Jump to content

Χρήση καμερών παρακολούθησης διαδηλώσεων από ΕΛ.ΑΣ.


getolika
 Κοινοποίηση

Χρήση καμερών παρακολούθησης διαδηλώσεων από ΕΛ.ΑΣ.Υπέρ ή κατά;  

64 members have voted

  1. 1. Χρήση καμερών παρακολούθησης διαδηλώσεων από ΕΛ.ΑΣ.Υπέρ ή κατά;



Recommended Posts

Όσοι είναι κατά των καμερών (γενικά), μήπως είναι μέλη και συμμετέχουν και οι ίδιοι στις διάφορες καταστροφές; :shifty:

 

Στην αμερική δηλαδή γιατί υπάρχουν ακόμη και μέσα στα περιπολικά; :!:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να ισχυριστεί κανείς , πως κάθε διαδήλωση που αμαυρώνουν οι κουκουλοφόροι έχει σχέση με έγκλημα!

Εάν εσύ από γκαντεμιά βρεθείς μια φορά ανάμεσα στις 2 πλευρές,σε μια ενδεχόμενη σύλληψή σου σε άλλη πορεία( π.χ. για μια απλή αναγνώριση στοιχείων) θα σου πουν ότι συμμετείχες και σε εγκληματική πράξη.

Δεν είναι και δύσκολο να σε βρουν έτσι.Ο Θέμος για παράδειγμα πως βρίσκει ποιοι έχουν πάει σε περισσότερα από ένα τηλεπαιχνίδια;:p

 

Εδώ χωρίς κάμερες στα επεισόδια "του αγνώστου στρατιώτη"

συνέλαβαν φοιτητές, επειδή απλά ήταν εκεί!!!

Δε διαφωνώ πως συμβαίνουν και τέτοια περιστατικά, αλλά μάλλον θα συμβάλλουν στην αποτροπή τέτοιων συλλήψεων, αφού πλέον θα υπάρχουν περισσότερα αποδεικτικά στοιχεία οτι όντως δεν πήρες μέρος στα επεισόδια.

Τώρα σχετικά με αυτό που είπες για την εγκληματική πράξη, δεν καταλαβαίνω ακριβώς που θα βοηθήσουν οι κάμερες από τη στιγμή που στη συνέχεια θα μπορεί να αποδειχθεί οτι όντως σε συνέλαβαν για απλή ταυτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Το προφητικό άσμα των Police (Μπάτσων) τα λέει όλα:

 

Every breath you take

Every move you make

Every bond you break

Every step you take

Ill be watching you

 

Every single day

Every word you say

Every game you play

Every night you stay

Ill be watching you

 

Oh, cant you see

You belong to me

How my poor heart aches

With every step you take

 

Every move you make

Every vow you break

Every smile you fake

Every claim you stake

Ill be watching you

 

Since youve gone I been lost without a trace

I dream at night I can only see your face

I look around but its you I cant replace

I feel so cold and I long for your embrace

I keep crying baby, baby, please...

 

Oh, cant you see

You belong to me

How my poor heart aches

With every breath you take

 

Every move you make

Every vow you break

Every smile you fake

Every claim you stake

Ill be watching you

 

Every move you make

Every step you take

Ill be watching you

 

Ill be watching you

Ill be watching you

Ill be watching you

Ill be watching you...

 

Περισσότερα εδώ

bromeros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή ειναι η δουλειά τους.

 

Αλίμονο αν η αστυνομία ζούσε σε εναν κόσμο "Ποιός; Πού; Πότε; :worry:"

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

I keep crying baby, baby, please...

 

Ναι, για την αστυνομία το έγραψαν το τραγούδι... Εκτός κι αν είναι ξεκάρφωμα :p

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα δεν εισαι πνευμα αντιλογιας gkr .Σου εχω απαντησει 1500 φορες περι φακελωματος.Ακομη ρωτας.Ε,τοο πολυ ,πολυ να με τρελανεις.:cry::cry:Κι σε ολα τα μηνυματα σου οτι λεω εστω κι το πιο προφανες το αμφισβητεις..:lol::lol:Καλα εκει που με ειχες στειλει ηταν το μηνυμα που μου χες πει τι ζει ανθρωπος με 600 ευρω το μηνα.Απο τοτε παραδωσα τα οπλα.Εφτασες στο σημειο να πεις οτι τα διαβαζω αυτα που λεω απο καπου.Λες κι εγω ειμαι κανα επιφανιακο ,με μυαλο μηδεν που κανει 10χιλιαδες μηνυματακια χαζα κι δεν μπορει μπορει να γραψει πραγματα που σκεφεται..Ε ,ευχαριστω πολυ..Αλλα πιο χαζο πραγμα για να φερεις αντιρρηση δεν μπορουσες να πεις.Γιατι πολυ απλα δεν με ξερεις.Κι ειμαι ατομο που γραφει μονο οτι σκεφτεται.

Κατι παιδακια μου θυμιζει ολο αυτο που κανεις που λενε ολο οχι,οχι οχι...

αγιοργιτης παιδι μου ποια ειναι η δουλεια της αστυνομιας;Να μας παρακουλουθει με καμερες;

Link to comment
Share on other sites

Στην αμερική δηλαδή γιατί υπάρχουν ακόμη και μέσα στα περιπολικά; :!:

 

Αυτό το μέτρο ξεκίνησε στην Αμερική από τους "state troopers", μία μονάδα της αστυνομίας που περιπολούν στους αυτοκινητοδρόμους της Αμερικής στις πολιτείες. Επειδή είναι ένας - ένας μέσα στα περιπολικά και πολύ συχνά σταματούσαν κάποιον για έλεγχο και αυτός/αυτοί τους πυροβολούσαν και τους σκότωναν και μετά τις περισσότερες φορές δεν έβρισκαν τον ένοχο ή επειδή πολλές φορές είχαν γίνει ψευδείς μηνύσεις από γυναίκες οδηγούς για βιασμό, έβαλαν τις κάμερες όπου καταγράφεται όλη η σκηνή σταμάτημα-έλεγχος υπόπτου-αποχώρηση.

 

Χάρη σε αυτές τις κάμερες έχουν συλληφθεί αρκετοί παράνομοι και επίσης είναι αποδεικτικό στοιχείο και για το δικαστήριο για τους αστυνομικούς και για τους πολίτες που μηνύουν έναν αστυνομικό για κακή συμπεριφορά.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή ειναι η δουλειά τους.

 

Αλίμονο αν η αστυνομία ζούσε σε εναν κόσμο "Ποιός; Πού; Πότε; :worry:"

 

μα σε έναν τέτοιο κόσμο ζεί, απορώ πως δεν το έχεις καταλάβει ακόμη :blink:

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα δεν εισαι πνευμα αντιλογιας gkr .Σου εχω απαντησει 1500 φορες περι φακελωματος.Ακομη ρωτας.Ε,τοο πολυ ,πολυ να με τρελανεις.:cry::cry:Κι σε ολα τα μηνυματα σου οτι λεω εστω κι το πιο προφανες το αμφισβητεις..:lol::lol:Καλα εκει που με ειχες στειλει ηταν το μηνυμα που μου χες πει τι ζει ανθρωπος με 600 ευρω το μηνα.Απο τοτε παραδωσα τα οπλα.Εφτασες στο σημειο να πεις οτι τα διαβαζω αυτα που λεω απο καπου.Λες κι εγω ειμαι κανα επιφανιακο ,με μυαλο μηδεν που κανει 10χιλιαδες μηνυματακια χαζα κι δεν μπορει μπορει να γραψει πραγματα που σκεφεται..Ε ,ευχαριστω πολυ..Αλλα πιο χαζο πραγμα για να φερεις αντιρρηση δεν μπορουσες να πεις.Γιατι πολυ απλα δεν με ξερεις.Κι ειμαι ατομο που γραφει μονο οτι σκεφτεται.

Κατι παιδακια μου θυμιζει ολο αυτο που κανεις που λενε ολο οχι,οχι οχι...

αγιοργιτης παιδι μου ποια ειναι η δουλεια της αστυνομιας;Να μας παρακουλουθει με καμερες;

Ok :lol: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι κατά των καμερών (γενικά), μήπως είναι μέλη και συμμετέχουν και οι ίδιοι στις διάφορες καταστροφές; :shifty:

 

:lol::lol::lol:

Μας πήρες πρέφα!:worry:

Τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα!

 

Στην αμερική δηλαδή γιατί υπάρχουν ακόμη και μέσα στα περιπολικά; :!:

 

Στην Αμερική επίσης υπάρχουν παντού όπλα!

Σχεδόν όλοι έχουν(ακόμα και ψυχασθενείς) και βλέπετε με τι συχνότητα γίνεται και από ένα μακελειό!!!

Δεν κατάλαβα δηλαδή, επειδή εφαρμόζουν αυτοί ένα μέτρο, πρέπει να το φέρουμε και εμείς εδώ;

 

Τότε και εγώ θέλω όπλο για να πυροβολώ τις κάμερες,αφού όπως είπες συμμετέχω στις διάφορες καταστροφές!:wacko:

Ο λαός απαιτεί ανεξέλεγκτη οπλοκατοχή!

 

Έχω ταχθεί υπέρ των καμερών, αλλά όχι για την παρακολούθηση διαδηλώσεων!

Γιατί δεν πάνε να βάλουν μια κάμερα στην Αττική οδό, όπου πετάνε πέτρες σε διερχόμενα αυτοκίνητα;

Αυτό πράγματι θα ήταν υπέρ του πολίτη και όχι η παρακολούθηση φιλήσυχων διαδηλωτών!

Μη μου πείτε για τους ταραξίες κουκουλοφόρους, γιατί αυτούς η κάμερα δεν μπορεί να τους προδώσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...