Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο... σκεφτομαι να αλλαξω το καλυμα της καμερας με 13$ γιατι εχει γεμισει με κατι σαν κουκιδες... Ειναι ομως εμπιστο γιατι το .cn (Κινα) δεν με πειθει και πολυ...

 

Δες και εδώ: http://www.blueunplugged.com/p.aspx?p=121846

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@ Moralas Στο κάνει σε όλες τις εφαρμογές που συνδέονται με wifi ή στο κάνει μόνο το live messenger?

 

Stendor τώρα που το αναφέρεις εκεί το έχω παρατηρήσει.. Λες να φταίει αυτό? Θα δοκιμάσω και με άλλες εφαρμογές γιατί δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Stendor τώρα που το αναφέρεις εκεί το έχω παρατηρήσει.. Λες να φταίει αυτό? Θα δοκιμάσω και με άλλες εφαρμογές γιατί δεν είμαι σίγουρος.

Αυτό είναι γιατί και στο δικό μου Ν95-1 το κάνει αυτό. Αργεί να τερματήσει την σύνδεση με το wifi. Με όποια άλλη εφαρμογή και αν συνδεθώ μέσω wifi μόλις την κλείσω την εφαρμογή θα κλείσει και η σύνδεση ενώ στο messenger δεν την κλείνει αμέσως και πρέπει ή να το αφήσω για λίγο και να την τερματήσει μόνο του ή να το κάνω χειροκίνητα. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, είχα ρωτήσει και παλιότερα στο θέμα με τις εφαρμογές αλλά δεν είχα πάρει απάντηση. Αν και δεν είμαι σίγουρος με αλλά νομίζω ότι με την τελευταία αναβάθμιση στο Ν95-1 δεν πρέπει να το κάνει πια αλλά και πάλι σημειώνω ότι δεν είμαι 100% σίγουρος. Άσε με να το δοκιμάσω μόλις παώ σπίτι το απόγευμα και θα ποστάρω να σου πω αν όντως γίνεται ή όχι. Θα το δοκιμάσω και με το Ε66 που έχω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το wifi του κινητού μου.Ενώ έχω ασύρματυο δίκτυο στο σπίτι και ενώ αναγνωρίζεται κανονικά απο τους υπολογιστές μου, το κινητό μου δεν το βρίσκει τις περισσότερες φορές ενώ είναι δίπλα απο το ρούτερ
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως δεν βρίσκει το δίκτυο ή ότι δεν μπορείς να συνδεθείς στο internet παρότι συνδέεσαι στο ασύρματο δίκτυο;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση....στο n95 ποια προγραμματα gps

μπορεις να εγκαταστησεις...? μπορεις να βαλεις i-go,destinator η garmin..?? μπορεις να βαλεις περισσοτερα απο ενα προγραμματα σε symbian Λειτουργικο...εχω λειτουργικο windows στο κινητο μου και μπορω να εγκαταστησω τα παντα...απλως θελω να μαθω αν γινεται και σε κινητο symbian το ιδιο..?? :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Μπορείς να έχεις όσα προγράμματα πλοήγησης θέλεις και να χρησιμοποιείς κάθε φορά αυτό που σε βολεύει.

 

Garmin, Nokia Maps, Sygic, Route 66, Mobile Google Maps, Navigon, Tom Tom κ.α.

Link to comment
Share on other sites

@Moralas Δοκίμασα και μπήκα από το Ν95 και Ε66 στο live messenger και αυτό που έγινε όταν αποσυνδέθηκα από την εφαρμογή είναι να αποσυνδεθεί το ασύρματο δίκτυο μετά από 1 με 2 λεπτά, για την ακρίβεια από το Ν95 (με το τελυταίο firmware v30.0.015) αποσυνδέθηκε μετά από 1 λέπτο και στο Ε66 (με firmware 102.07.81) αποσυνδέθηκε μετά από σχεδόν 2 λεπτά. Με το προηγούμενο firmware στο Ν95 έπρεπε να το αποσυνδέσω χειροκίνητα. Αν έχεις το προήγουμενο firmware ίσως να φταίει αυτό, δεν μπορώ να σου πω σίγουρα. Απλά το αναφέρω γιατί με το δικό μου έφτιαξε με το τελευταίο firmware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ένα σχετικο "θέμα" οσον αφορα στο ξεκλειδωμα μιας συσκευης, που ισως σε βοηθησει, ειναι αυτο..

 

Τελικά παραγγειλα μια καρτουλα Χ-Sim απο αγγλια με 9 ευρω γιατι δεν βρηκα ακρη με κατι αλλο.Καποια αλλη προταση υπαρχει? :confused:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγειλα μια καρτουλα Χ-Sim απο αγγλια με 9 ευρω γιατι δεν βρηκα ακρη με κατι αλλο.Καποια αλλη προταση υπαρχει? :confused:

 

Με την αλλαγή product code σε 0550801 μέσω Nemesis και αναβάθμιση με το NSU δεν θα γίνει η δουλειά? Το έχεις δοκιμάσει ?

Δες εδώ περισσότερα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2355703#post2355703

γίνεται στο Vodafone κλπ.,τώρα για simlock τι να πώ....

Δοκιμασε το όμως.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2332901#post2332901

Οδηγός που ισχύει για όλα τα 60άρια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγειλα μια καρτουλα Χ-Sim απο αγγλια με 9 ευρω γιατι δεν βρηκα ακρη με κατι αλλο.Καποια αλλη προταση υπαρχει? :confused:

Με την αλλαγή product code σε 0550801 μέσω Nemesis και αναβάθμιση με το NSU δεν θα γίνει η δουλειά? Το έχεις δοκιμάσει ?

Δες εδώ περισσότερα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2355703#post2355703

γίνεται στο Vodafone κλπ.,τώρα για simlock τι να πώ....

Δοκιμασε το όμως.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2332901#post2332901

Οδηγός που ισχύει για όλα τα 60άρια

Δυστυχώς δεν γίνεται με αυτό τον σχετικά απλό τρόπο εάν είναι sim locked η συσκευή.

Αν θέλεις μπορείς να ρωτήσεις και στο 9volto.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση.μοθ επεσε καφες λιγος αλλα αρκετος μαλλον στο κεντρικο πληκτρο περασε μεσα και μαλλον μου εκαψε την οθονη.δεν ανοιγει καθολου απο εκεινη τη στιγμη η οθονη παρα μονο μια φορα για λιγο και αυτο σαν τηλεοραση με χιονια πολλα.Ποσο κοστιζει η αντικατασταση στα νοκια σοπσ? στην προηγουμενη σελιδα ειχε 2 online μαγαζια που πουλανε lcd oem display.αν παρω καποια απο εκει θα μπορεσω να το κανω μονος μου? υπαρχει καμια λυση να επανερθει?

thank εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα κάνεις, φυσικά, είναι να πας ή να πάρεις τηλέφωνο σε nokia shop και να ρωτήσεις πόσο κάνει η αλλαγή/επισκευή της οθόνης. Αν το κόστος είναι απαγορευτικό για σένα, τότε ψάχνεσαι για εναλλακτικές λύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το gps: αγόρασα το Ν95 8 GB από ΟTEshop και όταν το είδα στο Media Markt, το gps δεν είχε καμία σχέση. Το δικό μου δεν κάνει απευθείας αναζήτηση διεύθυνσης, παρά μόνο μέσα από το μενού επιλογές και δεν δέχεται ελληνικούς χαρακτήρες στην αναζήτηση. Επίσης, αν δε συνδεθεί, δε βρίσκει καμία οδό, προφανώς δεν έχει προεγκατεστημένους χάρτες; Φταίει η έκδοση του λογισμικού για τα προβλήματα αυτά ή δεν έχω κάνει κάτι που θα έπρεπε εγώ;
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ! :X
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το gps: αγόρασα το Ν95 8 GB από ΟTEshop και όταν το είδα στο Media Markt, το gps δεν είχε καμία σχέση. Το δικό μου δεν κάνει απευθείας αναζήτηση διεύθυνσης, παρά μόνο μέσα από το μενού επιλογές και δεν δέχεται ελληνικούς χαρακτήρες στην αναζήτηση. Επίσης, αν δε συνδεθεί, δε βρίσκει καμία οδό, προφανώς δεν έχει προεγκατεστημένους χάρτες; Φταίει η έκδοση του λογισμικού για τα προβλήματα αυτά ή δεν έχω κάνει κάτι που θα έπρεπε εγώ;

 

Το Ν95 8GB που πουλάει το Mediamarkt έχει την έκδοση λογισμικού 20.0.016 εγκατεστημένη και η έκδοση των Χαρτών δεν είναι η v.2.0,με την αναβάθμιση του κινητού στην v.30.0.018 μπαίνει αυτόματα η v.2.0 Χάρτες,αυτό σου συνιστώ να κάνεις και΄συ-αναβάθμιση μέσω NSU.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι ο μόνος που βρίσκει την έκδοση 30.0.018 αισθητά πιο αργή από την προηγούμενη;

Έχω κάνει φορμάτ την κάρτα μνήμης, επαναφόρα εργ. ρυθμίσεων κτλ αλλά πάλι το κινητό είναι πολύ πιο αργό ειδικά στο ίντερνετ και το screen rotation.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα δουλέψει πολύ την 20 ώστε να την συγκρίνω με την 30, αλλά μια καθυστέρηση στο rotation νομίζω ότι έχει έτσι κι αλλιώς...

 

ΥΓ: Με τα «κουτάκια» στο browsing δεν έχετε καμία ιδέα ε; :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι ο μόνος που βρίσκει την έκδοση 30.0.018 αισθητά πιο αργή από την προηγούμενη;

Έχω κάνει φορμάτ την κάρτα μνήμης, επαναφόρα εργ. ρυθμίσεων κτλ αλλά πάλι το κινητό είναι πολύ πιο αργό ειδικά στο ίντερνετ και το screen rotation.

 

κανε φορματ την καρτα μνημηs μετα κανε γενικο φορματ *#7370# στην συνεχεια βαλε αυτο το θεμα και πεs μου πωs παει http://rapidshare.com/files/158083889/Stairs.rar

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγω το ιδιο ειχα πει...πιο αργο rotation και γενικα πιο αργο...με το θεμα Look Ι-phone και πριν και μετα...

δοκιμασα ακομα και format και *#7370# και ξαναπερασμα,..,αλλα τα ιδια παλι...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

κανε φορματ την καρτα μνημηs μετα κανε γενικο φορματ *#7370# στην συνεχεια βαλε αυτο το θεμα και πεs μου πωs παει http://rapidshare.com/files/158083889/Stairs.rar

 

Tα έχω κάνει όλα αυτά και μάλιστα πολλές φορές. Το κινητό είναι αισθητά πιο αργό παντού και ψιλοκολλάει. Έτυχε να έχω μία συσκευή με την έκδοση 20 για μια βδομάδα και μόλις αγόρασα τη συσκευή που έχω τώρα της πέρασα κατευθείαν την v30 και στην αρχή νόμιζα ότι έχω πέσει σε προβληματική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

5Mega Pixel Camera Duel: Nokia N82 - Nokia N96 - Nokia N95 8GB and Nokia N85

 

"Here are some photos taken with the 5 mega pixel camera on Nokia N82, Nokia N85, Nokia N96 and Nokia N95 8gb. Click on the images to view the original image. Enjoy!"

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...