Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια

θα ηθελα να ρωτησω ποσο κραταει η μπαταρια του κινητου;

επισης ολα τα ν95 οταν τα γυενας γυρνανε και η οθονη του,η μονο τα ποιο καινουργια;

ευχαριστω

 

Αυτο που λες ειναι μια "δυνατοτητα" του κινητου, που υπαρχει γενικα στο κινητο απο τη μαμα Νokia.. Οχι κατι προσθετο απο καποια εκδοση λογισμικου και περα ή κατι που προσθεσαν στο κινητο απο καποια στιγμη της παραγωγης του και επειτα.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια

θα ηθελα να ρωτησω ποσο κραταει η μπαταρια του κινητου;

επισης ολα τα ν95 οταν τα γυενας γυρνανε και η οθονη του,η μονο τα ποιο καινουργια;

ευχαριστω

 

Εμένα κρατάει 3 μέρουλες άνετα..

 

Αυτό δεν το έχει από μόνο του το κινητό. Βάζεις εφαρμογή.. Είναι αρκετά εύκολο να το κάνεις..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το έχει από μόνο του το κινητό. Βάζεις εφαρμογή.. Είναι αρκετά εύκολο να το κάνεις..

Η συγκεκριμενη επιλογη προστεθηκε στο Ν95 8G μετα απο την v20... (δεν θυμαμαι ακριβως :O)

 

Εαν κανεις αναβαθμιση στην συσκευη σου θα την εχεις και εσυ. Οσοι δεν εχετε την επιλογη μπορειτε να βαλετε το rotateme.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη επιλογη προστεθηκε στο Ν95 8G μετα απο την v20... (δεν θυμαμαι ακριβως :O)

 

Εαν κανεις αναβαθμιση στην συσκευη σου θα την εχεις και εσυ. Οσοι δεν εχετε την επιλογη μπορειτε να βαλετε το rotateme.. :)

 

Ναι όντως, έχεις δίκιο, το ξέχασα.. :p

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

θα ηθελα να ρωτησω ποσο κραταει η μπαταρια του κινητου;

 

Προσωπικα, μια μερα.

Με:

1 ωρα ραδιοφωνο

20 λεπτα mp3

40 λεπτα ταινια

10 κλησεις, 4 μηνυματα στο νερο

5-6 φωτογραφιες

15 λεπτα παιχνιδακια

 

(ελπιζω να βοηθησα)

ƒ
Link to comment
Share on other sites

επισης ναι ειναι πολυ μπροστα το youtube στον safari τοσο μπροστά που δεν μπορείς να δεις καν τη σελιδα καθως δεν υποστηρίζει καν flash:lol:

Aν πάλει εννοείς τον client που έχει το iphone για το youtube τον χτυπάνε το emtube και mobitubia όπου μπορείς να κάνεις και download τα βίντεο.

Ακομη για αυτό που είπες για τα 10mb + στο e-book δεν φταιει η μνήμη αλλα o pdf reader , για αυτό τον λόγο υπάρχει η εφαρμογή pdf+

 

ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα ψάξω αυτά τα προγράμματα. Ειδικά το pdf+

Πάντως οι ταχύτητες των browser πάνω στο ίδιο wlan δεν συγκρίνονται! Υπέρ του iphone :X

Link to comment
Share on other sites

ψάξε στα γνωστα μαγαζιά , ριξε και μια μάτια στο στο faq θα σε κατατοπισει αρκετά! Όσο αναφορά την ταχύτητα έχεις δίκιο καθώς εχω και τις 2 συσκευές αλλά μπορείς να κατεβάσεις τον opera mini free απο την σελιδα του οπερα ο οποίος προσφέρει σχεδόν ίδια ταχύτητα με αυτόν της apple....
ck
Link to comment
Share on other sites

κοίτα είχα τον opera σπασμένο όταν είχα πάρει το κινητό αλλά μου έκανε κολλήματα και δεν το ξανάβαλα μετά από format. Μ αρέσει και η λειτουργία του "ποντικιού" που έχει ο browser της nokia οπότε το άφησα εκεί. Θα δοκιμάσω και αυτό.

 

επίσης είναι η πολλοστή φορά που έχω το ίδιο πρόβλημα με το smartmovie. Κάτι παθαίνει όταν παίζω πολλά dvix σε encode από internet [χωρίς μετατροπή me το μαμά software] και γίνεται corrupt όλο το πρόγραμμα και φτιάχνει μόνο με format. Στο παλιό μου 6680 μάλιστα μετά από 3-4 κολλήματα δεν ξανάπαιξε ούτε μετά από update.

 

Αυτά από γκρίνιες 6 μηνών χρήσης και ευχαριστώ για τις ιδέες

Link to comment
Share on other sites

για το smartmovie δεν γνωριζω να σου πω παντως και στο δικο μου εχει κανει αρκετα κολληματα αλλα δοκιμασε και το core player
ck
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια πληροφορία.

Όταν υπάρξει κάτι νέο θα το μάθεις από εδώ.

Stay tuned.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετά το διάβασμα και των 245 σελίδων αυτού του topic :blink: και έχοντας και εγώ ένας περίφανος κάτοχος του Ν95 8GB εδώ και έναν μήνα περίπου μπορώ να πώ ότι είμαι αρκετά ικανοποιήμενος από την επιλόγη μου:rolleyes:...αν εξερέσω τρία πραματάκια με έχουνε ξενίσει όπως:

 

1)Διαπίστωσα ότι το wireless του Ν95 8GB δεν είναι τόσο δυνατό -για να μην πω καμιά άλλη πιο βαριά κουνέντα- όσο του Ν93 που είχα!:mad:Για παράδειγμα μέσα στο σπίτι μου όταν είχα το Ν93 με ενεργοποιήμενο το wireless μου έβρισκε τούλαχιστον 4 δίκτυα της περιοχής μου...Τώρα άντε να βρω 1 και αυτό αν βγω εκτός σπιτιού...

 

2)Η ποιότητα κατασκεύης του Ν95 8GB ενώ δείχνει καλή με την πρώτη ματιά στην πράξη δείχνει άλλα...Ακούω πολλά τρίξιματα κατά την διάρκεια που πατάω τα κεντρικά κουμπιά δίνοντάς σου την αίσθηση ότι μπορεί να ξεκολίσει τίποτα!!!:worry:

 

3)Παρατήρησα και εγώ συχνά κολήματα κατά την διάρκεια της εγγραφής αλλά και της αναπαραγωγής του video...Στο Ν93 ούτε λόγος για τέτοιο πρόβλημα...

 

Υ.Γ. Όπως και να έχει σίγουρα ΔΕΝ μπορούμε να τα θέλουμε όλα δικά μας...Τίποτα ΔΕΝ είναι ΤΕΛΕΙΟ...:O Όλα τα κινήτα έχουνε κάποια θετικά και κάποια αρνητικά και στην προκειμένη περίπτωση το Ν95 8GB πιστεύω ότι ΔΕΝ θα με διαψεύσει για την επιλόγη μου και νομίζω ότι θα το ευχαριστηθώ για αρκετό καιρό...:)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ- ΣΥΡΟΜΕΝΟ ΠΟΡΤΑΚΙ

 

Γειά σας! Μπορεί κάποιος να μου πεί τι νά κάνω για να τερματίζει η κλήση κλείνοντας το πορτάκι? Επίσης, δεν μου αναγνωρίζει τα ονόματα στην φωνητική κλήση! Τα έχω περασμένα με ελληνικούς χαρακτήρες! Τι φταίει και εάν υπάρχει λύση...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν μου αναγνωρίζει τα ονόματα στην φωνητική κλήση! Τα έχω περασμένα με ελληνικούς χαρακτήρες! Τι φταίει και εάν υπάρχει λύση...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Δοκίμασε τη παρακάτω διαδικασία:

Κάνε τες όλες αντιγραφή στη 8gb μνήμη, μετά διάγραψέ τες από τη συσκευή και ύστερα αντίγραψέ τες ξανά από τη κάρτα μνήμης στη συσκευή.

 

Αυτό γίνεται ως εξής:

1) Επιλέγεις όλες τις επαφές πατώντας Επιλογές > Επιλογή/Εξαίρεση > Επιλογή.

2) Τις αντιγράφεις στη κάρτα μνήμης πατώντας Επιλογές > Αντιγραφή > Στην κάρτα μνήμης.

3) Τις διαγράφεις όλες επιλέγοντάς τες πρώτα όλες και μετά πατώντας το πλήκτρο C.

4) Τέλος και εφόσον η εφαρμογή "Επαφές" δεν έχει καμία καταχώρηση πατάς Επιλογές > Αντιγραφή > Από την κάρτα μνήμης.

 

 

Λογικά μετά από όλη αυτή τη διαδικασία θα έχουν όλες ενεργοποιημένη τη φωνητική κλήση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οσο για το οτι δεν τερματιζει η κληση κατεβαζοντας το πορτακι ενω το αντιθετο συμβαινει οταν το σηκωνεις να απαντας το εχω και εγω απορια και φανταζομαι οτι θα δεν εχει αυτην την δυνατοτητα το κινητο , η μπορει σε καποιες αλλες εκδοσεις που θα βγουν για το λογισμικο να προστεθει αυτη η δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

οσο για το οτι δεν τερματιζει η κληση κατεβαζοντας το πορτακι ενω το αντιθετο συμβαινει οταν το σηκωνεις να απαντας το εχω και εγω απορια και φανταζομαι οτι θα δεν εχει αυτην την δυνατοτητα το κινητο , η μπορει σε καποιες αλλες εκδοσεις που θα βγουν για το λογισμικο να προστεθει αυτη η δυνατοτητα

Όταν είχε βγει το Ν95 (το απλό) με το firmware v10 ή ν11 υπήρχε η δυνατότητα να τερματίζεις την κλήση καθώς κατέβαζες το πορτάκι. Από την ν12 και μετά αυτή η δυνατότητα αφαιρέθηκε αλλά ποτέ δεν καταλάβα για ποιό λόγο έγινε αυτό. Το ίδιο συναίβει και με το Ν95 8GB. Από τότε όμως που βγήκαν εφαρμογές που σου επιτρέπουν να ρυθμίσεις όπως θες εσύ το slide δεν με απασχόλεισαι ξανά κάτι τέτοιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

plz για πες καποια εφαρμογη απο αυτες για να ρυθμισεις το slide, και σε ποιο "μερος" θα την βρουμε..thnx!
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα #7 από S60 Platform FAQ.

 

ΥΓ: Για εφαρμογές υπάρχει αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετά το διάβασμα και των 245 σελίδων αυτού του topic :blink: και έχοντας και εγώ ένας περίφανος κάτοχος του Ν95 8GB...

 

3)Παρατήρησα και εγώ συχνά κολήματα κατά την διάρκεια της εγγραφής αλλά και της αναπαραγωγής του video...Στο Ν93 ούτε λόγος για τέτοιο πρόβλημα...

 

Νομίζω οτι το πρόβλημα διορθώνεται με format στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί η μπαταρία μου κρατάει μόνο 12 ώρες με ελάχιστη χρήση. Είναι καινούργια και την αγόρασα γιατί με την παλιά το ίδιο γινόταν. Έφτασα στο σημείο να απενεργοποιήσω το 3G αλλά πάλι το ίδο γίνεται.

Υπάρχει λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις

Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...