Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα! το πηρα και εγω σημερα απο την vodafone.... το χρησιμοποιησα με την ενεργεια που ειχε ποση ωρα να φορτισω της πρωτες φορες???? το πανω μερος του κινητου ειναι κολημμενο στο κατω απο την κατω πλευρα του κινητο στα δικα σας κινητα?????? σε εμενα εχει ενα πολι μικρο κενο και απο απο την αριστερη πλευρα ειναι μεγαλυτερο το τηλεφωνο δεν τριζει καθολου..... χριαζεται να το παω στην νοκια???? ευχαριστω

 

πηρα τηλ στα κεντρικα στη νοκια κ μου ειπαν 3-4 πληρεις φορτισεις..Δηλαδη το φορτίζεις μεχρι να σου βγαλει ενδειξη οτι φορτιστηκε(οχι8,10,17 ωρες κλπ)..περιπου 1.5 ωρα..με τα το αφηνεις να σβησει τελειως..κ επαναλαμβανεις την ιδια διαδικασια 3-4 φορες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τους χαρτες τους κστεβασα απ το nnoki.com/maps. πρεπει να τους κατεβασω απο πουθενα αλλου?? smartgo navigator τι ειναι πρεπει να το κατεβασω πρεπει να κατεβασω αλλους χαρτες για αυτο?????
Link to comment
Share on other sites

τους χαρτες τους κστεβασα απ το nnoki.com/maps. πρεπει να τους κατεβασω απο πουθενα αλλου?? smartgo navigator τι ειναι πρεπει να το κατεβασω πρεπει να κατεβασω αλλους χαρτες για αυτο?????

 

iparxei analitikos odigos edo:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

Link to comment
Share on other sites

kalispera,tha thela na rotiso toys filoys poy to exoyne parei apo vodafone...

pos ginete auto?afoy sto site leei diathesimo 5/2/08

an pao diladi se ena katastima vodafone tha moy poylisoyn syskeyi,an to zitiso?eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

kalispera,tha thela na rotiso toys filoys poy to exoyne parei apo vodafone...

pos ginete auto?afoy sto site leei diathesimo 5/2/08

an pao diladi se ena katastima vodafone tha moy poylisoyn syskeyi,an to zitiso?eyxaristo

της περισσοτερες φορες ερχονται νωριτερα απο οτι λεει το site.ακομα δεν το εχουν φερει ολα τα καταστηματα και αυτο που το εφεραν εφεραν ενα δυο.....

αν πας σε καταστημα που το εχει φερει θα σου το δωσουν λογικα...

Link to comment
Share on other sites

της περισσοτερες φορες ερχονται νωριτερα απο οτι λεει το site.ακομα δεν το εχουν φερει ολα τα καταστηματα και αυτο που το εφεραν εφεραν ενα δυο.....

αν πας σε καταστημα που το εχει φερει θα σου το δωσουν λογικα...

 

Το μενου του vodafone live ανοιγει κανονικα και βγαζει και την επιλογη για live TV?

Γιατι εμενα δεν μου το εμφανιζει καλα και ουτε τηλεοραση μπορω να δω.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα, το παρήγγειλα χθες απο wind στα 550 euro στο flexy 40 με 380 λεπτά ομιλίας

ήμουνα cosmote στο 240 και μου έδειναν μόνο 100 euro επιδότηση, οπότε αφού υπάρχει φορητότητα πήγα wind και έβαλα και το wind plus

το οποίο μου είπαν ότι μπαίνει και free στο internet μέσω του google και επειδή ήμουν λίγο άπιστος θωμας το έκανα μόνος μου με ένα κινητό τους και είχαν δίκιο, κι ολα αυτά με 3.49 δωρεάν πλοήγηση, ελπίζω να είναι έτσι και να μην μου έρθει κανένας τρελλός λογαριασμός

γνωρίζεται αν θα γίνεται και μέσω opera το browse ή θέλει απο το προγραμμάτακι της wind

όποιος ξέρει θα εκτιμούσα να με ενημερώσει

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Φώτης

 

Υ.Σ. όταν το πάρω στα χέρια μου θα σας ενημερώσω

έχω 4 χρόνια να αλλάξω κινητό

βλέπετε 6600 είναι αυτο, μεγαλη αγάπη και παντοτινή

 

επίσης θα ήθελα να μάθω ποια εφαρμογή για gps πιστεύετε οτι αξίζει για αττική και ποια για υπόλοιπη ελλάδα, ξέρω destinator δεν υπάρχει αλλά έχω μπερδευτεί διαβάζοντας ατελείωτα το forum με σχετικά θέματα

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Φώτης

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα, το παρήγγειλα χθες απο wind στα 550 euro στο flexy 40 με 380 λεπτά ομιλίας

ήμουνα cosmote στο 240 και μου έδειναν μόνο 100 euro επιδότηση, οπότε αφού υπάρχει φορητότητα πήγα wind και έβαλα και το wind plus

το οποίο μου είπαν ότι μπαίνει και free στο internet μέσω του google και επειδή ήμουν λίγο άπιστος θωμας το έκανα μόνος μου με ένα κινητό τους και είχαν δίκιο, κι ολα αυτά με 3.49 δωρεάν πλοήγηση, ελπίζω να είναι έτσι και να μην μου έρθει κανένας τρελλός λογαριασμός

γνωρίζεται αν θα γίνεται και μέσω opera το browse ή θέλει απο το προγραμμάτακι της wind

όποιος ξέρει θα εκτιμούσα να με ενημερώσει

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Φώτης

 

Υ.Σ. όταν το πάρω στα χέρια μου θα σας ενημερώσω

έχω 4 χρόνια να αλλάξω κινητό

βλέπετε 6600 είναι αυτο, μεγαλη αγάπη και παντοτινή

 

Είναι προσφορά της wind. Δίνει δωρεάν πλοήγηση με 3,49€ το μήνα. Δεν παίζει ρόλο το προγραμμα που χρησιμοποιείς!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μενου του vodafone live ανοιγει κανονικα και βγαζει και την επιλογη για live TV?

Γιατι εμενα δεν μου το εμφανιζει καλα και ουτε τηλεοραση μπορω να δω.

 

καλημερα η συσκευη μου δεν ειναι vodafone live... δεν εχω το εικονιδιο για να μπω....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η συσκευη μου δεν ειναι vodafone live... δεν εχω το εικονιδιο για να μπω....

 

Δεν χρειασεται να υπαρχει εικονιδιο οποιος εχει συνδεση ή καρτοκινητο vodafone μπορει να μπαινει στο live απλως γραφεις διευθυνση ιστου live.vodafone.com και μπαινει κανονικα και βλεπεις και τηλεοραση (ετσι εμπαινα με το απλο Ν95 που δεν ηταν συσκευη της βοντα) αλλα τωρα με αυτο για καποιο μυστηριο λογο δεν μπαινει παρολο που εχω ενεργοποιησει και το unlimited. Εχει καταφερει κανεις να μπει κανονικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

φιλε φωτη μπορεις αμα θες να μην μπαινεις καν στην σελιδα της τιμ απλα θα επιλεξεις παντα να μπαινεις μεσω wind gprs και θα βαζεις οποια διευθυνση θες ακομα και για αρχικη.ρουτε 66 για ατιικη nokia maps gia ypoloipa
Link to comment
Share on other sites

φιλε φωτη μπορεις αμα θες να μην μπαινεις καν στην σελιδα της τιμ απλα θα επιλεξεις παντα να μπαινεις μεσω wind gprs και θα βαζεις οποια διευθυνση θες ακομα και για αρχικη.ρουτε 66 για ατιικη nokia maps gia ypoloipa

 

το θέμα είναι όμως, μήπως σε αυτή την περίπτωση δεν ισχύει το 3.49 αλλά διαφορετική ογκοχρέωση

σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις

κάτι τελευταίο για το garmin mobile xt ποια η γνώμη σας , παίζει με ελληνικούς χάρτες , είναι καλό???

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι όμως, μήπως σε αυτή την περίπτωση δεν ισχύει το 3.49 αλλά διαφορετική ογκοχρέωση

σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις

κάτι τελευταίο για το garmin mobile xt ποια η γνώμη σας , παίζει με ελληνικούς χάρτες , είναι καλό???

 

ισχυει το 3,49 αν πας οπως σου ειπα

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται καποιo καλο antivirus; και σε πιο site μπορω να το βρω;

Δε νομίζω να σου χρειάζεται αφού ακόμα δεν υπάρχει κάποιος ιός;)

 

:!:Οτι αφορά εφαρμογές, καλό θα είναι να ρωτάμε στο αντίστοιχο τόπικ :!:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνετε ρε παιδιά στο Vodafone Live αφού η συσκευή ακόμα δεν το υποστηριζει??? προσπαθω να μπω κι εγω (σχεδον μερα παρα μερα μηπως και εχουν ανεβασει το μενού του) αλλα τίποτα... Μπορει οσοι εχουν μπει να εχουν δει καποια δοκιμαστικη σελιδα του.... Για οτι νεότερο πειτε...
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

θεματακια για το κινητο μας παιδια?

 

Τα ίδια με του απλού Ν95 φαντάζομαι.. Θα βρεις εδω αρκει να επιλέξεις τη συσκευή....

 

hxxp://gallery.mobile9.com/[/url]

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

pira kai ego to n95 8gb to savvato apo plaisio.

exo omos dio provlimatakia.

apo to savvato mexri simera i siskevi mou exei kani dio epanekinisis kai kollise toso asxima pou eprepe na vgalo tin mpataria.

exo kani anavathmisi stin 11 alla pali mou ekane epanekinisi.na to pao gia allagi ti na kano.

exei tixi se kanenan allo?

SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

pira kai ego to n95 8gb to savvato apo plaisio.

exo omos dio provlimatakia.

apo to savvato mexri simera i siskevi mou exei kani dio epanekinisis kai kollise toso asxima pou eprepe na vgalo tin mpataria.

exo kani anavathmisi stin 11 alla pali mou ekane epanekinisi.na to pao gia allagi ti na kano.

exei tixi se kanenan allo?

 

κολημα εφαγε και το δικο μου οταν σκαναριζε ενα wi-fi και χρειαστηκε να βγαλω την μπαταρια. κατα τ΄αλλα ειναι κορυφη

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια πόσο σας κραταει?Εμενα την πρωτη μερα που εκανα και την αναβαθμιση με εβγαλε ωρες περιπου..κ οχι τρελες χρησεις..χτες το βραδυ το φορτισα για δευτερη φορα..σημερα ακουσα καμια ωρα ραδιο..ημουν 3-4 ωρες σε wifi και μεχρι τοτε ειχε φαει 2 μπαρες..Μετα επαιξα για 10 λεπτα το παιχνιδι με το ραλλυ και ξαφνικα ειχε μεινει μονο μια μπαρα!!!!!!!μας δουλεύουν??
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια πόσο σας κραταει?Εμενα την πρωτη μερα που εκανα και την αναβαθμιση με εβγαλε ωρες περιπου..κ οχι τρελες χρησεις..χτες το βραδυ το φορτισα για δευτερη φορα..σημερα ακουσα καμια ωρα ραδιο..ημουν 3-4 ωρες σε wifi και μεχρι τοτε ειχε φαει 2 μπαρες..Μετα επαιξα για 10 λεπτα το παιχνιδι με το ραλλυ και ξαφνικα ειχε μεινει μονο μια μπαρα!!!!!!!μας δουλεύουν??

 

molis ekana tin 3 fortisi,opote den mporo na ekfero apopsi.alla pano kato einai oti fonazei olos o kosmos: oti h mpataria einai mallon to monadiko meionextima tou kinitou

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και πιο πάνω ότι το ασύρματο τρώει ποοοόλυ μπαταρία δυστυχώς ! 3-4 ώρες είναι πάρα πολλές. Είναι όπως ήταν και το bluetooth στα πρώτα του βήματα που το άνοιγες το πρωί και το απόγευμα είχες ξεμείνει σε τηλέφωνο που κανονικά σου κρατούσε 2-3 μέρες !

 

Το ότι οι μπάρες κατέβηκαν μετά από ώρα και όχι αμέσως είναι επίσης φυσιολογικό για όλες τις μπαταρίες αφού ο δείκτης είναι ενδεικτικός και δεν ανανεώνεται διαρκώς. Μην ξεχνάς ακόμη ότι το ράλυ προφανώς χρησιμοποιεί τον επεξεργαστή και γενικά ολα τα υποσυστήματα στο φουλ! Καλύτερη εικόνα θα πάρεις για το επίπεδο της μπαταρίας μετά από ον-οφ.

 

Τέλος πόσες φόρες το έχεις φορτίσει? Υποθέτω ότι θα ξέρεις ότι χρειάζεται τουλάχιστον 4-5 πλήρεις φορτίσεις για να δείξει η μπαταρία τις δυνατότητες της.

 

Προσωπικά έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος στο θέμα μπαταρία. Ξέρω βέβαια ότι αν ανοίξω ασύρματο πρέπει το βράδυ να συμπληρώσω "υγρά" για καλό και για κακό ! Φυσικά θα μπορούσε να ήταν 6310i στην αναμονή αλλά τότε θα ήταν και αρκετά μεγαλύτερο-βαρύτερο (κοιτάξτε το μέγεθος της μπαταρίας του Ε90!).

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και πιο πάνω ότι το ασύρματο τρώει ποοοόλυ μπαταρία δυστυχώς ! 3-4 ώρες είναι πάρα πολλές. Είναι όπως ήταν και το bluetooth στα πρώτα του βήματα που το άνοιγες το πρωί και το απόγευμα είχες ξεμείνει σε τηλέφωνο που κανονικά σου κρατούσε 2-3 μέρες !

 

Το ότι οι μπάρες κατέβηκαν μετά από ώρα και όχι αμέσως είναι επίσης φυσιολογικό για όλες τις μπαταρίες αφού ο δείκτης είναι ενδεικτικός και δεν ανανεώνεται διαρκώς. Μην ξεχνάς ακόμη ότι το ράλυ προφανώς χρησιμοποιεί τον επεξεργαστή και γενικά ολα τα υποσυστήματα στο φουλ! Καλύτερη εικόνα θα πάρεις για το επίπεδο της μπαταρίας μετά από ον-οφ.

 

Τέλος πόσες φόρες το έχεις φορτίσει? Υποθέτω ότι θα ξέρεις ότι χρειάζεται τουλάχιστον 4-5 πλήρεις φορτίσεις για να δείξει η μπαταρία τις δυνατότητες της.

 

Προσωπικά έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος στο θέμα μπαταρία. Ξέρω βέβαια ότι αν ανοίξω ασύρματο πρέπει το βράδυ να συμπληρώσω "υγρά" για καλό και για κακό ! Φυσικά θα μπορούσε να ήταν 6310i στην αναμονή αλλά τότε θα ήταν και αρκετά μεγαλύτερο-βαρύτερο (κοιτάξτε το μέγεθος της μπαταρίας του Ε90!).

2 φορες το εχω φορτίσει..και τωρα που απο λεπτο σε λεπτο θα σβησει θα το φορτίσω για 3η φορα..Ελπίζω να στρωσει σε 5-6 φορτίσεις τι να πω..απλα εμενα με παρεξενεψε που σε 10 λεπτα με το ραλλυ επεσε 4 μπαρες!Αυριο δεν θα παιξω να δω..Δεν φανταζομαι η πρωτη φόρτιση να επρεπε να ηταν 12 ωρες και να μου ειπαν βλακειες απο τα κεντρικα?εγω την πρωτη φορα το αφησα μεχρι να σειξει οτι γεμισε..(οπως μου ειπαν)..την δευτερη το αφησα ολο το βραδυ..και το ιδιο θα κανω και σημερα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...