Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία είναι η V 30.0.018 (28-07-08).

Να υποθέσω πως δεν έχεις ούτε ελληνικά στη συσκευή σου.

 

Λοιπόν, ακολούθησε αυτή τη διαδικασία, χρησιμοποιώντας αυτό το product code: 0550801.

Ύστερα κάνε αναβάθμιση. Έτσι θα αποκτήσεις και ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση... Μπορούμε με κάποιο τρόπο να ακούμε live ραδιο (μεσω wifi σύνδεσης εννοώ) από σελίδες που ενεργοποιούν το media player των windows? (πχ http://www.sentrafm.gr )
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Μπορούμε με κάποιο τρόπο να ακούμε live ραδιο (μεσω wifi σύνδεσης εννοώ) από σελίδες που ενεργοποιούν το media player των windows? (πχ http://www.sentrafm.gr )

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καποιος τροπος για Format στο Νοκια Ν95 8GB που να φερνει το κινητο σε πληρη επαναφορα ? ( Οπως την 1η μερα που το περνεις)

(Delete ολα, απο Μνημη Συσκευης + Καρτας (8GB)

οπως διαβασα υπαρχει το Hard Format " Hard format: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# " αλλα δεν εχει να κανει με κάρτα μνήμης οπως λεει "Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη του κινητού, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης "

 

Αν γνωριζει κανεις καποιο τροπο που ισως δεν εχω βρει ας μου πει παρακαλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nicnos, θα πατήσεις *#7370# και μόλις φορμαριστεί θα είναι όπως ακριβώς το παίρνεις.

Κατόπιν, θα πας στο μενού μνήμη και θα επιλέξεις μορφοποίηση. Θα Σβηστούν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε itchrist86 θα επιρεασει την εγγυηση μου ολη η διαδικασια?

Αν η συσκευή σου δεν είναι Vodafone Live ή κάποιας άλλης εταιρίας, δεν θα χάσεις την εγγύηση.

Αν όμως είναι branded από κάποια εταιρία, θα τη χάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα μου να κάνω και εγώ μια ερωτησούλα (την οποία έκανα κατά λάθος και στο topic του απλού N95...): :D

 

Μετά από format με *#7780# λόγω κάποιων προβλημάτων που είχα με την λίστα του music player, στο browsing στον ιστό μου εμφανίζει τα ελληνικά με κουτάκια (π.χ. στο www.google.gr). Νομίζω (αν θυμάμαι καλά :O) πως δεν είχε τέτοιο πρόβλημα πριν το format. Καμιά ιδέα (εννοείται ότι δοκίμασα όλες τις γνωστές κωδικοποιήσεις σελίδας από τις ρυθμίσεις - ελληνικές και unicode - και φυσικά με refresh της σελίδας); :worry:

 

ΥΓ: Μην μου προτείνεται να αλλάξω browser, να φτιάξω αυτόν πρώτα και μετά βλέπουμε... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει σε όλες τις σελίδες με ελληνικούς χαρακτήρες ή μόνο στο google; Γιατί αν στο κάνει μόνο σε 1, τότε μπορεί να οφείλεται στην συγκεκριμένη σελίδα και όχι στο κινητό σου. Πχ στο δικό μου, έβγαζε κουτάκια μόνο στο motoτρίτη.

 

Aν σου βγάζει σε όλες κουτάκια, άλλαξε ρύθμιση στην κωδικοποίηση και κάθε φορά κάνε επανεκκίνηση στην συσκευή. Μορεί να μην δέχεται την αλλαγή που κάνεις. Συμβαίνει μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει σε όλες τις σελίδες με ελληνικούς χαρακτήρες ή μόνο στο google; Γιατί αν στο κάνει μόνο σε 1, τότε μπορεί να οφείλεται στην συγκεκριμένη σελίδα και όχι στο κινητό σου. Πχ στο δικό μου, έβγαζε κουτάκια μόνο στο motoτρίτη.

 

Aν σου βγάζει σε όλες κουτάκια, άλλαξε ρύθμιση στην κωδικοποίηση και κάθε φορά κάνε επανεκκίνηση στην συσκευή. Μορεί να μην δέχεται την αλλαγή που κάνεις. Συμβαίνει μερικές φορές.

Σε όλες (τις ελληνικές) το κάνει. Έκανα και επανεκκινήσεις, αν και τελικά διαπίστωσα ότι δεν χρειάζονται, καθώς μετά από την αλλαγή της κωδικοποίησης αρκούσε μια απλή επανάκληση της σελίδας από τους σελιδοδείκτες για να δω αλλαγές (ανεπιτυχείς μεν, αλλά αλλαγές δε). Πάντως, αν δεν δουλεύει στην τελική το «αυτόματο», (Houston) we have a problem... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Σήμερα παρέλαβα ένα καινούριο n95 8GB. Το πρώτο που πρόσεξα είναι ο τζόγος που έχει μέρος του πληκτρολογίου και δεξιά αριστερά.

Ειδικά αυτό που με εκνευρίζει είναι το τρίξιμο στην περιοχή που είναι το πλήκτρο C είτε έχω ανοιχτό το πληκτρολόγιο είτε κλειστό.

Είναι φυσιολογικός τόσος τζόγος. Να περάσω από κανένα nokia shop ή να πάω στην κοσμοτέ απ'όπου το πήρα μήπως μου δώσουν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Σήμερα παρέλαβα ένα καινούριο n95 8GB. Το πρώτο που πρόσεξα είναι ο τζόγος που έχει μέρος του πληκτρολογίου και δεξιά αριστερά.

Ειδικά αυτό που με εκνευρίζει είναι το τρίξιμο στην περιοχή που είναι το πλήκτρο C είτε έχω ανοιχτό το πληκτρολόγιο είτε κλειστό.

Είναι φυσιολογικός τόσος τζόγος. Να περάσω από κανένα nokia shop ή να πάω στην κοσμοτέ απ'όπου το πήρα μήπως μου δώσουν άλλο;

 

Κλειστό κανονικά δε θα έπρεπε να το κάνει, τουλάχιστον έτσι είναι στο δικό μου, μόνο ανοιχτό και στη πλευρά που λες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Σήμερα παρέλαβα ένα καινούριο n95 8GB. Το πρώτο που πρόσεξα είναι ο τζόγος που έχει μέρος του πληκτρολογίου και δεξιά αριστερά.

Ειδικά αυτό που με εκνευρίζει είναι το τρίξιμο στην περιοχή που είναι το πλήκτρο C είτε έχω ανοιχτό το πληκτρολόγιο είτε κλειστό.

Είναι φυσιολογικός τόσος τζόγος. Να περάσω από κανένα nokia shop ή να πάω στην κοσμοτέ απ'όπου το πήρα μήπως μου δώσουν άλλο;

 

ειναι τετοια η κατασκευη που παντα θα εχει λιγο τζογο.εγω που το εχω ενα χρονο στο c δεν τριζει.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναπιάσει άλλο nokia n95 8GB...Αύριο θα πάω νόκια και βλέπουμε γιατί το βρίσκω ενοχλητικό ειδικά αυτό το τρίξιμο. Σε σχέση με το P1i η ποιότητα κατασκευής είναι κατά πολύ χειρότερη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναπιάσει άλλο nokia n95 8GB...Αύριο θα πάω νόκια και βλέπουμε γιατί το βρίσκω ενοχλητικό ειδικά αυτό το τρίξιμο. Σε σχέση με το P1i η ποιότητα κατασκευής είναι κατά πολύ χειρότερη.

 

Στη ΝΟΚΙΑ θα σου πουν οτι έτσι είναι σε όλα.. καλύτερα να πας εκεί που το πήρες και να δείς αν θα καταφέρεις να στο αλλάξουν αφού ελέγξεις ότι το άλλο που θα σου δώσουν δε θα κάνει τα ίδια.

πάντως έχει τύχει και έχω πιάσει nokia n95 8GB που δεν είχε το παραμικρό τρίξιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

na anafero kai kati paradokso pou simvainei me to kinito mou.to vazo dipla dipla me ena n82 kai kanoume tautoxrona anazitisi wlan.emena mou vgazei 2-3 simeia kai ston filo mou vgazei kamia dekaria.giati ginete auto?exoun diaforetous dektes?episis kai sto gps mou fenete pos to n82 kleidonei ligo grigorotera poli ligo alla einai poio grigoro.auto den me peirazei.me peirazei to doulema pou troo apo ton filo mou kathe fora gia to wifi.exete paratirisei kati analogo?
Link to comment
Share on other sites

na anafero kai kati paradokso pou simvainei me to kinito mou.to vazo dipla dipla me ena n82 kai kanoume tautoxrona anazitisi wlan.emena mou vgazei 2-3 simeia kai ston filo mou vgazei kamia dekaria.giati ginete auto?exoun diaforetous dektes?episis kai sto gps mou fenete pos to n82 kleidonei ligo grigorotera poli ligo alla einai poio grigoro.auto den me peirazei.me peirazei to doulema pou troo apo ton filo mou kathe fora gia to wifi.exete paratirisei kati analogo?

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

na anafero kai kati paradokso pou simvainei me to kinito mou.to vazo dipla dipla me ena n82 kai kanoume tautoxrona anazitisi wlan.emena mou vgazei 2-3 simeia kai ston filo mou vgazei kamia dekaria.giati ginete auto?exoun diaforetous dektes?episis kai sto gps mou fenete pos to n82 kleidonei ligo grigorotera poli ligo alla einai poio grigoro.auto den me peirazei.me peirazei to doulema pou troo apo ton filo mou kathe fora gia to wifi.exete paratirisei kati analogo?

Η διαφορά αυτή οφείλεται στο γεγονός ότι το N95-8GB είναι η ναυαρχίδα της Nokia. :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, πρώτη φορά το ακούω αυτό για το WiFi του Ν95-8GB. Για το GPS ήξερα ότι είναι πιο αργό σε σχέση με το Ν82. Πάντως σε σχέση με το GPS αρκετά παιδιά έχουν αναφέρει ότι με την τελευταία αναβάθμιση βελτιώθηκε αρκετά. Έχεις περάσει την τελευταία έκδοση λογισμικού; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

tin 20 exo kai den nomizo na valo tin kainourgia giati den pisteuo oti tha lithei to provlima,sin to oti prepei na ksanaperaso ola ta programmata, sin to oti to secman den douleuei stin 30.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά αυτή οφείλεται στο γεγονός ότι το N95-8GB είναι η ναυαρχίδα της Nokia. :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, πρώτη φορά το ακούω αυτό για το WiFi του Ν95-8GB. Για το GPS ήξερα ότι είναι πιο αργό σε σχέση με το Ν82. Πάντως σε σχέση με το GPS αρκετά παιδιά έχουν αναφέρει ότι με την τελευταία αναβάθμιση βελτιώθηκε αρκετά. Έχεις περάσει την τελευταία έκδοση λογισμικού; :what:

 

Πραγματικα, αφου υπαρχει και αλλο μοντέλο με τα ιδια χαρακτηριστικα και με μεγαλυτερες δυνατοτητες μαλιστα σε καποια σημεια, δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειται ακομα απ'τα κορυφαια μοντελα της Nokia και κυμενεται ακομα σε τετοιες τιμες.. (??) :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα, αφου υπαρχει και αλλο μοντέλο με τα ιδια χαρακτηριστικα και με μεγαλυτερες δυνατοτητες μαλιστα σε καποια σημεια, δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειται ακομα απ'τα κορυφαια μοντελα της Nokia και κυμενεται ακομα σε τετοιες τιμες.. (??) :confused:

 

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα για συγκρίσεις, η διαφορά της οθόνης (2,8 ίντσες έναντι 2,4 ιντσών) είναι σημαντική. Δεν δικαιολογείται πάντως τόση διαφορά τιμής.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

megaliteres ikanotites se kapoia simeia?opos?den iparxei allo kinito tis nokia pou na einai kalitero auti ti stigmi se kanena tomea apo to n95 8gb.mono to n85 exei kaliteri othoni kai to n96 pou exei megaliteri mnimi.par'ola auta kanena den einai sigritika kalitero apo to n95 8gb.an deis ta specs tou n95 kai tou n96 - n85 tha deis pos oson afora ton epeksergasti kai ta grafika to n95 einai mprosta mediafora.idios an koitakseis benchmarks pou na sigrinoun tis epidoseis ton epeksergaston ton 3 tilefonon.i nokia den eprepe na kanei kiniseis opos to n96.tin tileorasi tou n96 oute stin agglia den tin xrisimopoioun akoma.lene oti tha ksekinisei pilotika meta to 2010.mexri tote tha exo allaksei 3 siskeues.an evgene ena n95 me tin othoni tou n85 kai me ipodoxi mnimis tha itan bomba.

a kai na min eixe provlima me to wifi,gia na min ksexniomaste.

 

an ennoeis to n82 des video stin othoni tou n95 8gb me 2.8inch kai se auti tou n82 2.4 inch kai tha katalaveis.i diafora othonis kai i megaliteri ram me odigisan sto na allakso to aplo n95 pou eixa kai na paro to oxtari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...