Jump to content

Sony Ericsson W890i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έψαξα ebay αλλά τίποτα

Τοτε παρε τηλεφωνο στο pixmania που εχει πολλα αξεσουαρ της sony ericsson και ισως να φανεις τυχεροτερος :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το μηχανάκι κι εγώ, για πρώτη φορά τόσα χρόνια διάλεξα με εξωτερικά κριτήρια και όχι με απόλυτη ανάλυση τεχνικών χαρακτηριστικών/τιμής.

 

Όμορφο είναι, αλλά η φωτογραφική και η έλλειψη φλας όντως ενοχλούν.

 

Περισσότερα εν καιρώ.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα απο 2 μηνες περιπου χρηση εχω να πω πως η μπαταρια μου κραταει 4 24ωρα γεματα με 10-15 λεπτα ομιλιας την ημερα 5-6 μηνυματα την ημερα και λιγο μουσικη.

απιστευτη αυτονομια για τοσο μικρο μεγεθος...

 

η ελλειψη φλας δεν με πειραζει . μια χαρα φωτο τραβαει για αυτο που το θελω.

 

αυτο που καμια φορα με ενοχλει ειναι οτι το μενου του ειναι λιγο πιο αργο απο το 6300 που ειχα πριν

Link to comment
Share on other sites

Xωρις φλας

Μετριο σημα

Κακο ηχειο..

 

ομορφη εμφανιση

ελαφρυ..

 

Νομιζω τα αρνητικα ειναι πολλα και σημαντικα.:(

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Είναι 50-60 ευρώ υπετιμημένο το κινητάκι. Αν χρησιμοποιείς τα flash θέματα είναι αρκετά αργό το μενου διαφορετικά βελτιώνεται.

Σήμα καλό μου φαινεται,δεν κοιτάω τόσο την ένδειξη όσο την δυνατότητα επικοινωνίας σε δύσκολα σημεία,δεν έχω κάποιο παράπονο.

Φλάς δυστυχως μονο κάποια cybershot έχουν

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βγήκε καινούργια αναβάθμιση στο seus. Δεν ξέρω αν διορθώνει κάτι,δεν την πέρασα ακόμα. r1f030
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω λοιπον κατοχος, με καλες πρωτες εντυπωσεις...(το εχω μολις 5 ωρες).

Δυο ερωτησεις που δεν βρηκα λυση.

Ζουμ στην καμερα δεν εχει? και αν εχει πως (στο βιντεο δουλευει κανονικα).

Στην οθονη προστασιας δεν εχει καποιο ωρολοι οπως πολλα αλλα?

 

Για το ζουμ το βρηκα :( μονο σε VGA αναλυση ζουμαρει.

 

Καλα επαθα πλακα... :) εχω να ασχολειθω με SE παρα πολλα χρονια και τωρα ειδα οτι εχουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και τελικο <ς>!!!

Μαλλον θα δω και τα αλλα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Την παρασκευη το πηρα κι εγω. Μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Εξαιρετικη ποιοτητα στην κατασκευη του. Στιβαρο και κομψοτατο.

Μου αρεσε φοβερα το οτι φαινεται να μπορεις να σωσεις τα sms και στην καρτα μνημης. Δεν εχω διαβασει το manual ουτε το ψαχουλεψα αρκετα διοτι δεν ειχα το χρονο.

 

Θελω ομως να μιλησω για 2 ελλατωματα που βρηκα, ενα απο τα οποια το βρισκω τραγικο προσωπικα :

 

Καποιες στιγμες αρνειται να συνδεθει. Το μηνυμα αποτυχιας της κλησης το βλεπω συχνα εγω. Μια επανεκινηση του τηλ το λυνει βεβαια...αλλα τι να λεει.

 

ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ :

Λογω του οτι ταξιδευω συχνα περναω αρκετα βιντεακια στο κινητο. Μερικες φορες και ολοκρηρα εργα υπο μορφη mp4. ΤΟ PLAYER EINAI MIA *AΠΟΤΥΧΙΑ*.

Ο ηχος δεν συμβαδιζει με την εικονα.Πιστευω οτι φταιει το μεγεθος των αρχειων χωρις ομως να εχω αρκετα μικρα αρχεια να δοκιμασω. Ολα ειναι στην αναλυση της οθονης με bitrate 500kbps περιπου (qvga).

Να σημειωσω οτι το samsung d900 τα παιζει ΑΨΟΓΑ. Το ιδιο το U600 k U900.

Σε αντιθεση το Κ610 αρνηθηκε και αυτο να παιξει σωστα τον ηχο σε σχεση με την εικονα, αλλα ας πουμε οτι δεν ειχα απαιτηση απο ενα φτηνο κινητο να κανει κατι τετοιο. Απο το w890 ομως ειχα απαιτησεις.

ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. (Δεν νομιζω οτι θα λυθει με αναβαθμιση διοτι ειναι θεμα codec και οχι firmware!!!) :(

firmware : R1EA030.

 

Και μια ακομα παρατηρηση : η καμερα ειναι αρκετα ικανοποιητικη δεν μπορει κανεις να πει, αλλα ο φακος της παραμορφωνει την γεωμετρια της φωτογραφιας, κυρτοποιει καπως τις ευθειες. Αρκει να τραβηξετε ενα κτηριο η κατι ευθυγραμμο για να το καταλαβετε και να δειτε την φωτογραφια στο pc. Να ξαναπω παντως οτι η καμερα ειναι αρκετα ικανοποιητικη και κανει την δουλεια της καθως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς το ηχείο είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του κινητού. Πραγματικά τραγικό. Όμως δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το σήμα.

symfwnw apolyta gia ixio kai sima

to ixio tragiko

sima xalia maura dipla sto w810 (5 mpares to ena 0 to w890i)

 

epipleon mou zestenetai me molis 2-3 lepta omilias

An exeresoume tin emfanisi egw den 8a to synestina gia agora

an isxyei kai i timi sar megali pogoiteusi

Link to comment
Share on other sites

Το οτι το ονομασαν walkman δεν παει να πει και οτι ειναι... βλπ. μαρκετινγκ.

ειναι αυτονοητο οτι και λογω μεγεθους δεν μπορει να εχει καλο ηχειο, απο τα ακουστικα ομως ειναι αρκετα καλο.

Οσο για το σημα (μετα απο τις πολλες δεκαδες που εχω αλλαξει) εμαθα να μην βλεπω τον μετρητη αλλα την πραγματικη ποιοτητα συνομιλιας και ειδικα σε δυσκολες περιοχες.

Για τον δεικτη sar απλα θα συμφωνησω.

Link to comment
Share on other sites

symfwnw apolyta gia ixio kai sima

to ixio tragiko

sima xalia maura dipla sto w810 (5 mpares to ena 0 to w890i)

 

epipleon mou zestenetai me molis 2-3 lepta omilias

An exeresoume tin emfanisi egw den 8a to synestina gia agora

an isxyei kai i timi sar megali pogoiteusi

 

Μήπως έπεσες σε ελαττωματική συσκευή όσον αφορά τη λήψη;;Α!Αυτό απευθύνεται σε όλους:μην πιάνετε τη συσκευή από το κάτω μέρος όταν μιλάτε,αλλά από το πάνω μέρος,δηλαδή της καμερας.Η κεραία είναι κάτω(όπως και σε πολλά νέα μοντέλα της εταιρίας,λόγω σχεδιασμού).Τώρα,για ολα τα υπόλοιπα φίλε μου δες μήπως ήσουν γκαντέμης και έπεσες σε συσκευή με πρόβλημα! :)

 

Καλημερα σε ολους.

 

ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ :

Λογω του οτι ταξιδευω συχνα περναω αρκετα βιντεακια στο κινητο. Μερικες φορες και ολοκρηρα εργα υπο μορφη mp4. ΤΟ PLAYER EINAI MIA *AΠΟΤΥΧΙΑ*.

Ο ηχος δεν συμβαδιζει με την εικονα.Πιστευω οτι φταιει το μεγεθος των αρχειων χωρις ομως να εχω αρκετα μικρα αρχεια να δοκιμασω. Ολα ειναι στην αναλυση της οθονης με bitrate 500kbps περιπου (qvga).

 

Σε αντιθεση το Κ610 αρνηθηκε και αυτο να παιξει σωστα τον ηχο σε σχεση με την εικονα, αλλα ας πουμε οτι δεν ειχα απαιτηση απο ενα φτηνο κινητο να κανει κατι τετοιο. Απο το w890 ομως ειχα απαιτησεις.

ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. (Δεν νομιζω οτι θα λυθει με αναβαθμιση διοτι ειναι θεμα codec και οχι firmware!!!) :(

firmware : R1EA030.

 

Το codec αυτό δημιουργεί ένα πρόβλημα στην Α2 πλατφόρμα της εταιρίας όσον αφορά το συγχρονισμό,αλλά θα διορθωθεί,έστω και σταδιακά! :) Για πέρνα και τη νέα αναβάθμιση R1FA030 η οποία το διορθώνει σε πολύ μεγάλο βαθμό! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπεσες σε ελαττωματική συσκευή όσον αφορά τη λήψη;;Α!Αυτό απευθύνεται σε όλους:μην πιάνετε τη συσκευή από το κάτω μέρος όταν μιλάτε,αλλά από το πάνω μέρος,δηλαδή της καμερας.Η κεραία είναι κάτω(όπως και σε πολλά νέα μοντέλα της εταιρίας,λόγω σχεδιασμού).Τώρα,για ολα τα υπόλοιπα φίλε μου δες μήπως ήσουν γκαντέμης και έπεσες σε συσκευή με πρόβλημα! :)

 

 

 

Το codec αυτό δημιουργεί ένα πρόβλημα στην Α2 πλατφόρμα της εταιρίας όσον αφορά το συγχρονισμό,αλλά θα διορθωθεί,έστω και σταδιακά! :) Για πέρνα και τη νέα αναβάθμιση R1FA030 η οποία το διορθώνει σε πολύ μεγάλο βαθμό! ;)

 

ααααα.... σε ευχαριστω παρα πολυ καλε μου φιλε... :) αντε να δουμε... (εισαι αρκετα ψαγμενος...μπραβο!!!)

Εγω πιστευα οτι το firmware *δεν* κανει αναβαθμιση στο codec, και οτι αυτο ηταν

"ανεξαρτητο" τμημα λογισμικου...

Link to comment
Share on other sites

Όχι,όλα τα codecs είναι μέρος του λογισμικού...Πώς να υπάρξει από μόνο του; :) Απλά,γνωρίζω 100% σίγουρα ότι το εν λόγω codec(MP4)δημιουργεί πρόβλημα στην πλατφόρμα της εταιρίας(DB3150).Πέρασες τη νέα έκδοση λογισμικού R1FA030 να δεις κάποια βελτίωση;
Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα πιστευα πως ειναι σαν ειδικος οδηγος ενα πραγμα, *ανεξαρτητο* του λειτουργικου σαν να λεμε, ξεχωριστο πακετο...βλακεια μου οπως καταλαβαινω.

Την αναβαθμιση θα την δοκιμασω να την κατεβασω το απογευμα διοτι ειμαι ακομα στην δουλεια και δεν μπορω να ασχοληθω. Θα σας πω ομως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά φακό έχει το κινητό?

Έχω το w810i,σκέφτομαι για το w890 μιάς και ήρθε και η επιδότηση και με έχει βολέψει αφάνταστα.Χωρίς πλάκα μετράει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το codec αυτό δημιουργεί ένα πρόβλημα στην Α2 πλατφόρμα της εταιρίας όσον αφορά το συγχρονισμό,αλλά θα διορθωθεί,έστω και σταδιακά! :) Για πέρνα και τη νέα αναβάθμιση R1FA030 η οποία το διορθώνει σε πολύ μεγάλο βαθμό! ;)

 

...οντως......οντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εχω το κινητακι εδω και ενα μηνα και απλα ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Μερικες φορες μαλιστα εχω την εντυπωση οτι το εχω ξαχασει :) ειναι απλα αψογο και απο μπαταρια με αρκετη ομιλια 3 μερες ανετα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια βοηθεια... απο βιστα γυρισα σε ΧΡ και τωρα ενω δεν εχω αλλα προβληματα στον φορητο μου (τοσιμπα) οταν εγκαθιστω το PC suite δεν μου το τρεχει, καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις Sp2 φανταζομαι ε?

Χμ,... οχι, ακομα χειροτερα, εχω Sp3. Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Χμ,... οχι, ακομα χειροτερα, εχω Sp3. Υπαρχει λυση?

ασε το pc suite και βαλε το myphonexplorer και θα εισαι ευχαριστημενος.ειναι το καταλληλοτερο προγραμμα και καλυτερο απο την σουιτα της sony ericsson :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ασε το pc suite και βαλε το myphonexplorer και θα εισαι ευχαριστημενος.ειναι το καταλληλοτερο προγραμμα και καλυτερο απο την σουιτα της sony ericsson :)

Sync με το Office μπορω να κανω.. γιατι βασικα αυτο με ενδιαφερει.

Που μπορω να το βρω?

 

Το βρηκα, φιλε μου να εισαι καλα. πολυ καλο, αυτο που εψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W890i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...