Jump to content

Σύντομα: Telecommunications of Cyprus σελίδα/φόρουμ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετίζω,

 

Θα ήθελα να πληροφορήσω όλους τους Κύπριους του myphone.gr ότι πολύ σύντομα θα είναι έτοιμη σελίδα με φόρουμ για τις τηλεπικοινωνίες στην Κύπρο. Νέα, πληροφορίες και συζητήσεις.

 

Να αναφέρω ότι θα υπάρξει ένα πολύ πλούσιο φόρουμ για όλα τα θέματα και Κυπριακές

εταιρίες.

 

Cytanet, Cablenet, PrimeTel, Netway, OTEnet, Spidernet, Avacom Net, Logosnet, WaveSpeed, MTN, Cytamobile-Vodafone, NOVA, Lumiere, miVision, AthinaSat, wi-fi, p2p, usenet...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ξαναπροσπάθησες παλία για ένα τέτοιο σαιτ αλλά δεν έδιναν τιμές τα καταστήματα και κάτι δεν πήγε καλά γενικα...για να δούμε τώρα!Καλή τύχη και περιμένουμε
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως θα έχει επιτυχία καθώς ένα τέτοιο site δεν υπάρχει και μπορεί να είναι πολύ χρήσιμο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ξαναπροσπάθησες παλία για ένα τέτοιο σαιτ αλλά δεν έδιναν τιμές τα καταστήματα και κάτι δεν πήγε καλά γενικα...για να δούμε τώρα!Καλή τύχη και περιμένουμε

Σωστός. Βασικά είχα κάνει το http://www.tilefono.com αν το θυμάται κανείς. Εκεί είχα βάλει τιμές από όλα τα καταστήματα στην Κύπρο, δύστυχος μόνο από cytanet-voda είχα βρει με την βοήθεια κάποιου που εργαζόταν εκεί. Είχε και ο Ailiotis τις τιμές online μέχρι που τις έβαλα στο site και από εκεί και πέρα τις έβγαλε από την σελίδα του. Είχα στείλει σε όλες τις εταιρίες emails και emails και κανένας δεν μου απάντησε.

 

Τώρα αυτή η νέα σελίδα δεν θα έχει ως κύριο θέμα τα κινητά τηλέφωνα αλλά γενικά ότι περιέχετε στις τηλεπικοινωνίες. Σταθερό, κινητά, υπηρεσίες, internet και άλλα διάφορα.

 

Η σελίδα/φόρουμ θα είναι έτοιμη σε περίπου μια εβδομάδα ή και λιγότερο. Την έχω αρχίσει περίπου εδώ και δύο εβδομάδες καθώς σπουδάζουμε και είναι λιγάκι δύσκολο.

 

Όπως και να έχει πραγματικά ελπίζω να πετύχει με την έννοια να έχει αρκετούς Κύπριους χρήστες. Όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για να δει την σελίδα από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται κι απο μένα! Το θυμάμαι το tilefono.com που δυστυχώς ναυάγησε λόγω της ασχετοσύνης (μη πω καλύτερα γαϊδ..ης) των συμπατριωτών μας περι διαδικτύου!!!! Ελπίζω αυτή τη φορά να έχουμε αρκετές συμμετοχές! Αναμένουμε εναγωνίως φίλε Stitch19_cool το ανέβασμα της σελίδας σου!!

Προσωπικά, αυτό που με "καίει" πιο πολύ είναι η στασιμότητα του διαδικτύου...κοινώς τα μαύρα μεσάνυχτα στο νησί σε ότι αφορά κάλυψη/ταχύτητες/τιμές για ευρυζωνικότητα σε σύγκριση αν μη τι άλλο με την υπόλοιπη Ευρώπη στην οποία θέλουμε να αποκαλούμαστε και μέλος...

Θερμή παράκληση φίλε μου....κάντο να είναι στη γλώσσα μας!!!! Χρησιμοποίησε σε παρακαλώ πολύ την ελληνική..και βάλε στους κανόνες να γράφουμε στις συζητήσεις στην Ελληνική (η τουλάχιστον όσο το δυνατόν περισσότερο..), μήπως αποφύγουμε τα κακόγουστα greeklish!

Έχω σιχαθεί πραγματικά να βλέπω το 99% των Κυπριακών ιστοσελίδων να περιλαμβάνει όχι σαν δευτερεύουσα αλλά σαν κύρια και βασική γλώσσα την αγγλική :S :S :S

Link to comment
Share on other sites

Ναι το να βλέπω 100% Κυπριακή σελίδα και να είναι ολόκληρη η σελίδα στα Αγγλικά με κάνει και σκέφτομαι γιατί η σελίδα αυτή να είναι για τους Κύπριους.

 

Η σελίδα μου είναι κατά 99.99% στα Ελληνικά. Επί ημέρες έχω μεταφράζει κάποια πράγματα που ήτανε στα αγγλικά. ΑΝ μου έχει ξεφύγει κάτι και είναι στα Αγγλικά αυτό θα το βρούνε οι χρήστες και θα διορθωθεί.

 

Τώρα για τα greeklish. AN κάνω αυστηρό κανόνα στο να γράφονται όλα στα Ελληνικά δύστυχος θα έχουμε πολλά λίγους ενεργούς χρήστες στα φόρουμς. Θα υπάρξει σαν υπόδειξη και εγώ ο ίδιος θα ενθαρρύνω τους χρήστες στο να χρησιμοποιούν Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για τα greeklish. AN κάνω αυστηρό κανόνα στο να γράφονται όλα στα Ελληνικά δύστυχος θα έχουμε πολλά λίγους ενεργούς χρήστες στα φόρουμς. Θα υπάρξει σαν υπόδειξη και εγώ ο ίδιος θα ενθαρρύνω τους χρήστες στο να χρησιμοποιούν Ελληνικά.

 

Καλύτερα να μην κάνεις, ακριβώς για το λόγο που αναφέρεις... Ελπίζω όμως πως οι περισσότεροι θα γράφουμε στα ελληνικά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλή επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια! :)

 

ΥΓ: Μη διαδώσεις την ιστοσελίδα μέσω του φόρουμ, θεωρείται spam!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλή επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια! :)

 

ΥΓ: Μη διαδώσεις την ιστοσελίδα μέσω του φόρουμ, θεωρείται spam!

Και γι’αυτό δεν την έχω γράψει εδώ. Όποιος θέλει μου στέλνει PM και του την λέω.

Πληροφοριακά να αναφέρω ότι τελικά η σελίδα όπως φαίνεται θα είναι έτοιμη σε μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντε καλορίζικη! Στείλε PM με τη διεύθυνση!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλά ρε παιδιά... είναι δυνατόν? δώστε το όνομα της σελίδας κανονικά στο thread! έλεος! τί spam και χαζά! Δλδ αν πω σε κάποιον που ενδιαφέρεται για τη γαλλική τηλεφωνία να κοιτάξει στο τάδε γαλλικό site αυτό είναι spam?!?

 

εγώ θέλω να μάθω για την κινητή στην Κύπρο καθώς τις επόμενες μέρες θα είμαι εκεί... τί πρέπει να κάνω δλδ? να κρύβομαι και να πέρνω πληροφορίες με PM? αντισταση και ανορθόδοξο πόλεμο κάνουμε??? ...

 

στο μεταξύ μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ποιό είναι αυτό το νέο forum ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Stitch, γιατί δεν βάζεις την ιστοσελίδα σου στο MyLinks?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Stitch, γιατί δεν βάζεις την ιστοσελίδα σου στο MyLinks?

 

Άκυρό, το πρόσθεσα εγώ. Μόλις εγκριθεί θα δώσω το link από δω

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα στην στείλω, αλλά απ' ότι βλέπω γράφει πως θα κλείσει σύντομα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...