Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον kamilaris

 

.....πιστευω οτι οσοι εχουν μειωμενες αναμονες δεν φταινε οι μπαταριες αλλα αυτοι που πουλανε τα κινητα και δεν ενημερωνουν τον κοσμο οτι χρειαζεται 2-3 κυκλους φορτισης για να αποκτηση το μαξιμουμ χρονο αναμονης η μπαταρια..... και βεβαια μερικοι που το αγοραζουν και δεν το φορτιζουν οπως πρεπει γιατι ειναι ανυπομονοι να το χρησιμοποιησουν για πολλους λογους.

 

 

 

Διαβασμένος φίλε ,συμφωνώ απόλυτα με αυτά που έγραψες !

Συμπληρώνω ότι εκτός της ασχετοσύνης πολλών πωλητών ,οι περισσότεροι καταναλωτές "βαριούνται" να διαβάζουν και τις οδηγίες της συσκευής .....και προσπαθούν να το μάθουν "εμπειρικά" σε σχέση με άλλες συσκευές που είχαν....

Και αυτό είναι μεγάλο λάθος στην κάθε αρχική λειτουργία του κινητού,διότι τότε είναι που βγάζει βλάβες ,και που θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλα , στο θεμα της αναμονης αυτου του κινητου δεν προκειται ποτε να βγαλουμε ακρη :)

 

Πιθανον να οφειλεται και σε αλλους παραγοντες , οπως η συχνοτητα λειτουργιας (900/1800) η ποιοτητα ληψης στην περιοχη μας και πολλα ακομα .

 

Παντως εμενα με Vodafone , στο κεντρο της αθηνας , σε 900αρι δικτυο και με την ληψη αναμεσα σε -85db και -60db δεν μπορει με καμια δυναμη να βγαλει πανω απο τρεις μερες .

Και αυτο τωρα πια που δεν ασχολουμαι καθολου με το (αχρηστο) GPRS του , τον (γεματο ελλειψεις) mail client και την (απιστευτα αργη για ενα "κορυφαιο" κινητο) java .

Αλλα οσες φορες εχω δοκιμασει να μιλησω 1-.15 ωρα συνεχομενα (ναι , το κανω και αυτο :o ) χανω τουλαχιστον την μιση μου μπαταρια την στιγμη που ακομα και το τ39 μετα απο 2 χρονια αντεχει περισσοτερο .

 

Και σε περιπτωση συνεχομενης ομιλιας , δεν τιθεται θεμα καταναλωσης οθονης κλπ μιας και αυτη σβηνει εντελως μετα το 10λεπτο .

Εκει πλεον ρευμα καταναλωνουν τα βασικα μερη του κινητου που ειναι απαραιτητα για την πραγματοποιηση και συνεχιση μιας κλησης .

Και παλι η αναμονη δεν εινα τιποτα το αξιολογο .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Σε ολα τα Service Centers :) προς 6€ εκαστος...

 

τα sc δεν τα σκεφτηκα καθολου. το πηρα, οχι ομως 6€. Η επαρχια πληρωνει παντα κατι παραπανω :(
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κατεβαίνει πολύ γρήγορα η στάθμη της μπαταρίας (1 Ώρα με μηδαμινή χρήση). Μου αλλάξανε μπαταρία στη SE αλλά κάνει το ίδιο:( Μάλλον θα δοκιμάσω αυτό που λέει o asmilon.

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον R.I.P.

 

Καλα , στο θεμα της αναμονης αυτου του κινητου δεν προκειται ποτε να βγαλουμε ακρη :)

 

Πιθανον να οφειλεται και σε αλλους παραγοντες , οπως η συχνοτητα λειτουργιας (900/1800) η ποιοτητα ληψης στην περιοχη μας και πολλα ακομα .

 

Παντως εμενα με Vodafone , στο κεντρο της αθηνας , σε 900αρι δικτυο και με την ληψη αναμεσα σε -85db και -60db δεν μπορει με καμια δυναμη να βγαλει πανω απο τρεις μερες .

Και αυτο τωρα πια που δεν ασχολουμαι καθολου με το (αχρηστο) GPRS του , τον (γεματο ελλειψεις) mail client και την (απιστευτα αργη για ενα "κορυφαιο" κινητο) java .

Αλλα οσες φορες εχω δοκιμασει να μιλησω 1-.15 ωρα συνεχομενα (ναι , το κανω και αυτο :o ) χανω τουλαχιστον την μιση μου μπαταρια την στιγμη που ακομα και το τ39 μετα απο 2 χρονια αντεχει περισσοτερο .

 

Και σε περιπτωση συνεχομενης ομιλιας , δεν τιθεται θεμα καταναλωσης οθονης κλπ μιας και αυτη σβηνει εντελως μετα το 10λεπτο .

Εκει πλεον ρευμα καταναλωνουν τα βασικα μερη του κινητου που ειναι απαραιτητα για την πραγματοποιηση και συνεχιση μιας κλησης .

Και παλι η αναμονη δεν εινα τιποτα το αξιολογο .

 

απο τοτε που πηρα το 610 αντι του 6510 εχω βρει την υγεια μου με το GPRS.κανενα disconnect κανενα κολλημα. και μιλαω για χρηση 2-3 ωρων και πανω.το τ39 δεν καταναλωνει την ιδια ενεργεια με ενα εγχρωμο 65000 κινητο .δεν συγκρινονται.και ποιος ειπε οτι ειναι κορυφαιο?η τιμη του μαλλον για medium range το κανει.οι αγοραστες το λενε κορυφαιο οχι τοσο οι γνωστες.κατι σαν την εθνικη μπασκετ αυτοι που ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ την εκαναν φαβορι,αυτοι που ΗΞΕΡΑΝ οχι,understand?
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ρε φιλαρακι αλλα το νοκια 7250 που ειναι 130€ ακριβοτερο ειναι καλυτερο κινητο απο το Τ610; Το κινητο πωλειται σε μια προσιτη τιμη επειδη δεν εχει μια ακριβη TFT οθονη αλλα μια οικονομικοτερη STN και επειδη η SE ηθελε (και καταφερε) να πετυχει μεριδια αγορας. So simple...

Νομιζω οτι ειναι εμφανες σε οσους εχουν δουλεψει και αλλα κινητα ποια απο αυτα ειναι "medium range" και ποια ειναι "κορυφαια" και δε αποτελει η τιμη βασικο κριτηριο για αυτον τον διαχωρισμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;;

Πόσους χαρακτήρες είναι το ένα SMS στο Τ610. Είναι λίγοι. Είναι καμία ρύθμιση που πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Giannis_Nik

 

Παιδία να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;;

Πόσους χαρακτήρες είναι το ένα SMS στο Τ610. Είναι λίγοι. Είναι καμία ρύθμιση που πρέπει να κάνω?

 

Πρέπει να γράφεις μόνο κεφαλαία για 160 χαρακτήρες αλλιώς, 70...

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον emufear

 

Πρέπει να γράφεις μόνο κεφαλαία για 160 χαρακτήρες αλλιώς, 70...

 

 

 

Γράφω με κεφαλαία αλλά 70 χωράει πάλι. :confused: :confused: :confused: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Giannis_Nik

 

Γράφω με κεφαλαία αλλά 70 χωράει πάλι. :confused: :confused: :confused: :wacko:

 

 

Απενεργοποίησε τους εθνικούς χαρακτήρες ;)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον emufear

 

Απενεργοποίησε τους εθνικούς χαρακτήρες ;)

 

 

 

Ti Enoeis ethnikous xaraktires??? Sou estila kai PM. an thes apanta ekei

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον djkokalis

 

mia erotisi.exo agorasei to se t610 live.exo to eksis provlima.mazi me to kinito agorasa episis apo ti vodafone ena kalodio usb.mazi me to kalodio mou dosan ena cd me progs (oxi tis se) ta opia kai egatestisa.ola kala mexri stigmis.esteila melodies sto kinito mou.to cd omos den eixe kapio programa gia na stelno games screensavers themes. evala ta progs tis ericsson alla mou lene oti den anagnorizete to kinito mou.katevasa kai ena alo programa to sendfile to opio episis den lei to idio.gia pio logo?mipos me kapio tropo to exei klidosei i vodafone gia na katevazo apo to vodafone live h mipos epidi exo win 98?protinte mou kanena kalo programa na to dokimaso.thanks

 

 

Εσύ είσαι ο Κόκαλης... και εσύ πρέπει να πας πεις. :p

Motorola MPX220 + 1GB MiniSD Sandisk

http://www.danasoft.com/sig/JiMk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mobiler

 

Δεν έχει σημασία σε τι γλώσσα έχεις τα menu. Εγώ τα έχω στα Αγγλικά και η επιλογή υπάρχει πάλι.

 

Kαι στα Γαλλικά και στα Ισπανικά και στα κινέζικα :p να το έχει το μενού είναι το ίδιο.Ίσως εννοούσε ότι δεν θα μπορούσε να το μεταφράσει.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον t300

 

Το flash θα κάνει άραγε και για τα Τ300/Τ310;

 

Λογικά όχι γιατι το φλας θα συνδέεται στην ίδια υποδοχή με την κάμερα...
Link to comment
Share on other sites

mporei kpoios na mu e3igisei ti akrivws einai "oi ethnikoi xaraktires" kai pou e3ipiretoun. Tous vrika sto manu kai tous apenergopoiisa kai ontws ta minimata leitourgoun kalytera...... alla akoma den exw katalavei poia akrives einai i leitourgia tous......
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια θα βγει και η νεα καμερα mca-30 αλλα δεν ξερω αν θα εχει flash ενσωματωμενo.......ελπιζω ομως...
Link to comment
Share on other sites

Sorry paidia, mallon 8a to exete xana pei alla den eixa xrono na deiavasw to forum...... :whistle:

Yparxei kanena site me free programs h tipota allo gia to t610?

 

EFXARISTW :D :D

Mess with the best die like the rest

M.W.T.B.D.L.T.R

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...