Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας! ευχαριστω για τις απαντησεις! συμμορφωθηκαμε και δε γραφουμε με κεφαλαια! ευχαριστω για το notice!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σ ευχαριστω.μπορεις να μου πεις πως μπορω να κρατησω το messenger της cosmote?για να μην χρεωθω να το κατεβασω παλι??

 

ο φακελος που λες για τα μηνυματα ειναι στην μνημη συσκευης ετσι?εκει τα εχω.τις φωτο απο τα mms θα τις κρατησει? πως θα δω τον private φακελο απο το pc??

 

θαφτηκε:p

μια απαντηση παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Help!!!

Πήρα backup επαφές και μηνύματα. Hard format σε κινητό και mass memory. Προσπαθώ να επαναφέρω το backup και ενώ δείχνει να γίνεται η διαδικασία, η μπάρα ξαφνικά προχωρά πολύ γρήγορα και φτάνει στο 100%. Μου λεει οτι το τηλέφωνο θα επανεκκινηθεί, όπως και γίνεται. Όταν ανοίξει δεν υπάρχει καμμία επαφή και κανένα μήνυμα.

Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό και ποια είναι η λύση;

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει και σε μένα με το Ν81. Γιατί γίνεται αυτό δεν ξέρω.. αλλά για να επαναφέρω τις επαφές έκανα αυτό. (post 1381)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τα μηνύματα δεν το είχα δοκιμάσει. Τα μηνύματα τα κρατάω συνήθως backup σε μορφή html οπότε δεν χρειάστηκε να τα ξαναπεράσω. Πάντως αν το δοκιμάσεις πες μας να ξέρουμε αν λειτουργεί!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας εάν είναι δυνατόν. Έχω ένα NOKIA N95 8GB από Αγγλία το οποίο είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της VODAFONE Αγγλίας. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί και με τι κόστος γνωρίζει κανείς? Ρώτησα σε κάποια καταστήματα και η τιμή που μου είπαν την θεώρησα αν μη τι άλλο υπερβολική. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας εάν είναι δυνατόν. Έχω ένα NOKIA N95 8GB από Αγγλία το οποίο είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της VODAFONE Αγγλίας. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί και με τι κόστος γνωρίζει κανείς? Ρώτησα σε κάποια καταστήματα και η τιμή που μου είπαν την θεώρησα αν μη τι άλλο υπερβολική. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα που σου αλλαζει το product key σου σε ελληνικο. ετσι θα μπορεσεις να περασεις το ελληνικο firmwire στο κινητο σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας εάν είναι δυνατόν. Έχω ένα NOKIA N95 8GB από Αγγλία το οποίο είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της VODAFONE Αγγλίας. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί και με τι κόστος γνωρίζει κανείς? Ρώτησα σε κάποια καταστήματα και η τιμή που μου είπαν την θεώρησα αν μη τι άλλο υπερβολική. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Aυτος φιλε μου πολυ καλος και αξιοπιστος

 

http://cgi.ebay.co.uk/NOKIA-BB5-VODAFONE-UNLOCK-CODE-6500-N73-N80-N95-8GB-N96_W0QQitemZ270455355966QQcmdZViewItemQQptZUK_Phones_Software_RL?hash=item3ef8653a3e&_trksid=p3286.c0.m14

 

(πσστ...κανε offer για 7 λιρες)

 

πρωτα πρεπει να κανεις sim unlock και μετα αυτο που περιγραφει o φιλος απο πανω :rolleyes:

μα που πηγε? στην προηγουμενη σελιδα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Δλδ λέτε να το κάνω μέσω ebay? Είναι αξιόπιστο ή θα πληρώσω και δεν θα γίνει κάτι. Σε διάφορα μαγαζιά που ρώτησα στην Αθήνα η τιμή κυμαινόταν από 60 μέχρι 80 ευρώ. Δεν είναι υπερβολή για ένα ξεκλείδωμα τόσα χρήματα? Μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου να γλιτώσουμε και την πληρωμή?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω hard format και μου ζητάει κωδικό κλειδώματος ποιος είναι αυτός? τι ενοει?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το κωδικό ασφαλείας ο οποίος αναγράφεται στις οδηγίες χρήσης, στο παρόν θέμα καθώς και στο S60 3rd Edition Platform FAQ.

12345

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πατάω αλλά δεν το δεχετε... και δεν το έχω αλλάξει το κωδικό...

Τι κάνω τώρα?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

...με κλειστό το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

είμαι σίγουρος οτι τα θέματα που θα θίξω έχουν αναφερθει και στο παρελθόν, απλά μέσα σε 317 σελίδες δυσκολα ξεθαβονται (μεχρι τη 210 εχω διαβάσει πάντως παλιότερα:) ).....

 

Τι γίνεται παιδιά με τη φωνητική κληση? σε καποιες επαφες ενω ειχα φωνητικη (ή φονική) μολις έκανα καποια αλλαγη ή προσθηκη αριθμου ή καποιου πεδίου, η φωνητική σε αυτες τις επαφες επαψε να λειτουργει ακομα και αν οριζω εγω καποιον συγκεκριμενο αριθμο σαν default. Υπαρχει λύση;

 

Το θεμα με το ξυπνητήρι οταν το κινητο ειναι κλειστό....Στο Ν73, Ν95, αλλά και στο 8γβ, ενω στις αρχες το ξυπνητηρι δούλευε και με κλειστό το κινητό, από κάποιο τυχαίο σημείο και μετά έπαψε να χτυπάει, και πρέπει τώρα να έχουμε μόνιμα αναμενο κινητο το βραδυ (εστω offline).

 

Η φωτογραφική του είναι ώρες ώρες ψιλοαπαράδεκτη. Τα χρώματα είναι πολύ μουντά, σαν να έχουν φίλτρο σεπια και καφετίζουν σε πολλές περιπτώσεις, ενώ και το κοντραστ του είναι ψιλο άθλιο. Παρόμοια πολύ συχνά οι φωτογραφίες του ειναι ψιλο out of focus παρόλο που η πρασινη ένδειξη λεέει το αντίθετο. Σπανια βλεπεις φωτογραφία με ζωντανα χρωματα, και έχω άπειρα δείγματα με το φαινομενο που αναφέρω. Θα μου πειτε κινητό είναι, αλλά το θεμα ειναι οτι στο Ν95 και Ν82 οι διαφορές είναι μεγάλες

 

Τέλος η τελευταια εκδοση λογισμικού είναι η 31.0.015 ακόμα?

Μεγάλο το ποστ, αλλά είχα παραμελήσει το κινητό για αρκετό διάστημα :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ιδια χαλια στην καμερα, πιστευω φταιει το τζαμακι μπροστα απο την καμερα που δεν υπαρχει καποιο καπακι να το προστατευει και εχει γινει χαλια.. οταν ηταν καινουριο εβγαζε φωτογραφιες σαν ψηφιακη 938938Megapixels :/
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard format και τώρα όταν πάω να ανοίξω το φάκελο τα παιχνίδια δεν ανοίγει καθόλου... και έχει εμφανίσει σαν κομμάτι παζλ με μια κόκκινη τελεία...

 

Τι να κάνω? Τι φταίει?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Eκανες hard format μονο στην συσκευη? Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eκανες hard format μονο στην συσκευη? Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες..

 

Και στο τηλέφωνο και στα 8gb.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard format και τώρα όταν πάω να ανοίξω το φάκελο τα παιχνίδια δεν ανοίγει καθόλου... και έχει εμφανίσει σαν κομμάτι παζλ με μια κόκκινη τελεία...

 

Τι να κάνω? Τι φταίει?

Και στο τηλέφωνο και στα 8gb.

Φάκελο και τον εμφανίζει με εικονίδιο εφαρμογής...; Περίεργο.

Κάνε εκ νέου hard format στη συσκευή και δες αν συνεχίζει.

Τη τελευταία έκδοση λογισμικού την έχεις περάσει;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φάκελο και τον εμφανίζει με εικονίδιο εφαρμογής...; Περίεργο.

Κάνε εκ νέου hard format στη συσκευή και δες αν συνεχίζει.

Τη τελευταία έκδοση λογισμικού την έχεις περάσει;

 

Εκδ.Λογισμικού: V31.0.015

Ξανά έκανα hard format αλλά πάλι βγάζει μια κόκκινη τελεία και στις εφαρμογές, στα παιχνίδια όπως είπα παραπάνω και στις υπηρεσίες επίσης μια κόκκινη τελεία.

 

Τι να κάνω?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ξανα εκανα αναβαθμιση και μετα τα σχετικα format ισως στρωσει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα αναβάθμιση λογισμικού έφτιαξε ο φάκελος games... τώρα έχει μείνει είναι ένα κόκκινο τετραγωνάκι στο φάκελο εφαρμογές οποίος ανοίγει κανονικά και εκεί που λέει ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.

Είναι φυσιολογικό αυτά τα κόκκινα τετραγωνάκια?

Αν όχι τι να κάνω?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...