Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Καλύτερα να ενημερωθείς πως η SE ορίζει και διαφημίζει το quick share....Αυτά που αναφέρεις δεν έχουν σχέση με το χαρακτηρισμό αυτό....Η SE τον διαφήμισε σαν δυνατότητα χρησιμοποίησης λιγότερων κλικ σε σχέση με άλλα τηλέφωνα....Που δυστυχώς βέβαια αυτό δεν έχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα, όπως διαπιστώνει ο μέσος νουνεχής χρήστης! ;)

 

 

Απ' όσο διάβασα εδώ

http://www.sonyericsson.com/gr/spg.jsp?page=start το QuickShare δεν το ορίζουν σαν λιγότερα κλίκ αλλά σαν ευκολία ανταλλαγής δεδομένων που ενσωματώνει μεθόδους όπως το drag and drop... :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Loipon exo na sas po tin diki mou istoria..

Pao loipon sto Service Tis SE stin Kallithea gia na allakso prosopsi sto kiniti mou me autoi tin blue pou exei kai mou aresei mou lene "exoume tis prosopsis alla den mas exoun erthi akomi ta kapakia" den pirazei tous leo thelo na mou allaksete tin prosopsi alla thelo na mou kanete anavathmisi mou lene perna to apogevma na to pareis

Ola kala mexri edo erxomai to apogevma na to paro tous rotao einai etoimo mou lene nai orea evxaristo poly to pairno kai feugo pao kai tsekaro tin version tou software kai itan i idia pou eixa R1L

Leo meta mipos me doulevoune afou exei vgei i kainourgia apo tin alli leo mipos den exoun akoma tin kainourgia katse nado mesa stous ixous kai wallpapers an mou exoun prostethi ta ergostasiaka dioti ego ta exo zvisei kai perasa alla to kinito itan opos to afisa.

Nevriazmenois ego pao tin alli mera kai tous leo den mou exete kanei anavathmisi "Apokliete mou lene, ma den exoun prostethi ta wallpeper kai ringtones pou esvisa, mou lene den prostithontai me tin anavathmisis auta. Sxetika me to provlima sto kinito sas me rotai tis leo svinei mono tou kai to gnosto provlima me tis foto telos panton den eixan tin kainourgia ekdosi gia auto eprepe na tous enimeroso na katevasoun tin kainourgia.Tous leo doste mou alli dieuthinsi allou Service na pao ekei mou lene prepei na sou allaksoume tin prosopsi apo blue pou exo tora se asimi giati allios den anagnorizete pouthena diladi pavoi kai i egioisi

den paei na sto exei allaksi kai i idia i ericsson prepei na sou allaksoume tin prosopsi se asimi na pas na kaneis anavathmisi na ksanaerthis na sou valoume meta pali tin blue diladi na mou kanoum vides to kinitaki mou gia mia anavathmisi.. Sxetika auto me tis prosopsis den katalava oute ego ta sxolia einai dika sas... :worry: :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

to zxr :

 

Afti tin entiposi eixa kai ego gia to "QS" opos poli sosta kai esi anafereis...

 

Simfona me to official SE website anaferonte ta eksis:

 

QuickShare™ - Ο ευκολότερος τρόπος για να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας

 

Το T610 ανοίγει νέους δρόμους γι' αυτούς που θέλουν να μοιράζονται τις εμπειρίες τους. Εισάγει τη χρήση του QuickShare™ - με το οποίο μπορείτε να μοιραστείτε αξέχαστες στιγμές με τους φίλους σας ευκολότερα από ποτέ. Βγάλτε μια φωτογραφία με την ενσωματωμένη φωτογραφική μηχανή και αμέσως μπορείτε να τη μοιραστείτε - η φιλοσοφία που κρύβεται πίσω από το QuickShare™ είναι να διασφαλίσει ότι το να μοιραστείτε εμπειρίες απέχει μόλις μερικά κλικ από εσάς.

 

 

Den anaferei gia ligotera clicks se sxesi me alles siskeves, alla oti ginete EFKOLA (apexei molis merika klik apo esas) kai sou dinei ELEFTHERIA sto na miarazese ta prosopika dedomena sou me tous filous-gnostous-sigeneis sou!

 

Episeis den anaferete se text messaging alla sto na stelneis fotografies pou exeis traviksei me tin ensomatomeni fotografiki mixani...

 

Psaxnontas stin selida tis SE tha vreis parakato defteri anafora sto "QS"

 

Δύο κλικ. Το QuickShare™ το κάνει πραγματικότητα.

 

Με το T610, έχετε τη φωτογραφική μηχανή που χρειάζεστε για να μοιραστείτε αξέχαστες στιγμές με τους φίλους και την οικογένειά σας, ενσωματωμένη στο τηλέφωνό σας. Με ένα μόνο κλικ ενεργοποιείται η φωτογραφική μηχανή και με ένα δεύτερο κλικ βγάζετε φωτογραφία. Αυτό ήταν. Κατόπιν, είστε έτοιμος να αποθηκεύσετε και να στείλετε τη φωτογραφία σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι εύκολο, είναι γρήγορο - και με το QuickShare™ γίνεται πραγματικότητα.

 

Kai pali edo anaferete stin photografiki mixani...

 

Afta loipon gia na min mperdevomaste...

 

 

 

to fasmatik :

 

Αρχικό Μήνυμα από τον fasmatik

 

Re paidia oli autoi i sizitisi pou ginete edo ti sxesi exei me tin onomasia tou topic? :blink: :blink:

 

 

I sizitisi arxise me aformi to update tou firmware pou su dinei tin dinatotita na stelneis SMS me ena click ligotero!!Exei amesi sxesi me ta upgrades tou firmware tou T610 :p

...an kai ksefigame ligaki einai i alithia!

 

 

Kai gia na epanelthoume siga siga...

Moipos kapoios telika vrike kapoio SE center stin ATHINA pou DEN anigei to kinito gia na to elenksei gia igrasia kai pou na exei tin R3C??

An gnorizei kapoios as kanei ena post...

 

Efxaristo ek ton proteron...

 

Filika,

 

Xristos

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fasmatik

 

Loipon exo na sas po tin diki mou istoria........

............... ..................... ....................... ...........

ta sxolia einai dika sas... :worry: :worry: :worry:

 

Το σφάλμα ήταν δικό σου, γιατί έπρεπε να ελέγξεις ποιο firmware θα σου έβαζαν πριν το αφήσεις....Εδώ γίνεται ολόκληρος ντόρος σχετικά με την R3B ή την R3C....

 

Όσον αφορά την πρόσοψη τώρα, νομίζω πως δεν έχεις πρόβλημα, εφ όσον κρατάς και την απόδειξη και αφού εξ άλλου σύμφωνα με τους όρους της εγγύησης δεν έγινε οποιαδήποτε διαφοροποίηση στο software ή έστω sto hardware....πολύ παρατραβηγμένο μου φαίνεται να σου αναφέρει κάποιος κατι τέτοιο, σε ένα θέμα που η ίδια η κυκλοφορία της πρόσοψης το αναιρεί....Δηλ. αν υπήρχε πιθανότητα η συσκευή να χάνει την εγγύησή της, τόοτε αυτό θα γραφόταν στην συσκευασία της πρόσοψης....Άρα don't worry.... :rolleyes:

 

Αν θέλεις πάντως πες μας πόσο σου στοίχισε η αλλαγή αυτή και αν το αισθητικό αποτέλεσμα σε δικαίωσε..... :o

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση ξεκίνησε σχετικά με τα firmwares του Τ610 και τι διαφορές και καινούρια features έχει το καθένα.

 

Τελικά, κατέληξε να είναι ιστορίες αναβάθμισης και QuickShare.

 

Ή επιστρέφουμε πίσω στο θέμα μας ή κλειδώνεται το thread ως off topic.

 

Στράτος Νικολαΐδης (aka SNikolaidis)

Συντονιστής συζητήσεων στην περιοχή SonyEricsson @myPhone.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον alkis

 

Τελικά το κινητό πήγε σε εξουσιοδοτημένο σέρβις και αναβαθμίστηκε...ελπίζω να λύθηκαν τα προβλήματα, πάντως η ολη ιστορία είχε ενα καλό! Ξηλώθηκε το Live με την αναβάθμιση, χωρίς να το ζητήσω και χωρίς να πώ τίποτα!

 

 

Τι εκδοση fw εβαλες;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός SE T610 εδώ 2 μήνες και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με το κινητάκι μας, αν και χρήστης για πολλά χρόνια Nokia συκευών. Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει αν γίνεται και πως να απόθηκευσουμε μια υπενθύμηση η οποία όμως να είναι επαναλαμβανόμενη (καθε χρόνο, μήνα, βδομάδα κλπ. πχ. για υπενθύμηση γενεθίων κάθε χρόνο ή ενοικίου κάθε μήνα κλπ. ) μια πολύ καλή ευκολία, που πολλά χρόνια έχω βρει σε σχεδόν όλα Nokia κινητά που πέρασαν απ΄τα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα πήγα και έβαλα και εγώ την R3C. Παρατήρησα ότι το τηλέφωνο συνεχίζει και κουδουνίζει όπως και με τις προηγούμενες εκδόσεις. Δηλαδή πρώτα κάνει ένα ντριν και μετά αρχίζει ο ήχος που έχουμε επιλέξει και μάλιστα με βήμα και ας μην το έχουμε επιλέξει. Φαίνεται ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα για την ERICSSON. Δεν χάνουν αυτοί τις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thanasis

 

Χθες το απόγευμα πήγα και έβαλα και εγώ την R3C. Παρατήρησα ότι το τηλέφωνο συνεχίζει και κουδουνίζει όπως και με τις προηγούμενες εκδόσεις. Δηλαδή πρώτα κάνει ένα ντριν και μετά αρχίζει ο ήχος που έχουμε επιλέξει και μάλιστα με βήμα και ας μην το έχουμε επιλέξει. Φαίνεται ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα για την ERICSSON. Δεν χάνουν αυτοί τις κλήσεις.

 

Στο 610 δύο αντιφάσεις συναντιώνται:

 

1ον: Και να απενεργοποιήσεις το screen saver, αυτό εξακολουθεί να βγαίνει κανονικά....

 

2ον: Παρά την απενεργοποίηση του ηχητικού βήματος, αυτό εξακολουθεί να υπάρχει έτσι και αλλοιώς!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς άλλος ότι στην R3C το default screensaver κρατάει περισσότερη ώρα (σα να παίζει 2 φορές σε loop);
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον africa_twin

 

Γειά σας! Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός SE T610 εδώ 2 μήνες και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με το κινητάκι μας, αν και χρήστης για πολλά χρόνια Nokia συκευών. Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει αν γίνεται και πως να απόθηκευσουμε μια υπενθύμηση η οποία όμως να είναι επαναλαμβανόμενη (καθε χρόνο, μήνα, βδομάδα κλπ. πχ. για υπενθύμηση γενεθίων κάθε χρόνο ή ενοικίου κάθε μήνα κλπ. ) μια πολύ καλή ευκολία, που πολλά χρόνια έχω βρει σε σχεδόν όλα Nokia κινητά που πέρασαν απ΄τα χέρια μου.

 

 

Την έχω και εγώ αυτή την απορία...Δεν βλέπω recurrence πουθενά και το κάνω με το Outlook και μετά το μεταφέρνω στο κινητό με το τ610 ! :worry:

 

Άλλη απορία...

Μπορώ απο μόνος μου να βγάλω την πρόσοψη για να την καθαρίσω απο μέσα ή είναι λίγο ριψοκίνδυνο να σπάσω τίποτα ? :confused:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

Μπορώ απο μόνος μου να βγάλω την πρόσοψη για να την καθαρίσω απο μέσα ή είναι λίγο ριψοκίνδυνο να σπάσω τίποτα ? :confused:

Kαλό θα ήταν να μην ανοίξεις το κινητό, γιατί εκτός των άλλων τότε αυτόματα χάνει και την εργοστασιακή του εγγύηση, πέρα από την πιθανότητα πρόκλησης ζημιάς.....Άλλωστε δεν έχει ανάγκη εσωτερικού καθαρισμού και σαφώς η πρόσοψη δεν είναι αντικαθιστώμενη εύκολα, όπως πχ. στα ΝΟΚΙΑ..... :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Kαλό θα ήταν να μην ανοίξεις το κινητό, γιατί εκτός των άλλων τότε αυτόματα χάνει και την εργοστασιακή του εγγύηση, πέρα από την πιθανότητα πρόκλησης ζημιάς.....Άλλωστε δεν έχει ανάγκη εσωτερικού καθαρισμού και σαφώς η πρόσοψη δεν είναι αντικαθιστώμενη εύκολα, όπως πχ. στα ΝΟΚΙΑ..... :!:

 

 

Μα αφού διακρίνω σκόνη (1,2 μικρά σημεία) πάνω απο την οθόνη και σίγουρα δεν είναι έξω απο την πρόσοψη ! :(

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Μα αφού διακρίνω σκόνη (1,2 μικρά σημεία) πάνω απο την οθόνη και σίγουρα δεν είναι έξω απο την πρόσοψη ! :(

 

Κάποιοι που την έχουν ανοίξει, έχουν παρατηρήσει πως το αποτέλεσμα (εφ' όσον το ξαναέκλεισαν!) ήταν χειρότερο από το αρχικό, αν και αυτό συναίβει σε service....Anyway σε προειδοποίησα, κάνε ότι νομίζεις.... :o

Link to comment
Share on other sites

@christ-k

 

Ok ! Να σε καλά για τις πληροφορίες ! :D

 

Και κάτι άλλο...

Έχω ανοίξει το cell info display και τώρα δεν θυμάμαι απο πού και δεν ξέρω πώς να το φύγω ! :p Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ? :p

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Άλλη απορία...

Μπορώ απο μόνος μου να βγάλω την πρόσοψη για να την καθαρίσω απο μέσα ή είναι λίγο ριψοκίνδυνο να σπάσω τίποτα ? :confused:

 

 

Το έχω ανοίξει και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αρκεί να είσαι προσεκτικός, ιδίως όταν αφαιρέσεις το μαύρο πλαστικό καπάκι στην πίσω όψη του κινητού. Επειδή είναι σκληρό το πλαστικό δεν είναι τόσο εύκαμπτο και μπορεί να σε δυσκολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναρωταω

 

Για να βάλω την μπλε προσοψη που είδα και τρελλάθηκα (είναι πάρα πολύ ωραίο !!)

πόσο περίπου θα μου ζητησουνε (Σε Ερικσον Σερβις εννοείται ...)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Tι ανοιξες λεει???? :blink:

 

Πως το εκανες αυτο???? :eek:

 

 

Cell info Display...πέρνει πληροφορίες απο τον πομπό που βρίσκεται κοντά στην περιοχή που βρίσκεσαι που στέλνει σήμα και σου λέει πια περιοχή είσαι...το βγάζει κάτω απο το operator logo...ξέρει κανείς πως να το φύγω γιατί ξέχασα πως το έβαλα ? :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Cell info Display...πέρνει πληροφορίες απο τον πομπό που βρίσκεται κοντά στην περιοχή που βρίσκεσαι που στέλνει σήμα και σου λέει πια περιοχή είσαι...το βγάζει κάτω απο το operator logo...ξέρει κανείς πως να το φύγω γιατί ξέχασα πως το έβαλα ? :rolleyes:

 

Απο το Menu messaging-->area info--> κανε off το reception και το cell information
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον psybill

 

Απο το Menu messaging-->area info--> κανε off το reception και το cell information

 

 

Να σε καλά! :D Το γύρευα μέσα στο connectivity και λέω μα πού στο καλό πήγε ? :lol: Πάλι καλά που μου το εξήγησες και στα Αγγλικά...αγγλικό μενού έχω ! (φαίνετε πιο original) ;)

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Λογικά για Stet μιλάει ;) Και εγώ το έβαζα όταν ήμουν μικρός και χαιρόμουνα :p :D

 

EDIT: Τώρα είδα ότι είναι Κύπριος... :o

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...