Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το HTC Kaiser και θέλει ένας συνάδελφος να το αλλάξουμε με το δικό του N95 8GB, άριστης κατάστασης και τα δύο. Διάβασα την σχετική ενότητα με τους διαξιφισμούς αλλά δεν έβγαλα συμπέρασμα. Ως αξία μεταχειρισμένων κινητών, πιστεύετε ότι αξίζει να πάρω το Nokia;

 

Να τονίσω ότι δεν πρόκειται να χρησιμοποιώ κανένα από αυτά καθημερινά, απλά το θέλω ως μία 2η συσκευή ανάγκης...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia pos mporo na allakso rom(den ksero pos legetai se nokia exo windows mobile auto einai tou bro :P) kai einai ksenoferto kai oliki allagi oxi paketo glossa

san tis cooked sta WM osoi kseroun kai apo auta

:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

paidia pos mporo na allakso rom(den ksero pos legetai se nokia exo windows mobile auto einai tou bro :P) kai einai ksenoferto kai oliki allagi oxi paketo glossa

san tis cooked sta WM osoi kseroun kai apo auta

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

 

Έχω το HTC Kaiser και θέλει ένας συνάδελφος να το αλλάξουμε με το δικό του N95 8GB, άριστης κατάστασης και τα δύο. Διάβασα την σχετική ενότητα με τους διαξιφισμούς αλλά δεν έβγαλα συμπέρασμα. Ως αξία μεταχειρισμένων κινητών, πιστεύετε ότι αξίζει να πάρω το Nokia;

 

Να τονίσω ότι δεν πρόκειται να χρησιμοποιώ κανένα από αυτά καθημερινά, απλά το θέλω ως μία 2η συσκευή ανάγκης...

 

Και εγώ το ίδιο δίλημμα έιχα και τελικά αγόρασα N95 8GB, και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. Πάντως είναι εντελώς διαφορετικές συσκευές με άλλο προσανατολισμό. Για δεύτερη συσκευή που την θέλεις και τα δύο τέλεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί παλιότερα, αλλά έψαξα και δεν βρήκα κάτι.. οπότε ρωτάω...

Μετά το update που του έκανα.. Όταν κάνω επανεκκίνηση ή αποσυνδέω το USB καλώδιο, καθώς όπως υποθέτω ψάχνει την μνήμη, μου βγάζει "Εγκατάσταση" και περιμένω .. περιμένω μέχρι να βγάλει μήνυμα ότι δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί η εφαρμογή (?).

Είναι κάτι που μπορώ να κάνω (εκτός από format) ώστε να μην προσπαθεί να εγκαταστήσει αυτό που βρίσκει;

Link to comment
Share on other sites

1. Θυμησου ποιες εφαρμογες ειχες και χαθηκαν - δεν λειτουργουν μετα απο την αναβαθμιση

 

2. Μπες μεσα στην διαχ. εφαρμογων και δες εαν υπαρχουν εφαρμογες που δεν ειναι εγκατεστημενες.

 

3. Διεγραψε τες η κανε ξανα εγκατασταση το .sis απο επανω..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1. Θυμησου ποιες εφαρμογες ειχες και χαθηκαν - δεν λειτουργουν μετα απο την αναβαθμιση

 

2. Μπες μεσα στην διαχ. εφαρμογων και δες εαν υπαρχουν εφαρμογες που δεν ειναι εγκατεστημενες.

 

3. Διεγραψε τες η κανε ξανα εγκατασταση το .sis απο επανω..

 

Σωστός!!! Βρήκα 2 εφαρμογές που έλεγε "μη εγκατεστημένες" και τις έσβησα και είναι ΟΚ τώρα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε εγώ τι έπαθα...Ενώ δουλεύαν όλα μια χαρά ξαφνικά παρατήρησα οτι δεν μπορούσαν να πατηθούν το 3,6,το κάτω και δεξιά βελάκι και το πλήκτρο του μενού!!Λέω θα κόλλησε,του κάνω hard reset και format αλλά πάλι τπτ.Το πάω στην Nokia και μετά απο μια εβδομάδα(σήμερα δλδ) μου λένε οτι δεν μπορούν να το φτιάξουν γιατί έχει κάποιο ανώτερο πρόβλημα και πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά γραφεία της Νοκια στην Τσεχία!!Μα τι έγινε και δεν μπορούν ούτε εδώ να το φτιάξουν???
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε εγώ τι έπαθα...Ενώ δουλεύαν όλα μια χαρά ξαφνικά παρατήρησα οτι δεν μπορούσαν να πατηθούν το 3,6,το κάτω και δεξιά βελάκι και το πλήκτρο του μενού!!Λέω θα κόλλησε,του κάνω hard reset και format αλλά πάλι τπτ.Το πάω στην Nokia και μετά απο μια εβδομάδα(σήμερα δλδ) μου λένε οτι δεν μπορούν να το φτιάξουν γιατί έχει κάποιο ανώτερο πρόβλημα και πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά γραφεία της Νοκια στην Τσεχία!!Μα τι έγινε και δεν μπορούν ούτε εδώ να το φτιάξουν???
Γνωστά είναι όλα αυτά. Βέβαια κάθε φορά λένε και διαφορετική χώρα :p. Οπλίσου με μπόλικη υπομονή, καθώς θα το πάρεις πίσω μετά απο κανένα μήνα... :O
Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδη το εχεις παρει απο αλλον και χωρις αποδειξη.. τελειωσες σε μια τετοια περιπτωση ε..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βρισκουν απο το ΙΜΕΙ,στα Νοκια Shop δεν σου ζητανε αποδειξη.

 

Α, γινεται αυτο? Βλεπουνε δηλαδη, μεσω ΙΜΕΙ, ποτε εχει πουληθει η συσκευη ε? Καλο.

Και σε περιπτωση που ειναι κλμν..?? :confused: Γιατι στο λυκειο ειχε τυχει και ειχα παρει ενα τετοιο και το εμαθα αργοτερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

An autos pou to exei xasei exei dwsei to IMEI sta Nokia shop,tote molis pas na dwseis to klemmeno to kratane kai fonazoun ton idioktiti.

 

Sorry gia ta greeklish,tha ta allaksw molis brethw se PC me ellinina.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

An autos pou to exei xasei exei dwsei to IMEI sta Nokia shop,tote molis pas na dwseis to klemmeno to kratane kai fonazoun ton idioktiti.

 

Μαλλον κατευτθειαν απο μαγαζι ηταν "παρμενο".. :lol: Οπου και στο μαγαζι που ειναι να πανε ή εχουν ηδη παει κρατανε τα ΙΜΕΙ των κινητων λογικα ε? Επισης και αναβαθμιση αμα κανεις σε τετοιο κινητο, δεν γινεται να σε βρουνε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμα αλλαξεις το product code της συσκευης και βαλεις αλλο χανεις την εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

αμα αλλαξεις το product code της συσκευης και βαλεις αλλο χανεις την εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας?

Γενικά όχι.

Χάνεις την εγγύηση στη περίπτωση που η συσκευή σου είναι Vodafone Live και αλλάζοντας το product code την κάνεις unbranded.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Ήθελα να σας ρωτήσω τι αυτονομία έχει η μπαταρία του N95 8gb μιας και προσανατολίζομαι στην αγορά του.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικα με το παρακάτω:

 

Κάθε φορά που κανω restart η συσκευή προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση σε μία εφοαρμογή...μετά εμφανίζει ότι υπάρχει μία μή αξιοπιστη εφαρμογή στο :H (mass storage), μπαίνω στήν διαχήρειση εφαρμογών και δέν βλέπω καμία εφορμογή μη εγκατεστημένη. Μπαίνω στο mass storage σαν hard drive και δεν βλέπω τίποτα στραβο!

 

Έχετε καμία ιδέα τί μπορέι να έιναι? Απο καθαρό φορματ με 2 apps εγκατεστημένα είναι το κινητό! (task manager, handy clock και 3 themes)....καμια ιδέα???

 

Ευχαριστώ

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα 3 θέματα είναι στο κινητό ή κάποιο το έβαλες στην κάρτα; Αν έχεις βάλει θέμα στην κάρτα μνήμης, τότε αυτό δημιουργεί το φαινόμενο αυτό. Βγάλτο και βάλτο στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Ήθελα να σας ρωτήσω τι αυτονομία έχει η μπαταρία του N95 8gb μιας και προσανατολίζομαι στην αγορά του.

Εμενα κραταει 3 μερες σχετικα ανετα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικα με το παρακάτω:

 

Κάθε φορά που κανω restart η συσκευή προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση σε μία εφοαρμογή...μετά εμφανίζει ότι υπάρχει μία μή αξιοπιστη εφαρμογή στο :H (mass storage), μπαίνω στήν διαχήρειση εφαρμογών και δέν βλέπω καμία εφορμογή μη εγκατεστημένη. Μπαίνω στο mass storage σαν hard drive και δεν βλέπω τίποτα στραβο!

 

Έχετε καμία ιδέα τί μπορέι να έιναι? Απο καθαρό φορματ με 2 apps εγκατεστημένα είναι το κινητό! (task manager, handy clock και 3 themes)....καμια ιδέα???

 

Ευχαριστώ

 

Φορμάτ έκανες μόνο στο κινητό ή και στην κάρτα μνήμης(την 8GB) εννοώ??

Link to comment
Share on other sites

Και τα 3 θέματα είναι στο κινητό ή κάποιο το έβαλες στην κάρτα; Αν έχεις βάλει θέμα στην κάρτα μνήμης, τότε αυτό δημιουργεί το φαινόμενο αυτό. Βγάλτο και βάλτο στο τηλέφωνο.

 

 

Καλά...είσαι φοβερός!!! Ευχαριστώ!!!

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...