Jump to content

System of a down VS Linkin Park


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν σχολησιασετε την διαφορετικοτητα των δυο συγκροτηματων θα ηθελα να μου πειτε πιο απο τα δυο σας αρεσει ...

 

Προφανως οι Linkin Park θα αρεσουν στους περισσοτερους γιατι ειναι ενα πιο ποπ-ροκ συγκροτημα που εχει ωραια τραγουδια ...

Δεν ηξερα με ποιο συγκροτημα να συγκρινω τους system και ειδα καποια συγκριση με τους lp και επελεξα αυτους ...

 

Προσωπικα λατρευω τους system τοσο για τα τραγουδια τους, οσο και για τα κοινωνικα μηνυματα που προσπαθουν (ακομα) να περασουν σε 'μας , αδιαφορωντας εν μερει για την φημη τους...

 

Θα ξερετε, βεβαια οτι οι system ειναι σε "παυση" , δεν εχει καποια σημασια αυτο, κανουμε απλως μια συγκριση :) ...

 

Θα ηθελα επισης, αν σας ειναι ευκολο να πειτε για ποιον λογο επιλεγετε αυτο που προτειματε και οχι μια απλη αναφορα στο ονομα του συγκτοτηματος ...

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε system! δεν μου αρεσει το στυλακι των lp!

 

βαλε κ μια δημοσκοπηση...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες καλυτερα φιλε μου, δεν θελω καποιος να ψηφιζει και να φευγει :) ...

 

Φιλικα βεβαια...

 

Απλα να κανουμε μια συζητηση ;) ...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορετικοτητα των συγκροτηματων ειναι τεραστια ομως. Οι LP μ'αρεσαν αρκετα πριν μερικα χρονια, αλλα το τελευταιο τους το βρηκα πολυ υποτονικο...Κριμα.

 

Οι System απο την αλλη αποτελουν μια απο τις μεγαλυτερες λατρειες μου και συναυλιακο απωθυμενο...Δαγκωτο System...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορετικοτητα των συγκροτηματων ειναι τεραστια ομως. Οι LP μ'αρεσαν αρκετα πριν μερικα χρονια, αλλα το τελευταιο τους το βρηκα πολυ υποτονικο...Κριμα.

 

Οι System απο την αλλη αποτελουν μια απο τις μεγαλυτερες λατρειες μου και συναυλιακο απωθυμενο...Δαγκωτο System...

 

οντως...μονο το bleed it out μου αρεσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετα διαφορετικα στυλ.τοσο διαφορετικα που δεν μπορω να μπω καν στην διαδικασια επιλογης.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Όντως, υπάρχουν αρκετές διαφορές. Προσωπικά προτιμώ τους Linkin Park. Παρακολουθώ την πορεία τους από την αρχή και βλέπω πως συνεχώς εξελίσσονται και ψάχνονται...

 

Πράγματι, το τελευταίο τους album ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό από τα προηγούμενα δύο, αλλά αυτό που κάνουν, το κάνουν καλά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετα διαφορετικα στυλ.τοσο διαφορετικα που δεν μπορω να μπω καν στην διαδικασια επιλογης.

 

Οκ, σεβαστο ...

 

Απλως ηθελα γνωμες , οχι αναλυσεις ...

Μιλησα για την διαφορετικοτητα των δυο συγκροτηματων στο πρωτο ποστ ...

 

Φιλικα,

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα αναλυση :p

ουτε σου τονισα οτι ειναι ασχετα μεταξυ τους.

απλα ειπα ως ειναι τοσο διαφορετικα που δεν μπορω καν να επιλεξω!

 

εννοειται φιλικα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κοιτα(αν και δεν ειναι 2 απο τα συγκροτηματα που θα ακουγα καθε μερα)πριν 2 χρονια θα ελεγα LP....περσι θα σου ελεγα System.... επισης οπως ειχε πει και ενας φιλος που ακουει περισσοτερο reggae,οι LP ειναι 18χρονα που τσιριζουν...αλλα,για μενα,οι System ειναι κουραστικοι απο ενα σημειο και μετα.... Θα σου προτεινα επισης,να ακουσεις τους "my all-time favourite band" OFFSPRING...
Link to comment
Share on other sites

αλλα,για μενα,οι System ειναι κουραστικοι απο ενα σημειο και μετα.... Θα σου προτεινα επισης,να ακουσεις τους "my all-time favourite band" OFFSPRING...

 

Εγω μετα απο τεσσερα χρονια που τους ακουω καθημερινα δεν τους εχω βαρεθει :) , καθε μερα μαθαινω και κατι περισσοτερο που αφορα το νοημα των στοιχων τους ...

Τελος παντων, ευχαριστω για την προταση :) !

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθετες και οι 2 μπάντες.Καμιά από τις 2.

 

Που βρισκεις το κακο, η αντιδραση των system στα προβληματα του κοσμου ?

(λεμε με : πολιτικη κ.α )

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά και τα δύο συγκροτήματα.

Αγαπημένα τραγούδια:

System Of A Down - Aerials

Linkin Park - One Step Closer (φυσικά)

 

Αναφέρθηκε ότι είναι διαφορετικά σε ύφος και εκτέλεση των κομματιών. Ας πω ότι προτιμώ να ακούω λίιιγο παραπάνω Linkin Park για καθαρά λόγους "διάθεσης" αυτό το καιρό.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

καποτε ακουγα φανατικα κ τα 2 συγκροτηματα..

τωρα για τους linkin park πιστευω οτι εχουν συνεχεια τα ιδια κ τα ιδια..μου ειναι εντελως αδιαφορο αυτο το στιλ.μονο 2-3 τραγουδια τους με αγγιζουν ακομα.

οσο για τους soad,πιστευω οτι εχουν πολιτικη αποψη.λατρευω τους στιχους τους!παρολ'αυτα δεν πολυακουω τωρα τελευταια..

παντως ασχετα με τις διαφορες των συγκροτηματων,οι περισσοτεροι τα κατατασσουν κ τα 2 στη nu metal...αν κ διαφωνω με τις ταμπελες!

soad απο μενα! :)

Link to comment
Share on other sites

παντως ασχετα με τις διαφορες των συγκροτηματων,οι περισσοτεροι τα κατατασσουν κ τα 2 στη nu metal...αν κ διαφωνω με τις ταμπελες!

 

Μπα, ο Daron και γενικα τα μελη των system εχουν πει οτι δεν κατατασονται σε καποιο συγκεκριμενο ειδος μουσικης ουτε ειναι οτι πιο προτοτυπο...απλα δεν θελουν να τους εχουν μια απολυτη ονομασια, οσον αφορα στο ειδος της μουσικης τους !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Θα ξεκαθαρίσω τη θέση μου από την αρχή. Και τα δύο συγκροτήματα είναι από τα αγαπημένα μου... Δεν υπάρχει album τους που να μην το έχω (γνήσιο κιόλας!).

Οι Linkin Park ουδεμία σχέση έχουν με pop αηδίες (sorry για την έκφραση, αλλά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, ακούω rock - metal...). Όσο και ο Chester Charles Bennigton (frontman των LP) τόσο και ο Daron Malakian (frontman των SOAD) το έχουν ξεκαθαρίσει από πολύ νωρίς ότι δεν θέλουν να συγχέουν τη μουσική τους με κανένα άλλο είδος μουσικής, πολλές φορές.

Για όσους παρακολουθούν από την αρχή την πορεία των δύο groups θα ξέρουν πως έχουν δημιουργήσει εξαιρετικά κομμάτια που ικανοποιούν και τον πιο απαιτητικό ακροατή...

Φίλε tonydeli7 αν οι LP είναι 18χρονα (πιο σωστά 30χρονα+) που τσιρίζουν τότε οι SOAD τι είναι; Τέλος όσον αφορά το τελευταίο album των LP είναι μία τελείως διαφορετική δουλειά από τις προηγούμενες εξίσου καλή και αξιόλογη, και αυτο δεν το λέω μόνο εγώ αλλά και οι πωλήσεις...

Όμως κλείνοντας γιατί αρχίζω και γίνομαι κουραστική, ψηφίζω, όπως φανερώνει και το nick μου (chazlp1989) ''LINKIN PARK''.:)

Link to comment
Share on other sites

αν οι LP είναι 18χρονα (πιο σωστά 30χρονα+) που τσιρίζουν τότε οι SOAD τι είναι;

 

40 (Serj)

32 (Daron)

33 (Shavo)

34 (John)

 

Αν θεωρειται τσιριγμα ή οπως αλλιως ,

εγω το λατρευω !!

 

B.Y.O.B.

Link to comment
Share on other sites

LINKIN PARK for ever..... οι s.o.a.d. με κουραζουν μετα απο λιγο.... :wacko:

 

επισης μου αρεσει περισσοτερο η κρυσταλινη φωνη του chester...

Link to comment
Share on other sites

LINKIN PARK for ever..... οι s.o.a.d. με κουραζουν μετα απο λιγο.... :wacko:

 

επισης μου αρεσει περισσοτερο η κρυσταλινη φωνη του chester...

 

Κρυστάλλινη φωνή ο Chester; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...