Jump to content

[Επίσημο] Nokia 2630


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι :( ....

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει δωρεάν τρόπος ξεκλειδώματος χρησιμοποιώντας το καλώδιο Usb ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα για δεύτερο και για αποκλειστική χρήση την αποστολή μηνυμάτων και κυρίως την αποθήκευσή τους ή στο Nokia Photos ή στο Lifeblog.

Το μεν πρώτο δεν το βλέπει καν (μιλάμε πάντα για σύνδεση μέσω bluetooth) και το δεύτερο το βλέπει αλλά μου λέει ότι "Η συσκευή δεν έχει εγκατεστημένο το Lifeblog".

 

Υπάρχει τρόπος να του περάσω το Lifeblog ή κάποιος άλλος τρόπος να μεταφέρω τα μηνύματα στο PC;

 

Καμμιά λύση γι'αυτό έχετε υπ'όψη σας;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το αγόρασα σήμερα με επιδότηση από την Wind. Μήπως ξέρετε πως το πάνω δεξιά κουμπί (πάνω από το κόκκινο) γίνεται να με πηγαίνει στο Ημερολόγιο αντί για το Wind+ που έχει από default? :mad:

 

ΟΚ το βρήκα!

 

Το κινητό δε "βλέπει" τα ακουστικά bluetooth nokia HS-36W.

Τι φταίει?

 

Να σας πω ότι τα ακουστικά δουλεύουν κανονικά με το προηγούμενο τηλέφωνό μου (nokia 6021).

 

Μου είχε πει και ένας φίλος παλιά ότι δε δούλευαν τα ακουστικά bt που είχε με το 2630, τα οποία ακουστικά δεν ήταν nokia αλλά έπαιζαν με άλλα κινητά.

 

Υπάρχει πρόβλημα με το 2630 και τα bt ακουστικά? Τι ξέρετε;

 

OK το έλυσα και αυτό, έπρεπε να κάνω pairing από την αρχή το ακουστικό. Το είχα ξεχάσει....

 

Παιδια sorry για τα "σκουπίδια" τα 2 τελευταία posts. ΑΝ κρίνουν οι mods ότι πρέπει να τα σβήσουν ας το κάνουν...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το 2630 και τα bt ακουστικά? Τι ξέρετε;

 

Το δικό μου 2630 δουλεύει μια χαρά με το iTech clip vibrate

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι νέο μέλος και ζητάω επειγόντως τη βοήθειά σας. Κατέβαζα διάφορα θέματα με bluetooth-usb, με αποτέλεσμα να μην ανάβει έως και καθόλου:(. Τώρα αφού έσβησα ότι είχε μέσα στη μνήμη του, αν το σβήσω, την άλλη μέρα πρέπει να το ξαναανάψω:wacko:. Ξαναέτυχε κάτι τέτοιο σε κάποιον άλλο; Σας παρακαλώ απαντήστε μου αν γίνεται τι μπορώ να κάνω; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...:p
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση θελω να κανω..ξερει κανεις ποσα sms χωραει το συγκεκριμενο κινητο? Ευχαριστω!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια κιεγω εχω μερικες ερωτησουλες...

 

1.η ποιοτητα του ηχου κατα τη κληση πως ειναι? ακουγεται καθαρα και δυνατα ο συνομιλητης?

 

2.απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι? πλαστικουρα πχ? "τριζει" το πισω καλυμμα με τα απο χρηση μερικων βδομαδων?

 

3. γενικα εχει καθολου κολληματα, καθυστερησεις. bugs κτλ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1. Έχω την εντύπωση πως είναι ικανοποιητικό σ' αυτόν τον τομέα, αλλά νομίζω ότι επηρεάζεται πολύ από την ισχύ του σήματος

 

2. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής για τα λεφτά του, δε τρίζει καθόλου και δείχνει πολύ στιβαρό

 

3. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα, απλά είναι λιγάκι αργό όμως δε κολλάει, δε σβήνει κτλ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδιά κάποτε κάποια τηλέφωνα όπως το 6510 είχαν μια εφαρμογή που λεγόταν "Πορτοφόλι" και μπορούσες να αποθηκεύσεις κάποια δεδομένα στο κινητό σου, πχ αριθμό πιστωτικής κάρτας. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο 2630; Ή μήπως μπορώ να κατεβάσω κάποιο;

θέλω να αποθηκέυσω κάτι δεδομένα αλλά να είναι προστατευμένα, και να υπάρχει π΄ροσβαση μόνο με κωδικό. Καμιά ιδέα;;

 

Ευχαριστώ

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos!!!Χρειάζομαι την εκτροπή κλήσης για επαγγελματικούς λόγους. Και πιο συγκεκριμένα, χρειάζεται να γνωρίζω αν κάποιος με καλεί απευθείας στο κινητό ή στο γραφείο (και έρχεται απο εκτροπή στο κιν. μου). Τέσταρα το κιν ενός φίλου (nokia 6300i) και βγάζει ένα βελάκι συνεχως (αυτο με ενδιαφερει γιατι σε πολλα κινητα το βελακι φαινεται ΜΟΝΟ στο πρωτο χτυπημα και μετα εξαφανιζεται και δεν ξερω τελικα αν αυτος που με καλει παιρνει απευθειας σε εμενα ή στο γραφειο) όταν με καλούν και εκτρέπεται η κλήση στο κιν μου. Απλά ήθελα να ρωτήσω αν αυτό συμβαίνει και στο nokia 2630. Το έχει δοκιμάσει κανένας? Ρωτάω γιατί στο προηγούμενο κιν που είχα, δεν έβγαζε κάποιο αναγνωριστικό και ξέρω ότι είναι θέμα συσκευής η ένδειξη που βγάζει για να διαχωρίζει τις δύο αυτές καταστάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα σημερα σε διαφορα καταστηματα της περιοχης μου για να βρω ενα μοντελο νοκια για να αγοράσω, το 2630. Entry level κινητο για απλη χρηση.

 

Επειδη δεν το βρηκα σε γερμανο, σε οτε, και αλλου που ρωτησα, το βρηκα σε καταστημα wind.

Ειδα τη συσκευασια, ηταν κουτι της nokia, δεν ειχε πανω κανενα διακριτικο wind, ρωτησα αν το εχουν 'πειραξει' στην wind, μου ειπαν οχι, κι ετσι, το αγορασα.

Ηθελα 'καθαρο' τηλεφωνο και οχι vodafone live και αλλες αηδιες.

 

Το θελω για χρηση με cosmoκαρτα.

Ανοιγοντας το και βαζοντας σε χρηση, με την sim της cosmoκαρτας μεσα, βλεπω στο δεξι μενου, κατω αριστερα στην οθονη, την επιλογη ... 'wind'.

Οπωσδηποτε αυτο ειναι κατι που δεν το περιμενα και ουτε και το θελω.

 

Ελπιζω, οτι αν το αγνοησω, μπορω κανονικα να χρησιμοποιω το τηλεφωνο με ολες τις λειτουργιες, με cosmote, ετσι δεν ειναι?

 

Ωστοσο, θα ηθελα να ξερω, αν μπορω και με ποιο τροπο, να το αφαιρουσα αυτη την επιλογη wind, και να εχει το τηλεφωνο μου οτι εχει ενα νορμαλ κινητο νοκια στα μενου του, πχ, μεταβαση, επαφες κλπ.

Μπορει να αφαιρεθει αυτο, και πως?

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΑΚΙ!ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ AC-4!ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΒL-5ΒΤ ΚΑΙ ΧΩΡΑΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΙΜΩΧΝΕΙ ΛΙΓΟ!ΑΛΛΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΜΟΝΗ!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

1)Εκτός απο b/t η σύνδεση με το pc με ποιον άλλο τρόπο μπορεί να γίνει?

2) Ξέρεις κανείς αν η Nokia δίνει συγκεκριμένο blu/t για το 2630?

3)Στις αναφορές των μηνυμάτων που στέλνεις, μάλλον της μέρας που τρέχει μόνο, δείχνει μέρος απο το κείμενο που έχει σταλεί στο μήνυμα, υπάρχει τρόπος να το δείς όλο παρόλο που το έχεις διαγράψει ?

4) Σε παλαιότερα κινητά στις κλήσεις, όταν έβλεπες έναν αριθμό που είχες καλέσει σου έδειχνε όλες τις κλησεις που έγιναν σε αυτό το κινητό την ίδια μέρα με ώρα και διάρκεια, ενώ το 2630 σου δείχνει μόνο αυτή που επέλεξες, υπάρχει ρύθμιση?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χθές το αγόρασα από κατάστημα Vodafone και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό για τα λεφτά που έδωσα.Σε περίπτωση που μου χαλάσει το "κύριο" κινητό μου μια χαρά κάνει και το 2630 για "κύριο".Στην αρχή δεν ήξερα ότι δέχεται και mp3 αρχεία.Το μόνο που με προβλημάτισε είναι το εξής:Στη Vodafone μου είπαν μόλις τελειώσει η μπαταρία να το φορτίσω για 14 ώρες.Το έβαλα να φορτίζει σήμερα στις 09:40.Το απόγευμα -κατά τις 17:00- που το κοίταξα είδα ότι η μπαταρία ακόμα αναβόσβηνε!!Νόμιζα ότι μέσα σε 4 ώρες θα είχε φορτίσει πλήρως αλλά και πάλι θα έπρεπε να το είχα στη πρίζα.Στις 18:00 είδα τελικά ότι η μπαταρία φόρτισε πλήρως.Και τώρα θέλω να ρωτήσω το εξής:Στην επόμενη φόρτιση θα πρέπει να περιμένω ξανά 9 ώρες για να φορτίσει πλήρως;:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα,

εχω ενα νοκια 2630 σας 3ο κινητο ...και μου εσπασε η οθονη δλδ εκανε ενα μεγαλο λεκε και πολλα παρακλαδια σαν δεντρο...

παρηγγειλα απο ebay αυτο

για 10 ευρω το θεμα ειναι οτι δν εχω ιδεα πως να το βαλω ...

υπαρχει περιπτωση να τα καταφερω? (εχω ξανακανει επεμβαση σε κινητο με καλα αποτελεσματα ...:lol::lol: )

υπαρχει καποιος οδηγος ?

κατι που θα πρεπει να προσεξω?

κατιιι οτιδηποτε?

αν το παω σε μαγαζι π φτιαχνουν κιν ποσο θα μου παρει αμα τ παω και τν οθονη?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα νοκια 2630 σας 3ο κινητο ...και μου εσπασε η οθονη δλδ εκανε ενα μεγαλο λεκε και πολλα παρακλαδια σαν δεντρο...

παρηγγειλα απο ebay αυτο

για 10 ευρω το θεμα ειναι οτι δν εχω ιδεα πως να το βαλω ...

υπαρχει περιπτωση να τα καταφερω? (εχω ξανακανει επεμβαση σε κινητο με καλα αποτελεσματα ...:lol::lol: )

υπαρχει καποιος οδηγος ?

κατι που θα πρεπει να προσεξω?

κατιιι οτιδηποτε?

αν το παω σε μαγαζι π φτιαχνουν κιν ποσο θα μου παρει αμα τ παω και τν οθονη?

ευχαριστω

κανεις δν ξερει ? θα μου ερθει η οθονη και δν θα ξερω τ να κανω...

Link to comment
Share on other sites

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις; Georgekatz, εσένα που σου δούλεψε με τη ρύθμιση, ποιά έκδοση έχεις;

Λέμε μου δούλεψε η ρύθμιση.

Έχω την έκδοση v05.20 06-12-07 RM-298

Time is what keeps everything from happening at once.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως και τυχόν γνωρίζει κανείς!

 

Παρατήρησα τις τελευταίες δύο μέρες πως όταν με στέλνουν μηνύματα στις πληροφορίες μηνυμάτων η ώρα είναι μια ώρα πίσω. Πχ εγώ στέλνω το μήνυμα στις 5 το απόγευμα και η απάντηση ενώ με την ώρα του κινητού έρχεται στις 5:10 για παράδειγμα στις πληροφορίες μηνύματος λέει 4:10 το απόγευμα. Το θέμα είναι οτι μπερδεύομαι γιατί νόμιζα πως φταίει το δίκτυο που μερικές φορές αργεί να σου στείλει ένα μήνυμα πχ άμα δεν έχει καλό σήμα, αλλά δεν γίνεται να γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις, ημερομηνίας και ώρας αν έχεις στη ζώνη ώρας GMT+3
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις, ημερομηνίας και ώρας αν έχεις στη ζώνη ώρας GMT+3

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά για Ελλάδα δεν θα πρέπει να είναι GMT+2;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά για Ελλάδα δεν θα πρέπει να είναι GMT+2;;;;

 

Η θερινη ωρα ειναι ενεργοποιημενη ?

 

 

Για Ελλαδα εχουμε τα εξης τωρα :

Standard time zone: UTC/GMT +2 hours

Daylight saving time: +1 hour

Current time zone offset: UTC/GMT +3 hours

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επακριβώς έχω τα εξής:

α) Ζώνη ώρας : GMT+2

β) Θερινή ώρα : 0(χειμώνας) [με επιλογές +1, +2 και 0(χειμώνας)]

 

Άλλη επιλογή δεν έχει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...