Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα... Εκτός του Οδηγού Wlan δεν βρίσκω κάτι...

Άλλος τρόπος υπάρχει? Οι αυτόματες ρυθμίσεις γιατί δεν έρχονται?

 

(χμ... στο βιβλίο του κινητού λέει ότι ο οδηγός ειναι στο Εργαλεία>Βοηθήματα>Καλωσήρθ. ούτε αυτό υπάρχει όμως στα βοηθήματα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπα... Εκτός του Οδηγού Wlan δεν βρίσκω κάτι...

Άλλος τρόπος υπάρχει? Οι αυτόματες ρυθμίσεις γιατί δεν έρχονται?

 

(χμ... στο βιβλίο του κινητού λέει ότι ο οδηγός ειναι στο Εργαλεία>Βοηθήματα>Καλωσήρθ. ούτε αυτό υπάρχει όμως στα βοηθήματα)

Πρέπει να είναι μέσα σε κάποιο φάκελο εκτός και αν τα έχεις αφαιρέσει. Έψαξες παντού? Αν δεν βρεις κάτι μπες εδώ και κατέβασε το Setting Wizard 2.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι μέσα σε κάποιο φάκελο εκτός και αν τα έχεις αφαιρέσει. Έψαξες παντού? Αν δεν βρεις κάτι μπες εδώ και κατέβασε το Setting Wizard 2.

 

Αυτό ήταν... Το μενού Οδηγός ρυθμίσεων τώρα εμφανίστηκε με το Settings wizard... Να αφήσω τις ρυθμίσεις όλες όπως τις έφτιαξε αυτόματα ? (δεν εννοώ για τα mms αλλά για wap και gprs που είδα ή να αλλάξω κάτι?)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν... Το μενού Οδηγός ρυθμίσεων τώρα εμφανίστηκε με το Settings wizard... Να αφήσω τις ρυθμίσεις όλες όπως τις έφτιαξε αυτόματα ? (δεν εννοώ για τα mms αλλά για wap και gprs που είδα ή να αλλάξω κάτι?)

Ναι δεν χρειάζεται να τις αλλάξεις. Αυτες τις κατεβάζει από τον πάροχο με τον οποίο έχεις κάνει σύνδεση. Και εγώ όταν πήρα το Ν95 απλά τις κατέβασα από αυτό το εικονίδιο και όλα λειτουργούν σωστά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας πέδες. Είμαι καινουριος στο forum σας και μου εχει αρέσει πολύ.Εχει καμοια βδομαδα που πήρα το Ν95 8gb το οποίο ειναι vodafone live και τα έχω παίξει. 1) δεν μπορω να περασω θεματα στο κινητο, εχω ψαξει σε ποσα site και ολλα ειναι σε μορφή sis και οταν παω να τα εγκαταστισω μου λεει κατι χαζα. 2) Ειχα βρει απο καπου το garmin για το gps και δεν μπορουσα να το εγκαταστεισω, ξερετε απο που μπορω να το ξαναβρω για να το ξανα εγκαταστείσω? 3) Εχουν βγαλει κανέναν υιο γι αυτο το κινητό? Πηγαίνω στην εκθεση και μερικές φορες δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφιές πρέπει να πάω στην διαχήρισει αρχείων, τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας πέδες. Είμαι καινουριος στο forum σας και μου εχει αρέσει πολύ.Εχει καμοια βδομαδα που πήρα το Ν95 8gb το οποίο ειναι vodafone live και τα έχω παίξει. 1) δεν μπορω να περασω θεματα στο κινητο, εχω ψαξει σε ποσα site και ολλα ειναι σε μορφή sis και οταν παω να τα εγκαταστισω μου λεει κατι χαζα.

Εφόσον είσαι νέος, διάβασε αυτό: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

 

 

2) Ειχα βρει απο καπου το garmin για το gps και δεν μπορουσα να το εγκαταστεισω, ξερετε απο που μπορω να το ξαναβρω για να το ξανα εγκαταστείσω?

Με αναζήτηση στο xxxxxxxxxxxxx θα το βρεις.

Πληροφορίες για την εγκατάσταση θα βρεις εδώ.

 

 

3) Εχουν βγαλει κανέναν υιο γι αυτο το κινητό? Πηγαίνω στην εκθεση και μερικές φορες δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφιές πρέπει να πάω στην διαχήρισει αρχείων, τι μπορεί να φταίει?

Ιος δεν υπάρχει ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή για κλείδωμα ή έχεις το ενσωματωμένο της συσκευής;

 

Το ενσωματωμένο.. Ίσως φταίει κάποια άλλη εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα επειδη εκανα συνεχεια εγκατασταση εφαρμογες στο κινητο μου απο ενα σημeιο και μετα αρχισε να μου κανει τετοια κολπα π.χ. οταν πατουσα *#06# δεν μου εβγαζε το imei

 

Οταν το εκανα hard format εστρωσε καλυτερα να το κανεις και εσυ για να ξεμπερδευεις.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια βοηθεια θα ηθελα.Αντιμετωπιζω προβλημα με το LifeBlog.Oταν προσπαθω να αντιγραψω φωτο απο το κινητο στο LifeBlog ξεκιναει κανονικα,αντιγραφει μια φωτο και μετα σταματαει και δεν αντιγραφει αλλες φωτο.Σαν να κολλαει δηλαδη και δεν αντιγραφει καθολου παρολο που το αφηνω και 15-20 λεπτα..εχει τυχει σε κανενα αυτο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.ξερει κανεις τι κανουμε οταν βγαινει το μυνημα <<βρεθηκε αναξιοπιστο λογισμικο στην μνημη μαζικης αποθηκευσης >>?
Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες και σου βγηκε αυτο το μηνυμα ?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.ξερει κανεις τι κανουμε οταν βγαινει το μυνημα <<βρεθηκε αναξιοπιστο λογισμικο στην μνημη μαζικης αποθηκευσης >>?

Μου το βγαζει και εμενα αυτο το μηνυμα καθε φορα που το κλεινω και το ξανανοιγω.Μαλλον θα φταιει καποια εφαρμογη,θεμα ή καποιο παιχνιδι που εχεις κανει εγκατασταση.Εγω τουλαχιστον αυτο υποθετω οτι συμβαινει με το δικο μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.ξερει κανεις τι κανουμε οταν βγαινει το μυνημα <<βρεθηκε αναξιοπιστο λογισμικο στην μνημη μαζικης αποθηκευσης >>?

Μου το βγαζει και εμενα αυτο το μηνυμα καθε φορα που το κλεινω και το ξανανοιγω.Μαλλον θα φταιει καποια εφαρμογη,θεμα ή καποιο παιχνιδι που εχεις κανει εγκατασταση.Εγω τουλαχιστον αυτο υποθετω οτι συμβαινει με το δικο μου

Βρίσκει περασμένες εφαρμογές, θέματα κτλ από πριν την αναβάθμιση και γι αυτό εμφανίζει αυτό το μήνυμα.

Λύνετε είτε με format στην 8αρα κάρτα. Αυτό γίνεται πηγαίνοντας στην εφαρμογή Μνήμη και πατώντας Επιλογές > Μορφοποίηση μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

γνωρίζει κανένας μήπως έχει κυκλοφορήσει το live messenger για το N95. Στο site της Nokia το έχει στις υποστηριζόμενες συσκευές, αλλά στο Download! δεν το βρίσκω.

 

Μήπως εκτός του live messenger, υπάρχει κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή IM που να υποστηρίζει live mail, messenger ...?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρεις στα γνωστά μαγαζιά... κάνοντας αναζήτηση με τη φράση "Windows Live Messenger".

Υπάρχει και το fring.

 

Ό,τι άλλο θέλεις να ρωτήσεις για εφαρμογές, κάνε το στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

γνωρίζει κανένας μήπως έχει κυκλοφορήσει το live messenger για το N95. Στο site της Nokia το έχει στις υποστηριζόμενες συσκευές, αλλά στο Download! δεν το βρίσκω.

 

Μήπως εκτός του live messenger, υπάρχει κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή IM που να υποστηρίζει live mail, messenger ...?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εγώ στο Ν95 μου έχω περάσει το windows live messenger v.1.1.90 και δουλεύει μια χαρά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Ν95 μου έχω περάσει το windows live messenger v.1.1.90 και δουλεύει μια χαρά.

Ακριβως το ιδιο εχω και εγω και δουλευει μια χαρα.Το κατεβασα μεσα απο το ιδιο το κινητο απο το εικονιδιο ''Λήψη''.Επισης να ξαναρωτησω αν ξερετε κανενα player για αρχειο wmv??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω update το ν95,πρεπει να παρω backup πριν το κανω?θα χασω τιποτα?

δεν θελω να ξαναπερασω την ιδια version,να βαλω την καινουρια θελω.

Link to comment
Share on other sites

Θα χασεις οτι εχεις αποθηκευμενο στην συσκευη σου, για οτι εχεις εκει θα πρεπει να παρεις backup
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση λογισμικού, δεν παραμένουν όλα τα δεδομένα της μνήμης τηλεφωνου όπως στο Ν82;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση λογισμικού, δεν παραμένουν όλα τα δεδομένα της μνήμης τηλεφωνου όπως στο Ν82;

Δε νομίζω να γίνεται αυτό στο N95 8GB. Χάνονται τα πάντα από το C:\, επομένως χρειάζεται να πάρεις backup πριν την αναβάθμιση. Το Ν82 και το 6120 classic προσφέρουν σίγουρα τη δυνατότητα της διατήρησης των δεδομένων.

Δεν ξέρω ποιο άλλο τηλέφωνο. Πάντως είναι σπάνιο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το N95 8GB σιγουρα δεν κραταει αυτα που εχει στο C το εχω δοκιμασει προσωπικα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...