories su katalvainw pws eisai prwh xrhsths nokia... Swsta?

Link to comment
Share on other sites

XΑΧΑ!!ΝΑΙ!ειμαι λιγο δυσπιστος απεναντι στην ericsson!αλλα εκτος απο τον καταλογο ειναι φοβερο κινητο!εσβησα ολα τα περιττα και η μνημη εφτασε στο 1900 kb περιπου.η εβδομαδα παραγωγης ειναι w32.kai η βερσιον η R1L...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα που πηρα το τηλ εχω βγαλει καμμια δυο φωτο προσεκτικα και τη μια την εστειλα απλα και στο laptop.η ποιοτητα τους και στο pc και στο τ610....ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ!θαμπες οχι καθαρες!μια που ειχα βγαλει με το GD87 ηταν 100% καλυτερη!τι να φταιει?καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Dystyxws tpt, ektos apo to na allaxeis to arxiko gramma se ola ta contacts su pu einai sta ellinika, me to antistoixo gramma sta agglika. Ennoeitai pws gia ta grammata pu den yparxun sto latiniko alfavito (Φ, Ψ, Ω, κτλ κτλ) den mporume na kanume tpt....

 

P.S. Apo tis erwthseis/apories su katalvainw pws eisai prwh xrhsths nokia... Swsta?

 

 

Για το Φ μαζί στο τέλος της σειράς με το λατινικό F

Για τα υπόλοιπα μόνο Ελληνικά γράμματα στο μηδεν 0 εμφανίζονται !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kamilaris

 

ειμαι καταευχαριστημενος με το κινητο που το πηρα σημερα αλλα το μονο που με εκνευριζει ειναι ο τηλ. καταλογος!!!grrrrrrrrrr!!!οταν παω να βρω τον αποστολεα του μυνηματος αν εχω ελληνικη γλωσσα στο language input με Τ9 ΔΕΝ μπορω να παω σε μια καταχωρηση που ειναι γραμμενη στα αγγλικα!δεν μου βγαζει καθολου τα αγγλικα γραμματα ρε γαμωτο!!ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΙΣΧΥΕΙ ΒΕΒΑΙΑ!αν εχω αγγλικο language input t9δεν μου βγαζει τις ελληνικες καταχωρησεις!τι μπορουμε να κανουμε?

 

 

Μη τρελαίνεσαι! Πατά το # στο κινητό για 1-2 sec ώσπου να σου αλλάξει τη γλώσσα στα αγγλικά. Εμένα προσωπικά δε με έχει ενοχλήσει αυτό! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Για το Φ μαζί στο τέλος της σειράς με το λατινικό F

Για τα υπόλοιπα μόνο Ελληνικά γράμματα στο μηδεν 0 εμφανίζονται !

 

ναι gary αλλα αν πας π.χ να γραψεις το Μ για να βρεις ενα ονομα πχ μαρια και επειδη δεν εχει 2 Μ ενα ελληνικο και ενα αγγλικο δεν ψαχνει καν αν ολα τα ονοματα ειναι στα ελληνικα!μονο αν βαλουμε το πρωτο γραμμα αγγλικα γινεται!εδδω εγω επειδη εχω γραψει ολα τα ονοματα με ελληνικα κεφαλαια οταν πχ θελω να βρε τον πετρο ψαχνει ετσι Πετρος αλλα επειδη εγω τον εχω ΠΕΤΡΟΣ με παει καμμια φορα και στο ρο!ακομα καιαν γραψω Πετρος ολοκληρο δεν με παει στο ΠΕΤΡΟΣ!!με παει σε καποιο κοντινο!ηθελα να ηξερα τοσο δυσκολο ειναι να ενοποιησουν τους καταλογους!ηθελα να γραψω τα ονοματα με μικρα αλλα δεν γραφει το ς!αλλη ηλιθιοτητα αυτη!κατα τα αλλα μερικες φορες οταν αναβοσβηνει ο κερσορας τρεμοπαιζει η οθονη λιγο.αλλα και σε αλλες περιπτωσεις τρεμοπαιζει λιγο!w32 και R1L ειναι το δικο μου
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο!νομιζα οτι θα ειχε μετρητη των γραμματων στα sms!αλλα τζιφος ΟΥΤΕ αυτο το απλο πραγμα υπαρχει.και πως θα ξερουμε οτι μπαινουμε στο δευτερο μυνημα για να μην χρεωθουμε?αν γραφουμε long sms εννοω.η μηπως υπαρχει και δεν το εχω βρει εγω?
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία αναγράφει w30 και R1A όμως το κινητό είχε ευθύς εξαρχής την R1L. Είναι ύποπτο, πρέπει να ανησυχώ για κάτι; :worry:

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο!τωρα που το ειπες το ειδα!δεν ξερω αλλα μαλλον οι μπαταριες ειναι λιγο πισω στη παραγωγη[?]εμενα το τηλ ειναι w32 εσενα?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον danil0

 

Αν διαβάσεις λίγο το forum θα ήξερες...αλλα μαλλον βαριέσε ...σαν κι εμένα :whistle: :cool: Λοιπον αυτά που ξέρω εγώ είναι οτι για να βγάλεις τις vodafone Crap μπορείς μόνο σε Sony Ericsson Service μαγαζί...θα πάω σήμερα να πέσω στα γόνατα και να παρακαλέσω κάποιον τεχνικό...Τα 13 sec trick και ένα άλλο κόλπο δεν μου έχουν πιάσει. Η Version μου είναι R1A081. Και μπορείς να την δέις απο το κινητό σου μπαίνοντας στο κρύφο μενού με τον συνδυασμό >*<<*<* και πιέζοντας δυο φορες μέσα...Στο λέω γιατί ξέρω οτι θα ρώταγες :p

 

Νομίζω οτι αυτή είναι η τελευταία Version.... Ξέρει κανείς αν είναι?

 

:lol: lol:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ VODAFONE LIVE :p :p

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΕ 2 SC ΤΗΣ SE ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΕΝΟΥ ΑΠΟ LIVE ΣΕ KANONIKO KAI AΦΟΥ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ 1 ΜΑΓΑΖΙ (ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΟ SITE) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ.ΠΗΓΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΦΟΥ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΕΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΛΕΠΤΑ.ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΙΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΦΥΓΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΗΣ VODA.TO MONO ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 2-3 ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΗΧΟΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΗΤΑΝ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ MMS KAI WAP ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΑΛΩ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΒΗΣΤΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΗΧΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ BACK UP.

EΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ R1L.

ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΗΤΑΝ 15 ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

.......και προσοχή στις "διαφορές" ....και στην "εγγύηση" :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=2982&perpage=20&pagenumber=1

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=2522

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kamilaris

 

απο τις μια η ωρα ειμαι κι εγω ενας ακομα κατοχος τ610!!!δυο ερωτησεις που δεν βρηκα στα faq.1]βρηκα στο μενου την λιστα με τα shortcuts αλλα δεν καταλαβαινω πως αλλαζουμε αυτα που ειναι στο joystick!το αριστερο μου φαινεται αλλαζει μονο?2]γηγορος τροπος να αλλαζουμε τα προφιλ υπαρχει?[μεσω shortcut maybe?]ευχαριστω

 

 

Mporeis na valeis fwnitiki epilogh gia allagi profil ...ena idos shortcut!

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό μου φαίνεται εντελώς μάπα και ότι θα χαλάεει γρήγορα. Εμένα άρχισε να χαλάει η οθόνη και κάνει κάτι παράξενα κολλήματα.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

στο μενου στα μηνυματα εχει μια option "email".και λεει οτι πρεπει να δημιουργησω ενα account για να στειλω email.τι ειναι αυτο το account?στο ιντερνετ μπαινω με ACN και με GPRS.και εχω στετ.πως δημιουργουμε ενα account?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GODOS

 

Τελικά το κινητό μου φαίνεται εντελώς μάπα και ότι θα χαλάεει γρήγορα. Εμένα άρχισε να χαλάει η οθόνη και κάνει κάτι παράξενα κολλήματα.

 

λογια ενος κλασσικου ελληνα...
Link to comment
Share on other sites

1η φορτιση 15 ωρες>χρονος μπαταριας 35 ωρες με1.5 ωρες ομιλια περιπου 25 sms και 20 λεπτα GPRS. not bad.... ευελπιστω με τις επομενες φορτισεις να βελτιωθει και αλλο η αποδοση :) ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΞΙΜΟ ΛΟΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ!!!
Link to comment
Share on other sites

ενα μειον που βρηκα στο δικο μου ειναι οτι οταν καποιο εικονιδιο κινειται[οταν το φορτιζω κινειται το σημα της μπαταριας,και οταν αναβοσβηνει ο κερσορας στα μηνυματα] τρεμοπαιζει λιγο η οθονη!κανενας αλλος με την ιδια παρατηρηση?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kamilaris

 

στο μενου στα μηνυματα εχει μια option "email".και λεει οτι πρεπει να δημιουργησω ενα account για να στειλω email.τι ειναι αυτο το account?στο ιντερνετ μπαινω με ACN και με GPRS.και εχω στετ.πως δημιουργουμε ενα account?ευχαριστω

 

 

Apla vale ta stoixeia tu pop3 mail server tis ACN kai tha mporeis na katevazeis ta mails su sto kinito, kai na stelneis fotos mesw email!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Apla vale ta stoixeia tu pop3 mail server tis ACN kai tha mporeis na katevazeis ta mails su sto kinito, kai na stelneis fotos mesw email!

 

γιωργο ξεχασα να σου πω οτι χρησιμοποιω την ACN για να μπαινω ιντερνετ αλλα για τα emails μου χρησιμοποιω account στη freemail.gr.αρα να βαλω τα settings της freemail και οχι της ACN ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...